Skocz do zawartości
Wacław Misiura

amplituner lub wzmacniacz 5.1/7.1

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

poszukuję jak w temacie sprzętu gdzie ograniczeniem jest wysokość.

nie jestem audiofilem i nie zamierzam wydawać więcej jak 1K na w/w sprzęt.

co proponujecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry człowieku, to nie będzie sprzęt dla audiofila, siłą rzeczy... ;) Pomijając - narzuciłeś sobie ograniczenie któremu nawet kupując badziewny sprzęt, ciężko będzie sprostać. A to z prostej przyczyny...

Czy wiesz dlaczego na wzmacniacz, szczególnie lepszej klasy mówi się "piec"? W ogóle zdajesz sobie sprawę co chcesz zrobić? Obawiam się że nie. Chyba usiłujesz upchnąć sprzęt w szafie lub na półce, bo priorytetem jest wygląd wnętrza lub zdanie twojej kobiety... ;)

Otóż zrobisz krzywdę sobie i kupionemu sprzętowi. Raczej przebuduj mieszkanie, niż masz czymś zatkać wzmacniacz od góry. Każdy producent, mimo stosowanych wiatraków z tyłu lub boków obudowy, zaleca co najmniej te twoje 15cm niezbędnych do chłodzenia.

Oczywiście można to olać. Widziałem działające systemy audio nawet z długowłosym kotem na wzmacniaczu. Jednak zwykle nie działały długo, a i czasem kot ulegał pyrolizie ;) O ile na wzmacniaczu w miarę bezkarnie można postawić odtwarzacz DVD, to i tak radzę tego nie robić ze względu na komfort cieplny działania tego urządzenia. Im mocniejszy wzmacniacz i mocniej obciążony, tym gorzej. Na moim nie stoi nic, mógłby sfajczyć nawet plaścior z telewizora, a jego waga połamała by większość tandetnych stoliczków RTV.

Co do tematu. Zalecam pooglądać tańsze rozwiązania producentów typu Onkyo, Yamaha, Denon czy Pioneer. Tańsze, bo niskie. Poszukać w necie wymiarów. I sprawdzić testy pasujących urządzeń.

Albo iść do dobrze wyposażonego sklepu z miarką... ;)

Tak naprawdę kierujący tobą priorytet jest ostatnim, branym pod uwagę przez 90% kupujących. Dlatego nie żądaj łatwej odpowiedzi. I proszę, bądź rozsądny - nie spal siebie i rodziny z powodu unikalnego designu swojego mieszkania... ;)

P.S. Co to jest "1K"? To jest 1000zł czy 10.000zł? W pierwszym przypadku to w ogóle szkoda gadać, w drugim jest z czego wybierać, choć to też nie "audiofilskie" ekstremum... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Czy wiesz dlaczego na wzmacniacz, szczególnie lepszej klasy mówi się "piec"? W ogóle zdajesz sobie sprawę co chcesz zrobić? Obawiam się że nie. Chyba usiłujesz upchnąć sprzęt w szafie lub na półce, bo priorytetem jest wygląd wnętrza lub zdanie twojej kobiety... ;)

no, stwierdzam, że dużo wiesz o życiu - napisałeś w tych zdaniach pół prawdy o mnie ;)

w moim przypadku chodzi o aspekt wizualny. miałbym wtedy wszystkie kable schowane.

owszem, marzy mi się sprzęt z prawdziwego zdarzenia, lecz osobiście nie widzę sensu - praca, w domu jest co robić itd. najważniejsze.... mój słuch pozostawia wiele do życzenia.

jeśli chodzi o wzmacniacz yamaha, to brałem go pod uwagę, lecz właśnie o to chłodzenie chodzi.

wiem, że ma okrągłe nóżki o wysokości ok, 1 cm.

myślę, zastanawiam się, ile złego bym narobił, gdyby odkręcić je, ładnie skrócić o połowę i ponownie przymocować [wkręt, śruba, klej] - może [?] zyskałbym po 0,5 cm od spodu i od góry.

tylko nie pamiętam już dokładnie - gnębię ten temat od ponad roku - i chyba po odkręceniu nóżek dopiero zyskuję wymagane 15 cm.

co do 1K to miałem na myśli skromną liczbę, na którą większość audiofilii nie spogląda - 1 tys. :rolleyes:

jakoś życie nauczyło mnie, że większe kwoty wolę spożytkować na pewnego rodzaju atrakcje [np. wycieczka], których mi potem nikt nie zabierze.

Edytowane przez Wacław Misiura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wacław Misiura

Rozumiem kwestię estetyki bo i moja kobieta nie lubi kabli na widoku (na szczęście mam wszystko pochowane), ale w życiu bym nie chciał aby sprzęt na który wydam 1.000 zł mi się spalił, przegrzał przez moją głupotę bo zostawiłem mu małą cyrkulację powietrza.

Weź to pod uwagę kolego. Te 10-15cm od góry tak jak napisał yamata jest konieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się przyłączę do grona tych, którzy poszukują amplitunera max 15cm.

Jest wiele kin domowych z głośnikami 5.1 i 7.1, ale niestety nie znalazłem takiego, które pozwoliło by mi podłączyć mojego satelitę po HDMI.

Nie jestem audiofilem ale głośniczki w nowych telewizorach LCD to porażka i chciałbym to tylko troszkę poprawić.

Budżet jak u kolegi ~1000PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się przyłączę do grona tych, którzy poszukują amplitunera max 15cm.

Jest wiele kin domowych z głośnikami 5.1 i 7.1, ale niestety nie znalazłem takiego, które pozwoliło by mi podłączyć mojego satelitę po HDMI.

Nie jestem audiofilem ale głośniczki w nowych telewizorach LCD to porażka i chciałbym to tylko troszkę poprawić.

Budżet jak u kolegi ~1000PLN

W Twoim przypadku jak nie masz ani amlitunera ani głosników to pozostaje w tym przedziale cenowym:

http://www.ceneo.pl/74933

Łączysz optykiem z tunerem SAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Jeśli dźwięk nie jest dla ciebie priorytetem, to może rzeczywiście lepiej wydawać na wycieczki, niż na sprzęt zbyt wysokiej klasy ;) Może rozwiązaniem, jeśli pokój w którym stoi sprzęt nie jest zbyt duży, byłby zakup kina "z jednego pudełka", czyli jakiegoś gotowego zestawu? Oczywiście jeśli masz już głośniki to bez sensu, i jeśli chcesz podłączyć dużo źródeł - też. Może jakaś kombinacja typu serwer multimediów plus aktywny subwoofer z zestawem głośników? Ale to pewnie przekroczyło by budżet...

Ja bym nie śmiał tak wykastrować amplitunera, znaczy nie amputował bym mu nóżek... ;) Ewentualnie bym wykręcił, ale amplik chłodzi się także od spodu, w dodatku nogi zapewniają mu stabilność, co jest dość ważne. Może nie aż tak, by mu kupować stabilizowany, marmurowy stolik, ale zawsze ;)

Co do jakości dźwięku - jestem przekonany, że kto usłyszy ten uwierzy... ;) To prawie doznanie religijne, nawet jak ktoś nie ma słuchu, to i tak odczuje potęgę kina przez kości i skoki ciśnienia, szczególnie w dobrze zrobionym pomieszczeniu odsłuchowym. To jest jak zaraza, ;) i powoduje wydatki. Jesteś szczęśliwym człowiekiem, skoro cię to nie dotknęło... Ale wcale Ci nie zazdroszczę... ;)

Aha. Zarzuć sobie stronę skąpca i leć kina domowe po cenach. Potem poczytaj recenzje, może coś ci "przypasi". Dużego wyboru nie masz, nie oszukujmy się. Ale zestawu do kompa, który polecił kolega wyżej - raczej bym nie kupił do salonu. Już prędzej odżałowałbym na jakąś KODĘ czy zestaw Samsunga, LG, JVC. Pytanie za 100 punktów - potrzebujesz tylko amplitunera? Głośników? Odtwarzacza?

Jak osobno, to nie zmieścisz się w budżecie. Kup zestaw (tanio i na pewno upchasz w szafie, choć i tak pamiętaj o paro-centymetrowej wentylacji). Ale nie leć do pierwszego lepszego marketu bez odsłuchu czy choćby kilku porządnych recenzji!!!

Edytowane przez yamata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o moją osobę, to korzystam z odtwarzacza Hyundai MBox R650 - mam upatrzone głośniki z Jamo z niższej półki poniżej tysiąca zł za komplet 5 głośnikow [mój przytępiony słuch], lecz nie widzę sensu ich kupowania, jeśli nie mam wzmacniacza.

czy mysi być amplituner? jak będzie mi się mieścić, to czemu nie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mysi być amplituner?

Do czegoś głośniki musisz podłączyć przecież :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego w grę wchodzi też wzmacniacz.

qrde - ja mam już swoje lata i może czegoś nie zrozumiałem.

amplituner to wg mnie wzmacniacz z tunerem radiowym

wzmacniacz to wzmacniacz - kręcę, czy dobrze myślę?

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze myślisz.

Amplituner – zespół wzmacniacza akustycznego (amplifier) i odbiornika radiowego (tuner) we wspólnej obudowie, z jednym wspólnym układem zasilania.

źródło: wiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do wzmacniacza ( koncowki mocy ) potrzeba przedwzmacniacza i w 15cm sie nie zmiescisz.

Po za tym jest bardzo duzo zestawow kina domowego - dvd+amplituner + 2.1 glosniki i w 15cm sie zmieszcza np PIONEER DCS-FS303K

i wiele takich. Dla ciebei bedzi eok, ladnie wyglada a gra tez ok wiec nie ma problemu, jest naprawde z czego wybierac.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serdecznie podziękował wszystkim za cenne rady.

analizując ryzyko związane z "spaleniem" sprzętu chciałem spytać o jeszcze jedno.

jestem skłonny zaryzykować niewielką kwotę, wręcz małą, na sprzęt, którego parametry są na poniższej stronie:

http://www.hifi-tower.co.uk/HI-FI_EQUIPMENT/Amplifiers/Hyundai_AV1-3600_Home_Cinema_51_Radio_Karaoke_600W_i30_1098_0.htm

nie słucham głośno filmów i muzyki, raczej chodzi mi o brzmienie, a proszę pamiętać, że na jedno ucho mam niedosłuch... - czy ten ampli mnie zadowoli?

ps.

wysokość to 140 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...