Skocz do zawartości
Gmeru

HBO2 HD, HBO Comedy HD, Cinemax2 HD

Rekomendowane odpowiedzi

NewsWygląda na to, że kolejne kanały HBO przejdą na HD. Za satkurierem:


http://satkurier.pl/news/63511/tvp-hd-i-tvp-seriale-jednak-w-cyfrowym-polsacie.html

.....Lista innych stacji o które zostanie rozszerzona oferta Cyfrowego Polsatu to MTV Rocks, Nickelodeon Junior, Nickelodeon HD, HBO2 HD, HBO Comedy HD, Cinemax2 HD. Trzy pierwsze pochodzą to programy od MTV Networks, a trzy następne w jakości HD miałyby być oferowane jako rozwinięcie ramówki tych samych kanałów w jakości SD. Pisaliśmy o tym, że HBO Polska zaoferowała wszystkim operatorom kablowym i satelitarnym wersje tych stacji w jakości HD.


hbologo.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam opinie ludzi którzy po tym info wstrzymali się z decyzją o rozwiązaniu umowy z CP po utracie paczki BBC:) Teraz kolej na Cyfrę+, jeśli chce utrzymać "stabilną bazę klientów":)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że będzie HBO2 HD oraz Comedy HD wiadomo od dłuższego czasu. Dobry ruch, bo to fajne paczka premium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem jet to naciąganie ludzi. O prawdziwym HD z porządnym bitrate raczej nie ma co marzyć, chociaż chciałbym się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, najpierw puszczaja syfne SD, przyzwyczajaja nas do tego, mówią że to norma. Potem dopiszą HD przy nazwie, ogłoszą i wezma gruba kase, bo to luksus. Nieźle pomyślane. Aaa, potem będa reklamować że jako jedyni maja wszystkie kanały w paczce w jakości HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze tylko dodam ze jesli zaczniesz uskarzac sie na jakosc to każą wyregulować ustawienie anteny.

Wracajac do tematu to niech polsat najpierw podwyzszy bitrate HBOHD bo to kpina jest co oni robią, dziwne tez ze HBO ma to gdzies, czyli i im nie zalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W C+ HBO HD też jest marnej jakości. Duuuużo lepsze są NG HD i BBC HD oraz Animal Planet HD, nie wspominając o TVP HD który ma chyba najlepszą jakośc w C+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W C+ HBO HD też jest marnej jakości. Duuuużo lepsze są NG HD i BBC HD oraz Animal Planet HD, nie wspominając o TVP HD który ma chyba najlepszą jakośc w C+.

HBO HD we wszystkich platformach, z wyjątkiem TP, jest pobierane z tego samego transpondera 12265 od CP.

Jakość jest więc wszędzie jednakowo słaba. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie, tylko gdzie oni to wszystko chcą upchnąć na HB? Niby Eutelsat ma robić jakieś porządki, ale kto wynajmie kolejny transponder?

Chyba, że nasze platformy zrzutkę zrobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' timestamp='1297875984' post='239501']

Wszystko pięknie, tylko gdzie oni to wszystko chcą upchnąć na HB? Niby Eutelsat ma robić jakieś porządki, ale kto wynajmie kolejny transponder?

Chyba, że nasze platformy zrzutkę zrobią.

Łącznie to już 5 kanałów HD. Na transponderze w akceptowalnej jakości mieści się 6 kanałów HD.

Może HBO wynajmie swój transponder. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja wam powiem jak to leci. Przecietny Kowalski ma zerową wiedze na temat jakosci HD. Nie wie co to bitrate ale słyszał o HD. I myśli ze skoro HD to HD. W zasadzie ma racje ale nie w tym kraju. Nadawcy takich jak my mają w 4 literach bo głębiej sie nie da i jestesmy dla nich solą w oku bo śmiemy wyrażać publicznie nasze niezadowolenie poparte jakąs tam wiedzą. Ale znowu, ilu klientów platform satelitarnych zagląda tutaj np??? Promil albo jeszcze mniej. Więc sie nie liczymy. Marketing w tv robi 99% roboty a potem zaproponuje sie wyregulowanie anteny badz zmiane tv jesli cos ci jakosc nie lezy. Tyle ze to bedzie juz po podpisaniu umowy.

W UK, gdy BBC obniżyło bitrate z 16 chyba do 9 megabitów wszystkie branżowe portale od cnet po what's hi fi przez avforum wyrażały swoje publicznie niezadowolenie i rozpisywały sie o gorszej jakości. No ale na tamtych portalach próżno szukac reklam np. sky, if u know what I mean:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziękuję za kanały pseudo HD z bitrate 3,5 Mbit. Jak tylko wrzucą te kanały na ten sam transponder gdzie jest HBO HD to robię bye-bye HBO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dodam coś od siebie. Dużo pisze się na różnych forach, że teraz powinni dodawać tylko kanały HD, bo SD to już przeszłość. Może mają racje, a może nie, ale czy liczy się ilość, czy jakość. Bo na co komu kanał HD który nadaje czasem z mniejszym bitrate niż kanał SD ? Czy aby każdemu z nas potrzeba po kilkadziesiąt kanałów, na których w większości nie ma co oglądać ?

Chciałbym aby każdy obecny kanał HD który nadaje, miał taką jakość jak np Canal+Sport HD w trakcie transmisji na żywo, gdzie bitrate dochodzi do ok 16mb/s, ale to tylko marzenia. B) Nie mówiąc o SKY UK, gdzie bitrate dochodzi do ok 20mb/s :)

PS. W bliższej a może dalekiej przyszłości kanały HD, jak już będą liczone w dziesiątkach albo setkach, to z HD będą mieć tyle wspólnego co nic, tylko po rozdzielności będzie wiadomo, że to kiedyś nazywało się HD. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakty są takie, że nie ma co tylko narzekać na tą sytuację.

Cinemax mimo, że zawsze pokazywał dobre filmy nie nadawał się do oglądania w wersji SD. A HD? Jeśli ktoś nie widzi różnicy... to niech zrobi ten test, co go BodeX wrzucał :)

Czyli mówiąc inaczej - to, co robi Polsat obcinając maksymalnie bitrate HBO HD to granda. Szczególnie, że nie starają się (jak np. Filmbox) pracować nad jakością przekazu. Nie wiem, czy wynika to z sygnału źródłowego (im mniej skompresowane źródło, tym mniej kompresji w ogóle i tym lepsza jakość przy tym samym bitrate) czy z innych czynników.

Ale nie można - jak na SatKurierze - płakać, że będzie słaba jakość i bez sensu i w ogóle. Hej, jestem abonentem n i dla mnie jest to tylko zmiana na lepsze. Na razie nic nie dopłacę, bo nic nie dopłacam. W Fullu i tak mam HBO poniżej ceny rynkowej, które - jak wiadomo - najwyższa jest w C+ - 30 PLN!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że będzie HBO2 HD oraz Comedy HD wiadomo od dłuższego czasu. Dobry ruch, bo to fajne paczka premium.

również mi się to podoba :)

W Fullu i tak mam HBO poniżej ceny rynkowej, które - jak wiadomo - najwyższa jest w C+ - 30 PLN!

multimedia ma teraz promo 1zł za 3 m-ce potem chyba coś koło 20zł albo i mniej. Jakoś tak

to, co robi Polsat obcinając maksymalnie bitrate HBO HD to granda.

a co na to HBO bo jednak ostro leci po jakości a jak HD to HD, a HBO się obrywa, szczególnie to duży komfort oglądać cokolwiek na HD mając powiedzmy 30" i więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest. Kto się wypowie na temat jakości? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, podziel się opinią o jakości. Mam Cyfrę i ta spóźnia się z dodaniem tych kanałów do listy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę w domu to sam zobaczę jednak z tego co piszą ludzi po forach i sam SK to nie jest za różowo....

HBO Comedy HD

Jakość obrazu: 1440x1080, ok. 2,29 Mbit/s :blink: :blink: :blink:

Jakość dźwięku: AC3 2.0, 192 kbit/s

Cinemax 2 HD

Jakość obrazu: 1920x1080, ok. 3,11 Mbit/s

Jakość dźwięku: stereo, 192 kbit/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

HBO Comedy HD 3.5-4mb/s 1440x1080

HBO2 HD - 8.5-11mb/s 1920x1080

Cinemax2 HD - ok 5mb/s 1920x1080

:lol:

Edytowane przez boo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się rozpędzają,haha co raz lepszy bitrate :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy gdzie się czyta i kto pisze :lol:

Ja znalazłem takie dane:

HBO Comedy HD 3.5-4mb/s

HBO2 HD - 8.5-11mb/s

Cinemax2 HD - ok 5mb/s

Ale bardziej niż liczby interesuje mnie wasze subiektywne wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Programy śmigają za krótko, żeby wiarygodnie zweryfikować bitrate. Ale na szczęście wygląda na to, że HBO2 z transpondera n będzie dawało radę. Na Comedy HD lecą "Klopsiki" i niestety nawet na animacji wygląda przeciętnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cyfra+ też dodała kanały do listy - na Cinemax2 chwilowo ciemność, HBO2 HD jak dla mnie niewiele różni się od SD (może materiał wyjściowy kiepski), HBO Comedy, trochę lepiej, ale to animacja, więc z ocena trzeba poczekać do jakiegoś filmu.

edit

co ciekawe program na HBO Comedy SD jest opóźniony o kilkanaście sekund w stosunku do wersji HD.

Edytowane przez blue_voyager

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...