Skocz do zawartości
Tom0000

Odbior DVB-T - sprawy techniczne

Rekomendowane odpowiedzi

Mam telewizor podlaczony do anteny bedacej 2ma teleskopami , takimi samymi jak w radiu przenosnym. Antena umiejscowiona jest w centralnym punkcie mieszkania (daleko od sciany zewnetrznej).

Odbieram sygnal czasami bardzo dobry , czasami rwie sie.

1. Pewnie do odbioru DVB-T sa specjalne anteny pokojowe. Wie ktos cos na ten temat?

2. TV do anteny mam polaczone kablem satelitarnym. Czy zamiana na kabel telewizyjny (inna impedancja) moze cos zmienic ? (Antena nie ma zadnej elektroniki na wejsciu).

3. Czy jest szansa , ze jak bedzie stala przy oknie, odbior bedzie duzo lepszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-odległość od nadajnika

-z jaką siłą nadaje nadajnik

-kierunkowo czy dookólnie

Edytowane przez AR-kadius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antena może być taka sama nie ma specjalnych anten DVB-T, znaczy się są ale to tylko naklejka i dodatkowy koszt. Ostatnio widziałem fajną reklamę cyfrowej anteny, która zbiera cyfrowe fale. No naprawdę papier przyjmie wszystko ale bez przesady :lol: Jeżeli jesteś dość blisko nadajnika i ma on odpowiednią moc to możliwe, że odbierzesz na tym, ale lepiej chyba będzie zainwestować w jakąś antenę do telewizji naziemnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odleglosc pewnie kolo 10 kilometrow. Jak nadaja nie mam pojecia (Chwaszczyno).

Jesli na kawalku teleskopu odbieram tak jak odbieram, to nie bede instalowal zewnetrznej anteny naziemnej, bo to sensu nie ma.

Raczej kupie kilka metrow koncentyka i antene przestawie pod okno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tracisz sygnał na mux3?

a na mux2 jest dobrze?

Edytowane przez AR-kadius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odleglosc pewnie kolo 10 kilometrow. Jak nadaja nie mam pojecia (Chwaszczyno).

Jesli na kawalku teleskopu odbieram tak jak odbieram, to nie bede instalowal zewnetrznej anteny naziemnej, bo to sensu nie ma.

Raczej kupie kilka metrow koncentyka i antene przestawie pod okno.

http://przelaczenie.eu/?s=kiedyigdzie&woj=pomorskie#Gdansk

Niestety sygnał cyfrowy jest bardziej podatny na zakłócenia, dlatego antena pokojowa nie może być blisko zakłóceń (np.pracująca pralka itp.).

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odleglosc pewnie kolo 10 kilometrow. Jak nadaja nie mam pojecia (Chwaszczyno).

Jesli na kawalku teleskopu odbieram tak jak odbieram, to nie bede instalowal zewnetrznej anteny naziemnej, bo to sensu nie ma.

Raczej kupie kilka metrow koncentyka i antene przestawie pod okno.

Zrobiłem u siebie dokładnie tak jak planujesz i na starej teleskopowej odbieram 2 Muxy bez problemów . Odległość w linii prostej nadajnik-odbiornik około 16 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówia kolejny "chłyt marketingowy" bedzie napedzal wyzsza sprzedaz zwyklych anten z dodanym napisem DVB-T.

Ah ten pazerny swiat

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa a sprzedawcy już wymyślają nowe hasła.

BTW przed świętami dziadek sobie kupił LCD i zmienił dekoder Cyfry+ na taki z HD no i sprzedawca powiedział, że nie ma kabla HD w zestawie więc dziadek poprosił o taki na co sprzedawca próbował mu wcisnąć 1,2m kabla za 200zł, bo jak mówił będzie wtedy prawdziwe HD na każdym kanale na co dziadek zaśmiał się sprzedawcy w twarz. Dobrze, że wcześniej zrobiłem małe szkolenie mu z tego w co ma nie wierzyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod zalaczonym linkiem widze ze mux 3 ma slabszy sygnal niz 2. Ewentualne zerwania obserwuje mniej wiecej tak samo czesto na 3 jak i na 2. Sprawdzam to tylko testowo, poniewaz telewizje odbieram z satelity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod zalaczonym linkiem widze ze mux 3 ma slabszy sygnal niz 2. Ewentualne zerwania obserwuje mniej wiecej tak samo czesto na 3 jak i na 2. Sprawdzam to tylko testowo, poniewaz telewizje odbieram z satelity.

z nadajnika w Chwaszczynie

MUX-2 nadaje z mocą 100Kw

MUX-3 nadaje z mocą 15Kw

włącz wzmacniacz w TV,a jak to nie pomoże spraw sobie antenkę lepszą np. http://www.telmor.pl/Anteny/DIGIT_DIGITactiva_antena_pasmowa kupisz ją na Mickiewicza we Wrzeszczu w Telmorze,lub przez Alleg.. http://allegro.pl/antena-tv-dvb-t-telmor-digit-activia-gratis-i1396437543.html sam od nich kupowałem i odbierałem na miejscu,antenka warta kasy

MUX-2 odbieram na niej z Chwaszczyna,a MUX-3 z Iławy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mieszkańców Wrocławia miła wiadomość. Dziś podano sygnał MUX3 z nadajnika Żurawina. Przeskanujcie swoje telewizory lub tunery. Sygnał jeszcze tnie, ale ... harmonogram daje czas do 27 października. Wygląda na to, że wszystko idzie dobrze. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...