Skocz do zawartości
df-fabian

Denon AVR-3310

Rekomendowane odpowiedzi

Denon AVR 3310

Zestaw głośników JBL ES 7.1 w tym głośniki front height

Nie używam konfiguracji audyssey, oraz nie posiadam vouchera audyssey dsx

Opis problemu:

Na wstępie pragnę nadmienić ze posiadam najnowszy firmware, oraz resetowałem mikroprocesor

Podczas odtwarzania płyty Blu-Ray z odtwarzacza PS3 Slim (Bitstream), dźwięk dts-HD Master Audio 5.1 pojawia się problem z odtwarzaniem dźwięku w głośnikach przednich wysokościowych (height). Gdy rozpoczyna się odtwarzanie dźwięk dochodzi ze wszystkich kanałów 5.1+height, lecz gdy przełączę na następny track lub gdy przewinę kawałek ścieżki która jest nagrana na płycie, dźwięk z głośników przednich wysokościowych (height) już nie dociera. Pragnę nadmienić że problem który wyżej opisałem zanika gdy MultEQ jest wyłączony lub gdy jest włączony, lecz wtedy kiedy podczas odtwarzania np. filmu regulowana jest skala korektora (Manual EQ), wtedy głośniki front (height) zaczynają znowu grać. Problem występuje przede wszystkim podczas odtwarzania płyt Blu-Ray z dźwiękiem HD. Przy odtwarzaniu płyt (DVD DD 5.1+ height, CD, MP3) tego problemu również nie ma.

Bardzo proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to głośniki Height nie zagrają przy dźwięku HD MA 5.1. Przy tym formacie dźwięku zarezerwowane są kanały podstawowe czyli 2xfront,centralny,boczne,boczne tylne(7,1)chyba, że zostały te kanały(height) zakodowane (wtedy nie grają boczne tylne)

W Twoim przypadku dźwięk HD 5.1 to właśnie kanały podstawowe, a te dwa kanały podwyższone które chcesz aby zagrały to w ampli musisz włączyć Dolby ProLogic IIz Height lub wszystkie możliwości Audyssey DSX, których Ty nie używasz.

MOże ktoś jeszcze to potwierdzi, mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarojaw dziekuję za odpowiedź. Może i masz rację, tylko zastanawia mnie dlaczego przy dzwieku dts hdma 5.1 lub 7.1 gdy ruszę skale Manual Eq głosniki height zaczynają ponownie grać. Moze to wina firmware, a może wadliwego pieca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...