Skocz do zawartości
pmcomp

MEGA-TEST: Odtwarzacz Blu-ray 3D: OPPO BDP-95EU / OPPO BDP-93EU

Rekomendowane odpowiedzi

Mam chyba ciekawą wiadomość dla śledzących ten wątek - pod koniec maja / na poczatku czerwca dystrybutor obiecał mi do testow Oppo 93 Nuforce Extreme Edition

Bardzo ciekawa wiadomość - modyfikacja za dwukrotną cenę odtwarzacza chyba powinna coś dobrego z nim zrobić. :)

Ciekawe, czy NuForce zarzuciło definitywnie pomysł modowania 95-tki, bo tam choćby z ilości miejsca przeznaczonego na płytę DAC-a można by się pokusić

o jakąś "czarodziejską" aplikację - może dystrybutor ma jakieś wieści z pierwszej ręki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa wiadomość - modyfikacja za dwukrotną cenę odtwarzacza chyba powinna coś dobrego z nim zrobić. :)

Ciekawe, czy NuForce zarzuciło definitywnie pomysł modowania 95-tki, bo tam choćby z ilości miejsca przeznaczonego na płytę DAC-a można by się pokusić

o jakąś "czarodziejską" aplikację - może dystrybutor ma jakieś wieści z pierwszej ręki ?

informację o tym, że nie będzie NuForce'owego modu dla 95 wyczytałem z forum nuforce'a:

http://www.audiocircle.com/index.php?PHPSESSID=u1vuklq56o5f0dhbntppp4qio1vuhvao&topic=89685.20

nuforce-jason to jeden z szefów w tej firmie, więc chyba trzeba traktować jego zdanie jako obowiązujące.

W kontekście tego co pisze o 93 NXE to rosną moje apetyty na test porównawczy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem płytkę do OPPO-95 dającą mu możliwość zmiany regionu dla Blu-Ray. Wreszcie koniec AnyDVD i wypalania po zmianie regionu.

W sobotę zamontuję to coś skrobnę.

Montaż banalnie prosty.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, he - a "płytki" do dodawania i czytania w locie napisów nie wymyślili ? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w takim układzie po co osobom które i tak mają różne źródła sygnału które chcą podłączyć do proja a pewnie i tak już kable dobrze zamaskowane NIE BĘDĄ KUĆ ŚCIAN, mają amplituner z HDMI 1.4 po co w odtwarzaczu 2 wyjścia HDMI jak większość i tak podłączy do amplitunera obraz i dzwięk i później na proj żeby nie podpinać długich kabli które przecież kosztują a projektory z reguły nie mają 5 wejść a jedynie 2 HDMI.

Ja tego nie rozumie po co drugie gniazdo HDMI w tym Oppo, myśle że jak by nie to gniazdo to sprzęt by był tańszy ale producenci jak to producenci nabijają nas w butelkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Referencyjny Chip Marvell Qdeo Kyota - G2 przetwornik obrazu - działa tylko na HDMI1

dlatego najlepszym rozwiązaniem jest podłaczenie go bezposrednio do monitora, projektora itp.

Natomiast dzwięk przez HDMI2 do AV lub procesora dzwięku.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jak tak,to tak .... bravo ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj do końca dnia / ewentualnie jutro do południa powinna zostać upubliczniona BETA EU. Z niespodzianek:

1. Upgrade the Blu-ray loader firmware (CN0900), which can read discs more quietly, smoothly and accurately with improved error detection.

2. Add a new option for "Output Volume" in the setup menu (Setup -> Audio Processing -> Output Volume). You can either enable or disable volume control for the analogue audio output. When "Output Volume" is set to "Fixed", the player outputs a fixed volume level that is the same as the volume control set to 100. When “Output Volume” is set to “Variable”, the analogue output volume can be controlled by the remote "VOL +/-" buttons. By default in EU firmware the volume control on the player is disabled to avoid accidentally reducing the player's output level.

3. Add the "direct play" support for DVD-A discs. Once the disc loading is done, you can directly press the STOP followed by the PLAY buttons on the remote to start the playback. This feature is useful for customers who do not use a video monitor while playing audio discs.

4. Added ID-Tag support for APE and FLAC files. Now these formats will show Title, Artist, Album and Genre on screen when played back at the Home Menu. Embedded Album Art is also supported for FLAC files.

5. Added OGG and OGM Vorbis media support. For OGG, the channel number is limited up to 2 and the sample rate is limited up to 96KHz.

6. Improve BD-Live connectivity. For example, "MovieIQ" will now properly connect and download additional media on selected Sony Pictures Blu-ray titles.

7. Improve DLNA performance, which includes faster indexing and more reliable media playback, and added additional DLNA server support.

8. Improve HDMI compatibility with some A/V receivers and televisions.

9. Add support for Polish subtitles.

10. Add multi-languages to player user interface. German, French, Spanish, Italian, Swedish, Dutch and Chinese.

11. Improve the general disc compatibility based on recent and upcoming Blu-ray releases as well as user-submitted disc samples.

Także sporo udogodnień...

Więcej info będzie dostępne pod adresem: Wsparcie OPPO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj sporo. Fajnie bo zrobi się jeszcze lepiej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem płytkę do OPPO-95 dającą mu możliwość zmiany regionu dla Blu-Ray.

W sobotę zamontuję to coś skrobnę.

Montaż banalnie prosty.

Skrobnij Waść kilka zdań.

Skąd, za ile ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś potwierdzi że w nowym firmware do 93EU działa wsparcie BD ISO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BD 93EU BD ISO DZIAŁA SPRAWDZONE

ooo to lux... a sprawdzałeś może czy po strukturze plików BD czyta z menu ? a nie jak do tej pory same m2ts-y... jak by jeszcze tak czytał to już jest kombajn :rolleyes: :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyta jakby to była płyta BD, menu i wszystkie dodatki

no to lux .. a pisali że nigdy nie zrobią wsparcia iso BD ... dobrze ze zmienili zdanie :rolleyes: .. a miałem już kupować dune HD max ze względu na iso BD ... dzieki za info ...

Edytowane przez kinder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przez siec czyta bd iso? jezeli nie to nie ma co porownywac tego do odtwarzaczy dune hd :]..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przez siec czyta bd iso? jezeli nie to nie ma co porownywac tego do odtwarzaczy dune hd :]..

no przez siec iso BD to raczej by się cieło za duży bitrate ... najważniejsze że działa z USB i HDD :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dune hd pieknie odtwarza bluray przez siec czy to w iso czy katalog i nie ma roznicy w plynnosci (polaczenie lan czy wifi)- wygoda jak cholera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dune hd pieknie odtwarza bluray przez siec czy to w iso czy katalog i nie ma roznicy w plynnosci (polaczenie lan czy wifi)- wygoda jak cholera...

no na pewno wygoda ale lepszy rydz niż nic ... ale swoją drogą jeśli chodzi o jakość obrazu i dzwięku to Oppo 93/95 na pewno dużo lepiej wypada niż Dune HD ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na pewno wygoda ale lepszy rydz niż nic ... ale swoją drogą jeśli chodzi o jakość obrazu i dzwięku to Oppo 93/95 na pewno dużo lepiej wypada niż Dune HD ...

nie byłbym tego taki pewien

Cambridge Audio Azur 751BD to modyfikacja BDP-93EU

http://www.highfidelity.pl/@main-851〈=

„Także obraz z plików zapisanych na HDD był bardzo dobry, choć, jak dla mnie, mój odtwarzacz HDI Dune HD MAX robi to sporo lepiej”

http://www.highfidelity.pl/@main-746〈=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie byłbym tego taki pewien

Cambridge Audio Azur 751BD to modyfikacja BDP-93EU

http://www.highfidelity.pl/@main-851〈=

„Także obraz z plików zapisanych na HDD był bardzo dobry, choć, jak dla mnie, mój odtwarzacz HDI Dune HD MAX robi to sporo lepiej”

http://www.highfidelity.pl/@main-746〈=

Co do Dune HD pewnie masz racje że pod względem czytania formatów nie ma sobie równych jak by nie było z myślą o czytaniu wszystkiego był stworzony ... ale ma zasadniczą wadę nie czyta płyt 3D i nie wiem jak jest z plikami SBS ... u mnie podstawa to 3D ze względu na to że mam projektor 3D JVC X7 więc oppo 93EU pod tym względem mi bardziej odpowiada ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej niż brak 3D żałuję że ten Dune nie czyta SACD i HDCD

wtedy zestaw Dune HD Max + DAC Audionemesis jak dla mnie to byłoby bingo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej niż brak 3D żałuję że ten Dune nie czyta SACD i HDCD

wtedy zestaw Dune HD Max + DAC Audionemesis jak dla mnie to byłoby bingo

Ja pozostanę przy swoim Oppo 93EU po tym jak dodali wsparcie iso i struktury BD na USB i HDD więcej do szczęścia mi nie trzeba :D ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...