Skocz do zawartości
Martinus_vm

Upscalling - gra warta świeczki? I kilka pytan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na tym forum więc na początek prosze o odrobinę wyrozumiałości

Mocno nurtuje mnie temat upscallingu do 1080 p w nowszych DVD-kach z HDMI. Zasadniczo dalej leci to z płyty z bitratem koło 8-9 Mbs i tak na chłopski rozum to z niczego nie da sie nagle sensownie podnieść rozdzielczości ponad 5 razy, nie tracąc gwałtownie wskaźnika bit/pixel więc temat jest chyba przereklamowany..... A może się mylę i faktycznie dostajemy coś więcej niz zwykłe SD?

Drugie pytanie - mam na stanie kompa C2d 2.66 ghz, GF 8800 GT, 2 GB RAm plus odtwarzacz Blu Ray - jakiegoś tańszego LiteOna. Chce sobie z niego puszczac filmy na TV, tyle że potrzebowałbym kabla HDMI tak z 5 metrów( 3 metrowy chyba nie starczy) i przejściowki DVI do HDMI. Czy na tych zabawach stracę dużo z jakości i czy sam zestaw PC jest wystarczający do odtwarzania w 1080p z normalnej płyty BD z wypozyczalni - znaczy się bez żadnych rippów?

Trzy - jaki program do BD na kompa w tym momencie polecacie - mam PowerDVD 7 BD-edition - znaczy się z obsługa tego napędu, ale czy jest coś wydajniejszego z snensowną ceną

Pozdrawiam

Martinus_vm

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam zawsze Ci poprawi. Różnica będzie. Nie ma cudów ale między DVD bez HDMI i z HDMI po upscalu zawsze jest trochę lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wiedza nie sięga aż tak daleko w sprawie upscalingu ale w sprawie playerów, kodeków coś tam wiem ;)

Jeśli będziesz dość często oglądać filmy przez HDMI to moim zdaniem kup jakąkolwiek kartę grafiki z wyjściem HDMI (chyba że korzystasz z głośników podpiętych do komputera to wtedy spoko ponieważ HDMI przekazuje też dźwięk a DVI - nie) żeby mieć jak najwyższą jakość.

Co do odtwarzaczy to polecam best playera - http://www.dobreprog...dows,12658.html jego największą zaletą jest jego lekkość - nei obciąża aż tak bardzo komputera i jest dość prostym odtwarzaczem, ale przy tym funkcjonalnym.

Żeby działał z mnóstwem formatów należy pobrać paczkę kodeków - k-lite codec pack full (nie zasyfia komputera i przyspiesza odtwarzanie, a w niektórych przypadkach bez kodeków w ogóle umożliwia odtwarzanie)

Ale jakbyś jeszcze napisał w jakich formatach są pliki na płycie BD to by było miło ponieważ google mi nic nie mówi :)

Edytowane przez olokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martinus_vm

Co do długości przewodu to powiem Ci, że swgo czasu miałem komputer podpięty prewodem HDMI o długoiści 10m i nie było żadnego problemu. Wszystko pięknie działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Przy takiej długości przewodu nie powinno być problemów.

2. PC powinien dać radę ;)

3. Co do jakości obrazu, to tak jak napisał Gmeru, będzie lepiej. HD to to nie będzie, ale zawsze coś;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle na tym forum leci się po najmniejszej linii oporu. Czy to z powodu niedostatków w wiedzy?

Długość kabla HDMI jest ograniczona, zresztą jak każdego kabla. Zależy jaki kabel i co się nim przesyła. Jeśli kabel jest słabej jakości i ma po nim iść sygnał HD w pełnej rozdzielczości i na dodatek 3D, to już przy dość krótkim kablu pojawią się zakłócenia. Jeśli po HDMI ma być przesyłane SD przeskalowane do 1080p, to nawet dość tani i słaby kabel będzie mógł być dosyć długi i nie będzie można zauważyć zakłóceń. Nawet na tym forum gdzieś jest link do bardzo szczegółowego tekstu na ten temat. Poszukaj, poczytaj.

Jeśli chodzi o skalowanie, to wszystko zależy od jakości podzespołów. To, że jakiś DVD ma wyjście HDMI i skaluje do 1080i/p nic nie znaczy. To dokładnie tak, jak z autami. Każde ma 4 koła, silnik i kierownicę, ale nie każde jest dobre. Dlatego ważne jest co jest w odtwarzaczu - jaka kość jakiej firmy jest odpowiedzialna za skalowania, zresztą cały tor wideo jest ważny, nie tylko skaler. Marny odtwarzacz skaluje marnie, dobry - dobrze.

Ogólnie SD przeskalowane do 1080i/p to dalej tylko SD i nic więcej. Problem polega na tym, żeby przeskalować możliwie z jak najmniejszym uszczerbkiem w stosunku do źródłowego SD. Jest trochę odtwarzaczy DVD, które dobrze skalują. Nowe odtwarzacze Blu-ray też dobrze skalują.

W każdym razie powtórzę - to, że DVD ma wyjście HDMI i skaluje do 1080 nic jeszcze nie znaczy. Wszystko zależy od jakości sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...