Skocz do zawartości
foka102

NTR 82 STEREO

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy probował ktoś podłaczyc go przez dac'a jak tak to z jakim skutkiem

bo bezposrednio to stereo jest fatalne mysle ze to nietylko moje odczucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy probował ktoś podłaczyc go przez dac'a jak tak to z jakim skutkiem

bo bezposrednio to stereo jest fatalne mysle ze to nietylko moje odczucie

Jaki masz wzmacniacz i kolumny ?

Edytuję : ile masz głośników w systemie ?

Jakim kablem podłączony jest w tej chwili , analogowym , czy cyfrowym ?

Po tych odpowiedziach będziemy drążyć temat , przyczyna złego stereo może być gdzie indziej .

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yamaha 663 prubowałem na wszystkie sposoby czyli hdmi optyk rca i koncentryk tragedia na wszystkim,widzialem na forum dune podlaczaja pod dac wiec cos to napewno pomaga nierozumiem pytania o glosniki oczywiscie przody bo mowimy o stereo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwięk stereo po kablu światłowodowym do yamahy 461 jest tragiczny. Słaba jakość. Koncercik jest nagrany w stereo i na dvd odtwarza bardzo dobrze, a na ntr82 porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yamaha 663 prubowałem na wszystkie sposoby czyli hdmi optyk rca i koncentryk tragedia na wszystkim,widzialem na forum dune podlaczaja pod dac wiec cos to napewno pomaga nierozumiem pytania o glosniki oczywiscie przody bo mowimy o stereo

Te pytanie zadałem w związku z tym , że zauważyłem w instrukcji odtwarzacza sieciowego możliwość ustawiania opcji --- kanał audio , --- możliwość ustawiania dwóch głośników , lub 5.1

Spróbuj także poprzestawiać w ustawieniach SPDIF.

Edytuję : strona 29 , może coś pomoże ? ( jeżeli nie zrobiłeś tego wcześniej )

http://www.digisklep.pl/pliki/NTD38PL.pdf

Edytuję : Może to się wydać dziwne , i jest to nie na temat , ale powiem :

Mam Yamahę DVD S - 557 , wyjście analogowe ma trzy ustawienia ----- Stereo -- LT / RT -- 3D SURROND

Gdy ustawione jest na 3D SURROND , to wpływa to na pracę wyjścia CYFROWEGO COAXOALNEGO , gdy odtwarzam płytę CD stereo poprzez połączenie cyfrowe nie mam poprawnego dźwięku stereo ( jest jakieś uprzestrzennianie ,pogłos itp. )

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to wszystko rozumiem tylko ja mysle ze to wszystko to wina slabego toru audio w tym urzadzeniu po postach widzialem ze popcorn tez jest slabiutki,niewiem jak duzy ma wplyw firmware tego klocka ale mysle ze nie za duzy,generalnie chcialbym sluchac moich flac'ow na ntr ale jest to dosyc utrudnione ze wzgledu na dzwiek niewiem jak dune smart sie ma do stereo bo mysle pozbyc sie ntr i go kupic ale niewiem czy nie powiele tylko tego samego problemu wiec dlatego zalozylem post bo mysle ze przez dac a by moze cos lepiej to brzmialo ale tez wolalbym nie testowac na sobie samym daci nie sa tanie i czy ta roznica jest tego warta wiec moze ktos ma daca i moglby sie wypowiedzec na tym forum co by mi pomoglo podjac decyzje????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem pare to samo poprostu hardware slabiutkie czy niukt nie slucha flacow przez nowatrona jak wasze odczucia muza wielokanalowa w miare tylko to stereo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ntr, popcorn i... dune jest cienkie jesli chodzi o odpalanie formatu bezstratnego i kompresowanego bezstratnie. Mysle ze to problem bardzo kiepskiego hardware wrzucanego do tych klocków. Co innego odtwarzanie np płytek z marantza itd.

Jesli jestes audiofilem to zapomnij o tego typu sprzecie. Zreszta jesli słyszysz defekty to nowy firmware tez za wiele nie da. Słuchałem Jarre in Living Room na dune i było naprawde fatalnie. A co do flac-ów to cala muze jaka poziadam mam we flackach, bo mp3 jak wiadomo to syf.

co do ntr to zobacz tez czy nie masz wlaczonego nocnego systemu odtwarzania w ustawieniach

poza tym jak mozna mowic o dobrym sluchaniu muzyki na ntr 82/83 , w ktorym wyje wiatraczek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adiofilem niejestem ale slysze roznice miedzy ntr a moim tanim dvd pioniera przez ktore puszczam cd i jest o niebo lepiej,tylko tez wiekszosc mam muzy we flackach i niemam zamiaru tego zgrywac na plytki zreszta wstawanie i wkladanie co chwile innej plyty to mi najbardziej nie pasuje,wracajac jednak do tematu niemam zamiaru dokladac do ntr daca za jakies chorendalna kase ale myslalem np. o tanich ja nostromo 3 itd moze ktos ma jakies doswiadczenia i sie podzieli czy jest roznica znaczna w odsluchu przez te male dac'i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...