Skocz do zawartości
Pasikonik

Dodatkowe Menu IMS version 3.1 by Chucky from Spain

Rekomendowane odpowiedzi

Oryginalny projekt jest na hiszpańskim blogu HMR 600 Spanish Blog

Twórcą jest @Chucky.

Zgodził się na publikację tutaj.

Prawdopodobnie będziemy mogli modyfikować, czekam na jego odpowiedź.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

INSTRUKCJA

1) Kopiujemy zawartość folderu "HDD", czyli "Scrips" na dysk twardy.

Kopiujemy do ścieżki:

ścieżka dla urządzeń z dyskami formatowanymi z poziomu urządzenia:

/tmp/public/HDD1(sata)/Scrips/

Ścieżka dla urządzeń z dyskami nieformatowanymi z poziomu urządzenia:

/tmp/public/partition1(sata)/Scrips/

2) Przez FTP kopiujemy zawartość folderu "Flash" czyli plik "menu.rss" do urządzenia:

ścieżka: /usr/local/etc/dvdplayer/savedrss/scripts/

UWAGA, takiej lokalizacji może nie być, z tego co wyczytałem na blogu hiszpańskim trzeba wtedy choć raz wejść w Pogodę i dodać ulubioną lokalizację.

3) Zawartość folderu "PC" jak nazwa wskazuje, jest do zachowania na komputerze, jest tam programik który dodaje funkcję przeglądania zdjęć w sposób XTreamer'owy, to jest jak na razie opcja eksperymentalna, nie testowałem.

Menu będzie rozwijane przez hiszpańskiego autora.

Może to być bardzo pomocny materiał dla polskiej modyfikacji. Nie jest sprawą trudną edycja plików konfiguracyjnych. Spolszczenie pierwszej planszy MENU zrobiłem "na biegu"

Oczywiście "all credits" dla hiszpańskiego twórcy @Chucky

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SPOSÓB UŻYCIA: Wchodzimy w menu PRZEGLĄDANIE, następnie wybieramy "IMS", po pojawieniu się planszy głównej nowego menu, zatwierdzamy środkowym i mamy nowe funkcje.

Sprawdzałem na R650 i nowe menu działa bez zastrzeżeń, aczkolwiek niektóre funkcje trzeba dopracować.

Tutaj można pobrać paczkę dla urządzeń z dyskami formatowanymi z poziomu urządzenia:

Dla dysków formatowanych

Dla dysków nieformatowanych

Oczywiście wszystkie próby robicie na własną rękę !!!

Autor nie odpowiada za uszkodzenia !!!

Edytowane przez Pasikonik
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie sie coś ruszyło.Wielkie dzięki Pasikonik!Na HMR600 działa bez problemów,tylko przydało by się dostosowanie IMS do Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można jakieś fotki prosić - będzie lepsze wyobrażenie.

i chciałem spytać, jak ta modyfikacja ma się do ewentualnej utraty gwarancji?

ps. sorry, jeśli moje pytanie jest banalne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest przyzwolenie na modyfikację powyższego menu.

Hiszpański kolega prosi tylko aby mu zostawić jego zakładkę o nim, jako autorze (jeśli menu ma ogólnie pozostać w takiej formie)

W wolnych chwilach powoli dostosowuję do polskiej lokalizacji, jednakże dużo czasu pochłania ta czynność.

Dlatego pewnie trzeba będzie długo czekać zanim podzielę się swoją modyfikacją.

Na razie powstały delikatne zmiany plus tłumaczenie na język polski.

Niektóre funkcje nie do końca działają, ale hiszpański twórca dał dobry wzór jak to powinno wyglądać.

Dlatego myślę, że gdyby wziął się za to prawdziwy programista, zrobiłby to szybko.

Ja jestem tylko takim niedzielnym kombinatorem :rolleyes:

Odnośnie do gwarancji: tak jak przypomina @artur1612 www.hyundaimbox.pl: producent zezwala na takie modyfikacje, zresztą ingerencja w strukturę oprogramowania jest znikoma. Raptem jeden mały pliczek do pamięci urządzenia, reszta na dysku.

Poniżej wstawię zdjęcia poglądowe jak to wygląda na tę chwilę.

fotka010.jpg fotka011.jpg fotka012.jpg fotka013.jpg fotka014.jpg

fotka015.jpg

Edytowane przez Pasikonik
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podforum dla projektu rozwijania oprogramowania, w szczgólności serwisów IMS dla odtwarzaczy MBox jest właśnie tworzone, zostanie udostępnione w najbliższych dniach. Tak na prawdę krokim do przodu będzie kolejna wersja firmware, która znacznie ułatwi podłączanie własnych treści bez konieczności jakiejkolwiek ingerencji w firmware. Gotowy jest pierwszy projekt polskich serwisów bazujący na tym rozwiązaniu, dzięki aktywności użytkowników nie tylko z Polski powinien być bardzo szybko dalej rozwijany.

Edytowane przez HumanMedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zaangażowaniu w temat dodatkowego menu dostałem od @HumanMedia materiał nad którym długo pracowali.

Okazuje się, że ekipa działała prężnie w ukryciu. jestem zobligowany do zachowania częściowej tajemnicy, ale dostałem małe zielone światło aby się podzielić dobrą nowiną z innymi użytkownikami.

Muszę przyznać, ze nadchodzi mała rewolucja,

Materiały są naprawdę konkretne, widać, że twórcy włożyli wiele pracy.

Przez dłuższy czas wydawało się , ze nic wokół naszego sprzętu nie ruszy, ale to co widziałem, wygląda na mocne uderzenie.

Myślę, że będzie wiele pożytku i zabawy dla przyszłych twórców.

Więcej chyba nie mogę powiedzieć, ale na konkrety chyba długo nie będzie trzeba czekać.

Z tego co słyszałem już lada moment:-)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...