Skocz do zawartości
pmcomp

MEGA-TEST: Odtwarzacz Blu-ray 3D: OPPO BDP-95EU / OPPO BDP-93EU

Rekomendowane odpowiedzi

JASNE - obawiałem się , że to propozycja wymagająca jakichś mega rozwiązań, ale jak wyczytuję z nicka, to zorganizowanie takiej konfrontacji

powinno Wam pójść dosyć sprawnie ... o ile gościnność pmcompa i jego uwielbienie do whisky nie zaburzy efektu końcowego tego starcia ! :lol:

O ile firma Nu-Force tchnęła nowego ducha w analog-audio, to może być pouczająca konfrontacja 93 vs. 93 NuForce a także 95 vs. 93 NuForce ...

Może zapachnie sensacyjnym odkryciem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JASNE - obawiałem się , że to propozycja wymagająca jakichś mega rozwiązań, ale jak wyczytuję z nicka, to zorganizowanie takiej konfrontacji

powinno Wam pójść dosyć sprawnie ... o ile gościnność pmcompa i jego uwielbienie do whisky nie zaburzy efektu końcowego tego starcia ! :lol:

O ile firma Nu-Force tchnęła nowego ducha w analog-audio, to może być pouczająca konfrontacja 93 vs. 93 NuForce a także 95 vs. 93 NuForce ...

Może zapachnie sensacyjnym odkryciem :)

Zabiorę Gmerowi 93-kę i zrobimy starcie 93 vs. 93 NF vs. 95 vs. SONY vs. CEC !!!

B)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i GIT - pamiętajcie jedynie o tym, że NuForce ociepla brzmienie wzorem lompowym, więc test na tranzystorowcu jest niezbędny - lampa może spotęgować efekt i

zaburzyć wynik. Nie mniej jednak zapowiada się bardzo ciekawie, choć nie aż tak, jak hipotetyczne starcie z czołgiem od DeMona ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i GIT - pamiętajcie jedynie o tym, że NuForce ociepla brzmienie wzorem lompowym, więc test na tranzystorowcu jest niezbędny - lampa może spotęgować efekt i

zaburzyć wynik. Nie mniej jednak zapowiada się bardzo ciekawie, choć nie aż tak, jak hipotetyczne starcie z czołgiem od DeMona ... :)

Aktualnie zamiast lampy podłączony jest Krell KAV-500i i to po torze zbalansowanym. Dźwięk, co oczywiste, jest zupełnie inny.

Dlatego powtórzę swoje odsłuchy dla CECa i OPPO 95 ... może wyjdzie coś innego ? :D .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabiorę Gmerowi 93-kę i zrobimy starcie 93 vs. 93 NF vs. 95 vs. SONY vs. CEC !!!

B)

Pozdro

W załączonym linku jest ciekawe 'opomiarowanie' wszystkich trzech playerów: Oppo 93, Oppo 93 NE oraz Oppo 95. Nie ma co prawda zbyt wiele wrażeń 'odsłuchowych' ale różnice które pokazały się w pomiarach mogą wskazywać, że faktycznie Nuforce Edition ma szanse nieco inaczej brzmieć. Czy lepiej to z pomiarów raczej wynikać nie będzie (vide parametry Oppo 95 vs wrażenia odsłuchowe pmcomp'a), więc tym bardziej sprawa testów jest interesująca. A jeśli uda się zestawić tak zacne środowisko testowe to faktycznie moze być ciekawie...

http://www.hometheaterhifi.com/universal-players/1048-oppo-bdp-93-and-bdp-95-universal-3d-blu-ray-players-part-1-audio-performance.html

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze parę wrażeń i porównań z odsłuchu przez XLRy.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny spory upgrade.Zbliżamy się do finału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,zastanawiam się nad zakupem wspomnianego wyżej odtwarzacza nie wiem jeszcze który model 93 lub 95.

Ale niestety nie wiem co zrobić w moim wypadku zupełnie niepotrzebne są 2 wyjścia HDMI w Blu-rayu ponieważ mam ampli z HDMI 1.4,

a zupełnie nie opłacalne jest ciągnięcie 2 długich kabli HDMI 15 metrowych na projektor 3d. Mam też inne źródła sygnału takie jak np. PS3,cyfra+,recorder n-box które również chcę podłączyć pod HDMI do Projektora 3d.

Tak więc czy oppo 93 i 95 wyśle obraz Full HD i dźwięk HD jednocześnie na jednym złączu HDMI w gnieździe 1 lub 2,czy jest to technicznie niemożliwe może wystarczy coś w menu odtwarzacza pozmieniać aby wszystko to poszło na jednym kablu HDMI. Jeżeli jest to niemożliwe od strony technicznej to w rezerwie można kupić jeszcze panasonica 110 lub 210 który ma dodatkowo konwersję obrazu z 2D do 3D.

Gmeru,Pmcomp co o tym myślicie. Dzięki wszystkim za każdą fachową pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak więc czy oppo 93 i 95 wyśle obraz Full HD i dźwięk HD jednocześnie na jednym złączu HDMI w gnieździe 1 lub 2,czy jest to technicznie niemożliwe może wystarczy coś w menu odtwarzacza pozmieniać aby wszystko to poszło na jednym kablu HDMI. Jeżeli jest to niemożliwe od strony technicznej to w rezerwie można kupić jeszcze panasonica 110 lub 210 który ma dodatkowo konwersję obrazu z 2D do 3D.

Gmeru,Pmcomp co o tym myślicie. Dzięki wszystkim za każdą fachową pomoc.

Tak. OPPO ma HDMI v1.4.

Tych Panasoniców nie znam. 300 jest niezłym modelem.

OPPO zjada inne na śniadanie swoją funkcjonalnością. Gratis masz SACD, DVD-Audio i HDCD. Do tego odtwarzanie WAV, FLAC (także gęstych), M2TS, mkv i inne plikie. Do tego podstawowa funkcjonalność sieciowa, jeśli ktoś korzysta z DLNA lub UPnP. Ja nie korzystam. Mi brakuje chociaż klienta SMB i FTP.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi chodziło o to czy wypuści audio i video na jednym wyjściu HDMI ten oppo ponieważ nie opłacalne jest ciągnięcie 2 długich kabli HDMI na projektor a mam amplituner z HDMI 1.4 i również inne żródła sygnału ps3 cyfra n-ka.

Oto mi chodzi czy jest to możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś odpowiedź powyżej. Tak OPPO ma HDMI 1.4 co znaczy, że tak. No trochę dziwne by było jakby nie wysyłał.... :unsure: Oczywista oczywistość... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w takim układzie po co osobom które i tak mają różne źródła sygnału które chcą podłączyć do proja a pewnie i tak już kable dobrze zamaskowane NIE BĘDĄ KUĆ ŚCIAN, mają amplituner z HDMI 1.4 po co w odtwarzaczu 2 wyjścia HDMI jak większość i tak podłączy do amplitunera obraz i dzwięk i później na proj żeby nie podpinać długich kabli które przecież kosztują a projektory z reguły nie mają 5 wejść a jedynie 2 HDMI.

Ja tego nie rozumie po co drugie gniazdo HDMI w tym Oppo, myśle że jak by nie to gniazdo to sprzęt by był tańszy ale producenci jak to producenci nabijają nas w butelkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że kupię to Oppo i co później mam kabel HDMI w ręku i podpinam go do którego gniazda aby wszystko działało do gniazda nr. 1 czy 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolezko, w czym masz problem? W teście masz wszystkie odp. Popatrz na screeny. Pachnie spamem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No to w takim układzie po co osobom które i tak mają różne źródła sygnału które chcą podłączyć do proja a pewnie i tak już kable dobrze zamaskowane NIE BĘDĄ KUĆ ŚCIAN, mają amplituner z HDMI 1.4 po co w odtwarzaczu 2 wyjścia HDMI jak większość i tak podłączy do amplitunera obraz i dzwięk i później na proj żeby nie podpinać długich kabli które przecież kosztują a projektory z reguły nie mają 5 wejść a jedynie 2 HDMI.

Ja tego nie rozumie po co drugie gniazdo HDMI w tym Oppo, myśle że jak by nie to gniazdo to sprzęt by był tańszy ale producenci jak to producenci nabijają nas w butelkę.

Drugie gniazdo HDMI ma nie tylko Oppo. Takie rozwiązania istnieją już od dobrych dwóch lat. Mój pionek LX-91 też ma dwa HDMI. Jednym wyjściem idzie sygnał Video bezpośrednio do projektora, drugim HDMI idzie audio do ampli. Ma to na celu całkowite odseparowanie sygnału audio od video.

Oczywiście można to tak skonfigurować, że drugim wyjściem pójdzie sygnał AV np. prosto do odbiornika TV.

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak polskich znaków w MKV, DivX i Xvid dla mnie to bardzo duży minus.

Spoko ... to tylko firmware. Miejmy nadzieję, że polski dystrybutor zgłosi tą przypadłość i przy najbliższej okazji poprawią.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko ... to tylko firmware. Miejmy nadzieję, że polski dystrybutor zgłosi tą przypadłość i przy najbliższej okazji poprawią.

Pozdro

Miejmy nadzieję że firma OPPO nie zaniedba polskiego rynku i wprowadzi tą poprawkę. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki pmcomp i Gmeru za ten bardzo ciekawy test. Codziennie śledzę ten wątek i sprawdzam czy pojawiło się w nim coś nowego od Was. Jestem zainteresowany zakupem tego odtwarzacza a ten test w wielkim stopniu ułatwia mi podjęcie decyzji o jego zakupie. Dzięki jeszcze raz za fachową recenzję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zabiorę Gmerowi 93-kę i zrobimy starcie 93 vs. 93 NF vs. 95 vs. SONY vs. CEC !!!

93, 93NF, 95, Sony, CEC - wszystko po RCA na 5 kopiach ISO np. Chesky Test Disc i podłączenie tak, aby nikt z słuchaczy nie wiedział co gra na którym wejściu.

Swobodne słuchanko przez dłuższy czas i swobodne wnioski ... :) Chyba tylko tak byłoby to w miarę obiektywne .

Co do VIDEO, to "fachowcy" już ogłosili nowego króla - porównania do "czołowych" układów wyglądaja tak.

Układ wideo Marvel Qdeo Anchor Bay ABT2015 Reon-X HQV HD1900

Razem Ocena 210 197 163 157 190

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja [sKALER] dotyczy materiałów SD.

To margines obecnie.

Przydatne do TVN24.

Tylko PO CO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja [sKALER] dotyczy materiałów SD.

To margines obecnie.

Przydatne do TVN24.

Tylko PO CO ?

Poczytaj może najpierw jak wygląda procedura testowa dla materiału HD, a dopiero potem maluj takie kwiatki.

Ściągawkę znajdziesz tutaj - http://www.hqv.com/index.cfm?page=doc&docid=C81E728D9D4C2F636F067F89CC14862C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodex;

jak chcesz sobie poskalować 1920 x 1080 do 1920 x 1080....

to sobie skaluj.

Test przywołany dotyczy pracy NR w BD playeru:

"The Blu-ray Disc player 1080p noise reduction ON"

HQV to producent płytek testowych.

Mam , kurzą się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...