Skocz do zawartości
seba3002

Pytanie o FPS 25 i wiążace się z tym przyspieszenie audio

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może powiedziec jak to właściwie jest z tym przyspieszeniem o 4% w filmach dvd PAL i blu ray 1080/50i. Czy jest wykonywana korekta dzwięku czy dzwięk jest rzeczywiscie odrobinę wyższysz niz w "orginale" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może powiedziec jak to właściwie jest z tym przyspieszeniem o 4% w filmach dvd PAL i blu ray 1080/50i. Czy jest wykonywana korekta dzwięku czy dzwięk jest rzeczywiscie odrobinę wyższysz niz w "orginale" ?

Dźwięk jest piskliwy.Na tej stronie KLIKNIJ TU w pierwszym poście masz link do strony gdzie możesz posłuchać różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wertowałem wiele artykułów na ten temat i nigdy nie spotkałem jednoznacznej odpowiedzi. Jedni twierdza, ze dokonuje sie korekty dzwieku poprzez jego obniżenie inni natomiast twierdzą, że dzwiek jest wyzszy w filmach z fps 25.000. Próbowałem wielokrotnie "organoleptycznie" sprawdzic różnicę w tych samych tytułach z różnym FPS i raz wydawało mi się, ze różnica jest, innym razem ze jej nie ma. To jak to jest z tą korektą - robi się takową czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - robi się ....

Szczytem jest cos innego - spowolnienie z wczesnego traqnsferu 25 do 23.976 - na to nie ma lekarstwa i lektor brzmi jak jakiś UFOnauta .... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi się korektę. Przykładowo w wydaniach DVD PAL Drużyny Pierścienia własnie przez to jest s[beeep]y dźwięk. Ktoś coś nie tak zrobił przy korekcie czego efektem są słyszalne przez cały filmy trwające ułamek sekundy przyciszeniam słyszalne zwłaszcza w muzyce. Fatalnie to brzmi.

Edytowane przez Gieferg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Skoro w takim razie wykonuje się korektę to skąd opinie, że dźwięk w filmach z FPS 25 jest wyższy niz w tych z 23.976 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinie te wynikają z tego, że wypowiedzi kolegów nie są do końca prawdziwe, mianowicie niektórzy wydawcy robią korekcję a inni nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...