Skocz do zawartości
Garguś

TV do 3500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, próbowałem się już podpiąć pod inne tematy ale nic mi z tego nie wyszło, więc spróbuję jeszcze w ten sposób.

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna jakiegoś fajnego odbiornika, przeszedłem już z nastawienia "nigdy plazma" na "tylko plazma" i tu chyba wybór firmy też jest prosty. Czyli Plazma i Panasonic, dalej sprawa się komplikuje bo myślałem o 42 calach ale przy moich 2.5m od TV mógłbym się rzucić nawet na 50. Korzystać będę z niego jako telewizor do cyfrowej kablówki. HD właściwie tam nie ma (tvn, polsat i jeszcze coś - w każdym razie nic co powinno się traktować poważnie) i jako monitor podpięty do kompa przez HDMI - tu mam zamiar też zainwestować w komputer więc można uznać że sygnał będzie wysyłany bardzo wysokiej jakości - będą gry, będą filmy (zwykłe 700mB dvdrip jak i 1080p) i sporadycznie internet. Mam kino domowe więc dźwięk nie gra roli. Z początku zastanawiałem się nad serią G potem pokusiłem się o myśl że mógłbym się rzucić na 3D w GT - jednak ten niby 2D ma gorsze od G. Jest jeszcze literka V ale te modele mają też podobno input lag który już daje się zauważyć. Niedawno jeszcze natrafiłem na serie S i tu w tej cenie byłoby już 50cali. I mam znów zagwostkę jeśli bym wiedział, że seria S z grubsza dorównuje G i V - przede wszystkim jakością obrazu, bo bajery typu internet, usb, 3D traktuję dodatkowo a nie priorytetowo i jeśli miałoby mnie być stać na większy TV o b. dobrej jakości obrazu to już bym się bardzo nie zastanawiał. Ważne jest też radzenie ze światłem bo pewnie część czasu TV będzie na nie wystawiony. Z tego co wyczytałem seria S ma jakieś gorsze zabezpieczenia przed refleksami. Do tego nie ma certyfikatu THX - co w ogóle zwróciło moją uwagę na Panasonic.

Uprzejmie bym prosił o rzeczowe wypowiedzi poparte argumentami, bo opinii typu "bierz samsunga", albo "plazma wymiata" już nie potrzebuję.

Pozdrawiam, Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Samsunga, jego plazmy wymiatają ! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, nie liczyłem na aż takie liczne odpowiedzi.

Kroth - Rządzisz Stary - dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja nie brzeczy a raczej niezaowazalnie, sam wybralem c6900 ale nie moglem sobie pozwolic na 50vt20 a chcialem jednak 50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygramolił się z pudła, wszedł na szafkę, sięgnął kablem do gniazdka i przedstawił się: 46s20e. Na razie zauważyłem, że jest OGROMNY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygramolił się z pudła, wszedł na szafkę, sięgnął kablem do gniazdka i przedstawił się: 46s20e. Na razie zauważyłem, że jest OGROMNY.

No i dobrze, że nie Samsung :P;) .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygramolił się z pudła, wszedł na szafkę, sięgnął kablem do gniazdka i przedstawił się: 46s20e. Na razie zauważyłem, że jest OGROMNY.

A za tydzień zacznie śmierdzieć... malizną ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochana dziewczyna ma stwierdziła, że za tydzień będzie musiał stąd wyjechać, bo się nie przyzwyczai. Najgorsze, że nie ze względu na ekran tylko na wielkość jako mebel. Będzie z tego wojna bo ja już go na pewno nie oddam ;]

Wczoraj trochę się nim pobawiłem, na ile mi pozwolił laptop, pograłem w max payne'a 1 i 2, obejrzałem "Serenity" w 720p i jest OGIEŃ - może mało fachowa recenzja, ale na prawdę wbija w fotel. Jakością z kablówki (póki co po kablu SCART) jestem nieco zawiedziony ale to wina sygnału, bo na zwykłym polsacie leciał jakiś mecz siatki i też było bardzo ładnie. Naturalność kolorów bardzo plusuje, czerń która myślałem, że mi nie będzie robić różnicy jest faktycznie zauważalna. Powidoków i innych dziwnych anomalii póki co nie stwierdziłem. Co do temperatury z tyłu i na ekranie to jest zdecydowanie lepiej w porównaniu do oczekiwań, grzeje się mniej niż CRT który był wcześniej i 32" LCD (też panasonica) w sypialni. Teraz mamy 10am słońce się tylko niekiedy przez chmury przebija, ale jest w pokoju jasno.. i również muszę stwierdzić, że jeżeli nie radzi sobie z tym lepiej od CRT to na pewno nie gorzej.

Wiem, że jeszcze zdecydowanie za wcześnie na ocenę, ale póki co jestem w 150% zadowolony, że tyle czasu go wybierałem i zdecydowałem się w końcu na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to, liczy się TWOJE zadowolenie a nie innych forumowiczów :) A z dziewczyną musisz powalczyć, nie daj się kobicie :excl: Pamiętaj, duchem jesteśmy z tobą ! ;)

Edytowane przez Kroth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Comedy Central trochę mnie załatwiło... logo jest widoczne na innych programach... co dziwne na tych HD (polsat, tvn) i na sygnale z kompa nie. Fakt Faktem jest ledwo widoczne i gdybym nie wiedział gdzie patrzeć to bym już nie zwrócił uwagi.. unikam teraz CC i po 2 dniach jest wyraźna poprawa.. ale chyba nie o to chodzi żebym mógł oglądać ulubiony program raz na dwa dni. Może mam coś nie tak ustawione, bądź robię coś innego nie tak. Jakieś rady - pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...