Skocz do zawartości
lemaar

słuchawki do kina domowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od kilku dni "biegam" po internecie i szukam opinii i podpowiedzi dotyczących zakupu słuchawek do kina domowego (również do słuchania muzyki z CD).

Zawitałem również do MediaMarkt'u i tam miałem okazję posłuchać materiału z CD Playera na słuchawkach Sennheisera RS 180 (czyli słuchawki bezprzewodowe), Sennheiserach HD 598 oraz Sony (nie pamiętam modelu, ale była to wersja bezprzewodowa, ale nie cyfrowa).

Jak na moje ucho (a raczej słuchu muzycznego nie mam) to najlepiej spisały się te sennheisery RS 180 (bardzo przyjemne basy).

Niestety cena ich nie jest zbyt niska, więc nie jest łatwe podjęcie decyzji o zakupie.

Zastanawiam się też nad modelem RS 170 (zakup o 150zł niższy), ale nie mam gdzie tych słuchawek "pomacać".

Stąd moje pytanie do kolegów którzy mieli okazję porównać te dwa modele. Czym one się różnią? Po parametrach technicznych, praktycznie niczym. Więc czym?

Może macie jakieś inne, wg. Was lepsze typy na zakup tego typu sprzętu (nie koniecznie bezprzewodowego, chociaż ta swoboda i brak plątających się kabli jest kusząca).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tydzien temu kupilem rs-170.Wykonanie bajka.Wczoraj odeslalem i dizekuje slicznie za bezprzewodowe "cacuszka" Owszem, dzwiek niczego sobie ale :

- slaby zasieg ( w obrebie jednego pokoju - martwe strefy)

- szumy oraz denerwujace bzyczenie

- zaklocenia nie do zniesienia

Byc moze rrafilem na felerny egzemplarz ale jakos chyba czas stac sie tradycjonalista :)

Teraz sam ztoje przed dylematem Sennki hd555, Hd380 Pro czy Akg K530, takie sobie wybralem i cos musze z nich wybrac....

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie słuchawki oparte na transmisji radiowej będą tak miały, jeśli chcesz mieć bez szumów, to szukaj transmisji cyfrowej np Bluetooth.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie słuchawki oparte na transmisji radiowej będą tak miały, jeśli chcesz mieć bez szumów, to szukaj transmisji cyfrowej np Bluetooth.

ale przecież te RS 170 mają modulację cyfrową MSK.

Mówisz bluetooth, ten typ transmisji jest dobry do obsługi sprzętu typu telefony, słuchawki do telefonów itp. Tak sa słuchawki z bluetoothem, ale one na pewno nie moga pochwalić się duzym zasięgiem, na pewno nie przekroczy on kilku metrów.

- slaby zasieg ( w obrebie jednego pokoju - martwe strefy)

- szumy oraz denerwujace bzyczenie

- zaklocenia nie do zniesienia

uuuu, pytanie czy ten typ tak ma, czy to Twój pech.

Ja w tych RS 180 chodziłem po MM (a wiadomo ile tam "fruwa śmieci w eterze") i zero zakłóceń (jakichkolwiek), a i zasięg był bardzo sympatyczny (fakt, przestrzeń otwarta)

Edytowane przez lemaar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ale przecież te RS 170 mają modulację cyfrową MSK.

Mówisz bluetooth, ten typ transmisji jest dobry do obsługi sprzętu typu telefony, słuchawki do telefonów itp. Tak sa słuchawki z bluetoothem, ale one na pewno nie moga pochwalić się duzym zasięgiem, na pewno nie przekroczy on kilku metrów.

uuuu, pytanie czy ten typ tak ma, czy to Twój pech.

Ja w tych RS 180 chodziłem po MM (a wiadomo ile tam "fruwa śmieci w eterze") i zero zakłóceń (jakichkolwiek), a i zasięg był bardzo sympatyczny (fakt, przestrzeń otwarta)

Byc moze 180 to krok w przod do 170ek ale jakos nie sadze.Przyznam ze u mnie same routery wifi w poblizu , byc moze to bylo przyczyna ale nie mam zamiaru dla sluchawek zmieniac kanalow i bawic sie tym godzinami.Jutro jade na zakupy, prawie jestem zdecydowany na sennheisery hd555 tylko martwia mnie te pekniecia (wada fabryczna ) jak to czesc osob nazywa, jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Pozrro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,dzisiaj nabyłem owe Sennheisery RS 180 chociaż też długo się nad nimi zastanawiałem(czytając opinie typu zrywanie dźwięku,słaby zasięg czy zakłócenia spowodowane innymi urządzeniami).Po uruchomieniu zostałem mile zaskoczony,nic z ww.dolegliwości nie wystąpiło , dźwięk super,nie drażni,ściany betonowe nie stanowią żadnej przeszkody.Dodam też że w pokoju mam zainstalowany router,telefon bezprzewodowy i inne pierdoły i nie ma żadnych zakłóceń.To jest to czego szukałem i jak na razie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od kilku dni "biegam" po internecie i szukam opinii i podpowiedzi dotyczących zakupu słuchawek do kina domowego (również do słuchania muzyki z CD).

Zawitałem również do MediaMarkt'u i tam miałem okazję posłuchać materiału z CD Playera na słuchawkach Sennheisera RS 180 (czyli słuchawki bezprzewodowe), Sennheiserach HD 598 oraz Sony (nie pamiętam modelu, ale była to wersja bezprzewodowa, ale nie cyfrowa).

Jak na moje ucho (a raczej słuchu muzycznego nie mam) to najlepiej spisały się te sennheisery RS 180 (bardzo przyjemne basy).

Niestety cena ich nie jest zbyt niska, więc nie jest łatwe podjęcie decyzji o zakupie.

Zastanawiam się też nad modelem RS 170 (zakup o 150zł niższy), ale nie mam gdzie tych słuchawek "pomacać".

Stąd moje pytanie do kolegów którzy mieli okazję porównać te dwa modele. Czym one się różnią? Po parametrach technicznych, praktycznie niczym. Więc czym?

Może macie jakieś inne, wg. Was lepsze typy na zakup tego typu sprzętu (nie koniecznie bezprzewodowego, chociaż ta swoboda i brak plątających się kabli jest kusząca).

http://www.sennheiser.rms.pl/porownanie-rs160-rs170-rs180.php

tutaj masz krótkie porównanie,zapoznaj się i kupuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od miesiąca RS 170 i jestem bardzo zadowolony.

Zakłóceń nie ma żadnych, zasięg w całym mieszkaniu dobry żadnych zerwań.

Porównywałem z słuchawkami przewodowymi (Senki HD 555) i wg mnie RS170 grały lepiej,

Wygoda z bezprzewodwymi bajka :)

Oczywiście koniecznie z transmisją cyfrową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Najwidoczniej nie mialem szczescia i dostal mi sie jakis wadliwy egzemplarz. Teraz mam hd 555 i przyznam , ze gorzej graja niz rs170 (podlaczam je do integry w lapie) Ale rozwijaja skrzydla przy wzmaku sluchawkowym i wtedy mozna porownac je z rs 170 :))

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...