Skocz do zawartości
BoDeX

Najlepiej technicznie wydane tytuły Blu-ray w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

Nic w sumie prostszego na początek ...

AVATAR - wersja krótka ( rozszerzona jest o wiele dłuższa, a zajmuje o wiele mniej miejsca - jest oczywiście b.dobrze, ale nie ma tego WOW ! ) :)

Edytowane przez Gmeru
w Polsce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transporter 3

Polska wersja to najlepsza wersja ever!

Equilibrium

za PCM 5.1 (ja wiem skąd on tam się wziął ;p). Najlepsza wersja tylko u nas w kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Equilibrium ma w polskim wydaniu z tego co wiem zły Aspect Ratio więc jako bubel nie powinno być wymieniane tutaj, a co najwyżej w temacie z problematycznymi wydaniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie , ale Gmeru dodał za co ta ocena .... :)

Warto także dodać słowo nt. Animacji na BD, gdyż to z regułu jest żyletka i nie trzeba nic dopisywać ... tutaj wskazanie na " Potwory i spółka "

Nie wypada także pominąć tytułu BARAKA - to mistrzostwo tego co można wyciągnąć z celuloidu - chyba to powinno być w PL dystrybucji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najlepiej wydane tytuły oznacza tytuły faktycznie najlepiej wydane, do których nie da się przyczepić, a nie takie, które mają super dźwięk ale obraz już skopany czy na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetne wydanie pod każdym względem to The Dark Knight - Batman Mroczny Rycerz.

Potwierdzam też to co napisał Gmeru : Transporter 3 jest rewelacyjny w każdym aspekcie technicznym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Magia uczuć - The Fall - nie wydane chyba w PL - obraz i dźwięk żyleta - ten sam poziom co BARAKA.

Edytowane przez Evil Khan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avatar, rzeczywiście referencja!

Baraka, miażdży beret!

Crank 2, za mega ostrość jak tu ktoś napisał. Głównie przez to, że film z tego co wiem był kręcony kamera cyfrową a nie taśmą.

Life, seria BBC Earth, nie popełnili tego samego błędu co Planet Earth i dali kodek VC-1 zamiast MPEG-2, obraz odszumiony i ostry. Gorzej z dźwiękiem niestety, ale tu przy takim filmie to nie jest dla mnie priorytetem.

Band of Brothers, Kompania Braci, obraz referencja i mamy 1.78:1, czyli kawał wielkiego HD na ekranie, dźwięk DTS HD MA 5.1, kule wszędzie świszczą, rewelka!

Co do bajek to ogólnie wszystkie nowe wyglądają olśniewająco. Jest to w końcu animacja więc nawet HDrip wygląda porządnie ;) Jednak najlepiej zapamiętałem Toy Story 3 i UP i Shreka czwartego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero niedawno odpaliłem czarno-białą wersję koncertu Roya Orbisona. Dźwięk DTS HD-MA osiąga tam niebotyczną wartość bitrate - 9410 Kbps (9,41Mbps). Avatar przy tym nie ma startu! Na żadnym innym materiale nie widziałem takiego bitrate i nie słyszałem tak doskonałego dźwięku.

Zwykle na mojej listwie wskaźnik zużycia prądu oscyluje na poziomie 2,2kWh-2,4kWh

Ale na takim materiale nie mogłem się powstrzymać z odkęceniem gałki volume powyżej 0, wskaźnik zużycia energii skoczył też nieźle w górę na 4,8 kWh! Zastanawiałem się: kiedy moja listwa pójdzie z dymem, ale na szczęście wytrzymała.:D

Koncert zrobiony w niewielkiej kameralnej salce, widać i słychać, że akustycznie doskonałej:)

Ale chyba gafę strzeliłem, bo raczej nie jest to polskie wydanie...

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bogdan za linka. Szkoda tylko, że opisy dosyć ogólne, brak szczegółów na temat konkretnych wartości bitrate...

Pozdrawiam

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...