Skocz do zawartości
zen44ek

Słuchawki Sharkoon X-Tatic Digital 5.1 + WD 2 gen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakupiłem ostatnio słuchawki Sharkoon X-Tatic Digital 5.1 Dolby Digital & Pro Logic. Chcę je używać z WD media playerem 2gen.

Słuchawki podłączone są z odtwarzaczem kablem optycznym. Kiedy mam w opcjach WD ustawione na stereo wszystko chodzi ok, jednak nie mam tego co chciałem czyli DTS. Na początku myślałem że to wina słuchawek jednak po połączeniu n-boxa do słuchawek wszystko grało elegancko, później dopiero wyczytałem, że WD Player nie dekoduje DTS.

Mam teraz pytania i problem.

Jak mogę to najlepiej to rozwiązać aby mieć taki dźwięk jaki chcę?

Czy najlepiej będzie wymienić odtwarzacz np na Popcorn A-200? Czy ten odtwarzacz rozkoduje i prześle cyfrowo dźwięk DTS z filmów MKV?

Czy może lepiej kupić amplituner i podłączyć go z WD i ze słuchawkami? Jaki amplituner sprosta moim wymaganiom, nie chcę żeby był zbyt drogi, na wszystko chcę wydać jak najmniej pieniędzy?

Może ktoś ma jeszcze jakiś inny pomysł jak mogę rozwiązać ten problem?

Słuchawki są niezbędne gdyż mieszkam z rodzicami, którzy wcześnie chodzą spać, chcę też mieć dźwięk 5.1 gdyż w takim celu je kupiłem.

Nie interesuje mnie zamiana DTS do DD 5.1. Zmieniłem tak jeden film w celach porównawczych i różnica dźwięku 5.1 jest niesamowita, dlatego założyłem ten temat, gdyż zależy mi na DTS.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety wymiana odtwarzacza nic nie pomoze, to zestaw sluchawkowy nie odkodowuje DTS. ten zestaw ma tylko dekoder Dolby Digital i Prologic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, masz racje :) Jakoś wcześniej tego nie widziałem a tyle o tych słuchawkach czytałem. Jutro je oddam i tyle. Czy w takim razie może ktoś polecić słuchawki z dźwiękiem 5.1 i dekoderem DTS? Chcę żeby pasowały do WD Playera lub innego odtwarzacza HD mile widziany też inny sposób podłączenia z Playerem WD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, są akurat taki na allegro tylko że ich cena jest bardzo bardzo wysoka. Szkoda, że nie ma nic tańszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwolnij swoj umysl ! pewnie widziales kiedys globus czy na nim jest tylko polska ?!

ktos gdzies kiedys powiedzial ze:

Życie jest zbyt krótkie, by używać kiepskich słuchawek !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, masz racje :) Jakoś wcześniej tego nie widziałem a tyle o tych słuchawkach czytałem. Jutro je oddam i tyle. Czy w takim razie może ktoś polecić słuchawki z dźwiękiem 5.1 i dekoderem DTS? Chcę żeby pasowały do WD Playera lub innego odtwarzacza HD mile widziany też inny sposób podłączenia z Playerem WD.

Możesz poszukać luzem bazy od Philipsów HD1500U i podłączyć do nich dowolne słuchawki przewodowe. Taki zestaw spełni Twoje wymagania w 100%.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem eBay z Japonii i takie cena tych sluchawek to ok 1000 zł. Czy jest coś tańszego? Dobry pomysł z zakupem samej stacji, muszę to przemyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...