Skocz do zawartości
konjo

Philips 42PFL5604H napisy z USB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

posiadam od roku Philipsa 42PFL5604H i jak dotąd nie udało mi się wyczaić - jak to zrobić - czy oglądając film w divx'ie mogę mieć widoczne napisy np w formacie txt lub srt. Moje różne próby nic nie dały. Może ktoś bardziej obeznany w temacie poda jakieś info?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konjo, w modelu telewizora, który posiadasz nie ma możliwości włączenia napisów przy oglądaniu plików z USB. Jedyna możliwość wyświetlenia napisów to wgranie ich w plik jeszcze przed podłączeniem USB.

Jeśli będziesz miał dodatkowe pytania, chętnie odpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz miał dodatkowe pytania, chętnie odpowiem.

A w jakim modelu jest taka możliwość i jaki format napisów jest akceptowany ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cacumen, tak jak odpowiedziałem Ci już w innym wątku, aktualnie żaden z modeli Philips nie odtwarza napisów przez post USB. Jedynym rozwiązaniem jest scalenie napisów lub włączenie filmu przez dodatkowe urządzenie jak odtwarzacz DVD, Blu-ray, itp. Firma Philips na pierwszym miejscu kładzie nacisk na ulepszanie technologii odpowiedzialnych za jakość obrazu i dźwięku. Niewykluczone, że w najbliższym czasie nowe oprogramowanie rozwiąże problem odtwarzania napisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Niewykluczone, że w najbliższym czasie nowe oprogramowanie rozwiąże problem odtwarzania napisów.

Kiedy , trochę dokładniej , bo jak pisałem wcześniej inni producenci przy równie wysokich

parametrach audio-wideo od paru lat(!) mają ten pożyteczny dodatek zaimplementowany sprzętowo.

A co z PVR ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konjo, w modelu telewizora, który posiadasz nie ma możliwości włączenia napisów przy oglądaniu plików z USB. Jedyna możliwość wyświetlenia napisów to wgranie ich w plik jeszcze przed podłączeniem USB.

Jeśli będziesz miał dodatkowe pytania, chętnie odpowiem.

Witam.

Też jestem zainteresowany tematem oglądania filmów na ekranie tv. Właśnie nabyłem Tv Philips 42PFL7655 i niestety telewizor nie odtwarza napisów.

Napisz proszę jak scalić napisy z filmem, ile to trwa i jakim najlepiej robić to programem.

Prosił bym również o wyjasnienie jak przesłać napisy w dlna, bo tv odczytuje poprawnie sam film avi, ale nie widzi niestety napisów. Uzyłem programu PS3 media server.Chyba nie transkoduje bo status transkodowania pusty, a w zkładce ustawień transkodowania silnik strumieniowania audio, oraz video www nie jest załadowany. nie wiem dlaczego?

Jakby ktos zechciał pomóc to z góry dzięki.

Edytowane przez jack323f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak scalić napisy z filmem, ile to trwa i jakim najlepiej robić to programem.

Prosił bym również o wyjasnienie jak przesłać napisy w dlna, bo tv odczytuje poprawnie sam film avi, ale widzi również napisów.

Jakby ktos zechciał pomóc to z góry dzięki.

Scalanie napisów z filmem:

http://videoaudio.pl/art-25_dodanie-napisow-do-filmu-avi-w-programie-auto-gordian-knot.htm

http://videoaudio.pl/art-46_dodanie-napisow-na-stale-do-pliku-avi.htm

W zależności od mocy komputera trwa to nawet do 2godzin !!!

Pliki z komputera można udostępniać bez DLNA za pomocą Windows Vista i 7 :

http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows-vista/Demo-Sharing-files-and-folders-in-Windows-Vista

To wszystko to jednak upraszczamy jednym kablem HDMI , gdy ekran Philipsa przejmuje rolę

monitora...PROSTO I SKUTECZNIE bez utrudnień !!! Z napisami i dowolną zawartością naszego

komputera. A jest to również możliwe bezprzewodowo za pomocą dedykowanego transmitera audio-video.

Edytowane przez cacumen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. dziękuje, ale wciąż mam problem z tymi napisami. Tv ich po prostu nie widzi. Wiem, że kabel załatwił by sprawę, albo odtwarzacz stacjonarny, ale chodzi mi również o udostępnianie filmów z innych komputerów podpiętych do sieci.

Posiadam windows xp.

Są opisy w necie, ale i tak stosując sie do nich nie daję rady. http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/51189-8404-i-filmy-z-napisami-przez-dlna.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chodzi mi również o udostępnianie filmów z innych komputerów podpiętych do sieci.

Ile ich jest i jaki OS mają zainstalowany ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie są trzy- stacjonarny i laptop na windowsie xp i drugi laptop na siódemce.

Po odpaleniu PS3 ME pojawia mi się trójkąt z informacją unknown renderer. Status bufora transkodowania pusty, przepływność 0kb/s. Tv widzi serwer i udostępnione elementy np. filmy, ale odtwarza je bez napisów, chyba dlatego, ze ich nie transkoduje. Tv z katalogu udostępnianego na komputerze otwiera tylko plik o nazwie [no encoding]{Externals Subtitles} przy innych podaje info że "plik bez wsparcia: nie da się otworzyć" Filmy avi idą idealnie i bez przycieć.

Głownie chodzi mi o napisy, których tv niestety wciąż nie widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drugi laptop na siódemce.

Głownie chodzi mi o napisy, których tv niestety wciąż nie widzi.

Radzę spróbować tylko na tym laptopie wgrywając na niego serwer multimedialny dla DLNA i ustawiając

parametry tak , jak podają użytkownicy w linku z innego forum..a szczególnie właściwą stronę kodową

dla napisów , z zachowaniem standartów formatu i rozszerzenia plików tekstowych .

Z tego co mi wiadomo dopiero od Visty jest łatwiej z obsługą napisów do filmów.

Jak w ogóle z tego nie korzystam , bo dla filmów Full HD...to za słaba konfiguracja a podłączyć

HDMI nawet 5m to nie problem a dodatkowo dźwięk DD 5.1 !!!

Nie ma co porównywać a podłączenie takie lub komponentowe czy DVI to sprawa kilkudziesięciu sekund !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...