Skocz do zawartości
Mol

LG kontra Philips + N telewizja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, to mój pierwszy post :-)

Chciałem kupic TV LCD pod telewizje N.
Chciałem szukać, czytać fora, testy, opinie i wybrać najlepszy, ale niestety pod wpływem żony podiąłem szybką decyzję i nie wiem czy dobrze wybrałem.

Kupiłem Philips 32PF5321/12 za 3,4 tys i ... znajmomy mówi że mam go zawieść do sklepu z powortem
bo po podpięciu N-ki przez SCART (bo na kabelek HDMI jeszcze czekam - allegro ) ramka informacyjna co jakiś czas sobie zadrżała, podskoczyła (szczególnie ta na ekranie aktywacyjnym). Mówi mi on że coś z tym Philipsem jest nie tak bo nie powinno to drgać. I jeszcze jakieś mory widzi, czy mgłe ?

Ja się nie znam :-( więc porszę Was o pomoc.
- Dlaczego to tak skacze - od czasu do czasu ? Czy to świadczy że coś z tym LCD jest nie tak, może to N tak ma, wina sygnału (jakość oscyluje wokól 60). Mam N od 2 dni więc nie wiem.

I najważniejsze, bo znajomy twierdzi że mam go wymienić na LG 32 LX 1R. Ma rację ?

A może jak już podłącze po hdmi to będzie wszystko ok ?

Proszę o pomoc bo mam tylko 4 dni na oddanie go do sklepu.

Dziękuje i pozdrawiam. Edytowane przez Mol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam LG z serii LC2R wprawdzie 37" ale jestem bardzo zadowolony! Obraz ostry , głęboka czerń Najlepiej oczywiście wygląda HD ale i TVN nie ma czego się wstydzić. Inne programy w zależności od przesyłu (np. TVP nie wiem dlaczego raz bardzo zbliżone do TVN-u innym razem obraz rozmyty ). Chwilowe problemy z połączeniem HDMI ale już jest na tą bolączkę rozwiązanie w serwisie. Połączenie SCART bez zarzutu ja osobiście wykorzystuję teraz Component - obraz bardzo dobry!
Sugeruję Ci przed oddaniem tego Philipsa podłączyć go do n-ki Componentem i wtedy ocenić obraz
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cóż ja na Twoim miejscu wybrałbym plazmę - ładniejsze kolory, lepsza czerń brak smużenia przy szybkim ruchu, poza tym Hdtv powinno się oglądać na jak największej przekątnej. Wracając do LCD wybrałbym LG gdyż 1 mniej awaryjne
2lepszy serwis i dostęp do części
3ocena obrazu rzecz subiektywna. Poza tym nie przesadzaj z kablami wystarczający jakościowo kabel hdmi dostaniesz w sklepie za góra 50 zł
miłego oglądania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...