Skocz do zawartości
madoleo

Na czym stoja wasze telewizory?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam sie do zmiany telewizora, obecnie posiadam 50PZ81 wraz z dedykowana szafka TYS50PZ80W, dzieki czemu oba sprzety idealnie sie komponuja.

Na uwadze mam nowego Panasonica GT30, VT30, badz ktoras z plazm samsunga o rozmiarze 59 cali.

Tak czy inaczej musze zakupic nowa szafke pod telewizor, lecz obawiam sie ze zadna z dostepnych opcji nie bedzie nawet w polowie wygladac tak fajnie jak moje obecne rozwiazanie.

Zalaczam fotke pogladowa, zeby bylo wiadomo co jeszcze musi sie zmiescic na tej szafce. Telewizora powiesic nie moge (wynajmowane mieszkanie).

Na czym stawiacie swoje telewizory, jestem ciekawy przede wszystkim rozmiarow 50+.

tvstand.jpg

Z gory dzieki za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fanatyczniej dobrze to jest wkomponowane z szafką.

Proponuję zrobić projekt nowej szafki uwzględniając dizajn nowego telewizora, a resztą zajmie się stolarz.

Ja swoją szafkę na sprzęt RTV (i nie tylko) zaprojektowałem sam.

A jak masz trudności z projektem lub jaka to ma być szafka to GOOGLE Ci w tym pomogą albo wizyta w salonie RTV.

Poniżej link do aranżacji pomieszczeń ze sprzętem RTV.

http://www.minhembio.com/galleri/lista/popular30

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vt20 (50") wisi u mnie na czymś takim :

fiber-novelty-titan-stol_96.jpg

Jest to stolik Titan z kolekcji Fiber Novelty. Sugerowany kaliber tv to 46" ale maksymalne obciążenie to 45kg więc spokojnie 50"+ uniesie. Przy większym rozmiarze tv stolik prezentuje się dużo lepiej niż na zdjęciu poglądowym. Półki dźwigną po 10kg więc co nieco można na nich ustawić (u mnie wygląda to tak: górna - tylko głośnik centralny, środkowa- dekoder N, dune d1, ps3, Amp stoi jak na zdjęciu na dolnym poziomie. Słupek jest pusty w środku co umożliwia przeprowadzenie kabli i schowanie ich nadmiaru. Przedłużacz z wpiętymi sprzętami mieści się pod stolikiem, co umożliwia pozbycie się wszelkich kabli z widoku. Polecam, jestem z niego baaardzo zadowolony.

Edytowane przez azooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zrobić projekt nowej szafki uwzględniając dizajn nowego telewizora, a resztą zajmie się stolarz.

Ja swoją szafkę na sprzęt RTV (i nie tylko) zaprojektowałem sam.

Poniżej link do aranżacji pomieszczeń ze sprzętem RTV.

http://www.minhembio.com/galleri/lista/popular30

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Co do stolarza, obawiam sie ze taka szafka wyjdzie co najmniej tyle co telewizor (mieszkam w UK, a tu ludzie sie cenia za robocizne).

Masz racje, wszystko zalezy od designu telewizora, musze poczekac az wybrane modele beda dostepne i bedzie mozna je pomacac w sklepie.

Dzieki za link, na pewno sie przyda na przyszlosc.

Vt20 (50") wisi u mnie na czymś takim :

fiber-novelty-titan-stol_96.jpg

Jest to stolik Titan z kolekcji Fiber Novelty.

Mialem kiedys podobne rozwiazanie, do 50 moze sie sprawdzic, gorzej jesli pojde w strone 59 cali.

Edytowane przez madoleo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@madoleo

Nie wiem jak jest u Ciebie, ale tu w Polsce sprawa jest jasna. Daję stolarzowi konkretny projekt zaczerpnięty ((podpatrzony) w sklepie, modyfikuję go do własnych potrzeb.

A jak mam trochę czasu i chcę zaoszczędzić na kosztach to sam robię taki mebel. Stolarz lub hurtownia płyt meblowych tnie mnie formatki a ja w domu skręcam i ewentualnie maluje na żądany kolor.

Większość szafek RTV znajdujących się w sprzedaży mnie nie odpowiadały pod względem wzornictwa i funkcjonalności. nie wspominając o cenie.

Jak kupisz telewizor i podasz mi jaki masz sprzęt to postaram się Ci pomóc w zaprojektowaniu takiej szafki.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Telewizor zmienilem na Samsunga 59D6900, stolik kupiony z ebaya za 115GBP z przesylka kurierska, co nie jest wysoka cena.

Zdjecie zrobione zaraz po zamontowaniu, wiec pozostaje mi jeszcze zmiana kabli glosnikowych na cos mniej rzucajacego sie w oczy.

Nie jestem do konca przekonany czy to docelowy mebel. Do czasu az znajde ten jedyny, musi wystarczyc.

ek2p8n.jpg

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odważyłbym się swój sprzęt ustawiać tak blisko grzejnika chociaż to jeszcze nie sezon grzewczy:)

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że to LCD :P Bo tak byłyby dwa grzejniki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plazma kolego ;) Na zime na pewno troche pojdzie na bok. Poprzedni tv specjalnie nie narzekal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak plazma :unsure: Już mi się te numerki jak w Matrixie krzaczą :lol: Oczywiście to trochę żarty ale fakt, że lepiej nieco dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mam do ciebie kolego ale popełniłeś DWA zasadnicze błędy

- telewizor w narożniku pokoju MASAKRA

- kolumny po bokach telewizora w odległości 1m - musi być z tego [beeep]i...a przestrzeń stereo :)

Ja rozumiem że (zapewne) aranzacje wnetrza powierzyles tzw ładniejzej połowie ale są pewne zasady których należy przestrzegać aby był ładny obrazek i ładny dzwiek

W przeciwnym wypadku zakup ampa, suba i reszty nie ma kompletnie żadnego sensu - cały dzwiek idzie z 1 miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wspomnialem wczesniej, mieszkanie wynajmuje i nie mam zbytnio wplywu na rozmieszczenie mebli (ktore nie sa moje). W narozniku jak najbardziej pasuje, kanape, skad ogladam tv mam na przeciw.

Co do rozmieszczenia glosnikow, to zgadzam sie, mogloby byc inaczej, ale rozmiar pokoju nie pozwala mi zbytnio na szalenstwa. Poza tym przy ukladzie 3.1 ciezko mowic o przestrzennosci.

Amplituner rozdziela sygnal z kazdego urzadzenia prosto do tv(wygodnie), sub dodaje basow tam gdzie trzeba, takze wszystko dziala tak jak nalezy (oczywiscie w miare dostepnych warunkow), moze kiedys dorobie sie dedykowanego pokoju tylko do ogladania tv. Na razie to musi wystarczyc.

Jak slusznie zauwazyles, nie tylko mi sie musi podobac jak wyglada obecny zestaw, gdyby w calosci to zalezalo od drugiej polowki, bylby sam tv, najlepiej bez zadnych kabli (nawet tych zasilajacych).

Edytowane przez madoleo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo lepiej, widać teraz klasę telewizora a nie wielki masywny mebel. Taka półka to dobry wybór sam chciałem to zaproponować.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety w angli naroznikowe ustawienie jest bardzo popularne i czesto wlasnie w narozniku sa wyprowadzenia na kable antenowe i inne kontakty itd. i jest to jedyna opcja taki system tepych angoli.

Edytowane przez zerga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na przykład mam swój telewizor postawiony na czymś takim:

s_BN96-09837A.jpg

ale nie wiem czy to w temacie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na przykład mam swój telewizor postawiony na czymś takim:

s_BN96-09837A.jpg

ale nie wiem czy to w temacie... :)

przeciez to oryginalna nozka od telewizora.ty jestes ale mistrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór odpowiedniego stolika pod sprzęt RTV dla mnie to utrapienie od dłuższego czasu, a to wszystko nie za sprawą wyglądu bo jest w czym wybierać głównie dominuje niestety szkło :/, natomiast chodzi o deklarowany udźwig takich mebelków jak widzę 15-20kg na polkę szklaną to pytam sie dla kogo to jest i pod jaki sprzęt ?

Szukam czegoś porządnego z dużym udźwigiem na półkę bo nie chce potem zbierać sprzętu z podłogi.

brokenplasmastand.jpg

Z gotowych stolików to tylko rozwiązania Rogoz'a, tylko te ceny, ale stoliki pancerne na metalowej ramie z porządnymi blatami o udźwigu średnio 100-150kg :) na półkę.

Jak ktoś zna jakieś wytrzymałe stoliki z półkami o dużym udźwigu powiedzmy nawet już od 60kg na środkowej to niech da znać (wszystko oprócz szkła)

Edytowane przez PeterMac
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwolennikiem wieszania TV i robienia pod nim takiej wnęki w ścianie na np BD, Ampli i inne pudełka.

W zeszłym tygodniu byłem u jednego z klientów, gdzie na ścianie wisiał Sony HX920 w 65"!!!!!! Pełen szał i właśnie taka wnęka, a tam delikatny uśmieszek - magnetowid ;). Zdjęcia niestety nie mogę zamieścić, bo gość ukręciłby mi coś do jest dla mnie dość ważne ;) i to przy samej d** :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...