Skocz do zawartości
pmcomp

MEGA-TEST: Odtwarzacz Blu-ray 3D: OPPO BDP-95EU / OPPO BDP-93EU

Rekomendowane odpowiedzi

A czy jeśli masz BD jako katalogi i dorzucisz do nich plik SRT z tekstem, to czy możesz podczas odtwarzania wywołać napisy z tego pliku ???

To bardzo ważna cecha przy oglądaniu filmów bez polskich napisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jeśli masz BD jako katalogi i dorzucisz do nich plik SRT z tekstem, to czy możesz podczas odtwarzania wywołać napisy z tego pliku ???

To bardzo ważna cecha przy oglądaniu filmów bez polskich napisów.

mhm .. do mkv na 100% działają napisy srt ale jak to się ma przy strukturze BD to przyznam szczerze że nigdy nie sprawdzałem bo nawet nie wiedziałem że sie tak da ... a gdzie ma być umieszczony plik z napisami srt w strukturze katalogów BD ?

Edytowane przez kinder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dowolnym, ale dołóż go obok katalogów BDMV i Certificate - jeśli będzie możliwość, to powinieneś mieć możliwość jego wskazania (gdzie leży) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poza formatem napisów srt,nowy soft umożliwia również odczyt plików txt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poza formatem napisów srt,nowy soft umożliwia również odczyt plików txt.

Nie mam jak sprawdzić bo mam remont w domu sprawdzałeś może czy tak jak pisał kolega BoDeX działa na oppo odpalanie napisów srt w strukturze BD bo faktycznie jak by się dało było by znakomicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to lux .. a pisali że nigdy nie zrobią wsparcia iso BD ... dobrze ze zmienili zdanie :rolleyes: .. a miałem już kupować dune HD max ze względu na iso BD ... dzieki za info ...

I kup Dune bo moim zdaniem obsługa sieci jest słaba. Mówię o prawdziwej obsłudze (NAS, protokoły SMB, NFS itp.), a nie parszywym uPnP i znosnym DLNA. Jeśli trzymasz pliki na komputerach z Win7 to jeszcze jakoś to daje radę.

Ja mam i OPPO i Dune i taki duet daje radę. OPPO gra BD, DVD i FLACi z HDD, Dune wszelkiej maści pliki video z sieci.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kup Dune bo moim zdaniem obsługa sieci jest słaba. Mówię o prawdziwej obsłudze (NAS, protokoły SMB, NFS itp.), a nie parszywym uPnP i znosnym DLNA. Jeśli trzymasz pliki na komputerach z Win7 to jeszcze jakoś to daje radę.

Ja mam i OPPO i Dune i taki duet daje radę. OPPO gra BD, DVD i FLACi z HDD, Dune wszelkiej maści pliki video z sieci.

Pozdro

...mam wszystkie kompy na win 7 ... a ponowie pytanie czy sprawdzałeś może czy dograne napisy srt do struktury BD na oppo śmigają z HDD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tym multiregionem - dowiemy się kto, jak, za ile ? Bo cena z USA kusi i kusi .... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tym multiregionem - dowiemy się kto, jak, za ile ? Bo cena z USA kusi i kusi .... :)

Za ile ... zapytaj w CINEMATICu we Wrocławiu ... :rolleyes:, nie wiem jaka jest cena detaliczna .

Tak to wygląda ... kit:

oppokit.jpg

Możesz zamontować w środku, tak wygląda po montażu:

oppopoinstalacji.jpg

albo podłączyć z zewnątrz do portu USB i RS-232.

Ja wybrałem pierwsze rozwiązanie.

Przełączanie regionów ręcznie z pilota:

dla blu-ray:

Region Code Operation

1. Change of Blu-ray Regions

(1) Start the player and do not put in any disc. The screen will show “No Disc”.

(2) Press the following buttons in sequence on the remote:DIMMER、DIMMER、DIMMER、MUTE,then press the correct number for the zone you want to change to.

Blu-Ray Region Selection Operation

Region A

DIMMER , DIMMER , DIMMER , MUTE , 1

Region B

DIMMER , DIMMER , DIMMER , MUTE , 2

Region C

DIMMER , DIMMER , DIMMER , MUTE , 3

(3) Restart the player. The Blu-ray region setting will be effective after reboot.

dla DVD:

Change of DVD Zones

(1) Start the player and do not put in any disc. The screen will show “No Disc”.

(2) Press the following buttons in sequence on the remote:DIMMER、DIMMER、DIMMER、PURE AUDIO,then press the correct number for the zone you want to change to:

DVD Zone Selection Operation

Zone 0

DIMMER , DIMMER , DIMMER , PURE AUDIO , 0

Zone 1

DIMMER , DIMMER , DIMMER , PURE AUDIO , 1

Zone 2

DIMMER , DIMMER , DIMMER , PURE AUDIO , 2

Zone 3

DIMMER , DIMMER , DIMMER , PURE AUDIO , 3

Zone 4

DIMMER , DIMMER , DIMMER , PURE AUDIO , 4

Zone 5

DIMMER , DIMMER , DIMMER , PURE AUDIO , 5

Zone 6

DIMMER , DIMMER , DIMMER , PURE AUDIO , 6

(3) Restart the player. The DVD Zone setting will be effective after reboot.

Działa piknie, gra muzyka.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...mam wszystkie kompy na win 7 ... a ponowie pytanie czy sprawdzałeś może czy dograne napisy srt do struktury BD na oppo śmigają z HDD ?

Win to ZŁO !!! <_< .

BTW w nowym FW najbardziej podobają mi się okładki płyt na ekranie TV :D.

POzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się finalna wersja najnowszego programowania do OPPO datowana na 14 lipiec 2011.

Poprawiono błędy ostatniej wersji Beta oraz wprowadzono kilka ulepszeń w istniejących funkcjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z innej beczki piszą że w nowym firmware można już odpalać napisy srt wgrałem najnowszy soft z 14.07 i nadal nie widzi polskich znaków w napisach .. sprawdzałem może z 10 filmów z napisami srt i za każdym razem krzaki ... sprawdzał ktoś i jak chodzą polskie znaki jak je odpalić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby odtwarzało polskie napisy trzeba wejść w menu->playback setup->language->subtitle language , naciskamy ok i wpisujemy kod 8076 i działają wszystkie możliwe napisy.

Edytowane przez dentej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki ... teraz działa elegancko ...

a jeszcze jedno pytanko da się jakoś powiększyć czcionkę napisów w oppo ?

Edytowane przez kinder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj odpowiedzi powyżej .... ehhh ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie pisze, a pojawiła sie nowy soft BETA z obsługą mp3 i youtube... Działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie pisze, a pojawiła sie nowy soft BETA z obsługą mp3 i youtube... Działa.

Załadowałem.

Odtwarza mp3-ki. Nareszcie. Niestety nie pokazuje bitrate'u. Także z flaców. Wyświetla tagi oraz pikczery z plików.

Odtwarzanie Youtube to totalna porażka. Tzn. odtwarza płynnie przy szybkim łączu, skaluje ale ... wprowadzanie nazw z pilota to masakra. Poza tym nie ma funkcji "ulubione". Jestem przeciw. Do Youtube jest albo PCet albo Mac albo tablet.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załadowałem.

Odtwarza mp3-ki. Nareszcie. Niestety nie pokazuje bitrate'u. Także z flaców. Wyświetla tagi oraz pikczery z plików.

Odtwarzanie Youtube to totalna porażka. Tzn. odtwarza płynnie przy szybkim łączu, skaluje ale ... wprowadzanie nazw z pilota to masakra. Poza tym nie ma funkcji "ulubione". Jestem przeciw. Do Youtube jest albo PCet albo Mac albo tablet.

Pozdro

Jakość odtwarzania mp3 po prostu fatalna.

Zrobiłem próbę i z mp3ki 320k zrobiłem flaca, tak dziwnie ... w druga stronę.

Flac odtworzony z OPPO w porównaniu do odtworzenia źródłowej mp3ki ma scenę, powietrze, barwy a mp3ka do dźwięk ściśnięty, bez dynamiki, bez jaj. Dno.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

youtube bardzo dobrze dziala, obsluga w miare wygodna a jakosc mp3 zapewne poprawia w nastepnych firmware....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy firmware. Znowu. heh ... szybko, ciekawe co w poprzednim spieprzyli. Na temat fatalnej jakości odtwarzania mp3 pisałem. Wgrałem.

Na pierwszy rzut oka żadnych zmian. mp3 nie testowałem.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy firmware. Znowu. heh ... szybko, ciekawe co w poprzednim spieprzyli. Na temat fatalnej jakości odtwarzania mp3 pisałem. Wgrałem.

Na pierwszy rzut oka żadnych zmian. mp3 nie testowałem.

Pozdro

To co się pojawiło to wersja stable wcześniej były bety ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki czy ktoś odpalał Avatar-a wersję 3D pełny obraz płyty BD w iso bo u mnie wywala że odtwarzacz nie jest 3D dodam że mam najnowszy firmware ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki czy ktoś odpalał Avatar-a wersję 3D pełny obraz płyty BD w iso bo u mnie wywala że odtwarzacz nie jest 3D dodam że mam najnowszy firmware ?

Z tego co wiem żaden odtwarzacz nie odpali Ci 3D z plików ani z obrazu płyty.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...