Skocz do zawartości
hellboyek

Rozdzielenie sygnalu na 2 TV poprzez nbox HDTV recorder+kosztorys

Rekomendowane odpowiedzi

dodam na wstepie, ze watek ten zalozylem tez na innym forum. Moze gdzies bedzie szybciej :P

zeby rozdzielic sygnal nboxa, potrzebny jest nbox recorder, jednak czy jest ktos w posiadaniu wiedzy, albo zna sie wystarczajaco na tym, zeby mi powiedziec jak mogloby to wygladac?? Pani na partyline "N" powiedziala, ze obecnie nie posiada info o kosztach i sposobie rozdzielenia, ale moze ktos juz wie, badz domysla sie :).
No i koszty:
Koszt nboxa - 450, antena ok 80, [b]konwertery ok 150 (wlasnie, 1 czy 2??)[/b], kabel ([b]wyczytalem ze potrzebne sa 2 kable, czy to w zwiazku z tym ze potrzebne sa 2 konwertery??[/b] - przypominam, ze jestem laikiem) jaki to ma byc konkretnie kabel? i co jeszcze dochodzi do tego?? chcialem zrobic sobie kosztorys, poniewaz bardzo interesuje to reszte domownikow:P. No i najwazniejsze, jak ma wygladac podlaczenie do drugiego TV, czy to beda kolejne koszty (np zakup kolejnego nboxa czy czegos innego, badz 2 abonament - jesli tak to OUT! =))??
Jakbym cos pomylil to prosze mnie poprawic, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='hellboyek' post='16230' date='20.10.2006, 18:11 ']dodam na wstepie, ze watek ten zalozylem tez na innym forum. Moze gdzies bedzie szybciej :)

zeby rozdzielic sygnal nboxa, potrzebny jest nbox recorder, jednak czy jest ktos w posiadaniu wiedzy, albo zna sie wystarczajaco na tym, zeby mi powiedziec jak mogloby to wygladac?? Pani na partyline "N" powiedziala, ze obecnie nie posiada info o kosztach i sposobie rozdzielenia, ale moze ktos juz wie, badz domysla sie :).
No i koszty:
Koszt nboxa - 450, antena ok 80, [b]konwertery ok 150 (wlasnie, 1 czy 2??)[/b], kabel ([b]wyczytalem ze potrzebne sa 2 kable, czy to w zwiazku z tym ze potrzebne sa 2 konwertery??[/b] - przypominam, ze jestem laikiem) jaki to ma byc konkretnie kabel? i co jeszcze dochodzi do tego?? chcialem zrobic sobie kosztorys, poniewaz bardzo interesuje to reszte domownikow:P. No i najwazniejsze, jak ma wygladac podlaczenie do drugiego TV, czy to beda kolejne koszty (np zakup kolejnego nboxa czy czegos innego, badz 2 abonament - jesli tak to OUT! =))??
Jakbym cos pomylil to prosze mnie poprawic, pozdrawiam[/quote]

Jesli chcesz ogladac na dwoch TV rozne programy, to niestety, dwa nboxy beda ci potrzebne, a co za tym idzie i podwojny abonament.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='luk1401' post='16262' date='20.10.2006, 20:41 ']Nieprawda, po to jest opcja multiroom...[/quote]

W opcji multiroom dostajesz konwerter quad, a nie twin, przez co mozesz podlaczyc 4 nboxy, 1 nbox recorder + 2 nboxy lub 2 nboxy recordery. Jednak za kazdy nbox trzeba placic abonament.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie opcja multiroom podobno ma byc taka, ze nie bedzie sie placilo podwojnego abonamentu, tylko z pewnoscia bedzie to za mala doplata... Tak jest w Sky Digital w Wlk. Brytanii. Po jakiego grzyba mieliby pobierac 2 abonamenty takie same! to by sie malo kto na to skusil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma być niewielka dopłata, ot. Zaden podwójny abo. Przecież to głupota :)


[quote name='sierak' post='16266' date='20.10.2006, 20:48 ']Wlasnie opcja multiroom podobno ma byc taka, ze nie bedzie sie placilo podwojnego abonamentu, tylko z pewnoscia bedzie to za mala doplata... Tak jest w Sky Digital w Wlk. Brytanii. Po jakiego grzyba mieliby pobierac 2 abonamenty takie same! to by sie malo kto na to skusil.[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze nie wiadomo jaka bedzie cena za multiroom, napewno nie będzie to podwójny abonament. usługa będzie dostepna w niedługiej przyszłości i tylko w nboxie z recorderem, Edytowane przez Marek0673

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='hellboyek' post='16230' date='20.10.2006, 18:11 ']dodam na wstepie, ze watek ten zalozylem tez na innym forum. Moze gdzies bedzie szybciej :)

zeby rozdzielic sygnal nboxa, potrzebny jest nbox recorder, jednak czy jest ktos w posiadaniu wiedzy, albo zna sie wystarczajaco na tym, zeby mi powiedziec jak mogloby to wygladac?? Pani na partyline "N" powiedziala, ze obecnie nie posiada info o kosztach i sposobie rozdzielenia, ale moze ktos juz wie, badz domysla sie :).
No i koszty:
Koszt nboxa - 450, antena ok 80, [b]konwertery ok 150 (wlasnie, 1 czy 2??)[/b], kabel ([b]wyczytalem ze potrzebne sa 2 kable, czy to w zwiazku z tym ze potrzebne sa 2 konwertery??[/b] - przypominam, ze jestem laikiem) jaki to ma byc konkretnie kabel? i co jeszcze dochodzi do tego?? chcialem zrobic sobie kosztorys, poniewaz bardzo interesuje to reszte domownikow:P. No i najwazniejsze, jak ma wygladac podlaczenie do drugiego TV, czy to beda kolejne koszty (np zakup kolejnego nboxa czy czegos innego, badz 2 abonament - jesli tak to OUT! =))??
Jakbym cos pomylil to prosze mnie poprawic, pozdrawiam[/quote]

Po pierwsze nie potrzebujesz recordera. potrzebujesz przynajmniej dwa zwykłe nboxy. Czsza musi być minimum 60. Jesli miałby być recorder to zalecaja 80cm śrdenicy. jeślichodzi o konweter, to: dla dwóch zwykłych nboxów musi być konwerter twin no i dwa kable jeden do jednego nboxa, drugi do drugiego.
Jeśli chciałbyś mieć jeden recorder to do niego potrzebny jest podwójny konwerter więc przy jednym nboxie i jednym recorderze potrzebujesz konwerter twin no i 3 przewody. Dwa do recordera i jeden do nboxa.
Co do kosztów to niestety nie mam czasu zeby szukać ale polecam sklepy internetowe albo na allegro.
N ma oferować opcję multiroom czyli prawdopodobnie 80 antena i konwerter twin za 170
pozdrufka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='rqsz' post='16284' date='20.10.2006, 21:58 ']N ma oferować opcję multiroom czyli prawdopodobnie 80 antena i konwerter twin za 170
pozdrufka[/quote]
Quad nie twin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w sumie niezly sposob na naduzycie. nie ma jak sprawdzic gdzie sa dekodery. czyli mozna sie umowic z sasiadem, wziac multiroom na 2 dekodery. sasiad kupuje sobie wlasna czasze i konwerter i doplaca polowe abo co miesiac (bo faktura jedna), a dekoder zabiera do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='rqsz' post='16284' date='20.10.2006, 21:58 ']Po pierwsze nie potrzebujesz recordera. potrzebujesz przynajmniej dwa zwykłe nboxy.[/quote]

Pani na infolinii powiedziala, ze opcja ta bedzie dostepna tylko z nbox HDTV recorder. A konwerter wkoncu quad tak?? bo kazdy cos innego pisal i juz zglupialem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='hellboyek' post='16361' date='21.10.2006, 10:58 ']Pani na infolinii powiedziala, ze opcja ta bedzie dostepna tylko z nbox HDTV recorder. A konwerter wkoncu quad tak?? bo kazdy cos innego pisal i juz zglupialem :)[/quote]
Oki przyznaję się do błędu tego nie wiedziałem, że do multiroom jednym z set top boxów musi być recorder. W takim razie konwerter musi być quad.
pozdrufka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...