Skocz do zawartości
Gmeru

[Poradnik] Kupować telewizor 3D czy jeszcze za wcześnie?

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej opinii text od od VIZIO zawiera błędy formalne, żródłowe z działu wsparcia tchnicznego marketingu.

Gmeru:

engaged nie jest źródłem. Ja podałem żrodłowe linki.

Dalsze , zwłaszcza o okularach bo VIZIO oferoje formalnie oba typy !:

Zebrałem informacje o okularach VIZIO:VIZIO oferuje dwa typy:

stare:MODEL NUMBER: VSG102 - czyli takie jak SONY, PANAS i inni w EU.

3D Type: Active, shutter glasses

3Dhttp://www.vizio.com/vsg102.html

w cenie 220 usd za dwie pary

nowe tgz. pasywne:Model: XPG202

3D Type: Passive circular polarized - pasywnie polaryzowane naprzemiennie (?)

44,9 usd za dwie pary - pięć razy tańsze !

Mamy więc dwa typy okularów do 3D:

- Passive circular polarized

- Active, shutter glasses

No i trzeci, niebiesko - czerwony cięty z tektury.

ps.:

dotarłem do kolegi z lat 70-tych. Mieszka w Las Vegas.

Ma tam od lat firmę profi Hi-Tech.

Obsługuje CES. To naturalne.

Niczego nie chcę przesądzać dziś.

Na moją prośbę opisze doznania organoleptyczne lineUpu VIZIO i problemu NEXT-3D.

W sobotę. Pewnie u nas w niedzielę.

Edytowane przez janunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekst od VISIO z 4 stycznia z dokładnym opisem "sprawy" okularów.

Polska wersja od GOOGLE-tłumacz z moimi poprawkami:

Teatr 3D - Superior 3D dla wszystkich

Dostępne w wybranych modeli w serii E i M, a na całą serię xvt, Vizio Theater ™ 3D oferuje swoim klientom nową, rewolucyjną technologię, która eliminuje migotanie i daje jaśniejszy obraz niż w przypadku konwencjonalnych technologii 3D obecnych na rynku.

Wykorzystując cyrkulacyjny polaryzowany filtr, ciężar przetwarzania 3D jest w telewizorze, dzięki czemu Theater ™ 3D okulary są wolne baterii i mechanizmów związanych z Active migawki Migawka 3D.

Theater ™ 3D oferuje wiele zalet wydajności w stosunku do tradycyjnych, "aktywnych" systemów 3D. Theater ™ 3D

- do 2 razy jaśniejsze,

- znacznie zmniejsza przesłuchy w porównaniu z obecnymi Active Shuter LCD,

- reprodukcja szybkiego ruchu bez efektu rozmazania (smużenia),

- ma szerszy kąt widzenia poziomego, i

- nie ma irytującego migaotania Active Shuter 3D, które mogą powodować zmęczenie oczu.

- Ponadto, kino 3D okulary ™ może być używany do oglądania filmów 3D w większości kin.

W zależności od modelu do czterech par lekkie i wygodne okulary 3D Theater ™ jest dołączony do każdego telewizora. Z tym, Vizio wyeliminował dwóch z najczęstszych zarzutów 3D HDTV zakupów: trzeba nosić okulary 3D o dużych rozmiarach, które wymagają baterii lub ładowania, konieczność inwestowania w drogie okulary 3D więc dodatkowe całej rodziny razem. Połowa tym okulary są specjalnie zaprojektowane do receptę osób noszących okulary.

Włączając wszystkie przetwarzanie 3D do TV eliminuje obciążanie tą funkcją okulary, jak ma to miejsce w przypadku technologii Active 3D Shutter,

Vizio kino 3D pozwala użytkownikom nosić wygodne, przyjazne dla środowiska, bez baterii okulary zamiast Active okularów, które są ciężkie, niewygodne i wymaga doładowania i inne czynności konserwacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii text od od VIZIO zawiera błędy formalne, żródłowe z działu wsparcia tchnicznego marketingu.

Gmeru:

engaged nie jest źródłem. Ja podałem żrodłowe linki.

Dalsze , zwłaszcza o okularach bo VIZIO oferoje formalnie oba typy !:

Zebrałem informacje o okularach VIZIO:VIZIO oferuje dwa typy:

stare:MODEL NUMBER: VSG102 - czyli takie jak SONY, PANAS i inni w EU.

3D Type: Active, shutter glasses

3Dhttp://www.vizio.com/vsg102.html

w cenie 220 usd za dwie pary

nowe tgz. pasywne:Model: XPG202

3D Type: Passive circular polarized - pasywnie polaryzowane naprzemiennie (?)

44,9 usd za dwie pary - pięć razy tańsze !

Mamy więc dwa typy okularów do 3D:

- Passive circular polarized

- Active, shutter glasses

No i trzeci, niebiesko - czerwony cięty z tektury.

ps.:

dotarłem do kolegi z lat 70-tych. Mieszka w Las Vegas.

Ma tam od lat firmę profi Hi-Tech.

Obsługuje CES. To naturalne.

Niczego nie chcę przesądzać dziś.

Na moją prośbę opisze doznania organoleptyczne lineUpu VIZIO i problemu NEXT-3D.

W sobotę. Pewnie u nas w niedzielę.

Widzę, że Janusz usilnie poszukuje alternatywy dla techniki migawkowej i informacji na temat odczuć użytkowników takich alternatywnych rozwiązań. Otóż w kwestii wersji polaryzacyjnej, to nie jest to na dziś żadna nowość. Już dziś można znaleźć kilka testów monitorów wykorzystujących tę technikę. W ramach podpowiedzi: monitor Hyundai LCD 3D W220S taką technikę stosował. W sieci na pewno można znaleźć wrażenia użytkowników tego sprzętu.

Tak na szybko znalazłem:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Prawdziwy%2C_trojwymiarowy_obraz_-_Hyundai_W220S_z_okularami_3D-997/strona/2794.html

A tu opis gościa z Benchmarka, na Youtube:

I dalej kolejny test:

http://www.komputerswiat.pl/testy/sprzet/monitory/2008/11/monitor-hyundai-w220s---obraz-w-trojwymiarze.aspx

I kolejnym film:

Test w języku niemieckim:

http://www.pcgameshardware.de/aid,695475/3D-Monitor-W220S-von-Hyundai-im-Test-Besser-als-Nvidias-3D-Vision/LCD/Test/

Wiem, że to nie to samo co telewizor, ale technika uzyskiwania obrazu 3D identyczna, więc z "braku laku" można poczytać.

Można tam się dowiedzieć o wadach i zaletach wersji polaryzacyjnej 3D. Niestety brak tam "hurra optymizmu" w stosunku do wersji migawkowej. Obie mają swoje wady i zalety. W przypadku rzeczonego sprzętu Visio też nie spodziewałbym się opinii odbiegających od dotychczasowych. No ale pożyjemy, zobaczymy ....

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pracujący w Hi-Tch (profi) z Las Vegas, będzie oceniał produkty VIZIO na CES 2011 własnie w tym zakresie.

Będzie więc ciekawa relacja osoby znającej technologii.

Jak dziś napisał, że jest już nakręcony na ten temat.

Pisze VIZIO:

Wykorzystując cyrkulacyjny polaryzowany filtr, ciężar przetwarzania 3D jest w telewizorze, dzięki czemu Theater ™ 3D okulary są wolne baterii i mechanizmów związanych z Active migawki Migawka 3D.

Mnie ciekawi sprawa rozdzielczości postrzeganej organoleptycznie.

Ale także:

Theater ™ 3D oferuje wiele zalet wydajności w stosunku do tradycyjnych, "aktywnych" systemów 3D. Theater ™ 3D

- do 2 razy jaśniejsze,

- znacznie zmniejsza przesłuchy w porównaniu z obecnymi Active Shuter LCD,

- reprodukcja szybkiego ruchu bez efektu rozmazania (smużenia),

- ma szerszy kąt widzenia poziomego, i

- nie ma irytującego migaotania Active Shuter 3D, które mogą powodować zmęczenie oczu.

- Ponadto, kino 3D okulary ™ może być używany do oglądania filmów 3D w większości kin.

Amerykanie deklarują:

Vizio Theater ™ 3D oferuje swoim klientom nową, rewolucyjną technologię,

No i w tej sytuacji trudni się zgodzić, ze to odbrzewane kotlety.

No i czy ci z YouTube dysponowali aktywnymi matrycami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaj mi się że główną wadą telewizorów w technlogii polaryzacyjnej jest zbyt gruba wartstwa szkła polaryzacyjnego nałożona na ekran.

Wszelkie spoglądanie na ekran z góry lub z dołu powoduje ogromne zniekształcenie obrazu. Wszystko się "rozdwaja".

Jeśli wymyślili coś aby zmniejszyć grubość tej powołoki, tak aby bardzo mocno "przylegała" do ekranu, może to być strzał w dziesiątkę.

Posłuchamy relacji z Vegas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pracujący w Hi-Tch (profi) z Las Vegas, będzie oceniał produkty VIZIO na CES 2011 własnie w tym zakresie.

Będzie więc ciekawa relacja osoby znającej technologii.

Jak dziś napisał, że jest już nakręcony na ten temat.

Pisze VIZIO:

Mnie ciekawi sprawa rozdzielczości postrzeganej organoleptycznie.

Ale także:

Theater ™ 3D oferuje wiele zalet wydajności w stosunku do tradycyjnych, "aktywnych" systemów 3D. Theater ™ 3D

- do 2 razy jaśniejsze,

- znacznie zmniejsza przesłuchy w porównaniu z obecnymi Active Shuter LCD,

- reprodukcja szybkiego ruchu bez efektu rozmazania (smużenia),

- ma szerszy kąt widzenia poziomego, i

- nie ma irytującego migaotania Active Shuter 3D, które mogą powodować zmęczenie oczu.

- Ponadto, kino 3D okulary ™ może być używany do oglądania filmów 3D w większości kin.

Amerykanie deklarują:

No i w tej sytuacji trudni się zgodzić, ze to odbrzewane kotlety.

No i czy ci z YouTube dysponowali aktywnymi matrycami ?

To na Youtube to dokładnie i w 100% ta sama technologia.

Janusz, postaraj się podejść do tych tekstów ze stron producentów, na chłodno. Tam naprawdę jest kupa marketingu.

To nie jest żadna rewolucyjna technologia, choćby ją nazwali kosmiczną, marsjańską, księżycową, czy jeszcze inaczej, to nadal będzie ta sama technologia, znana już od lat. Paski polaryzatora na ekranie i okulary o polaryzacji zmienionej o 90 stopni, co powoduje że każde oko widzi co druga linię, do której z kolei elektronika telewizora wysyła odpowiedni obraz lewego i prawego oka. Stąd to "przerzucenie ciężaru na elektronikę", stąd też "2 razy więcej światła", bo w polaryzacyjnej technologii każde oko nie jest zasłonięte przez połowę czasu, jak w technologii migawkowej.

Ale z kolii jak diabeł święconej wody, unikają w tych tekstach kwestii obniżenia rozdzielczości o połowę w pionie takiego obrazu 3D. Czy też rozdwajanie się obrazu patrząc góra-dół, o którym też nawet na filmach z testów wspominają i o którym pisze kolega Fantom.

Zaletą technologii polaryzacyjnej, dla producentów, jest niski koszt wytworzenia takich sprzętów. Matryca w takim telewizorze jest identyczna jak ta z 2D, to znaczy nie wymaga wyższego odświeżania. Jedyna różnica w takim telewizorze to naklejona warstwa polaryzatora na ekranie, dodatkowa elektronika rozdzielająca obraz 3D na osobne linie poziome i okulary za 5$. To jest kosmiczna oszczędność kosztów, głównie na matrycy i okularach. Elektronika sterująca i tak w obu jest już stosunkowo tania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaj mi się że główną wadą telewizorów w technlogii polaryzacyjnej jest zbyt gruba wartstwa szkła polaryzacyjnego nałożona na ekran.

Wszelkie spoglądanie na ekran z góry lub z dołu powoduje ogromne zniekształcenie obrazu. Wszystko się "rozdwaja".

Jeśli wymyślili coś aby zmniejszyć grubość tej powołoki, tak aby bardzo mocno "przylegała" do ekranu, może to być strzał w dziesiątkę.

Posłuchamy relacji z Vegas :)

Problem jest też w tym że jak przekręcimy głowę, to znaczy nie trzymamy jest idealnie prosto w pionie, to wtedy polaryzatory nie krzyżujące się idealnie pod kątem 90 stopni, zaczynają przepuszczać obraz przeznaczony dla drugiego oka, więc mamy spory crosstalk. Co prawda wygląda on nieco inaczej niż przy wersji migawkowej, ale występuje.

Marketingowe teksty, cytowane przez Janusza to i owszem, mówią o braku crosstalku, ale rozumianego jako ten specyficzny migawkowy, którego w polaryzacyjnej wersji oczywiście nie będzie. Za to będzie inny, ten specyficzny dla wersji polaryzacyjnej. No ale o tym już z oczywistych względów nikt w reklamach nie wspomina. O wadach przecież się nie pisze w tekstach marketingowych. Piszę się tylko o "kosmicznych" i "przełomowych" technologiach. To co nie wygodne, to się przemilcza, ot marketing :).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba to samo co się nazywa RealD 3D.

Jeżeli oni piszą o tym, że można okulary zabrać do kina (ale nie u nas - inny system), to było już to pokazane w Berlinie na IFA.

Rzeczywiście to było najprzyjemniejsze wrażenie po Panasie Przeogromnym. Sharp z migawkami dawał dobrą jasność tylko i właśnie RealD 3D pokazane przez Sony.

Rozdawali wszystkim okulary, co @pmcomp napisał, ze niektórzy nie oddawali.

Oglądałem jakiś futbol w tych okularach było nieagresywnie i w miarę jasno.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec upierdliwie zadam to samo pytanie po raz kolejny.

Czym ta "super hiper nowa technologia" rożni się od LG z 2009 roku? Przecież za chwile będzie 2 rocznica. LG pokazało takie rozwiązanie na CES w styczniu 2009, później na IFA. A rok temu można było kupić sobie w sklepie taki telewizor i oglądać Sky3D.

Znowu będzie połowa rozdzielczości poziomej czy pełne 1080p@60Hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czym ta "super hiper nowa technologia" rożni się od LG z 2009 roku? Przecież za chwile będzie 2 rocznica. LG pokazało takie rozwiązanie na CES w styczniu 2009,

To się okaże.

Nie czytasz tekstów w wątku.

Nie analizujesz wiedzy z linków.

Wieloktotnie pisałem.

AMERYKAŃSKA (!), nowa technika 3D uderza w SONY /PANAS 3D.

Warto zoczyć , czy na tym forum w Headzie jest reklama SONY / ITI / PANSA czy VIZIO ?

Resztę tgz. "przechyłu" sobie sam zinterpretuj.

Czekamy na opiniie o nowym 3D do niedzieli.

To już tylko kilkadziesiąt godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz robił "trzodę" (już dostałem dwa zgłoszenia na PM) to możemy nie doczytać tej opinii do niedzieli i nikt nie będzie płakał z tego powodu bo też jestem zdania: żadnej Ameryki czy Las Vegas tutaj nie odkrywamy. Więc proszę, trzymajmy jakiś poziom pisowni/odzywania się/wyrażania opinii. Serio mówię: luz i tolerancja bez syfu. I z wordem pod ręką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG plans to stop manufacturing active shutter 3D displays soon.

http://www.engadget.com/2011/01/05/lg-display-shows-why-it-thinks-3dtv-has-a-shot-with-passive-glas/

Mamy także ważne dementi:

LG also looked to put to bed the assertion that FPR is not full HD because by its nature, each eye only receives 540 lines, instead of the usual 1080, stating that it's been certified full HD since the eyes do get a total of 1080.

I dalej o partnerach VIZIO i Philips.:

In the meantime, it's clear FPR will be everywhere in 2011 and LG sees the partners it supplies TV to like Vizio and Philips as behind the tech while retailers like Sam's Club and Wal-mart look forward to demo units they don't need to keep charged or worry about interference with.

Will consumers appreciate the extra ease (and extra upfront cost) of passive 3D? We'll find out soon.

Proszę Państwa, mamy więc dwa formaty 3D.

To już fakt.

Będzie ciekawie.

Edytowane przez janunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Państwa, mamy więc dwa formaty 3D.

To już fakt.

Będzie ciekawie.

Już otwieram szampana :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że SAMSUNG też w to wchodzi:

Najnowsza technologia 3D stworzona przez Samsunga i firmę RealD nosi nazwę RVZ. Oferuje ona pełną rozdzielczość Full HD i będzie kompatybilna ze wszystkimi okularami wytwarzanymi juz przez RealD, których używamy we wszystkich kinach na całym świecie. Na razie niema informacji kiedy nowe produkty pojawią się na rynku, ale demonstracja rozpocznie się już jutro na CES w Las Vegas.

Taką cechę okularów eksponuje również LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak własnie. Od przeszło tygodnia usiłuję Ci to przekazać. LG używa takich okularów w telewizorach sprzedawanych od ponad roku.. Jak poszperasz na forum to moze znajdziesz wymianę zdań na ten temat. Róznica pomiędzy starymi modelami, a nowymi prawdopodobnie sprwadza sie do większej częstotliwości odświerzania i co za tym idzie (oby) pełnego 1080p. Czy zaś obraz wyświetlany przez te "nowe" telewizory będzie lepszy od wspomnianych, to sie okaże.

Info warte odnotowania ale chyba nie warte takiego hurraoptymizmu, a z pewnościa nie obwieszczania "nowego standardu".

Może po prostu pora zakończyc celebrować nadejście Nowego Roku i w spokoju czekać na potwierdzone info z CES-u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Wieloktotnie pisałem.

AMERYKAŃSKA (!), nowa technika 3D uderza w SONY /PANAS 3D.

.....

Cóż, trzeba przyznać że technika polaryzacyjna jest czysto "amerykańska", ewidentnie na to wskazuje choćby podlinkowany przeze mnie test monitora firmy Hyundai, a jak wiadomo jest to amerykańska firma z tradycjami z dziada pradziada, pochodząca prosto z Korei :lol: To samo tyczy się "nowości" tej technologii. Hyundai właśnie zaprzestał produkcji swojego monitora w 2010 roku, po dwóch latach sprzedaży. Czas więc aby tę technikę ktoś inny "odkrył" na nowo.

EDIT

A tu druga "amerykańska" firma lansująca tę technologię w swoich modelach:

http://nt.interia.pl/news/lg-lw6500-cinema-3d-nowa-generacja-3d,1578529 czyli LG LW6500.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To super, ze zaczyna sie walka na tym polu.

Oby tym razem zwyciezyl lepszy i tanszy dla koncowego uzytkownika.

Kazda technologia ma swoje wady i zalety i tego sie nie da ukryc.

Belkot marketingowy tez robi z naszych mozgow niezly bigos i hustawke zachowan przy wyborze tego co lepsze.

Gmeru vs janunio jak zwykle w stanie wojny :-) Ile to juz lat ??

Jedna wspolna rzecz, ktora ich chyba jeszcze laczy to Kuro :-).

I to mnie cieszy bo pomimo ciaglych sporow obaj wybieraja w ostatecznym rozrachunku to co widza bez wzgledu na przekonania :-)

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś nie na czasie. Zobacz sobie w podpis janunio haha ;) Za rzadko tu bywasz (kara będzie!) to nie czytasz wszystkiego bo ja kastruje sporo. Naprawdę czasami niektórzy mocno przeginają (ortografia, jakieś docinki itd)

I co z tymi pasywnymi okularami? Ja nadal nie jaram się tym, póki jakiś większych szczegółów nie będzie. LG nie jest dla mnie wyznacznikiem jakości (i chyba dla wielu...)... a szkoda. Więc sceptycznie podchodzę do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inżynier Vizio w wywiadzie dla TEKHD stwierdził, że można wpakować do telewizora panel 4K by uzyskać 1080p 3D w systemie pasywnym. Problemem będzie wtedy oczywiście cena takiego odbiornika, ale już nie takie problemy świat AV rozwiązywał. Ewentualne wprowadzenie 4K przyspieszy na pewno przejście na UltraHD. Podejrzewam, że niektórzy, tzw. "Liderzy 3DHD" z ich aktywnymi okularami po 150$ za sztukę mogą zostać w ciemnej doopie jeśli choć nie lizną tematu polaryzacji. LG i Vizio to może nie wyznacznik top jakości ale to nie top jakość czyści portfele amerykanów w Black Friday i inne Christmasy.

Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też w pierwszej chwili o tym pomyślałem, po przeczytaniu posta o pasywnych okularach, że fajnie by było gdyby zrobili matryce o większej rozdzielczości pionowej. Ale z tego co wyżej napisał Kolega Arsenal wynikają 2 fundamentalne rzeczy:

Pierwsza - Cena takiego panela byłaby wysoce nieprzyjemna, żeby nie powiedzieć zabójcza, bo wymagałoby to wdrożenia całkiem nowej technologii i linii produkcyjnej.

Druga, chyba na dziś ważniejsza - "Inżynier Visio stwierdził" co by było lepiej gdyby było... Jasno z tego wynika, że obecnie jest kiepsko i dobrze o tym wiedzą, tylko taktycznie i marketingowo przemilczają. Połowa rozdzielczości HD w pionie, to nie jest to co HDmisie lubią najbardziej :).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O faktycznie Gmeru nie zauwazylem. Mea culpa. Nalezy mi sie twoja reprymenda ;-)

Janunio zmienil front. Pewnie wiek juz nie ten i dlatego:-)

Czas wrocic do zywych :-)

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyżej cytowałem ( http://www.engadget.com/2011/01/05/lg-display-shows-why-it-thinks-3dtv-has-a-shot-with-passive-glas/)

fragment relacji experta, pana Richarda Lawlera dla portalu ENGADGET:

LG also looked to put to bed the assertion that FPR is not full HD because by its nature, each eye only receives 540 lines, instead of the usual 1080, stating that it's been certified full HD since the eyes do get a total of 1080.

Po google-tłumacz dostajemy:

LG również spojrzał położyć do łóżka, twierdzenie, że FPR nie jest full HD, ponieważ ze swej natury, każde oko otrzymuje jedynie 540 linii, zamiast standardowych 1080, stwierdzając, że jest to certyfikat full HD, ponieważ oczy nie dostać w sumie 1080.

Co daje w logicznym (wolnym i moim) tłumaczeniu powyższej opinii będącego na stoisku LG obserwatora:

LG kładzie do grobu nieprawdziwe twierdzenie, że:

technologia FPR nie jest Full HD, bo każde oko w naturalny sposób widzi 540 linii zamiasta 1080, jak to jest w standardzie

i stwierdza, że technologia FPR daje certyfikowane full HD bo każde oko widzi całość 1080 linii.

Nie jestem lingwistą więc może ktoś zaproponuje lepsze tłumaczenie.

Gdyby co, to mam sąsiada z 25 letnim stażem w NY i poddam konsultacji w/w txt.

Warto także zauważyć, że w technologii FPR to matryce są pokryte dodatkową, aktywną warstwą polaryzacyjną.

Zastanawia mnie skąd panowie z YouTube wzieli takie matryce w laptopach ?

Czyli, w podsumowaniu: czy napewno mówimy i takim samym rozwiązaniu ?

Edytowane przez janunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to żadne wydarzenie, matryce z polaryzatorem z wybieraniem międzyliniowym znane są od lat.

Ich zasadniczy problem polega na utracie rozdzielczości pionowej o połowę, przy przekazie 3D, gdyż co informacja z co drugiej linii poziomej trafia do każdego oka. A pole prawidłowego widzenia 3D jest bardzo wąskie, po jego przekroczeniu pojawia się crosstalk. Do tego oko ludzkie jest bardziej wrażliwe na utratę rozdzielczości pionowej, niż poziomej. Mało tego, jeśli do takiego ekranu dostarczymy informację 3D w standardzie "side by side" to dostaniemy podwójną utratę rozdzielczości, zarówno w pionie jak i w poziomie.

Z sygnału potencjalnie Full HD, 1920x1080 otrzymamy 960 x 540 punktów. 960 robi się z powodu zastosowania "side by side", 540 od ekranu z polaryzatorem naprzemiennym.

To faktycznie "rewolucja" i "ważne wydarzenie". "Full HD" pełną gębą. To już wolę migotanie okularów aktywnych :D.

Cieszę się, że VIZIO XVT3D65P nagrodę na CES 2011 jako najlepszy TV.

Pobił flagową plzamę Panasa VT30.

To tasama technologia 3D co i u wyżej opisanej serii LG.

Chyba mamy odpowiedź na postawione w temacie pytanie.

Edytowane przez janunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam małe pytanko czy pod względem technicznym jest różnica jakosci miedzy konsola ps3 z abdejtem do BR 3d a BR 3d normalnym????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola nie wypuszcza w tym momencie dźwięku HD bo nie ma HDMI 1.4 Wszystko idzie do DD i DTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...