Skocz do zawartości
kaktus.123

TONSIL Maestro II 180, czy JAMO s 606 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję głośników do kina domowego 5.1 w salonie o wymiarach ok 40m2.

Na co dzień będą do słuchania muzyki, a w weekendy do oglądania filmów.

Amplituner który aktualnie posiadam to Grundig CINIO AVR 5200 DD (w przyszłości może kupię coś nowszego i mocniejszego).

Jego specyfikacje:

- Dekodery: Dolby Digital 5.1, DTS i ProLogic II,

- Przełącznik impedancji głośników 4 i 8 Ohm,

- Moc wyjściowa wzmacniacza w trybie stereo 2x100W (8 Ohm), 2x85W (4 Ohmy), a w trybie wielokanałowym 5x90W (8 Ohm), 5x70W (4 Ohmy),

- Napięcie wejściowe 200mV/22kOhm, współczynnik zakłóceń do 90 dB, zakres częstotliwości 10-24,000 Hz.

Na oku mam 2 modele głośników. TONSIL Maestro II 180 i JAMO s 606.

Możecie mi doradzić które wybrać?

Słyszałem, że podobno Tonsil, to stara polska firma, która przestarzałą technologią i słabą jakością odbiega od Jamo.

Z drugiej strony, obawiam się, że Jamo s 606 mogą być zbyt słabe jak na tak duże pomieszczenie.

Proszę o porady, gdyż za tydzień chciałbym już mieć zestaw w domu.

Budżet, który mogę przeznaczyć na zestaw głośników 5.1 to max. 2500zł.

3902050.jpg

TONSIL Maestro II 180

Jamo%20S606HCS6L.jpg

JAMO s 606

Pozdrawiam,

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Mayestro , najbardziej udane kolumny Tonsila ( najlepszy stosunek ceny do jakości )

Sub kup innej firmy w późniejszym terminie .

Nie słyszałem tych Jamo a le sądzę , żeby tak zagrały jak Mayestro , to muszą być ze trzy razy droższe .

W tym temacie poruszony jest wątek o Mayestro i o JAMO s 606

Czytaj uważnie :

http://hdtvpolska.com/topic/24820-jakie-glosniki/page__p__241107__fromsearch__1#entry241107

Edytuję : najlepiej odsłuchać , weź pod pachę swego Grundika ,idź do sklepu i sam porównaj ( stereo , ustawienia zerowe , znane sobie orginalne płyty CD )

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Maestro. Odsłuch między nimi wyglądał tak jakbyś narzucił dość gruby koc na Jamo, głucho i dudniąco. W Maestro było wszystko , może nawet za dużo ale jasno i czysto.

Maestro S pobijają Maestro II 180 a Jamo nie biorę w ogóle pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Aleś porównał. :hura:

Nawet sobie głowy nie zawracaj 606 posłuchaj 608 jak dasz radę tego słuchać, potem MA np BX 6 a lepiej RX 6 np bo dopiero tu coś można porównywać do Tonsila.

Fajnie potrafią zagrać Magnaty ale porównywalne z Tonsilem to raczej sporo droższe oczywiście grają inaczej więc warto posłuchać.

Jak cena jakość to Tonsil Maestro II 180 S albo bez S.

A jak koniecznie chcesz do czegoś porównywać 606 to do jamnika za 50 PLN :_bezradny:

To będzie uczciwa rywalizacja a nie jak Tayson Gołota. :_beczy:

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...