Skocz do zawartości
mati1411

Dwie Tanie Plazmy 50 Prosze o opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Maa LCD 42 którego używałem przez ostatnie dwa lata praktycznie tylko do Xboxa 360

Po głowie chodził mi większy telewizor ale upierałem sie przy full HD, teraz mam okazje dobrze sprzedać mojego LG i kupuje Palazme 50.

Jako że nie będe dokładał dużo kasy zrezygnowałem z full HD ;-)

Będzie ona używana w 70% do Xboxa, 20% oglądania filmów SD/HD z kompa i troche telewizji SD

SAMSUNG KLIK AUKCJALG KLIK AUKCJA

Oba wymienione TV kosztują praktycznie tyle samo, obą są HD REDY, Oba 600Hz

I teraz pytanie Dlaczego kupić jednego z nich a nie kupić tego drugiego. Nigdzie nie moge znaleźć informacji która mogła by przemówić za jednym albo za drugim.

Edytowane przez mati1411

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie możesz się zdecydować to może wybierz ten bardziej energooszczędny czyli LG.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednego czego nie mogę zrozumieć to czemu ludzie maja parcie na allegro gdzie tam niby powinno być taniej,a jest najczęściej drożej

LG 50PJ350

allegro 2279zł http://allegro.pl/plazma-lg-50pj350-600hz-usb-hdmi-mpeg4-gw-polska-i1438306647.html

ceneo 2129zł http://www.ceneo.pl/6307848

po za allegro są też inne wyszukiwarki sprzętu i może być na nich dużo taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pff dzięki ale wiem o tym ;-) Podałem przykłady z allegro żeby było czysto i przejrzyście.

Co do samych Tv jestem coraz bliższy LG. Samsungi ponoć buczą, jest cięższy i szerszy poza tym je więcej prądu jak wspominał kolega.

Z mojego LCD LG jestem bardzo zadowolony tylko nie wiem czy z Plazmą u Lg jest też dobrze. (Albo czy lepiej niż u Samsunga).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napisze tak: nie kupiłbym najtańszych modeli plazm od żadnego producenta. LG robi słabsze plazmy od panasa i samsunga. z lg brałbym tylko najwyższe model tj,. 750 lub 950 i nowsze 3d. z Samsunga nie brałbym nic poniżej b650 lub c550 i w górę najlepiej c650 lub 6500 cena poniżej 4000 tys za 50 cali. z Panasa seria g gdyż seria s jest nie udana obraz rozmyty kolory słabe. pozdrawiam. Zacytuje: nie stać mnie kupować rzeczy tanich a TV kupuje się na kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o tym jest temat. Kupuje takie bo na pewno będą lepsze niż moj stary lcd 42 a dokładam grosze. I koniec tematu. Nię będę się męczył przez następne dwa lata z 42 bo Panaś będzie lepszy.

A z tym kupowaniem na lata to będzie mój 3 tv w ciągu 3 lat więc nie wszyscy tak mają e wydają kupę kasy raz na 10 lat. Ta 50 pewnie za dwa lata będzie znowu wymieniona na nowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam plazmę Samsunga 50 cali HD Redy i jak ktoś widzi jej jakośc ,jest kontent z jakosci i z odbioru , co do LG na dzień dzisiejszy to bym kupił LG 50 LCD Ful Led ale to 12 000 zł i jak narazie nie widziałem nic dobrego z LG jak chodzi o TV , w LG też wiedzą co mają dobre i przez to jest drogie.

Ale wszystko na co możemy sobie pozwolic , decyduje o tym kasa.

A co do Ful HD jest mi brak tej o-pcji w moim Samsungu , bo mam blureja i tu np. LG BD 390 a nie samsunga, i trochę filmów na blureju w HD i za każym razem kiedy puszczam blureja zadaje sobie pytanie a jak by mogło wyglądać na Ful HD.

A prondoąernośc masz rację maja plazma sporo z żera prądu, ale jak ją kupiłem była super a po pół roku jak zobaczyłem jej odpowiednik to był o połowę lżejszy i po zajżeniu do środka miał o połowę mniej elektroniki.

Dziśiejsze modele już nie pobierają jak moja plazma 350 W. w trybie oszczędnym.

Jak widać z tego co piszesz nie masz firm których nie lubisz które by odpadły na wstępie bez względu na jakoś TV.

Tak że i wiedza o tym co kupujesz jest nie wielka .

Tak że kup co ci sie bardziej podoba i co na twój gust lepiej wygląda i odbiera , bo w sumie kupujesz TV aby się nim pobawić a nie go posiadać na stałe.

A co do ceny jak koledzy napisali są sery sero podobne i są Telewizory Telewizoro podobne, wygladają jak TV ale nigdy nimi nie będą , dobiero jak swój kolejny TV zamienisz po raz nasty i dojdziesz do najwyższej półki wtedy bedziesz wiedział że zapłaciłeś i masz żecz której nie chcesz się pozbyć bo nic lepszego niema jak narazie na rynku.

Edytowane przez HerGregor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybierał między X20 a PJ550.Jakość obrazu porównywalna i na pewno dobrze się spiszą na sygnale SD.

Plus dla LG,to czytanie filmów przez USB.

Dobre opinie ma jeden i drugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc byłem dzisiaj w 2 sklepach i widziałem dokładnie opisywane modele i powiem tylko tyle że wiem jeszcze mniej niż wczoraj...

Tzn. Tak Obraz na LG pomimo tego że gorszy niż na LED z wyższej pułki to był co najmniej dobry(kolorystycznie LEDy są wręcz przesadzone z tym swoim nasyceniem. Plazmy wyglądają bardziej naturalnie).

Przede wszystkim obraz na Lg był bardzo ostry, nawet za bardzo ale udało nam się wejść w ustawienia i zmniejszyć ostrość co złagodziło postrzępione krawędzie.

Potem zobaczyłem Samsunga i masakra Obraz był dużo gorszy niż na telewizorach które były obok niego. Bardziej postrzępiony i ziarnisty.

No i teraz najlepsze że Panowie zarówno w media jak i w media expercie polecali (bardzo ostrożnie) Samsunga. Niestety ciężko im było podać konkretny powód poza np. Samsung ma bardziej ciepłe kolory. Na moje to kwestia ustawień ale ok. A no i Promotor Samsunga (którego o obiektywność posądzać nie można) twierdził że samsung jako jedyny zamiast szkła w plazmach stosuje plexi która ma o 30% mniej odbijać światło.

Acha no i OSD LG jest szybsze i przyjemniejsze w obsłudze co akurat ma znaczenie. Samsungowi np. wyraźnie dłużej zajmowało przełączalnie między złączami, nie był też tak intuicyjny.

Chyba powoli dochodzę do tego że to LG będzie moim telewizorem ale bardzo chętnie posłucham jeszcze innych opinii. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale ma te samą bolączkę co X20 czyli rozdzielczość 1024 a nie 1366 jak reszta co jest już dla mnie przeszkodą i krokiem wstecz a tego robić nie chce ;-)

Gdyby tylko miały normalnie 1366/720 to wybrał bym Panasia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypalania raczej sie nie boje bo myślę że Grając w jedną gre nawet 3 godziny obraz nie zdąży się wypalić na tyle żeby został widoczny ślad. Ten problem nie jest już chyba tak dokuczliwy jak jeszcze 3-4lata temu. Poza tym nie moge już patrzeć na śmieszne kąty mojego lcd i czarny który jest szary.

Co do Pj550 to czy ktoś wie czym on się różni poza 200zł w cenie i 200jednostkami w nazwie??

Bo nawet na stronie LG jak je porównywałem to nie było żadnych różnic poza paroma centymetrami w wysokości.

Matryce śa na 100% te same ta sama ilość hdmi i wszytko inne. Na prawdę nie wiem czym się różni poza ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryce śa na 100% te same

Chodzi o modele 350-550?W przypadku modeli 42'' czytałem że nie są te same.....naprawdę nie wiem i nie będę cie wprowadzał w błąd.

Różnice między nimi które ja znam,to czytanie filmów z USB w Pj550.

Edytowane przez qwerty1973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale ma te samą bolączkę co X20 czyli rozdzielczość 1024 a nie 1366 jak reszta co jest już dla mnie przeszkodą i krokiem wstecz a tego robić nie chce ;-)

Gdyby tylko miały normalnie 1366/720 to wybrał bym Panasia

Faktycznie, bardzo dziwna ta rozdzielczość w Panasie, która odpowiada raczej formatowi 4:3 a nie 16:9... No to jest minus, nie da się ukryć :/ A przecież dawniej 50-calowe Panasoniki miały bodajże taką samą rozdzielczość co plazmy LG i Samsung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, bardzo dziwna ta rozdzielczość w Panasie, która odpowiada raczej formatowi 4:3 a nie 16:9... No to jest minus, nie da się ukryć :/ A przecież dawniej 50-calowe Panasoniki miały bodajże taką samą rozdzielczość co plazmy LG i Samsung.

1024x768 to też 16x9 w HDReady :)Różnica w kształcie pixeli, po szczegóły odsyłam do wujka google ;)(ambitnie jak na mój pierwszy post na tym forum :D

Sam się powolutku zastanawiam nad zmianą LCDka (Hitachi 32ld8700) na plazmę 42,50 cali, na razie jestem na etapie gapienia się w sklepach i porównywania :D

Ale z moich spostrzeżeń - Ta plazma LG najtańsza 42pj350 zrobiła na mnie lepsze wrażenie niż stojący obok LG LED droższy o prawie tysiaka :) Kolory bardziej naturalne, w LCDku dosłownie przekłamania kolorystyczne i dziwne artefakty miejscami niewidoczne w ogóle na plaźmie,kąty to wiadomo, LCD odpada w przedbiegach, a i ogólnie po gapieniu się na to i na to 10 czy 15 minut mając już uzbieraną kwotę w tej chwili nie zastanawiałbym się w ogóle i łykał plazmę :) ale wiadomo , rzecz gustu, koniec dygresji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc moja nowa plazma stoi już i cieszy oko już ponad tydzień.

Jak wspominałem wcześniej zdecydowałem się na LG 50PJ350

Pierwsza sprawa to przesiadka z 42 na 50 cali to dobry wybór ALE, różnica nie jest kolosalna.

Pamiętam mój szok kiedy przechodziłem z 32 na 42 i przyzwyczajałem sie dobre parę dni i "robił wrażenie" Cóż teraz tego wrażenia już nie było ekran jest większy ale bez szału. Paru znajomych nawet nie zauważyło ;-)

Co do samego telewizora kosztował on koniec końców 2111zł (+68zł za kuriera pobraniowego).

Tutaj muszę bardzo pochwalić i polecić wszystkim sklep Torres. Telewizor miałem na następny dzień po złożeniu zamówienia bez żadnych rejestracji. Z faktura, gwarancją itd.

Byłem zaskoczony ich szybkim i sprawnym działaniem.

Przejdźmy do samego telewizora, Sygnał SD to bajka! zwykła telewizja wygląda b.dobrze nawet z bliska. Filmy w słabszej rozdzielczości też zyskały.

Telewizor posiada całą masę ustawień więc pod Xboxem ustawiłem go sobie dokładnie taj jak bym chciał, no i muszę powiedzieć że kolory to absolutna rewelacja. Są żywe i wyraziste. No i czarny w końcu jest czarny :-) Jak wiadomo pojęcie kątów w plazmie nie występuje i potwierdzam to w 100% tam gdzie LCD było już szare i blade plazma świeci dokładnie tak samo jak by się stało na przeciwko niej.

Jeśli chodzi o minusy to wiadomo- Lustro. LCD miałem matowe i nic się w nim nie odbijało tutaj musiałem pozasłaniać trochę zasłon.

Powidoki. Faktycznie występują i faktycznie głównie przy grach. Grając np 3 godziny w te samą grę potem na pustym ekranie widać małą mgiełkę. Przy czym trzeba chcieć to widzieć. Ktoś kto o tym nie wie nawet by nie zauważył. Przynajmniej nie od razu.

Przy czym wystarczy na chwile wrzucić coś innego i powidok znika. Przy oglądaniu telewizji czy filmów problem praktycznie nie występuje.

Generalnie Jestem bardzo zadowolony. Telewizor jest duży, jakość obrazu jest DUŻO lepsza niż na LCD. Piękna czerń i kąty widzenia to coś czego żadne LCD tak nie odda.

No i nie zapominajmy o naprawde śmiesznej cenie tego telewziora. Nowe TV 50cali za 2100zł to śmiech na sali. (W przed dzień zakupu byłem w MM i Media Expert i dokładnie ten tv stał w obu za 3200zł :-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dzięki zawsze coś ;-) Już ustawione ;-)

A i dodam jeszcze że tak jak pisaliśmy wcześniej 350 od 550 różni się tylko obsługą Filmów przez usb i da sie to obejść ale jeszcze nie mam weny żeby sie tym zająć ;-) Poza tym tv i tak jest na stałe spięty z PC więc mi to raczej nie potrzebne no ale może kiedyś sie za to wezmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mati,jaki to był lcd?Jak gry wyglądaja na tej rozdziałce i na tym rozmiarze tv?Nie ma bardziej poszarpanych krawędzi w grafice?Wyświetla to to 1080i ustawione na x pudle?będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi, może jakieś fotki? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ten Lcd to był LG 42LC41 (albo LC51 były identyczne różniły sie obudową.)

Ten nowy na prawdę nie jest za duży. Różnica w cenie między Plazma 42 a tą 50 jest tak śmieszna że nie ma co oszczędzać tych paru zł.

Wg. mnie po prostu nic nigdy nie jest za mocne ani za duże ;-) (może poza wrogiem na imprezie).

Nie ma za bardzo poszarpanych kątów a rozdzielczość wyświetla nie tylko 1080i ale i 1080p (musi jakoś skalować bo nie jest fullHD). Ten stary przy 1080p wywalał brak obrazu.

Przed chwilą zmierzyłem odległość między TV a oczami podczas oglądania i wynosi 160cm... I jest dobrze.

Ps. nie wiem jak bym miał jakiś duży salon to po tym będe musiał mieć juz tylko projektor...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dziękować za odpowiedź bardzo :) zrobię auto i zbieram na plazmę i na pewno wezmę pod uwagę ten model lg :) to skalowanie do full hd mnie zastanawia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak on to robi bo stary nie odpalał w ogóle w full HD ten chodzi normalnie. Z tym że ja i tak gram w 1080i bo gry na X czy ps3 i tak są robione ledwo w 720p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witama a może by wziąć pod uwagę nowe Samsungi 43 i 51 cali z 3D (cena np. w MM Bydgoszcz 43 2399, a 51 cali 2850 na allegro) zawsze to o 1 cal większy tv i dodatek 3D i cena chyba OK.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...