Skocz do zawartości
marc73

plazma 50"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem po remoncie pokoju i czas już najwyższy wymienić starego CRT 29" na plazmę. Pokój ma wymiary 4,9x4,7m. Odległość od ekranu to jakieś 3.5-4 metry. Pokój jest od strony południowej i jest dość jasny, ale zawsze można go przyciemnić.

Mój wybór padł na plazmę 50", FullHD - myślę, że powinna być odpowiednia do takiego pokoju. Sygnał będzie początkowo dostępny tylko z anteny naziemnej HD(Radmor) i BR, a potem chcę kupić coś z telewizji cyfrowej.

Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie telewizora, jakie tunery pozwolą mi na oglądanie naziemnej i satelity. Jakich producentów polecacie. Pochodziłem trochę po marketach, ale jakoś nie widziałem różnicy między Panasonic'em a Samsungiem. Chcę wybrać coś dobrego (o ile to możliwe) do 3500 złotych. Nie ma znaczenia czy będzie miał 3D czy też nie, jeśli tak to będzie raczej krótkotrwałe, sporadyczne oglądanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DVB-T MPEG4 - ten tuner jest niezbędny do oglądania naziemnej TV cyfrowej.

W sklepie to ciężko Ci będzie dostrzec różnicę w jakości różnych TV. ( no chyba, że będzie to porządny salon i pozwolą się pobawić pilotami).

Co wybrać - odwieczny dylemat....zobacz może - 50" PANASONIC TX-P50G20 (choć niestety przekracza Twój budżet)

http://www.skapiec.pl/site/cat/21/comp/924269

Edytowane przez marciniozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do takiej kwoty to masz tylko samsung ps50 c 6500, panasa tx 50u i lg 550 samsung chyba najbardziej multimedialny obraz tez bardzo dobry .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcinozo

dużo więcej to nie jest, a skoro będzie dobry to i wydac można trochę więcej

vandel1

Gdzieś czytałem że samsungi brzęczą. Prawda to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej chorują na ta przypadłość modele b850 ale w innych tez się zdarza. mój bzyczy delikatnie słychać to tylko w nocy jak jest głos wyłączony. polecam model ps 50c6900 lub wyższy dobra cena do jakości i na dodatek 3d jak ktoś lubi lub dla wrażenia na znajomych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marc73

No dużo faktycznie nie, poleciłbym Ci V50, ale tam to już wyjdzie dużo więcej.....

Co do Samsunga to kolega kupił jakiś czas temu i jest zadowolony, według niego nic nie buczy - przynajmniej on nie słyszy.... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

['marc73']

dużo więcej to nie jest, a skoro będzie dobry to i wydac można trochę więcej

Powiem Ci, że warto panasonica TX-P50G20E. Sam długo szukałem odpowiedniej plazmy i wybór padł właśnie na ten tv, pokój też mam od strony południowej i tv świetnie się spisuje, a do tego jest viera cast, a tam np. Iplex z dużą ilością filmów, bajek dla dzieciaczków :)

polecam

Edytowane przez goblin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z poborem prądu?

Czy po zakupie plazmy wzrósł Wam znacznie rachunek za prąd. W tej chwili stary CRT ma pobór w granicach 160W, a plazma jeszcze raz tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plazma pobiera prąd dynamicznie a nie ciągle wiec te 360W to jest max średnia niewiele wyższa od LCD (LED-jeszcze mniej)mi wzrosły rachunki po przesiadce z 37 cali o 10-15 zł na 2 miesiące ale tez inne sprzęty doszły wiec ciężko stwierdzić ze to tylko z powodu plazmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup telewizora coraz bliżej, ale rodzi się kolejne pytanie.

Mój wybór padł na Panasonica TX-P50G30 E, ale z tego co widze ma DVB-C i DVB-T. Mieszkam w domku jednorodzinnym i nie ma jak podłączyć się do sieci kablowej. Analogowy sygnał (antena siatkowa)będzie na pewno na początek, ale już szukam odpowiedniego pakietu z N. Czy na tym telewizorze można będzie oglądać sygnał z telewizji N? Szczerze mówiąc to szukałem w róznych forach, zestawieniach ale dochodzę do takiego etapu, że im więcej czytam tym mniej rozumiem. Liczę na wyrozumiałość i odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizję N odbierzesz na pewno, satelitę podpinasz do dekodera którego otrzymasz wraz z kartą kodową a dekoder do tv za pomocą kabla HDMI.

Być może w Twojej okolicy sprawdź TU działa już MUX naziemnej telewizji cyfrowej więc do czasu zakupienia platformy cyfrowej będzie co oglądać a do tego DVB-T się przyda i zwykła dachowa antena, którą jak mniemam posiadasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z poborem prądu?

Czy po zakupie plazmy wzrósł Wam znacznie rachunek za prąd. W tej chwili stary CRT ma pobór w granicach 160W, a plazma jeszcze raz tyle.

Zawsze mozesz kupic LCD LED, np Samsung 55" ciagnie około 60W, ja mam plazme Samsunga 58" i w trybie eco, czyli wieczorami ciagnie ponizej 200W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może w Twojej okolicy sprawdź TU działa już MUX naziemnej telewizji cyfrowej więc do czasu zakupienia platformy cyfrowej będzie co oglądać a do tego DVB-T się przyda i zwykła dachowa antena, którą jak mniemam posiadasz.

Antene nawet zakupiłem lepszą trochę (Radmor HD jakiś) niż zwykła siatkowa. Moje miasto jest w zasięgu MUX, ale na granicy prawie nadajników. Czy musze jakoś specjalnie konfigurować telewizor żeby odbierał te stacje czy sam je znajdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zasięgi nie są zbyt dokładne, tu chodziło bardziej o to czy w ogóle jesteś w zasięgu. Nie wiem dokładnie jak to w panasonicach jest czy jest osobne wyszukiwanie cyfrowych naziemnych czy w jednym wyszukaniu i analogowe i cyfrowe wyszukuje, instrukcja na pewno pomoże ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Panasonicu jest automatyczne wyszukiwanie kanałów DVB-T.

Po podpięciu anteny zewnętrznej do wejścia antenowego i włączeniu telewizora

nastąpi automatyczne wykrycie kanałów cyfrowych DVB-T.

Gdy w MUX pojawią się nowe kanały telewizor poinformuje cię o tym.

N- box podepnij najlepiej za pomocą kabla HDMI do telewizora.

Chyba że będziesz używał amplitunera kina domowego to wtedy N -box do amplitunera a wyjście amplitunera do TV.

Wszystko najlepiej za pomocą HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...