Skocz do zawartości
marco2007

Tunery DVB-T

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem zewnętrznego dekodera mpeg4 do kanałów cyfrowych TV naziemnej.

Telewizor mój odbiera TV cyfrowe. Chciałbym nagrywać niektóre programy. Mam nagrywarkę DVD z dyskiem twardym Samsunga niestety nie odbiera kanałów cyfrowych. Myślę o dekoderze z możliwością nagrywania na dysku zewnętrznym i odtwarzanie filmów:

Tuner WIWA HD-100, tuner DVB-T Not Only TV LV6TMPVR4, Tuner Opticum FT24p

Możliwości podobne.

Proszę o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od tygodnia DVB-T Not Only TV LV6TMPVR4. Na razie sobie chwalę. Obraz oglądany nawet na analogowym odbiorniku 26'' jest lepszej jakości od telewizji analogowej (złącze SCART po RGB). Nagrywa po USB na dysku zewnętrznym w formacie cyfrowym (pliki kodowane kodekiem H264TS z rozszerzeniem .ts). Obraz nagrany jest takiej samej jakości jak oryginał. W każdym bądź razie ja nie dostrzegam różnicy. Odczytuje też z dysku twardego większość formatów multimedialnych.

Moim zdaniem tylko podpisy dla filmów są ciutek za małe (nawet w największych z 3 wielkości - ale to może telewizor jest za mały). Nagrywarka ma też opcję timeshift (włączamy nagrywanie, oglądamy program tv, robimy stopklatkę, idziemy zrobić herbatę, wracamy i dalej oglądamy od czasu zatrzymania, potem znowu można zrobić stopklatkę itd. albo przewinąć do czasu rzeczywistego) i timera (dane do zapisu można od razu pobrać z EPG - Electronic Program Gide).

Pilot całkiem dobry. Telegazeta polska działa.

Ma trochę niedociągnięć - np. chociaż programy można poukładać w kolejności jakiej chcesz to i tak nie można zmienić nadanych przez oprogramowanie ich numerów (trzeba przyznać, że jednak jest kilka opcji numeracji do wyboru)... Trochę literówek w oprogramowaniu ale można je aktualizować. Na razie nie ma jednak udostępnionych aktualizacji.

Cena 172 zł (+12 zł koszt przesyłki) w ofercie sklepu internetowego z Poznania. Uważam, że wart jest swojej ceny. Tych dwóch pozostałych nie znam...

Edytowane przez Electron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem zewnętrznego dekodera mpeg4 do kanałów cyfrowych TV naziemnej.

Telewizor mój odbiera TV cyfrowe. Chciałbym nagrywać niektóre programy. Mam nagrywarkę DVD z dyskiem twardym Samsunga niestety nie odbiera kanałów cyfrowych. Myślę o dekoderze z możliwością nagrywania na dysku zewnętrznym i odtwarzanie filmów:

Tuner WIWA HD-100, tuner DVB-T Not Only TV LV6TMPVR4, Tuner Opticum FT24p

Możliwości podobne.

Proszę o opinie.

Używam Tunera WIWA HD-100. Ogólnioe ok. Dodatkowo odtwarza i nagrywa po USB pliki video. Niestety duży minus to pilot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteśmy przy tunerach mpg4 to ja mam coś z media-tech DVB-T2 MT4159 ... tuner ok , można nagrywać na zewnetrzny twardy dysk (fat/ntfs) daje się bez problemu odtwarzać na kompie/odtwarzaczach sieciowych - obraz lepszy niż z cyfrowej kablówki . Pilot taki sobie , kwestia gustu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...