Skocz do zawartości
Krystian-79

Yamaha 1067

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupi,łlem kilka dni temu Yamaha RX-V1067 i mam mały problem z odtwarzaniem plików FLAC.

Gdy podłączam USB to bez problemu je odtwarza ale gdy wrzucam pliki flac po sieci na udostępniony katalog to ich nie widzi. Dodam że inne typu mp3 odtwarza bez najmniejszych problemów.

Czy jest możliwość odtwarzania flac po sieci na tym sprzęcie??

Pozdrawiam i proszę o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi odtwarzał FLAC po sieci streamując z Foobara, tyle że jeśli dobrze pamiętam to obcinał pasmo do 48khz jeśli pliki miały wyższe. Może twoje wspomniane pliki FLAC mają niepoprawne tagi przez co amp ich nie widzi, podobne problemy miały kiedyś Popcorny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem laikiem jezli chodzi o audio.

Sprzedawca poinformował mnie jedynie że odtwrza flac i sa to pliki bez straty jakosci w stosunku do plyt audio.

Pliki ktore posiadam to pliki z internetu i nie wiem jak sa przetworzone...

jakiego programu uzywać aby zgrac do flac??

czy da sie przekonwertować tr pliki flac ktore juz mam na innego rodzaju plik flac??

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np programem Easy CD-DA Extractor. to super kombajn do kompresji , zrzutu do dowolnego formatu w tym flac oraz zmiany formatu na inny. nie ma sensu zmieniać stratnego formaty mp3, ogg lub aac na na flac pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się dobrze domyślałem Foobar strumieniując dane transkoduje je do max 48khz, przy okazji eliminuje problem niezgodnych tagów, przez co Yamaha odtwarza je bezproblemowo. Ten post to potwierdza LINK Jak wrócę z pracy do domu to sprawdzę ale chyba wystarczy by Foobar był otwarty w tle by strumieniowanie działało. Wygląda na to że udostępniając pliki przez Sambę muszą mieć one format zgodny z wymaganiami Yamahy, sprawdź jak jest ze streamingiem przez WMP.

Przygotowanie FLAC'ów to inna kwestia tylko po co, najlepszy jest chyba ciągle EAC tyle że możesz się zgubić w gąszczu ustawień.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

i Uzyłem EAC, zrzuciłem płytę audio do FLAC przy standardowych ustawieniach i yamaha nie czyta, potem zrzuciłem tak samo tylko do mp3 i przecztała. co to moze być?? dodam ze mam windows 7 64 bity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...