Skocz do zawartości
pmcomp

MEGA-TEST: Odtwarzacz Blu-ray 3D: OPPO BDP-95EU / OPPO BDP-93EU

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

HQV to producent płytek testowych.

Poczytaj może zanim coś podobnego napiszesz - choćby tutaj : http://www.hqv.com/?page=products

Płyta testowa HQV została użyta do testów procesora obrazu Qdeo i porównana do innych "flagowych" procesorów.

Wynik masz powyżej.

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

....jak chcesz sobie poskalować 1920 x 1080 do 1920 x 1080....

to sobie skaluj....

Boże widzisz, a nie grzmisz !!!!!

.....grzmię, ale plastik nie przewodzi prądu.

Jak czytam takie wypowiedzi jak ta powyżej to mnie ręce opadają.

Średniowiecze.

I taka osoba zabiera głos w dyskusji w sprawach co do których nie ma zielonego pojęcia. Nic dziwnego, że jego wypowiedzi są mało merytoryczne i zniżają poziom dyskusji na Forum.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i coś temat zastygł ? :)

Czyżby konfrontacja z 93 NuForce nie była wystarczająco ciekawa ?

A do modowania OPPO pchają się już "wszyscy ważni moderzy świata" ! :)

http://www.asi-tek.com/index.html

http://www.referenceaudiomods.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Product_Code=OPPOBDP93&Category_Code=

http://www.modwright.com/modifications/22

http://www.modwright.com/modifications/25

Czyżby uznali OPPO za perfekcyjny transport - swoją drogą ciekawe, czy porównanie z C,E.C -em po cyfrze do DAC-a wykazuje audiofilskie "różnice" ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko nieśmiało zasugerowałbym do tych testów zainwestować w statyw, bo jakość zdjęć woła o pomstę do nieba... Duża część jest poruszonych, czasem źle dobrana ekspozycja, itp. Nie żebym się czepiał, ale jak już robić profi test to od początku do końca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i coś temat zastygł ? :)

Czyżby konfrontacja z 93 NuForce nie była wystarczająco ciekawa ?

A do modowania OPPO pchają się już "wszyscy ważni moderzy świata" ! :)

http://www.asi-tek.com/index.html

http://www.referenceaudiomods.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Product_Code=OPPOBDP93&Category_Code=

http://www.modwright.com/modifications/22

http://www.modwright.com/modifications/25

Czyżby uznali OPPO za perfekcyjny transport - swoją drogą ciekawe, czy porównanie z C,E.C -em po cyfrze do DAC-a wykazuje audiofilskie "różnice" ? :D

Z wizytą na Targach Anga w Kolonii byłem i ... browarka piłem :rolleyes: .

BTW zrobiono moduł dostępowy CI dla IPTV. Świat leci do przodu.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wizytą na Targach Anga w Kolonii byłem i ... browarka piłem :rolleyes: .

BTW zrobiono moduł dostępowy CI dla IPTV. Świat leci do przodu.

Pozdro

No to teraz lyskacza do reki i jedziemy dalej :lol::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKALERY:

problem wymarły,

aktywiści na forum ( nie BODEX) to dealerzy ( stany magazynowe ?) tych urządzeń.

Miałem w testach w 2009. Zrezygnowałem z publikacji.

To jedna wielka BZDURA !

Moda z czasów przeszłych, czyli pogoni za kontentem HD.

To już było.

Interesuje mnie skalowanie VHS do HD. Od lat. I nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKALERY:

problem wymarły,

aktywiści na forum ( nie BODEX) to dealerzy ( stany magazynowe ?) tych urządzeń.

Miałem w testach w 2009. Zrezygnowałem z publikacji.

To jedna wielka BZDURA !

Moda z czasów przeszłych, czyli pogoni za kontentem HD.

To już było.

Interesuje mnie skalowanie VHS do HD. Od lat. I nic.

Mam całkiem odmienne zdanie.Skalery służą do podania sygnału na jeden lub więcej wyświetlaczy z kilku źródeł w sposób bezszwowy przełączającc obraz/i dźwięk między kilkoma lub więcej źródłami SD lub HD dając wystandaryzowany sygnał na wyjściu, miksując sygnały podczas przełączania( zarówno analog jak i cyfra) i mają praktyczne zastosowanie w każdej ciut poważniejszej instalacji profesjonalnej typu siedziba firmy, banku, sala zarządu, ewentualnie zaawansowane kino, w tym kino domowe ( prawdziwe), dyskoteka itp. ale także często w instalacji w domu.

Mam do czynienia ze skalerami od 2003 (różnych firm) i zdarzają się sytuacje że skaler (dość drogi) kupi klient do domu chcąc mieć dowolne źródło wideo wyświetlane na dowolnym z dwóch wyświetlaczy HD.

Samo skalowanie CV do HD (RGBHV ,YPbPr lub HDMI/DVI) zrobi dość dobrze skaler w cenie 1000...2000 zł i jest ich dużo na rynku.

O le kiedyś skalery były niechętnie kupowane w tej chwili stosuje się je w większości instalacji A-V.

Najciekawsze są rzeczy które potrafią zaawansowane skalery zrobić z obrazem:-np. zrobić 3D ze źródeł/źródła 2D, wykluczować postać z tła i podać ją na tle innego obrazu z PC, czyli nałożyć obrazy wideo/PC, robić ręczni notatki przy pomocy tableta na obrazie widocznym z kamery /wizualizera, a przede wszystkim zmienić rozdzielczość na niestandardową- wręcz można wpisywać właśnie rozdzielczości używane w rzadko spotykanym sprzęcie np. medycznym, pionowych ekranach reklamowych, zrobić ścianę wideo (jeden skaler na wyświetlacz) z edge blendingiem o ile ściana zestawiona z projektorów, pokazać na jednym ekranie wiele zródeł w dowolnych oknach, nałożyć obraz itp.itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się ... janunio tak ma.

Jak się uprze to na amen.

Tu masz najlepszy przykład.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

SKALERY:

problem wymarły,

aktywiści na forum ( nie BODEX) to dealerzy ( stany magazynowe ?) tych urządzeń.

Uważasz, że ja jestem dealerem ?.

Proponuję abyś bardziej precyzyjnej rozwinął swoją myśl, bo pisząc w ten sposób obrażasz wielu ludzi.

Miałem VP30, VP50 a teraz mam DVDO iScan Duo i jak wyjdzie nowy model (lepszy od poprzednich), to też będę go miał.

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu do tego trzeba mieć wiedzę i oko. Bez urazy do tych co są na nie ale nie każdy to ogarnie.... :rolleyes:

Trochę offtop się robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasłyszało mi się, że 93 NuForce = 95 i takie tam : ) Podobno w niedzielę były testy. Pmcomp napisz coś! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW - nie odkopujmy trupów i toporków w temacie skalerów, każdy ma już swoje zdanie w tym temacie.

Tutaj nie chodzi o SKALOWANIE, a o procesor obrazu, serce urządzenia, które to z otrzymanych danych kreuje to co na ekran dociera.

PROCESOR, a nie SKALER, który oczywiście jest jego składową, ale przy materiale 1080 p jest bezrobotny.

Różne algorytmy i różna moc obliczeniowa procesora dają różne wyniki, choć to dla zjadacza chleba może to pozostać niewidoczne, to jednak

dla wprawnego oka na 120" powinno dać się wykryć - dlatego testuje się jego możliwości przy pomocy profi testów, a te wykazują różnice.

No, właśnie, coś cicho nt. dalszego wałkowania, a o konfrontacji 93NF z 95 jakoś zrobiło sie cicho ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na HDFever Bécuwe Nicolas ktory testował wszystkei 3 Oppo BDP-93EU, Oppo BDP-95EU i Oppo NuForce BDP-93EU pisał że jemu bardziej pasowało brzmienie BDP-93 niż wersji NuForce... "Frankly, for me NuForce versions are worse than the BDP-93EU conventional versions. ... "

Z resztą troche to dziwna przeróbka jeśli miałaby być audiofilska to czemu nie dali wyjść dedykowanych do stereo? Pozostawili wszystko to samo oprócz płytki. Jak przerabiać to przerabiać chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

... troche to dziwna przeróbka jeśli miałaby być audiofilska to czemu nie dali wyjść dedykowanych do stereo?

Pozostawili wszystko to samo oprócz płytki. Jak przerabiać to przerabiać chyba...

Przeróbka dotyczy jedynie bloku DAC , widocznie uznano, że posostałe elementy toru są wystarczająco dobre.

nuforce.jpg

Swoją drogą, to czy różnica w cenie pomiędzy tymi elementami warta jest tej kasiorki ?

Znając aplikację, to co bardziej doświadczenie DIY-owcy mogą pokusić się o własne rozwiązanie .... można eksperymentować do woli. :)

Nieco większe grzebanie w bebechach proponuje f-ma RAM , która z kolei nie ruszyła płytki DAC-a

ram93.jpg

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w niedzielę zawitał do mnie kolega jacek-k-wawa z OPPO 93 NuForce Edition pod pachą. Od razu zaznaczam, że jacek jest osłuchany i wie o co w dźwięku stereo kaman. Przytaszczył kilka swoich płytek bo porównań należy dokonywać na swoim dobrze znanym materiale.

Za sprzęt towarzyszący, podobnie jak poprzednio,posłużyły: Wzmak Krell KAV-500i, kolumny Thiel CS 3.6 oraz do porównania OPPO 95 i Mój CEC.

Zaczęliśmy nietypowo bo od ślepego testu. Tzn. ślepego dla Jacka bo ja wiedziałem co gra. Razem stwierdziliśmy, że OPPO 95 i 93NE grają troszkę inaczej. Roóżnica była słyszalna przede wszystkim na damskim wokalu. Inne aspekty brzemienia czy pasma były praktyczńie identyczne. Wystąpiła też leciutka róźnica w kreowaniu przestrzeni. Ciężko określić co było lepsze, razem stwierdziliśmy, że dźwięk z 93NE nam się bardziej podobał i był DLA NAS "lepszy". Generalnie, biorąc pod uwagę ceny urządzeń, zwycięzcą został 93NE ponieważ jest tańszy i oferuje lepszy stosunek jakości dźwięku do ceny. Mówimy oczywiście o porównaniu torów niezbalansowanych. Jeśli ktoś może wykorzystać zalety XLRów to warto zastanowić się nad 95-ką.

Dźwięk z SACD i DVD-Audio z obu playerów jest praktycznie identyczny.

Porównaliśmy potem dźwięk stereo 2ch 93NE do CECa i dalej konkluzja jest taka sama jak po moich samodzielnych testach. CEC jest po prostu lepszym, bradziej kompletnym playerem, o muzycznym brzmieniu. Słuchanie muzyki z CECa jest po prostu przyjemniejsze.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

CEC jest po prostu lepszym, bradziej kompletnym playerem, o muzycznym brzmieniu. Słuchanie muzyki z CECa jest po prostu przyjemniejsze.

Pozdro

już tu padło pytanie: co jeśli zastosować OPPO 95 jako transport. Moje doświadczenie z 83SE i DAC MOONa (ok 5k zł) jest bardzo pozytywne.

Czy porównanie jako transport do CECa pokaże że winny jest DAC czy też transport? To bardzo ciekawe...

Edytowane przez BoDeX
Tniemy cytaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POPIERAM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od pewnego czasu śledzę na tym forum informację o OPPO BDP-95U, gdyż jestem zainteresowany kupnem nowego odtwarzacza. Test który został przeprowadzony jest bardzo ciekawy i na pewno wnosi dużo wiedzy o tym nowym urządzeniu. Szkoda tylko, że nie udało się go porównać do bezpośrednich konkurentów dostępnych aktualnie na rynku, czyli n.p. Marantz UD8004, lub w mniejszym stopniu Denon DBP-4010UD. Porównanie z OPPO 93 NuForce Edition choć interesujące, jest jakby z jednego podwórka, a porównanie do Sony bdp-s5000es dość skromne (być może będzie poszerzone?).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do porównania z czołgiem DEMONA zapewne nie dojdzie, trochę szkoda, bo byłoby to starcie Davida z Goliatem - jak sie skończyło każdy chyba wie . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz - porownanie sie nie skonczylo,bo go nie bylo.Czy sie nie odbedzie? - tego nie wiem,sprawa jest otwarta i mysle ze niekoniecznie tylko ode mnie zalezna.Chetnie ugoszcze autorytet forumowy u siebie,udostepnie sprzet,moze dobre winko,lub wiskacza,ale musze miec pewnosc ,ze mam doczynienia z osoba godna zaufania i bezstronna,traktujaca sprawe jako rozrywke i element audio-homevideo maniactwa w dobrym tego slowa znaczeniu.Jesli chodzi zas o moje doznania wynikajace z ok.rocznej zabawy z czolgiem "Demona"-(w posiadanej przeze mnie wersji), to audio po analogu przewyzsza jednak model 2010,dzwiek jest pozbawiony dziwnej maniery denonowskiej w srodku pasma,jest bardziej otwarty,ma szersza jasniejsza scene,ale w porownaniu z moim CD niestety bas choc schodzi baardzo niziutko,to do rzeczywiscie szybkiego i zroznicowanego ma troche do nadrobienia.Poza tym dzwiek nie jest tak szybki i precyzyjny jakby sie chcialo -,ma mniej emocji,mniej detali niz moj CD-ek ( ten jednak jest raczej ok. i kosztuje ok 4,5 tys.€.)A DVD to raczej trudny do pokonania wzorzec.W blue-rayu spodziewam sie mniejszych roznic,choc w porownaniu do mojego poprzedniego Demona 3800BD jest wyraznie,choc nie powalajaco i nie adekwatnie do bezwzglednie traktowanej roznicy cen - lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie widzisz różnice w BLUE-RAYU? Rozwiń myśl. Jestem ciekaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzwiek nie jest tak szybki i precyzyjny jakby sie chcialo, ma mniej emocji, mniej detali niz ...

Od lat obiecuję sobie zebrać w formie podręcznego słownika "audio krasomówstwo" made by polish.

Będzie to zestaw sloganowo - frazowy tak by każdy, ale to każdy mógł zestawić "profesjonalną" i własną opinię.

Błagam więc tgz. niemuzycznych o ograniczenie się do subiektywnego skalowania rajcowności w zakresie np. od 0 do 10.

Bo to jest jedyne kryterium dla "Kowalskiego".

A Kowalski jest najważniejszy bo zostawia kasę.

Zaś zawodowego skrzypka zapytajmy o wierość i klasę reprodukcji systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co do zarzutow o krasomowstwo w opisie dzwieku: nie napisze w skali od 0-10 bo nie o to chodzi i byloby jeszcze bardziej niejasne i subiektywne.Dzwiek Mega-Demona sprawia wrazenie( w porownaniu z dobrym od twarzaczem CD za ok 4,5T.€)ubozszego,zwlaszcza w kwestii oddania emocji wokali,bardziej ospalego z mniej zroznicowanym,mniej suchym basem.To ostatnie jest jego proporcjonalnie najwieksza slaboscia.Ale uwazam ze i tak jest lepiej niz w Denonie 2010.Generalnie wielu zadowoli - mnie nie,wiec uzywam go tylko do filmow.Co do blue-raya: temat sliski,poniewaz kazdy z nas wie, ze technologia oferuje generalnie sporo i roznice sa niewielkie,wiec raczej w ogolnej skali chodzi o szczegoly a nie o przelomowe doznania.Wielu tez jednak z nas zapewne doswiadczylo bolesnej czasem prawdy,ze diabel czesto tkwi w szczegolach i na pewnym poziomie te roznice czynia sporo,zwlaszcza frajdy.Ja je widze i mnie osobiscie frajde sprawiaja,ale pewnie wielu by za to nie doplacilo, bo proporcje cena-przyrost so kiepskie - rzecz ogolnie ujmujac.Jednak jak sie przed ekranem usiadzie i dobrze zrealizowany film oglada,to przyjemnosc jest spora - troche tak jak z dobrym winem.Rozpisalem sie nieco a chodzi o: lepsze wykontrastowanie i wrazenie wiekszej rozpietosci w zakresie szarosci i czerni.W ciemnych scenach widac wiecej,obraz jest spokojniejszy.Wieksza glebia kolorow,wieksze poczucie glebi obrazu.Wiecej nie pisze,bo znowu ktos mi zarzuci,ze mi odwalilo(zreszta czesciowo nie bezpodstawnie,bo jak ktos takiego Demona nabywa,to troche jest walniety:rolleyes: )

Edytowane przez plustek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w niedzielę zawitał do mnie kolega jacek-k-wawa z OPPO 93 NuForce Edition pod pachą. Od razu zaznaczam, że jacek jest osłuchany i wie o co w dźwięku stereo kaman. Przytaszczył kilka swoich płytek bo porównań należy dokonywać na swoim dobrze znanym materiale.

Za sprzęt towarzyszący, podobnie jak poprzednio,posłużyły: Wzmak Krell KAV-500i, kolumny Thiel CS 3.6 oraz do porównania OPPO 95 i Mój CEC.

Zaczęliśmy nietypowo bo od ślepego testu. Tzn. ślepego dla Jacka bo ja wiedziałem co gra. ....

Mam chyba ciekawą wiadomość dla śledzących ten wątek - pod koniec maja / na poczatku czerwca dystrybutor obiecał mi do testow Oppo 93 Nuforce Extreme Edition (ten co robi re-cloking). Chyba to będzie zupełnie pierwsza taka maszyna w Polsce (w stanach pojedyńcze egzemplarze zaczęły się pojawiać dopiero parę dni temu). Jeśli więc uda się znowu skorzystać z gościnności pmcomp'a i wyrozumiałości jego żony :-) to jest szansa, że dojdzie do dość ciekawego testu: Oppo95 EU, Oppo 93 Nuforce Edition oraz Oppo 93 Nuforce Extreme Edition.

Poczekajmy więc, popatrzymy i posłuchamy... :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...