Skocz do zawartości
Gmeru

HBO2 HD, HBO Comedy HD, Cinemax2 HD

Rekomendowane odpowiedzi

TRAGEDIA !!!

Ale za to jak to brzmi: "Trzy nowe kanały HD!":)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na cyfrze też już działają HBO2HD, CINEMAX 2HD I HBO COMEDY HD na stronie głównej canalu brak info o tym?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HBO HD powinni odebrać POLSAT-owi ma tak żenująco niskie bitrate.

To nie jest kanał HD. Często pojawia się jakiś dziwny pasaek u góry z kropkami, to jest kpina.

ff11c73a3ec6a2d1med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja piernicze to jest nieprawdopodobne. W tym miejscu musze pochwalic enke ze nadaje hbo2 z najlepszą z najgorszych jakości. To co robi c+ i cp to skandal i dziwi mnie ze hbo sie na to zgadza. Widac nie dbaja o jakosć. Jest jeszcze jakis inny kraj w którym tak sie oszukuje abonentów???

Powtarzam po raz kolejny, w Polsce jest zaledwie kilka kanałów w jakości hd, reszta to hd like, pseudo hd, oszukane hd albo nazywajcie jak chcecie.

Mam tylko nadzieje ze caanal+hd bedzie przypomianał jakością hd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kanał HD. Często pojawia się jakiś dziwny pasaek u góry z kropkami, to jest kpina.

Nieźle. Taki bitrate odpowiada 2GB ripom z BR.

2GB plik 720p to już jest kicha ... 1080i to mogiła.

Tym bardziej, że kompresja jest w locie (zapewne jednoprzebiegowa) więc jakość nawet nie zbliża się do 2GB kopi z BR robionych przez ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja piernicze to jest nieprawdopodobne. W tym miejscu musze pochwalic enke ze nadaje hbo2 z najlepszą z najgorszych jakości. To co robi c+ i cp to skandal i dziwi mnie ze hbo sie na to zgadza. Widac nie dbaja o jakosć. Jest jeszcze jakis inny kraj w którym tak sie oszukuje abonentów???

Powtarzam po raz kolejny, w Polsce jest zaledwie kilka kanałów w jakości hd, reszta to hd like, pseudo hd, oszukane hd albo nazywajcie jak chcecie.

Mam tylko nadzieje ze caanal+hd bedzie przypomianał jakością hd.

Dobre, najlepsza z najgorszych jakości. Ale to sama prawda :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To, ze "Cyfrowy Polsat" jest jest synonimem miernoty jakosciowej to wiadomo od dawna i jezeli ktos decyduje sie na ten produkt to chyba ma swiadomosc, ze dostaje syf.

Natomiast dziwie sie, ze Cyfra uczestniczy w "korowodzie" miernoty.

Ale najwieksza zagadka jest to dlaczego HBO pozwala na taki stan rzeczy?

Dlaczego HBO nie dba o wlasciwy poziom jakosci technicznej przekazów HD?

Dlaczego HBO2 HD z transpondera n moze byc nadawane z 2 x wiekszym bitrate niz z transponderow C+ i CP?

Dlaczego HBO nie chroni jakosci swojej marki?

Dlaczego HBO HD jako glowny i najwazniejszy kanal premium jest nadawany z mniejszym bitrate niz np. HBO2 HD?

Dlaczego jest tak, ze skoro CP ma w doopie swoich abonentow oferujac im niska jakosc jednoczesnie ten sam syf jakosciowy oferuje innym platformom SAT, ktorym daje sygnal?

Dlaczego platformy sat =N / C+ godza sie by ich marki byly narazone na sluszne pretensje abonentow, ze sprzedaja im kanaly HD, ktore z HD nie maja nic wspolnego?

Dlaczego wprowadzajac odmiany HD pozbawia sie napisow, ktore byly dostepne w wariancie SD?

.....

Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CP gdyby zechciał to w szybki sposób mógłby poprawić jakość kanałów HD.

1. Wykorzystać w całości przepustowość transpondera 12265, obecnie jest wolne 15 Mb,

dla poprawnej pracy transpondera wystarczy 2 Mb.

2. Podnieść FEC na 3/4, taki mają C+ i n i problemów nie stwierdzamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydał by się pozew zbiorowy o to że nadają niby kanały HD z bitrate dla kanałów SD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby było weselej Cyfra+ zapowiada podwyżkę abonamentu:)

Okazja do wypowiedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tak ten portal zorganizuje jakąś petycję zbiorową do wszystkich operatorów ? Przecież troszkę nas jest prawda ? Nagłośnić sprawę również na Alert24 , wysłać kilka maili do mediów takich jak wp, interia, itp ....jakiś artykuł w Satkurierze... Sądzę, że to dałoby więcej nam wszystkim niż np. kolejny test telewizora Sony ( oczywiście wcale nie twierdzę, ze takich testów ma nie być ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tak ten portal zorganizuje jakąś petycję zbiorową do wszystkich operatorów ? Przecież troszkę nas jest prawda ? Nagłośnić sprawę również na Alert24 , wysłać kilka maili do mediów takich jak wp, interia, itp ....jakiś artykuł w Satkurierze... Sądzę, że to dałoby więcej nam wszystkim niż np. kolejny test telewizora Sony ( oczywiście wcale nie twierdzę, ze takich testów ma nie być ) ?

Właśnie piszę test Philipsa PFL9705 EISA ; p ale kumam o co chodzi ;) ;) . Eh póki co to minęło dosłownie dwa dni od startu i raczej bym się wstrzymał jeszcze z parę dni aż to się rozrusza. Mam kontakt z HBO... ale myślę, że po dosłownie dniu nadawania jeszcze odpuszczam pytania "WHY".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, trzeba dać trochę czasu. Jednak jakby się nic nie zmieniło to szepnij im kilka "ciepłych" słów od braci forumowej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tak ten portal zorganizuje jakąś petycję zbiorową do wszystkich operatorów ? Przecież troszkę nas jest prawda ? Nagłośnić sprawę również na Alert24 , wysłać kilka maili do mediów takich jak wp, interia, itp ....jakiś artykuł w Satkurierze... Sądzę, że to dałoby więcej nam wszystkim niż np. kolejny test telewizora Sony ( oczywiście wcale nie twierdzę, ze takich testów ma nie być ) ?

Tak powinien ktoś to ruszyć bo na kanałach premium HD jak spada bitrate do 3,5 Mbit i jeszcze powielają kanały aby wydrzeć wiecej kasy to mnie szlag trafia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że Panowie akurat teraz z wejściem tych kanałów "miarka się przebrała" ale wiemy wszyscy , że jakość np. HBO HD czy AXN HD lub jeszcze kilku innych od dawna jest marna. W związku z tym wydaje się , ze czekać można.... ale czy to coś da ? Wierzycie, że jeśli od pewnego czasu kanały HD nadające z marną jakością nikomu z nadawców nie przeszkadzały to teraz nagle poczują potrzebę "stawiania na jakość" i bitrate podskoczy trzykrotnie ? Jakoś marnie to widzę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie piszę test Philipsa PFL9705 EISA ; p ale kumam o co chodzi ;) ;) . Eh póki co to minęło dosłownie dwa dni od startu i raczej bym się wstrzymał jeszcze z parę dni aż to się rozrusza. Mam kontakt z HBO... ale myślę, że po dosłownie dniu nadawania jeszcze odpuszczam pytania "WHY".

no tak ale zwykłe HBO HD nie nadaje od 2 dni..... więc czas napisać.

dlaczego dźwięk na cinemax2 HD jest w MPEG-1??????????????? to jest jakość HD ??? :lol:

od 2 dni można podejrzeć na Astrze kilka kanałów HD od Digital+

i zobaczyć jak tam to wygląda.

10818 V

tp 56

DVB-S2

8PSK

SR 22000

FEC 2/3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również uważam ze powinnismy grupowo powiadomić o tym fakcie kogo sie da z HBO włącznie. Dajmy jeszcze pare dni jak mowi Gmeru i wówczas postarajmy sie cos z tym zrobic. Moze ktos nam chociaz odpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już kilka lat temu zamieściłem taki apel na forum N i Satkuriera, ba, nawet zadałem sobie trud i zebrałem adresy mailowe platform, kanałów i chyba portali branżowych, aby zalać ich mailami z apelem. Sam też im przesłałem opinie. Odpowiedź oczywiscie taka sama (o ile przyszła) jak o wyłączeniu DVL i JimJam w N, czyli pracujemy nad rozwojem...., czytamy..., wsłu[beeep]emy się..., bla-bla, etc.

Jedynie AXN wywiązał się z obietnicy bo wersję HD w końcu dodali, ale ten bitrate to chyba złośliwość za dopominanie się. Także wybaczcie, ale to zapewne moja wina.

Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ten bitrate to chyba złośliwość za dopominanie się. Także wybaczcie, ale to zapewne moja wina.

Jeśli to twoja wina,to na wyrozumiałość i wybaczenie nie masz co liczyć :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku mojej przygody z HD (czyli .... o sh..t ... 5 lat temu!!) napisałem, że przyjdziemy do takiego momentu, że będziemy rozpatrywać "ilość cukru w cukrze" czyli zawartość HD w HD. Porównywaliśmy jakość HD Swiss (jako jakości referencyjnej) do wchodzącego wtedy HD DVD i BD.

A teraz - porównujemy "HD" do niemieckiego SD.... Myślę, że można sie pokusić o określenie , że "polskie HD" i "HD" to czystej postaci nowa definicja słowa "oksymoron". ;)

Ale w najgorszych koszmarach sennych nie przypuszczałem, że poziom bitrat'u zejdzie do poziomu ... słabego SD???

pzdr

Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.hbo.pl/contact

Czy kiedyś nastąpi poprawa jakości Panstwa kanałów HD? Ich bitrate jest jednym z najniższych wśrod kanałów HD w Polsce a są to przecież kanały premium dodatkowo płatne. Ponadto w wersji HD nie ma napisów ekranowych a na HBO HD dźwięk 5.1 jest tylko w oryginalnej wersji (poza filmami dubbingowanymi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiego echa się spodziewasz. Że cię przeproszą? Też wysłałem. Trzeba im zaspamować skrzynkę, żeby zobaczyli problem ilościowo!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...