Skocz do zawartości
czarny2807

Magnat Quantum 607 vs Monitor Audio BX6

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś odsłuchiwał te kolumny zarówno w stereo jak i w KD? Mógłby ktoś coś na ich temat napisać? Byłem zdecydowany na MA BX6 ale po przejrzeniu specyfikacji na papierze według mojej bardzo słabej znajomości tematu audio Magnaty wypadają dużo, dużo lepiej:

MONITOR AUDIO BX6:

Pasmo przenoszenia +/- 3dB: 34Hz - 30kHz

Czułość(1W@1m): 90 dB

Impedancja: 8 ohms

Moc (RMS): 150 W

Rekomendowana moc wzmacniacza (RMS): 40 - 150 W

Częstotliwość: 3.4 kHz

MAGNAT QUANTUM 607:

Pasmo przenoszenia +/- 3dB: 20Hz - 55kHz

Czułość(1W@1m): 93 dB

Impedancja: 4, 8 ohms

Moc (RMS): maksymalna - 350 W, nominalna - 200 W

Rekomendowana moc wzmacniacza (RMS): > 30 W

Częstotliwość: 3.2 kHz

Według papierkowych danych MAGNATY schodzą dużo niżej i dużo wyżej też potrafią wejść. Lepszą mają też sprawność. MA muszą dostać dużo więcej prądu żeby zagrać jak MAGNATY.

Co o tym sądzicie? Kolumny będą grały pod amplitunerem Yamaha 2067 (na 99%).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No dużo to tak skromnie ja tu widzę razy dwa.

A w słuchaniu też lepiej.

Ale to subiektywna ocena.

Pozdrawiam :D

Edytowane przez Osama.B.L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak przy tej parze wyglądają notowania Tonsil Maestro II 180? Nie są one zbyt popularne. Ale jak wypadają brzmieniowo w porównaniu?

Edytowane przez czarny2807

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którymś z ubiegłorocznych numerów AudioVideo był test tych kolumn ale w wersji podstawkowej (Bx2 i odpowiednik Magnata). Jeśli to dla Ciebie będzie jakimkolwik miarodajnym porownaniem to tam lepiej wypadł Magnat. M.in. w dziedzinie basu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem zdecydowany na MA BX6 ale po przejrzeniu specyfikacji na papierze według mojej bardzo słabej znajomości tematu audio Magnaty wypadają dużo, dużo lepiej:

Magnat słynie z "polepszania" papierowych wyników

Edytowane przez dzejoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Kol dzejoo

Albo wklej linka żeby takie teorie udowodnić.

Najlepiej testy

Albo nie rób sobie dalej wstydu takimi wypowiedziami.

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Kol dzejoo

Albo wklej linka żeby takie teorie udowodnić.

Najlepiej testy

Albo nie rób sobie dalej wstydu takimi wypowiedziami.

Pozdrawiam :D

Nie neguję jakośći Magnata broń boże :-) , ale niestety wielu producentów "podrasowuje swoje dane"

http://audio.com.pl/testy/magnat-quantum-605:1

pierwsze ze brzegu : (..)LaboratoriumA ten średni poziom, służący do wyznaczenia efektywności, to dobre 87 dB. Producent podaje 92 dB...(...)

EOT = dot rasowania danych

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ba no możemy tak przez parę dni.

Zobacz to samo pismo

Te co wkleiłeś cena 2000

http://audio.com.pl/...t-quantum-605:1

Droższe o 300 zł

http://audio.com.pl/...tor-audio-br5:1

pomiary robione tak samo podana sprawność prądowa w Magnatach 6ohm w MA 4ohm.

Taki sposób pomiarów ma bezpośredni wpływ na sprawność.

MA wyszło o 1db mniej w samym teście odejmij jeszcze 1,5 ze względu na rezystencję.

Oczywiście mocno wszystko spłaszczyłem

Trzeba prawie dwa razy więcej prądu?

Jasne że sprawność nie jest żadnym wykładnikiem jakości dźwięku.

Ale całkiem to olać przy doborze głośników nie jest chyba rozsądne, zwłaszcza że sprzęty o których tu mowa nie są z górnej półki i napędzą wszystko co podłączysz.

A czarować to czarują dokładnie wszyscy "znani" producenci głośników.

A swoją drogą widziałeś gdzieś żeby oszukiwał Tonsil, bo ja mam jakiegoś PH

Nie ma się co napędzać gdzieś właśnie w testach magazynu Audio wyczytałem kto wpisuje dane .

Ludzie od marketingu

Bo inżynierowie to na etapie projektu wiedzą ile zespół będzie miał 4 albo 8 ohm nigdy od 4 do 8 bo takiej wartości w świecie fizyki nie ma.

I tak im zrobili rajbok z tą tolerancją 25%

Pozdrawiam :D

PS

Jak masz dzielić to dziel sprawiedliwie i jedni i drudzy tuningują dane żeby wy.....ć konkurencję i klienta przy okazji. :hura:

Edytowane przez Osama.B.L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podsumowując :-) Kolega Czarny2807 musi postarać się o odsłuch bx6 vs 607 i już :-)

W pierwszym starciu wygrywa Magnat - cena przed rabatem ok 2400zł za parę (i widzę, że produkt już mało osiągalny) vs MABx6 3300zł

pozdrawiam

A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moge polecic Magnaty 605 bo je posiadam od jakiegos roku. Graja sobie z wzmacniaczem NAD 304. Zanim je kupilem duzo glosnikow odsluchalem i wybor padl wlasnie na nie ze wzgledu m.in. na "kontrolowany bas". Wszystkie wczesniejsze glosnki miały taki nachalny bas, dudniacy, męczący uszy. Magnat Quantum 607 doskonale trzyma ten bas w ryzach.

Edytowane przez mulec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak przy tej parze wyglądają notowania Tonsil Maestro II 180? Nie są one zbyt popularne. Ale jak wypadają brzmieniowo w porównaniu?

Absolutnie pomijając cenę i co jest napisane w konspektach, a licząc tylko jak co gra

1 - Tonsil maestro 2 180

2 - Magnat quantum 607

3 - Monitor audio BX6

Wszystkich w/w słuchałem i tak wygląda mój ranking.

Jak na to nałożymy ceny to nie mam pytań.

Pozdrawiam :D

Edytowane przez Osama.B.L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens kupować Magnaty (657, 653, 63) gdy będą stały blisko ściany? Czy tylny bass-reflex i bliskość ściany to mądra decyzja? Podłogowe stałyby około 20cm od ściany, lekko skręcone w stronę środka pomieszczenia. Podstawkowe mogę odsunąć na około 40 cm. Centralny to już praktycznie stykałby się ze ścianą. Czy to nie sprawi, że dźwięk będzie fatalny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens kupować Magnaty (657, 653, 63) gdy będą stały blisko ściany? Czy tylny bass-reflex i bliskość ściany to mądra decyzja? Podłogowe stałyby około 20cm od ściany, lekko skręcone w stronę środka pomieszczenia. Podstawkowe mogę odsunąć na około 40 cm. Centralny to już praktycznie stykałby się ze ścianą. Czy to nie sprawi, że dźwięk będzie fatalny?

Moim zdaniem nie ma sensu stawiać kolumn frontowych z tylnym wydechem blisko ścian.

W ten sposób można zepsuć dźwięk nawet w najlepszych kolumnach dobranych odpowiednio do wzmacniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens kupować Magnaty (657, 653, 63) gdy będą stały blisko ściany? Czy tylny bass-reflex i bliskość ściany to mądra decyzja? Podłogowe stałyby około 20cm od ściany, lekko skręcone w stronę środka pomieszczenia. Podstawkowe mogę odsunąć na około 40 cm. Centralny to już praktycznie stykałby się ze ścianą. Czy to nie sprawi, że dźwięk będzie fatalny?

Hej, pisałem Ci na PW ale zapomniałem napisać, żebyś jednak tego centrala też odsunął co najmniej jakieś 10cm (może być bliżej bo inne ciśnienie oddaje niż 607/605).

Pozdrawiam i powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAGNAT QUANTUM 607:

Pasmo przenoszenia +/- 3dB: 20Hz - 55kHz

Czułość(1W@1m): 93 dB

Impedancja: 4, 8 ohms

Moc (RMS): maksymalna - 350 W, nominalna - 200 W

Rekomendowana moc wzmacniacza (RMS): > 30 W

Częstotliwość: 3.2 kHz

Według papierkowych danych MAGNATY schodzą dużo niżej i dużo wyżej też potrafią wejść. Lepszą mają też sprawność. MA muszą dostać dużo więcej prądu żeby zagrać jak MAGNATY.

Co o tym sądzicie? Kolumny będą grały pod amplitunerem Yamaha 2067 (na 99%).

Chciałbym usłyszeć na tych kolumnach +/-3dB 20Hz ... bzdura jak nic ,a jeśli ktoś usłyszał to "niech się ujawni" .Moc rekomendowanego wzmacniacza to chyba jakaś pomyłka ? a skąd w ogóle te dane bo na forach testowych podają inne, skuteczność 93dB ? Te Magnat-y niewątpliwie zagrają dość fajnie ale nie wierzyłbym w to co na papierze a "zejść mogą dużo niżej" tylko wtedy gdy je rzucisz w przepaść ;) .Przy tej średnicy przetworników , mocy znamionowej i skuteczności 87dB jeśli osiągną -3dB 55Hz to będzie max.Cuda się zdarzają ale ten kto je skonstruował na pewno nie miał na imię Jezus :D .

Edytuję bo znalazłem test tych kolumn i jak widać na dole tej strony http://audio.com.pl/testy/magnat-quantum-605:1 niewiele się pomyliłem -6dB przy 35Hz. Aparatura pomiarowa nie kłamie... producent jak widać tak.

Edytowane przez fitarkus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Fitarkus

A nie potrafisz przeczytać coś więcej jak dwa ostatnie posty. :lol: :lol: :lol:

I radzę poczytać dlaczego to Magnatom wystarcza 30W Tonsilom 25W a MA 40W :_bezradny:

No i szacun za spostrzegawczość 605-607 :o

Pozdrawiam :D

Edytowane przez Osama.B.L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Koledze to się nie nudzi psioczenie na tego jednego jedynego niedobrego Magnata?

Z tego wynika, że reszta wręcz brzydzi się takimi potwornymi kłamstwami jak ten jeden sławny Magnat :)

Frustracja czy promocja własnego/znajomego sklepu ?

Sam mam Magnaty i wybierałem głośniki kilka miesięcy (przeciężka robota) i znów wybrałbym Magnata... tak ładnie oszukuje mój zmysł słuchu...

Każdemu jednak polecam własne odsłuchy i decyzję kto go ładniej oszukuje... no chyba, że Kolega napisze wprost co konkretnie kupować... hahahahaha

Życzę cierpliwości wszystkim poszukującym.

Chciałbym usłyszeć na tych kolumnach +/-3dB 20Hz ... bzdura jak nic ,a jeśli ktoś usłyszał to "niech się ujawni" .Moc rekomendowanego wzmacniacza to chyba jakaś pomyłka ? a skąd w ogóle te dane bo na forach testowych podają inne, skuteczność 93dB ? Te Magnat-y niewątpliwie zagrają dość fajnie ale nie wierzyłbym w to co na papierze a "zejść mogą dużo niżej" tylko wtedy gdy je rzucisz w przepaść ;) .Przy tej średnicy przetworników , mocy znamionowej i skuteczności 87dB jeśli osiągną -3dB 55Hz to będzie max.Cuda się zdarzają ale ten kto je skonstruował na pewno nie miał na imię Jezus :D .

Edytuję bo znalazłem test tych kolumn i jak widać na dole tej strony http://audio.com.pl/testy/magnat-quantum-605:1 niewiele się pomyliłem -6dB przy 35Hz. Aparatura pomiarowa nie kłamie... producent jak widać tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Fitarkus

A nie potrafisz przeczytać coś więcej jak dwa ostatnie posty. :lol: :lol: :lol:

I radzę poczytać dlaczego to Magnatom wystarcza 30W Tonsilom 25W a MA 40W :_bezradny:

No i szacun za spostrzegawczość 605-607 :o

Pozdrawiam :D

Witam. Po pierwsze nie "psioczę" na Magnata ,tylko zauważyłem ,że wcześniej była rozmowa o "polepszaniu papierowych wyników" zapodał kolega dzejoo , Osama.B.L napisał w odpowiedzi :

"" (Słuchaj Kol dzejoo

Albo wklej linka żeby takie teorie udowodnić.

Najlepiej testy

Albo nie rób sobie dalej wstydu takimi wypowiedziami.

Pozdrawiam http://hdtvpolska.co...ult/biggrin.gif)""

W związku z tym wyraziłem opinie na ten właśnie temat i podałem stosownego linka z testem by nieco przygasić pewność kolegi Osamy.B.L w tym temacie.I mimo iż popełniłem zwykłą głupią pomyłkę z modelem kolumn to nie jestem pewny czy "spostrzegawczość kolegi pozwoliła zauważyć ,że dla tego modelu "605" producent podaje w specyfikacji 92dB co jest kłamstwem i wykazały to testy na stronie która podałem .Spostrzegawczość kolegi Osama.B.L jest na równi mierna co jego wiedza i "rady" w tym temacie bo sam nie zauważył ,że producent podaje w swojej niewątpliwie kłamliwej specyfikacji ,iż

30W NIE wystarcza by napędzić te głośniki " >30W " .Moim skromnym zdaniem by napędzić te kolumienki przy ich rzeczywistej skuteczności tak by dźwięk dla ucha był przyjemny potrzeba minimum 100W ,oczywiście przy założeniu ,że słuchacz nie będzie orał potencjometrów wysokich i niskich tonów. Kolego Osama.B.L ja nie muszę "poczytać" na ten temat bo się tego uczyłem i bez wątpienia wiem że przetworniki użyte w modelu 607 nie są w stanie wygenerować takich parametrów jakie podaje producent bo nie pozwala na to ich konstrukcja i fizyka. Czy kolega wie ile " powietrza musi pompować głośnik " (lub zestaw) ,jakie ciśnienie akustyczne wytworzyć by zejść z pasmem do -3dB 20Hz ? chyba nie za bardzo co ? . Za niepotrzebne zamieszanie powstałe w skutek mojej pomyłki przepraszam szanownych forumowiczów ,co nie zmienia faktu ,że i w modelu 605 producent puścił brzydkiego bąka w specyfikacji. Pełen szacun i bez obrazy.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Kolego,

tak sobie czytam i czytam... i ten przeogrom wiedzy oraz pomiarów wykonanych przez Ciebie (oczywiście to wszystko w imię bezinteresownej idei tempienia tego jedynego Magnata "oszusta" najgorszego),... że aż zapomniałem o czym ten topic... ;)

Coś mi się wydaje, że temat dotyczył czegoś innego niż analizy papierków i popisów znajomości dB....

Witam. Po pierwsze nie "psioczę" na Magnata ,tylko zauważyłem ,że wcześniej była rozmowa o "polepszaniu papierowych wyników" zapodał kolega dzejoo , Osama.B.L napisał w odpowiedzi :

"" (Słuchaj Kol dzejoo

Albo wklej linka żeby takie teorie udowodnić.

Najlepiej testy

Albo nie rób sobie dalej wstydu takimi wypowiedziami.

Pozdrawiam http://hdtvpolska.co...ult/biggrin.gif)""

W związku z tym wyraziłem opinie na ten właśnie temat i podałem stosownego linka z testem by nieco przygasić pewność kolegi Osamy.B.L w tym temacie.I mimo iż popełniłem zwykłą głupią pomyłkę z modelem kolumn to nie jestem pewny czy "spostrzegawczość kolegi pozwoliła zauważyć ,że dla tego modelu "605" producent podaje w specyfikacji 92dB co jest kłamstwem i wykazały to testy na stronie która podałem .Spostrzegawczość kolegi Osama.B.L jest na równi mierna co jego wiedza i "rady" w tym temacie bo sam nie zauważył ,że producent podaje w swojej niewątpliwie kłamliwej specyfikacji ,iż

30W NIE wystarcza by napędzić te głośniki " >30W " .Moim skromnym zdaniem by napędzić te kolumienki przy ich rzeczywistej skuteczności tak by dźwięk dla ucha był przyjemny potrzeba minimum 100W ,oczywiście przy założeniu ,że słuchacz nie będzie orał potencjometrów wysokich i niskich tonów. Kolego Osama.B.L ja nie muszę "poczytać" na ten temat bo się tego uczyłem i bez wątpienia wiem że przetworniki użyte w modelu 607 nie są w stanie wygenerować takich parametrów jakie podaje producent bo nie pozwala na to ich konstrukcja i fizyka. Czy kolega wie ile " powietrza musi pompować głośnik " (lub zestaw) ,jakie ciśnienie akustyczne wytworzyć by zejść z pasmem do -3dB 20Hz ? chyba nie za bardzo co ? . Za niepotrzebne zamieszanie powstałe w skutek mojej pomyłki przepraszam szanownych forumowiczów ,co nie zmienia faktu ,że i w modelu 605 producent puścił brzydkiego bąka w specyfikacji. Pełen szacun i bez obrazy.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teście zdecydowana wygrana Magnatów. Teraz pozostaje pytanie jak traktować ten test bo wiadomo jak to bywa z testami. Chyba tak jak z doradzającymi na niektórych forach. Polecają to czym handlują lub mają dobry zysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teście zdecydowana wygrana Magnatów. Teraz pozostaje pytanie jak traktować ten test bo wiadomo jak to bywa z testami. Chyba tak jak z doradzającymi na niektórych forach. Polecają to czym handlują lub mają dobry zysk.

Dokładnie :)

Zobacz, że żaden ze znanych forumowych fachowców-sklepowych nic nie mówi o innych kolumnach niż te, które mają w ofercie. Przeważnie zawsze w odpowiedzi na prośbę o polecenie jakiś głośniczków widać ten sam zestaw "najlepszy" i "rekomendowanych" kolumn...

Testy testami a i dobre oferty od sklepów też mogą być cenne na końcu. Przede wszystkim jednak WŁASNE odsłuchy i gust. Próbuj, warto!

No i daj znać na końcu co wybrałeś i jak wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...