Skocz do zawartości
Gmeru

Oficjalny Dekoder Cyfry+ do telewizji HD

Rekomendowane odpowiedzi

czy może już ktoś widział nowy dekoder c+ który będzie w Polsce do nabycia od 7.12.2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak się składa, że miałem okazję widzieć tuner C+ pod HD na SAT KRAK 2006. Była to czarna skrzynka bez jakichkolwiek napisów podłączona po HDMI do Pioniera.
Obok stał HUMAX 2000 z modulem Aston. Różnicy w jakosci obrazu zbyt dużej nie bylo miedzy tymi dwoma tunerami na testowym kanale C+ HD - drobiazgi.

Specjalnie poprosilem o ustawienie tego samego kanalu na obu tunerach dla porównania jakosci obrazu.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie przecieki.
Poczytaj sobie o odpowiednikach francuskich i juz masz odpowiedz. Nie sądzę, żeby była jakakolwiek zmiana.

Jedyna fajna rzecz jaką widziałem na SAT KRAK to tuner SAMSUNG HD, ktory jest wykorzystywany na rynkach zachodnich.
Ciekawe czy nasz Polsat będzie miał taki ?
Tak się składa, że na wystawie SAMSUNG i Polsat Cyfrowy mieli prawie wspolne stoisko więc ...


Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
panowie, czy mi sie wydaje, czy to jakies zarty i ten dekoder nie ma wyjscia optycznego audio??
jesli tak to niech go sobie wsadza
pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kuba2222

Kup sobie Humaxa HDCI2000 + modul i bedziesz mial wyjscie opt. Moze w 1500zl sie zmiescisz :D Jest wyjscie cyfrowe coax, wiekszosci to wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś zauważa różnicę między tymi dwoma wyjściami to dla mnie to rekord świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kuba2222

[quote name='krzyku' post='26597' date='05.12.2006, 09:38 ']
Jak ktoś zauważa różnicę między tymi dwoma wyjściami to dla mnie to rekord świata.
[/quote]
Mam znajomego audiofila. On potrafi uslyszec cos czego nie ma :lol: i wydac 2500zl na nowe kabelki do glosnikow. Nie to zeby wczesniej mial zle (tylko 800zl zaplacil za poprzednie) ale inczej pewnie nie spal by w nocy.
Wracajac do tematu, sa na rynku amplitunery bez wejscia coax, ale to zadkosc. Wiekszosc klientow nie bedzie miala klopotu a to jest wazne dla C+. Wszystkim sie nie dogodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są nawet tacy co rozróżniają jakim kablem zasilającym podłączony jest sprzęt - to jest dopiero jazda :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z różnicą między kablami, nawet zasilającymi, to jestem w stanie zrozumieć ale z rodzajem gniazdka na wyjściu sygnału cyfrowego to już niebardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coś tu nie tak z opisu na cyfra+ wynikało, że ma tam być wyjscie SPDIF tak w jak w n-box. coaxionalne mnie nie interesuje adlaczego? bo mam DVD z coaxionalnym a amplitunem ma tylko jedno takie wejście za to 3 wolne wejscia optyczne. i o to tu chodzi. a skoro tak to razem z wymianą dekodera cyfry powinienem wymienić DVD? upieram się jednak, ze bedzie wyjście SPDIF.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiadomość pracowa ze strony cyfra+

ekoder CYFRY+ do odbioru programów w standardzie high definition:
Philips DSR 6201/91

* przystosowany do odbioru telewizji wysokiej rozdzielczości (HDTV)
* cyfrowe wyjście audio-wideo (HDMI)
* panoramiczny format obrazu (16/9)
* cyfrowy system dźwięku przestrzennego (Dolby Digital)
* SPDIF, USB 2.0, ETHERNET, DVB-S/S2, MPEG2/MPEG4(H.264) w standardzie HDTV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lidi' post='26766' date='05.12.2006, 19:47 ']
wiadomość pracowa ze strony cyfra+

ekoder CYFRY+ do odbioru programów w standardzie high definition:
Philips DSR 6201/91

* przystosowany do odbioru telewizji wysokiej rozdzielczości (HDTV)
* cyfrowe wyjście audio-wideo (HDMI)
* panoramiczny format obrazu (16/9)
* cyfrowy system dźwięku przestrzennego (Dolby Digital)
* SPDIF, USB 2.0, ETHERNET, DVB-S/S2, MPEG2/MPEG4(H.264) w standardzie HDTV
[/quote]

ale żeś nowość zaje*ał... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Testowe dekodery są juz u dystrybutorow. Jutro Wam napisze jakie jest wyjście cyfrowe audio. Co do audofila i wyjśc cyfrowych to chyba dla nich to jest profanacja. Oni słuchają tylko na analogowych ;-). Edytowane przez krog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Arion już zapowiedział wprowadzenie tunerów HD w pierwszej połowie 2007r. Teraz czekamy na nowe ferdki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='luk1401' post='26772' date='05.12.2006, 19:03 ']
Arion już zapowiedział wprowadzenie tunerów HD w pierwszej połowie 2007r. Teraz czekamy na nowe ferdki...
[/quote]
a skąd te newsy!!! :D

[quote name='krog' post='26771' date='05.12.2006, 18:57 ']
Testowe dekodery są juz u dystrybutorow. Jutro Wam napisze jakie jest wyjście cyfrowe audio. Co do audofila i wyjśc cyfrowych to chyba dla nich to jest profanacja. Oni słuchają tylko na analogowych ;-).
[/quote]
to prześlij jakieś fotki bo jak się dowiadywałem to w Łodzi mają być dopiero po 11.12.06 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='romanow74' post='26776' date='05.12.2006, 21:21 ']
a skąd te newsy!!! :o
to prześlij jakieś fotki bo jak się dowiadywałem to w Łodzi mają być dopiero po 11.12.06 :D
[/quote]

Ja nie jestem dystrybutorem, ale taka informacje przekazał mi dziś dystrybutor u którego zamówiłem dekoder. Jutro do niego po prostu zadzownie i spytam sie czy ma coaxiala czy optical. Dla klientów ma być około 10-12.12.

Edytowane przez krog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='krog' post='26784' date='05.12.2006, 19:32 ']
Ja nie jestem dystrybutorem, ale taka informacje przekazał mi dziś dystrybutor u którego zamówiłem dekoder. Jutro do niego po prostu zadzownie i spytam sie czy ma coaxiala czy optical.
[/quote]
ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oto tunerek:
[url="http://www.satsklep.pl/index.php?s=informacja&id_info=196"]http://www.satsklep.pl/index.php?s=informa...amp;id_info=196[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='upan[beeep]' post='26918' date='06.12.2006, 10:27 ']
Oto tunerek:
[url="http://www.satsklep.pl/index.php?s=informacja&id_info=196"]http://www.satsklep.pl/index.php?s=informa...amp;id_info=196[/url]
[/quote]
Wygląd nie jest jakis powalajacy, ale w moim przypadku i tak nie jest to zbyt istotne, najawazniejsze sa jego mozliwosci, ciekaw jestem czy jak podlacze do niego dysk przez usb to bede mogl cos nagrac, fajnie by bylo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich.

To jest mój debiut na tym forum.
Mam pytanko dotyczące tego nowego "cudeńka". Czy ktoś wie, jak wyglądać będzie lista programów dla tego tunerka, czy też jedyna słuszna jak dotychczas ? Sądząc po sofcie to niestety tak. Słyszymy głosy krytyczne pod adresem n-ki, a tu też może być nie lepiej. Co ze sterowaniem przełacznikami DiSEqC ?
Widzę, że jest złącze USB, a to ciekawe.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie odnośnie njalepszej mozliwości połaczenia nowego dekodera cyfry HD z telewizorem LG LC2R, a kinem domowym Panasonic SC HT 855.

Podobno w nowym tunerze jest tylko wyjście cyfrowe coaxialne, tymczasem w kinie domowym mam wejście optyczne, jest też HDMI, component, Scart, s-video, AUX , a telewizor ma następujące złącza: Złącza z tyłu obudowy: RF-antenowe, AV-wejście, S-Video, Component (Y,Pb,Pr), Scart 1, Scart 2, HDMI/HDCP, RGB D-sub (15pin), RS-232C.

czy ktoś mógłby mi pomóc jak to wszystko połączyć aby dobrze chodziło.
Zgóry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='cyfro' post='26948' date='06.12.2006, 12:28 ']
Mam pytanie odnośnie njalepszej mozliwości połaczenia nowego dekodera cyfry HD z telewizorem LG LC2R, a kinem domowym Panasonic SC HT 855.

Podobno w nowym tunerze jest tylko wyjście cyfrowe coaxialne, tymczasem w kinie domowym mam wejście optyczne, jest też HDMI, component, Scart, s-video, AUX , a telewizor ma następujące złącza: Złącza z tyłu obudowy: RF-antenowe, AV-wejście, S-Video, Component (Y,Pb,Pr), Scart 1, Scart 2, HDMI/HDCP, RGB D-sub (15pin), RS-232C.

czy ktoś mógłby mi pomóc jak to wszystko połączyć aby dobrze chodziło.
Zgóry dziękuję.
[/quote]
Cyfro chetnie bysmy ci pomogli ale nikt tego tunerka jeszcze nie ma w domku i nikt z nim jescze nie obcowal wiec raczej trdno ci jakkolwiek doradzic. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...