Skocz do zawartości
DrOzda

Wszystko na temat nowych wersji softu do nbox HDTV

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='celadon' post='17657' date='26.10.2006, 09:31 ']Sorry...moj wielki blad..nie a8 tylko a4....tam jest kilka tych numerkow i juz mi sie pokielbasily
:)[/quote]

Prawidlowa ostatnio dostepna wersja ma oznaczenie - 4.7aa4 Pobrana przezemnie 25-10-2006 godz 17 51
Nie wiem wiec dlaczego podajecie jakies dziwne oznaczenia wersjii firware

Edytowane przez Marek44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Marek44' post='17803' date='26.10.2006, 17:22 ']Prawidlowa ostatnio dostepna wersja ma oznaczenie - 4.7aa4 Pobrana przezemnie 25-10-2006 godz 17 51
Nie wiem wiec dlaczego podajecie jakies dziwne oznaczenia wersjii firware[/quote]

Bardzo dziwne bo ja aktualizowalem zaraz po podlaczeniu to znaczy w nocy 25-10-06 i mam wersje
[size=5][color="#3333FF"]4.7ca4[/color][/size]
Pewnie z czasem sie dowiemy dlaczego takie rozne firmware posiadamy

Pozdrowienia Edytowane przez Mariupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Mariupa' post='17928' date='27.10.2006, 05:20 ']Bardzo dziwne bo ja aktualizowalem zaraz po podlaczeniu to znaczy w nocy 25-10-06 i mam wersje
[size=5][color="#3333FF"]4.7ca4[/color][/size]
Pewnie z czasem sie dowiemy dlaczego takie rozne firmware posiadamy

Pozdrowienia[/quote]
Witam ! no i mamy koleną wtopę N-ki zmieniłem firmware i jest do kitu!!!!!!!! EPG zdycha wyświetla tylko 1 stronę i dzwięk przygasł a było tak pięknie Panowie Technicy jak poprawiacie TO NA + a nie na - !!!!!!!!!!!!
Pozdro wlodek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to mamy już 3 różne oznaczenia firmware, ja np. mam 7.76a4, inni mają 4.7ca4 lub 4.7aa4. Ciekawe czym się różnią, może mamy inne wersje sprzętu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='wlodek1956' post='17930' date='27.10.2006, 07:02 ']Witam ! no i mamy koleną wtopę N-ki zmieniłem firmware i jest do kitu!!!!!!!! EPG zdycha wyświetla tylko 1 stronę i dzwięk przygasł a było tak pięknie Panowie Technicy jak poprawiacie TO NA + a nie na - !!!!!!!!!!!!
Pozdro wlodek.[/quote]



a z pradu go wyłączyłes ? spróbuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze ci co mają takie kosmiczne oznaczenia firmware typu 7.76 niech walną fotki jak mają mozliwosc Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='wlodek1956' post='17930' date='27.10.2006, 06:02 ']Witam ! no i mamy koleną wtopę N-ki zmieniłem firmware i jest do kitu!!!!!!!! EPG zdycha wyświetla tylko 1 stronę i dzwięk przygasł a było tak pięknie Panowie Technicy jak poprawiacie TO NA + a nie na - !!!!!!!!!!!!
Pozdro wlodek.[/quote]


Firmware to taki program ktory steruje wszystkimi zespolami elektronicznymi w danym uzadzeniu.
Jest wypuszczane nowe bo stare mialo bledy tak zwane bugi, ale to nieznaczy ze ostatnia wersja jest bez bledu, czesto stare bledy sie naprawia a wychodza nowe.
To wlasnie my, uzytkownicy jestesmy testerami tych uzadzen. Pisze otym bo wlasnie sie borykam z tymi problemami kazdy dzien. Jestem technikiem informatykiem i czesto flaszuje tak zwane biosy w plytach komputerowych lub firmware w nagrywarkach DVD no ale w tym przypadku jezeli cos nie dziala tak jak trzeba zawsze mozemy wrocic do poprzedniej wersji co czesto mi sie zdaza. Poprzedni decoder Philips Cyfry+ flaszowalem az chuczalo. Wgrywalem rozne wersje oprogramowania lub liste kanalow. Uwazam ze z czasem bedzie to mozliwe rowniez N-boxach poprzez USB lub przez kabelek RJ-45.
Odpowiedni ludzie juz nad tym pracuja :)
Sprobuj wykonac nastepujaca czynnosc! Zresetuj N-boxa do stanu fabrycznego i sprubuj jeszcze raz zaktualizowac, jezeli to nie pomoze to do wymiany. Narazie nie mamy mozliwosci glebszego dostepu do boxa naprzyklad komputerem i kabelkiem RJ-45 ale uwazam ze najdalej do swiat bedziemy sami wgrywali listy kanalow :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.I ja od wczoraj mam n boxa.I niestety na razie zbyt wiele pozytywnych wrażeń po jego odpaleniu nie miałem.Może jestem zbyt wybredny czy co?Ale przytoczę to co mnie poirytowało i czym podzieliłem się ze służbami ITI:(cyt.)
"Dzisiaj,t.j.02.11.br zawarłem z Wami umowę i wydzierżawiłem n boxa.Po uruchomieniu i aktywowaniu chciałbym przekazać parę moich uwag i pytań dotyczących dekodera.
1.Dekoder nie zaakceptował połaczenia HDMI z moim TV LCD LG37L2CR HD Ready.Połączenie (obraz) pojawiało się tylko przez chwilę po czym następował brak sygnału.Po kilku denerwujących próbach ukazał się komunikat o" braku ochrony HDCP..."Szkoda tylko,że nikt o tym mnie wcześniej nie poinformował.Koszt przewodu HDMI to 185 zł i sporo kilometrów aby go kupić, bo u dystrybutora dekoderów we Wrocławiu przy ul.Brucnera 25 takich przewodów nie było.
Myślę,że temat ten nie jest przez Waszych techników rozpracowany,bo nigdy nie spotkałem telewizorów oznaczonych czy opisanych jako "telewizor zapewniając ochronę przed kopiowaniem..."Coś tu jest przekłamane, a jeśli tak, to oczekuję od Was jakich adekwatnych kroków aby uchronić innych klientówprzed taką sytuacją i niepotrzebnym wydatkiem czy stresem jaki mnie spotkał.Po co więc w opisie jest dekoder HDMI skoro nie akceptuje on tego połączenia w popularnej w Polsce i na świecie marce TV LG.Szczerze mówiąc wyjaśnienia konsultantki a raczej ich brak nie najlepiej świadczą o odpowiednim szkoleniu Waszych pracowników pomijając poziom wiedzy o Waszych dekoderach wśród dystrybutorów.Kto mi zwróci pieniądze za niepotrzebny przwód HDMI?(A może jednak się przyda!).
2.Oprogramowanie dekodera nie pozwala na wykasowanie niektórych kanałów (np. arabskojęzycznych czy reklamowych fatalnej jakości).Nie pozwala również na samodzielne dokładanie z satelity przez przeszukanie kanałów.Jesteśmy skazani na pobranie gotowej listy co jest moim zdaniem prymitywne.Dla tych którzy nigdy nie używali dekoderów być może jest to wygodne ale nie można zamykać możliwości dla tych,którzy sami chcą programować dekodery.Kiedy to się zmieni?
3.Nie ma możliwości sterowania sygnałem przełączającym konwertery na Astrę.Nie ma w ogóle możliwości odbioru kanałów z Astry,bo takiej listy nie wiedzieć czemu nie ma.Kiedy taka możliwość będzie?
4.Brak bezpośredniego dostępu z pilota do list kanałów (jeden przycisk LIST nie działa).Nie można w liście zamienić,czy przesunąć kanału.Jest to denerwujące.
5.Dlaczego żeby sprawdzić jaką rozdzielczość ma ustawoną dekoder trzeba podchodzić do dekodera i
naciskać przycisk RES.W menu np. w diagnostyce powinno znaleźć się podświetlone okienko z opisem np."aktualnie ustawiona rozdzielczość 1080 i".
6.Pilot niestety nie jest szczytem ergonomii a przyciski zmiany kanałów są tego przykładem.Przycisk "back" powinien się wyróżniać położeniem i kolorem a on wtapia się w "różę", co przy tworzeniu list powoduje denerwujące ,niezamierzone "powroty."
7.I na koniec coś dobrego.Aktywacja bardzo szybka.Doskonałe menu połączeń z centrum obsługi klienta.Miłe Panie i panowie.Tak nawiasem mówiąc trochę denerwuję się jak w sprawach technicznych dodzwonię się do miłej Pani,bo dwukrotnie obie rozmawiające ze mną konsultantki po moim pytaniu konsultowały się z "kimś" jeszcze.Tu Panowie górą.Pozdrawiam"
[b][color="#CC0000"]Jeszcze dzisiaj zauważyłem w n box'sie wadę krytyczną![/color][/b]Otóz po wyłączeniu prądu (zdarza się) i ponownym załączeniu n box jak gdyby nigy nic przechodzi w stan pracy!A powinien wrócić do stanu czuwania!Jest to moim zdaniem wada krytyczna!!!Uwaga natury ogólnej:oprogramowanie nie jest przyjazne dla użytkownika.Na niewiele mu pozwala.Jest narzuceniem nie zwsze dobrych przemyśleń jajogłowych.Mój poczciwy ferduś jeśli chodzi o polot dany swemu właścicielowi jest niezastąpiony.No ale mam nadzieję,że to się wkrótce zmieni,bo przecież menagerowie od imag'u ITI chyba do licha właściwie wypełniają swoje obowiązki za niemałą kasę i czytają nasze użalanki i uwagi.Pozdrawiam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Większość z Twoich uwag była wielokrotnie maglowana na tym forum. Z niecierpliwością czekamy na połowę listopada na zmianę softu i uruchomienie fta, disqc-a i edycję listy kanałów
pozdrufka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Janeczek,

ad 1. wielokrotnie pisane na wszystkich forach. Sam reklamuje bo mam zapewnienie Samsunga że telewizor na pewno ma HDCP.

Co do kabla to miałeś kilometr dalej w Koronie na sam-ie za ... 50 Pln :-)

ad 2. mozna zrobic wlasną listę, z tym że kanaly beda w Ich kolejności

ad 3 jest SETUP->żółty>728

ad 4 , 5, 6, 7 niestety tak jest :-(


Składaj reklamację. [color="#FF0000"]Żądaj podania nr zgłoszenia i nazwiska przyjmującego !!![/color]

Przy okazji rozmowy z kon sultantem jest duże prawdopodobieństwo przypomnienia sobie co oznacza słowo "niekompetentny" pracownik. I nie zapomnij zapytać się co z brakującymi kanałami.

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='janeczek' post='19732' date='03.11.2006, 17:12 ']
Witam.I ja od wczoraj mam n boxa.I niestety na razie zbyt wiele pozytywnych wrażeń po jego odpaleniu nie miałem.Może jestem zbyt wybredny czy co?Ale przytoczę to co mnie poirytowało i czym podzieliłem się ze służbami ITI:(cyt.)
.....


wypełniają swoje obowiązki za niemałą kasę i czytają nasze użalanki i uwagi.Pozdrawiam :D
[/quote]


Ciekawe czy w odpowiedzi beda jakies kontrety czy tylko "przepraszamy nasi technicy pracuja nad tym" :P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kiniu' post='19784' date='03.11.2006, 21:43 ']
Ciekawe czy w odpowiedzi beda jakies kontrety czy tylko "przepraszamy nasi technicy pracuja nad tym" :D:P
[/quote]
Dziś się sam musiałem wyżalić :-) bo mija trzeci tydzień i nie widać światełka w tunelu z tym "[beeep]m holiłódzkim kanałem filmowym" - zaro informacji z infolinii ani na stronie.

Teraz się zajmują technicy bo inżynierowie zawalili ... hehehe

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najprawdobodobnie problem HDCP w LG L2CR byl tez po stronie producenta TV.Ale sprawdz tez czy masz zaktualizowany soft w n-box

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie LG 37LC2R działa na 1028 do pierwszego wyłączenia n-boxa (stan czuwania). Po kolejnym włączeniu już d..a nic nie ma . RESET RESET RESET już mnie palce bolą i pieprze takie oglądanie !!!!!!!!!! :P:P:P:):):angry::angry::angry::angry::angry::angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie rob reset tylko zmien format, u mnie jak zmienie przez res format z 1080 na 720 to znowu dziala (wszystko tylko przy polaczeniu HDMI) pewnie Software nie cyka zbyt dobrze !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Trini' post='20357' date='06.11.2006, 00:23 ']
nie rob reset tylko zmien format, u mnie jak zmienie przez res format z 1080 na 720 to znowu dziala (wszystko tylko przy polaczeniu HDMI) pewnie Software nie cyka zbyt dobrze !!
[/quote]

I tak też próbowałem przy znianie formatu ciągle nic, czerwony trójkącik ciągle świeci :D:):):angry::angry::angry::angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy zna ktos przypuszczalna date kolejnej aktualizacji nbox'a oraz mozliwosci wymiany i na jakich warunkach anteny siatkowanej na 'normalna'?
czy po tej aktualce, ktora ma byc beda programy z astry w tym wkoncu POLSAT?
dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aktualka powinna być na dniach, w tym kanały z Astry, Polsatu nie bedzie to nie jest kanał FTA, tylko Polsat 2 jest FTA. Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko ladnie pieknie tylko dlaczego Polsat Cyfrowy ma TVN i tak samo Cyfra+ tylko my (abonenci n) nie mozemy miec Polsatu normalnie! Przeciez szefostwo zapewnialo nas ze ma lada chwila byc w ofercie!? co jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Martini26' post='20755' date='07.11.2006, 14:44 ']
Przeciez szefostwo zapewnialo nas ze ma lada chwila byc w ofercie!? co jest?
[/quote]

Nie kojarzę, możesz podać link kiedy zapewniało? Z tego co pisał Gmeru to negocjacje trwały do ostatniej chwili, no ale się nie dogadali. A nie wiem czy planuja wrócić do rozmów
pozdrufka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...