Skocz do zawartości
lookcorner

AMD Zacate - konkurencja dla ION/ION2

Rekomendowane odpowiedzi

Team remote jeszcze nie miałem próbowałem - sprawdzę.

Windowsowy remote nie wchodzi w grę bo zdaje się że wymaga systemu w wersji Pro. Posiadane przezemnie 7 Home moga chyba być tylko klientem zarządzanym zdalnie (a nie zarządzającym).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problemik - jaką pamięć Ram kupić?, płyta główna to wspomniana wcześniej ASROCK E350M1 - w specyfikacji piszę:

- 2 x DDR3 DIMM slots

- Supports DDR3 1066/800 non-ECC, un-buffered memory (nowy bios daje wsparcię dla 1333 MHz)

W sklepie w którym będę brał parę podzespołów są dostępne takie pamięci:

1 Gb

- GOODRAM DDR3 1 GB/1333MHz PC3-10600 CL.9 (38.77zł)

- KINGSTON DDR3 1 GB/1333MHz PC3-10600 CL.9 (42.66 zł)

- GEIL DDR3 1GB 1333MHz 9-9-9-24 1,5V VALUE PLUS (45 73 zł)

2 Gb

- DOLPHIN DIMM 2GB DDR3 1333Mhz (62.12 zł)

- GOODRAM DIMM 2GB DDR3 1333 CL9 (67.00 zł)

Która pamięć będzie dobra?, nie ukrywam że wziąłbym 2x 2GB np od Dolpin czy GoodRam, tylko czy płyta obsługuję 2gb w jednej kości, oraz czy nie lepiej zostać przy 2x 1GB, różnica w cenie jest raczej minimalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej Modecom Feel 302 z zewnętrznym zasilaczem 96W? Ceny od 200 zł.

Malutka i zgabna. W środku zmieści się płyta ITX (chłodzona pasywanie). Napęd Slim BR/DVD i dysk 3.5 cala.

Zasilacz zewnętrzny oznacza brak dodatkowego grzejniczka w środku obudowy.

Jednym słowem możliwość złożenia bezgłośnego HTPC.

Gdy będę zmieniał swojego klamotka chyba zainwestuje własnie w taką obudowę.

Mocno nie polecam tej obudowy.

Nowa kupiona i na starcie moduł od zasilacza padł.

Wymieniony..i po około 1,5 roku padło znowu.

Obudowę sprzedałem.

Dodatkowo dysk 3,5 w tej obudowie dosyć mocno się grzał(7200)

Komputerek na atomie do 24/h działał"net leech"

W zamian na szybko kupiłem to..coś koło 128zł

Potrzebowałem na szybko czegoś..ale jak na razie jestem zadowolony.

Z tym że u mnie to nie jest do filmów..ale aż tak źle nie wygląda.

129949299987300822.jpg

129949300019280691.jpg

129949300129090248.jpg

129949300263635536.jpg

129949300344103687.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modecom Feel 302

Mocno nie polecam tej obudowy.

Nowa kupiona i na starcie moduł od zasilacza padł.

Wymieniony..i po około 1,5 roku padło znowu.

Obudowę sprzedałem.

Może miałeś po prostu pecha?

Ideą tej obudowy jest właśnie zewnętrzny bezgłośny zasilacz.

Nikt nie pcha głośnego i grzejącego się dysku do obudowy HTPC. Raczej mały dysk SSD z systemem (można kupić <100 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałeś w poście o "Napęd Slim BR/DVD i dysk 3.5 cala."..stąd moja odpowiedź.

Powiem tak...obudowa pod system pasywny powinna być ok...choć wewnętrzna płytka od zasilacza(zajmuje się rozprowadzeniami odpowiednich napięć) znajdująca się w obudowie,potrafi podgrzać temperaturę nieco.

Obudowa ma miejsce na zamontowanie w środku wiatraczka..nie pamiętam chyba 60mm..może mniejszy..jak go użyć do wyciągania powietrza..może i będzie dobrze.

Z tym że ja nie lubię malutkich wiatraczków..zazwyczaj po jakimś czasie robią się głośne.

Ps..mowa o tej płytce..na zdjęciu w środku obudowy.

Mój link

Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Takie pytanko, ponieważ planuje również poskładać jakieś multimedialne pudełko, ale głównie ukierunkowane do odtwarzania filmów 3D.

Jakoś nie mogę nic znaleźć w necie czy platforma ION2 nadaje się do 3D i z tego względu zastanawiałem się nad platformą Sandy Bridge - chodzi głownie o zintegrowana grafikę (HD 3000).

Niestety ostatnio dowiedziałem się że Intel coś tutaj pochrzanił (może poszedł sobie na skróty) jeśli chodzi o odtwarzanie filmów z odświeżaniem 23,976 fps.

Chodzi o to że wartość 23,976 jest zaokrąglana do 24,000 i efektem tego jest podobno nawet lekko zauważalny przeskok podczas oglądania filmu.

Czy ta nowa platforma AMD Zacate ze swoim zintegrowany Radkiem będzie nadawała się do odtwarzania filmów 3D ? chodzi głownie o mkv 3d 1024p lub BD ISO 3D itp etc.

Czy ktoś już próbował odpallić na tym jakiś film 3D ?

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amd nigdy tego bubla nie miał - podejrzewam że nie dali ciała w Zacate....ion nie ruszy 3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

forum się nazywa HDTV a tu ku mojemu zdziwieniu nikt tu nie pisze o HDTV tylko o odgrywaniu multimediów. :-) :-)

Chciałem zasięgnąć porady jak taki AMD Zacate np ASUS E35M1-M Pro sprawuje się jako tuner TV a każdy pisze o odtwarzaniu materiału video a to nie to samo... :(

Ma już może ktoś doświadczenia jak chodzi ten sprzęt jako tuner TV, szczególnie chodzi mi o kanały o większym bitrate, np Canal Sport HD... nie ma przycinek, zawieszeń itp...

Szukam informacji bo moje HTPC służy mi jako tuner TV i planuje się na coś lepszego/nowszego przesiąść (bo mi na Radku HD5450 przycina czasmi).

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Raczej mały dysk SSD z systemem (można kupić <100 zł).

Poproszę o linka, bo przyznam że bym się sam skusił jeżeli ma co najmniej 64GB, czy to raczej jakieś rozwiązania z kartami CF czy inaczej ograniczone rozmiarem ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o linka, bo przyznam że bym się sam skusił jeżeli ma co najmniej 64GB, czy to raczej jakieś rozwiązania z kartami CF czy inaczej ograniczone rozmiarem ?

Małe to miałem na myśli takie do 8GB :)

Kiedyś kupiłem pendrive z wejściem USB i eSata. Odczyt 90MB/sek, zapis 45MB/sek. Dzięki minimalnym czasom dostępu do danych system startuje z niego błyskawicznie. Dałem za niego 98 zł.

Karty CF to max 30MB/sek .. trochę za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam mały problemik - jaką pamięć Ram kupić?

...

Która pamięć będzie dobra?, nie ukrywam że wziąłbym 2x 2GB np od Dolpin czy GoodRam, tylko czy płyta obsługuję 2gb w jednej kości, oraz czy nie lepiej zostać przy 2x 1GB, różnica w cenie jest raczej minimalna.

Witam. Ja mam do tej płyty założone Patriot PGS AMD DDR3 2x2GB 1600MHz, chodzą oczywiście na 1333 MHz. Grafice dałem 512 MB, dla systemu dostępne jest 3,5 GB (Win7 Ultimate 64bit). Także spokojnie brałbym 2x2GB GoodRam :)

Co do obudowy to chyba najlepszym rozwiązaniem jest Chieftec BT-02B, od razu z zasilaczem 180W. Nie ma nic rozsądnego z zewnętrznym zasilaczem, a kombinacje z pico są nieopłacalne ... Poniżej 200 zł, dobrze wykonana, spokojnie zamiast napędu optycznego włożyłem drugi HDD z racji tego, że u mnie ten zestaw robi za NAS, z możliwością oglądania.

Potencjalnie problematyczne chłodzenie na tej płycie też można niedrogo zmodyfikować - ja zamontowałem dwie sztuki radiatorów chipsetowych Zalman ZM-NB47J, na to wentylek 9cm na 5V - za jednym zamachem chłodzi oba radiatory i RAM. Efekt - w codziennej pracy temperatura APU nie przekracza 40 st., w stresie doszedłem max do 50 st., więc myślę nieźle.

Jeśli kogoś interesuję fotki, jak to wszystko wygląda w obudowie - zarzucę na wyraźne życzenie :P

Edytowane przez Kidzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś interesuję fotki, jak to wszystko wygląda w obudowie - zarzucę na wyraźne życzenie :P

Chciałbym się dowiedzieć czy zasilacz w tej obudowie jest głośny?

Jeżeli jest taka możliwość, to wrzuć zdjęcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej późno, niż wcale :P więc wstawiam fotki :

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

Wentylator to Akasa Amber UltraQuiet 80mm z regulatorem obrotów, ustawiony tak, aby szum nie przebijał się ponad głośność całego zestawu.

Co do zasilacza - jest zaskakująco cichy, po tym malutkim wentylku wewnątrz można by sądzić, że będzie hałasował, ale nie kręci się szybko.

Idealnymi dyskami do tej obudowy były by SSD, bo jednak dwa dyski 3,5" 7200rpm trochę ciepła generują, dla świętego spokoju z nadejściem upałów planuję założyć dwa wentylki 60mm do wyciągania ciepłego powietrza z obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidzi jak zbiera się ten sprzęt? Są jakieś problemy z materiałem 1080p czy wszystko płynnie śmiga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o filmy 1080p, to działają bez zarzutu - testowałem na Media Player Classic i Splash Lite.

Co do ogólnej wydajności, to szału nie ma, ale do tego, do czego ma służyć, w zupełności wystarcza. World of Tanks na najniższych detalach ma te 25 FPS, więc w porównaniu z ION2 jest nieco lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zdecydowałem się także na zakup płyty z prockiem AMD Zacate. Mój zestaw jest podobny do Szwagra. Ja zakupiłem inny dysk (2.5) oraz inną obudowę (Aopen HS S135B).

Obudowa ma miejsca na dysk 3.5, więc musiałem kupić szyny, aby zamontować dysk 2.5.

Zależało mi na cichej pracy, dlatego zdecydowałem się na obudowę z zewnętrznym zasilaczem. Zestaw posiada tylko jeden wentylator na płycie głównej.

Całość stoi na Windows 7 + XBMC. Chciałem postawić Linuxa, jednak wsparcie ze strony ATI jest słabe.

Komputer jest podłączony do TV poprzez VGA. Podłączyłem go także pod inny TV po HDMI, który wspiera FULL HD i filmy trochę się przycinały.

Wydaje mi się, że wina jest po stronie sterowników od karty graficznej (muszę wgrać nowsze) oraz kodeków.

W przyszłości zamierzam zainwestować w Tuner DVB-S2 QBOX3.

Jeżeli ktoś bedzie chciał, to mogę zrobić zdjęcia.

Pozdrawiam,

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Już się zdecydowałem-wybór pomiędzy Asrock E350M1/USB3 a ASUS E35M1-M PRO-nic podobnego w podobnej cenie nie znalazłem.

Chyba że się mylę.Dołożyć stówkę do tej drugiej czy wystarczy pierwsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Już się zdecydowałem-wybór pomiędzy Asrock E350M1/USB3 a ASUS E35M1-M PRO-nic podobnego w podobnej cenie nie znalazłem.

Chyba że się mylę.Dołożyć stówkę do tej drugiej czy wystarczy pierwsza?

Witam

Podstawowe różnice to:

Asrock- mini ITX +wentylator

Asus- micro ATX +chłodzenie pasywne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzeniem sie nie przejmuję,używam słuchawek.Ważniejsza jest jakość i funkcjonalność przy odtwarzaniu filmów.Ale powiem szczerze,że znam się na tym jak osioł na wielkiej pardubickiej :D

Prosiłbym o radę w stylu- kup to ,będziesz zadowolony :D

Edytowane przez esentiale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...