Skocz do zawartości
brzozzz

Dysk zew min 1,5TB eSATA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

prośba o pomoc przy wyborze dysku.

muszę jak najszybciej zakupić dysk zewnętrzny. Z racji tego, że powinien być jak największy w grę wchodzi 3,5". Dysk będzie służył właściwie tylko i wyłącznie jako magazyn mkv. Podpięty będzie do laptopa i tu chciałbym wykorzystać eSATA. Jaki polecilibyście dysk, z którym nie będzie problemów z WIN 7 64 bit, bo słyszałem, że nie wszystkie dyski pracują prawidłowo po eSATA. Wielkość min 1,5TB, a cena ? Chciałbym się zamknąć w 400 PLN, ale może warto dołożyć więcej, tylko na jaki ?

prośba o sugestie i porady

dziękuję

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 1TB, 1.5TB i 2TB bez problemu przez eSATA, nie ma co się o to martwić

i chodziło wszystko bez problemów na win7 64bit ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej, dodam że kupowałem osobno dysk i osobno obudowę ( Welland ME740J klik tylko że kolor czarny )

Edytowane przez Blacklio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkość min 1,5TB, a cena ? Chciałbym się zamknąć w 400 PLN,

309 pln. 2TB Samsung F4 - cicho, chłodno, no i zapierdziela . (HD204UI)

Zamiast obudów jakichś, kup sobie jedną porządną rzecz - STACJĘ DOKUJĄCĄ HDD .... małe, zgrabne i uniwersalne jest to to :)

ZOBACZ TUTAJ :

http://hdtvpolska.com/topic/24368-sprzedam-stacja-dokujaca-hdd/page__view__findpost__p__236650

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja radzę sobie za pomocą zasilacza do przejściówki SATA/USB oraz kabla eSATA/SATA. Znacznie taniej, choć mamy kabelki na stole. No ale jak magazyn to nie do noszenia po domu tylko do zrzucenia danych i schowania do szafy.

AHCI jest jednak kapryśne. Dysk jako hot plug nie zawsze startuje. Podłączony przed startem systemu zawsze jest w nim jednak widoczny. Windows 7. Zaznaczam,że odpowiednie wpisy w rejestrze mam i w biosie opcje zmieniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja radzę sobie za pomocą zasilacza do przejściówki SATA/USB oraz kabla eSATA/SATA.....
Jak to mniej-więcej wygląda, bo nie znalazłem niczego na Allegro o nazwie "zasilacz do przejściówki SATA/USB"?

Z góry dziękuję za pomoc

POZDRAWIAM SERDECZNIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne zasilanie z portu USB i dysk 2.5"

Oby ta pozorna oszczędność na STACJI DOKUJĄCEJ za kilkadziesiąt złotych nie skończyła się spaleniem portu USB, albo czegoś dalej na płycie głównej , bo koszt byłby nieporównywalny ....

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ! Dysk jest 3,5 cala SATA 1,5 TB. Zasilacz pochodzi z takiego zestawu : http://allegro.pl/przejsciowka-usb-ide-dysk-hdd-2-5-3-5-ata-zasilacz-i1417335948.html . Oczywiscie mam przelotkę do podpięcia zasilania do HDD (Molex czy jakoś tak). A dane transferuję kabelkiem eSATA - SATA (SATA do HDD, eSATA do złącza wyprowadzonego na obudowie). Oczwiscie fajnie byłoby posiadać w kompie śledzia z wejściami eSATA i zasilaniem Molex ale akurat nie mam takiego. Mój dysk podłączam przez eSATA bo to szybszy transfer niż po USB. Oczywiscie można nabyć gotowy adapter do dysków SATA ale to do podpięcia dysku po USB a mi nie oto chodziło.

Stacja dokująca ma wielką wadę... KOSZTUJE SPORO ! :( No może ta promowana przez Kolegę BoDeXa jest tańsza ? Wiela stoi ?

Edytowane przez Lord Rayden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 100 PLN zamykasz się z przesyłką, najtaniej znalazłem za 93 PLN, więc nie jest tak źle

Bodex,

dzięki za rozwianie wątpliwości. Żeby było śmieszniej wczoraj rozmawiałem z kolesiem i doszliśmy do takiego samego wniosku, że lepiej będzie kupic dysk + stacje dokującą.

Po przejrzeniu wszystkiego zdecydowałbym się na stację, którą właśnie opisałeś tylko, na aukcjach jest info, że obsługuje dziwnie maksymalne pojemności dysków, hitachi do 500gb, seagate do 1,5 TB. Ty sprawdzałeś na samsungu i wszystko świetnie śmiga. Tylko pytanie jak w praktyce zachowuje się z pozostałymi dyskami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stacja do wzięcia za 60 pln. Sprawdzona z 2TB dyskiem Samsunga - lata jak talala .... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

no i dokonałem zakupu, ale zdecydowałem się ostatecznie na zakrytą obudowę Welland ME-752H+ dysk samsunga 2 TB HD204UI.

Niestety System nie widzi dysku :angry::(( :(

Na kilku aukcjach w specyfikacji obudowy napisane jest, że obsługiwane są dyski do 1,5TB. Kontaktowałem się jednak najpierw z przedstawicielem Wellanda w Polsce i oni z kolei mieli zapewnienie producenta o pozytywnych testach na dyskach 2TB WD i jesli chodzi o samsunga obudowa także powinna go obługiwać, także chyba nie w tym problem.

dysk podłączony do laptopa sony VPCEB1M1E (esata, usb), system win7 64.

Sytuacja wyglada tak:

po podlaczeniu dysk slychac,że pracuje,

diody na obudowie swieca sie,

system instaluje sterowniki nowego urzadzenia, nawet wykrywa HD204UI, a dokładniej dysk widoczny jest tylko w menedzerze urzadzen prawidłowo jako HD204UI, także z elektroniką powinno być wszystko ok.

Mój komputer jednak juz go nie widzi:( Nie widzi go, bo zapewne nie ma na nim partycji ? Niestety menedzer zarzadzania dyskami takze go nie widzi :(

prośba o podpowiedz jak rozwiązać problem ? Jakim programem sformatować dysk dla win7 64? A może nie w tym problem ?

Miał ktoś podobnie ?

oczywiście nie zakładam, że któryś z produktów nie jest uszkodzony, bo niestety nie miałem czasu ani możliwości posprawdzać poki co na innych dyskach, obudowach czy systemach.

pls o wszelkie uwagi

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sformatuj dysk na "blaszaku" i powinno być ok , choć jak się będzie dalej zachowywać, to nikt Ci nie zaręczy.

A mówiłem - brać stację HDD - z nią nie ma żadnego problemu z dyskami 2TB (Samsung, WD )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na wyłączonym lapku - podłącz dysk przez eSata, włącz go, odczekaj kilka sekund żeby się rozkręcił, wtedy dopiero odpalasz laptopa. Powinno zaskoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na wyłączonym lapku - podłącz dysk przez eSata, włącz go, odczekaj kilka sekund żeby się rozkręcił, wtedy dopiero odpalasz laptopa. Powinno zaskoczyć.

To chyba było oczywiste + odnalezienie w BIOSie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że to oczywista oczywistość :)

Sytuacja wyglada tak:

po podlaczeniu dysk slychac,że pracuje,

diody na obudowie swieca sie,

system instaluje sterowniki nowego urzadzenia, nawet wykrywa HD204UI, a dokładniej dysk widoczny jest tylko w menedzerze urzadzen prawidłowo jako HD204UI, także z elektroniką powinno być wszystko ok

ale to zabrzmiało jak podłączanie pod działającego kompa...

Edytowane przez azooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

azooo, tak to zabrzmiało bo tak było. Podłączałem dysk jak każdy inny zew. Rozumiem, że tylko przy pierwszym podpięciu należy postępować tak jak napisałeś ?

w każdym razie problem się rozwiązał sam... Nie wiem jak i dlaczego, ale właśnie przed chwilą włączyłem lapka i Zarządzanie dyskami wykryło dysk :blink:

nic tylko się cieszyć :lol: partycje porobione i 1,9TB do dyspozycji :)

Wziąłem się za kopiowanie i

czy transfer danych między 50-60 MB/s po e-sata to max co się da z tego wycisnąć ?

A mówiłem - brać stację HDD - z nią nie ma żadnego problemu z dyskami 2TB (Samsung, WD )

zdecydowałem się na zamkniętą obudowę ze względów estetycznych i póki co nie żałuję. Obudowa ładnie się komponuje i co najważniejsze wszystko działa !:)

dzięki

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim weźmiesz się za "kopiowanie", to wykonaj PEŁNE FORMATOWANIE dysku i napisz ile to trwało ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również używam dysku Samsunga 2TB z linii F4 czyli HD204UI i w stacji dokującej Wellanda (USB + eSATA) śmiga absolutnie bez zastrzeżeń. Koszt stacji jak kupowałem to niecałe 100 PLN. Transfer po USB to około 20MB/s, po eSATA dochodzi do 70-80 MB/s zależnie oczywiście od dysku i wielkości plików. Szczerze polecam takie rozwiązanie, zdecydowanie lepsze od zamkniętej kieszeni zewn szczególnie w przypadku, gdy chcemy wykorzystać kieszeń do większej ilości dysków, bądź dysk służy za mobilny. Oczywiście NAS byłby bardziej wskazany, ale i zakres cenowy jest nieporównywalny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie dlatego zdecydowałem się na tę obudowę, bo w jej przypadku, dzięki specjalnej dźwigni i klapce, dysk także można w każdej chwili wyjąć i włożyć inny, a co by nie było dysk jest zamknięty więc ryzyko uszkodzenia jest mniejsze i jest ciszej. Dodatkowo można do niej podłączyć dwa dyski zew. (jeszcze nie próbowałem). Podłączyłem natomiast pendrive'a, ale tego niestety win nie wykrywa. Opinie, że dyski w tej obudowie się strasznie nagrzewają można włożyć między bajki. Temp ok.

Transfer esata max 45-55 MB/s i szybciej nie chce :/, a niektóre mkv nawet z 30MB/s :(

Może to być kwestia i kabelka ?

pełny format dysku trwał około 4h 20min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pełny format dysku trwał około 4h 20min

No, to kibel - szału nie ma .... transfer jak po USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...