Skocz do zawartości
qqrydza75

Ustawienia 50pk350

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Włączyłem sobie przyrodniczy film "South Pacific-fragile paradise" i sprawdzając różne, wcześniej skonfigurowane, ustawienia wpadłem na takie, którymi chcę się podzielić. Gro osób pyta o kalibrację obrazu więc to będzie jedna z opcji. Byłem mocno zaskoczony rezultatem, który zobaczyłem oglądając film, przełączając pomiędzy ustawieniami.

Powiedzmy "ekspert 2":

oszczędzanie energii: średnie

kontrast: 60

jasność: 54

ostrość pozioma: 65

ostrość pionowa: 65

kolor: 60

odcień: 0

kontrast dynamiczny: wył.

redukcja szumów: wył.

poziom czerni: niski

gamma: standard

wygładzanie krawędzi: wł.

temp. kolorów: ciepły

metoda na głoda:): 2 punkty

Reszta na zero.

Bawiąc się ustawieniami na "ekspert 1" zmieniałem również te poniżej(kontrast poszczególnych kolorów oraz ich jasność i odcień) ale w porównaniu z wyżej wymienionymi i resztą na "0" wyglądały trochę gorzej więc na ten czas proponuję j.w.

Mile widziane opinie a jeśli ktoś ma coś lepszego proszę o podanie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo miło mnie zaskoczył ten temat. Sam nie kombinowałem z ustawieniami więc może coś ciekawego uda mi się zobaczyć. Zaraz zabiorę się za testowanie Twoich ustawień i dam znać jaki efekt ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie temat się nie rozwija. Na konkurencyjnym forum jest większy odzew. Od tego czasu wiele spostrzeżeń mam nowych i przebrnąłem przez różne ustawienia. Ogólnie to mam kompa i obraz podaje z karty nvidia gdzie też jest panel sterowania więc mogą być różnice w otrzymanym obrazie.

Wrzucę treść, którą dzisiaj tam umieściłem.

Muszę przyznać witkowi z, że wykorzystując "maksymalne oszczędzanie energii" można uzyskać doskonały obraz. Im dłużej użytkuje ten tv dochodzę do ciekawych spostrzeżeń. Poniższe ustawienia świetnie spisują się w ciemnym pokoju z lekkim oświetleniem za telewizorem, nie zmienia to faktu, że jestem zaskoczony bardzo mocno efektem.

2nvn.th.jpg1nvh.th.jpgdsc09955t.th.jpg

Zdjęcia oddają w przybliżeniu rzeczywisty obraz ponieważ ustawienia aparatu mają na niego wpływ, dodatkowo kompresja i zmiana rozdzielczości.

dsc09935k.th.jpgdsc09936q.th.jpgdsc09939g.th.jpg

dsc09945.th.jpgdsc09947r.th.jpgdsc09951p.th.jpgdsc09954d.th.jpg

Niestety nie mam miernika by zmierzyć pobór prądu, ostatnio przepychanki są na ten temat na forum. W zasadzie interesuje mnie czy tv ustawiony "oszczędnie" a opcje karty graficznej to nadrabiają(wysoki kontrast i jasność) to pobór energii jest na niższym poziomie niż tv ustawiony "agresywnie" a grafika z niskimi nastawami. Ustawiając parametry tak by uzyskać jak najbardziej zbliżony obraz pod względem jakości.

Pozdrawiam.

Edytowane przez qqrydza75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...