Skocz do zawartości
Gmeru

[Poradnik] Kupować telewizor 3D czy jeszcze za wcześnie?

Rekomendowane odpowiedzi

http://nt.interia.pl/audio-wideo/news/telewizja-3d-to-sie-nikomu-nie-oplaca,1587036 -ja jeszcze poczekam dla samych gierek i kilku filmów .....;]-tak wcześniej pisalem ale niewytrzymalem zaraz przywiozą panasonica gt20;]30 minuuuut kurde wiecznosc;] Edytowane przez ave65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyżej cytowałem ( http://www.engadget.com/2011/01/05/lg-display-shows-why-it-thinks-3dtv-has-a-shot-with-passive-glas/)

fragment relacji experta, pana Richarda Lawlera dla portalu ENGADGET:

Po google-tłumacz dostajemy:

Co daje w logicznym (wolnym i moim) tłumaczeniu powyższej opinii będącego na stoisku LG obserwatora:

LG kładzie do grobu nieprawdziwe twierdzenie, że:

technologia FPR nie jest Full HD, bo każde oko w naturalny sposób widzi 540 linii zamiasta 1080, jak to jest w standardzie

i stwierdza, że technologia FPR daje certyfikowane full HD bo każde oko widzi całość 1080 linii.

Nie jestem lingwistą więc może ktoś zaproponuje lepsze tłumaczenie.

Gdyby co, to mam sąsiada z 25 letnim stażem w NY i poddam konsultacji w/w txt.

Warto także zauważyć, że w technologii FPR to matryce są pokryte dodatkową, aktywną warstwą polaryzacyjną.

Zastanawia mnie skąd panowie z YouTube wzieli takie matryce w laptopach ?

Czyli, w podsumowaniu: czy napewno mówimy i takim samym rozwiązaniu ?

To są marketingowe farmazony z tym że w sumie oczy dostają 1080, bo jest po 540 na każde oko. Dobry dow[beeep] :).

Matryca polaryzacyjna nie jest nijak aktywna, to zwykła warstwa polaryzatora i nic więcej. No chyba że "aktywna" pokrętni marketingowcy rozumieją inaczej niż zasilana elektrycznie. Dla nich "aktywna" może oznaczać że w ogóle daje jakikolwiek efekt polaryzacji światła. Tak, to wtedy jest faktycznie "aktywna". Cudzysłów nieprzypadkowy.

Co do ostatniego, jak to skąd wzięli w notebookach? Stąd wzięli że takie są w sprzedaży, będzie już ze 3 lata, ot taka "nowość" :).

W podsumowaniu: mówimy o takim samym, tym samym, identycznym, kropka w kropkę i jakiego by tam jeszcze nie użył określenia, nie zmieni to postaci rzeczy, że chodzi o to samo na 200%.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że VIZIO XVT3D65P nagrodę na CES 2011 jako najlepszy TV.

Pobił flagową plzamę Panasa VT30.

To tasama technologia 3D co i u wyżej opisanej serii LG.

Chyba mamy odpowiedź na postawione w temacie pytanie.

Ale z czego się tu cieszyć, z naszego punktu widzenia?

Janusz, musisz zrozumieć jedno, firma Vizio to firma amerykańska, prowadzona przez Amerykanów i utożsamiana z amerykańskim kapitałem i stylem życia. Chociaż to nie do końca prawda, bo i tak sprzedaje sprzęty produkowane na Tajwanie. Ale założyciele firmy to Amerykanie, wiedzą jak reklamować i sprzedawać swoje produkty, grając na lokalnym patriotyźmie i odpowiednio dobierając ceny, znając dobrze lokalny rynek. Konsekwencją tego jest wysoka popularność tej marki na tamtym rynku i praktycznie nieistniejąca poza USA. Zapytaj Amerykanina co to takiego Vizio to się dowiesz że to "America's #1 LCD HDTV Company". Chociaż tak naprawdę to czysto chiński brand.

Teraz zobacz gdzie odbywają się targi CES, dodaj dwa do dwóch i dowiesz się czemu amerykańskie targi faworyzują amerykańską firmę, tzw. nr 1, a nie japońską :).

VIZIO to typowy tani brand na dany rynek lokalny, naprawdę my Polacy nie mamy się czym podniecać. Nie ma żadnej szansy żeby dystrybutor i producent VIZIO zainteresował się rynkiem europejskim.

Edytowane przez SlawekR
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, może trochę nie na temat ale chciałbym poradzić się fachowej porady.

Zamierzam zakupić telewizor z 3D, modele jakie upatrzyłem to:

Sony 46HX900

Sony 40LX900

Sony 46HX800

Który z nich byście polecili i dlaczego? Oczekuje konkretnych odpowiedzi od ludzi którzy mają trochę w głowie i pojęcia o tych telewizorach.

Z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszym filmie 3D - Klopsiki na Sony HX800 i muszę powiedzieć, że opłacało się kupić sprzęt, polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, może trochę nie na temat ale chciałbym poradzić się fachowej porady.

Zamierzam zakupić telewizor z 3D, modele jakie upatrzyłem to:

Sony 46HX900

Sony 40LX900

Sony 46HX800

Który z nich byście polecili i dlaczego? Oczekuje konkretnych odpowiedzi od ludzi którzy mają trochę w głowie i pojęcia o tych telewizorach.

Z góry dzieki

HX900 bo jest to konkretnie najlepszy ekran od Sony (recke masz na forum). Dalej HX800. Najmniej polecam LX bo ma najgorsze podświetlenie z tych wymienionych oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam HX900, dlatego, że mam go od połowy listopada i mialem czas już go trochę poznać. Jakość obrazu świetna, w HD wspaniała. Dobra jakość czerni, brak cloudingu (full led, pozostałe modele edge led). Ogromna ilośc funkcji i możliwości. Jeśli interesują Cię jakieś konkretne rzeczy to chętnie odpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam HX900, dlatego, że mam go od połowy listopada i mialem czas już go trochę poznać. Jakość obrazu świetna, w HD wspaniała. Dobra jakość czerni, brak cloudingu (full led, pozostałe modele edge led). Ogromna ilośc funkcji i możliwości. Jeśli interesują Cię jakieś konkretne rzeczy to chętnie odpowiem.

Ja nie polecam żadnego full led z wygaszaniem strefowym to porażka te wygaszanie psuje obraz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie polecam żadnego full led z wygaszaniem strefowym to porażka te wygaszanie psuje obraz!

Jedno pytanie: Jak długo oglądałeś obraz na tym tv i gdzie, a poza tym czy poznałeś wszystkie opcje ustawień. Jesli negujesz nagrodę EISA 2010 (a chyba za coś została przyznana) to już Twój problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie: Jak długo oglądałeś obraz na tym tv i gdzie, a poza tym czy poznałeś wszystkie opcje ustawień. Jesli negujesz nagrodę EISA 2010 (a chyba za coś została przyznana) to już Twój problem.

Ja myślę, że ci co dają nagrody to ślepcy albo przekupieni ludzie. Pierwszy raz widziałem na szkoleniu Sony z 3d ten tv i od razu zauważyłem poświatę przy napisach na ciemnym tle jeżeli da się wyłączyć strefowe wygaszanie to ok. Dodatkowo zauważyłem, że wyższe modele Sonego z podświetlaniem diodowym pod kontem tracą czerń, która wpada w granat nie wiem czy to wina diód czy może są to matryce Sharpa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że ci co dają nagrody to ślepcy albo przekupieni ludzie. Pierwszy raz widziałem na szkoleniu Sony z 3d ten tv i od razu zauważyłem poświatę przy napisach na ciemnym tle jeżeli da się wyłączyć strefowe wygaszanie to ok. Dodatkowo zauważyłem, że wyższe modele Sonego z podświetlaniem diodowym pod kontem tracą czerń, która wpada w granat nie wiem czy to wina diód czy może są to matryce Sharpa?

Poświate można znacząco wyeliminowac zmniejszając siłę podświetlenia. W moim tv bylo ją widać jedynie wtedy kiedy na ekranie nie bylo nic (w momencie przełączania programow kiedy pojawia się info o programie , a jeszcze nie ma samego obrazu - ok 1 sekundy), poza tymi momentami poświaty nie widać wcale. Natomiast "granatowej" czerni nie zauważyłem. Jeśli chodzi o kąty to obraz zaczyna się lekko rozjaśniać dopiero wtedy kiedy oglądający znajduje się pod kątem ok 70 stopni licząc od środka ekranu (kto ogląda pod takim kątem????)Nawet w tv CRT niewiele widac pod takim kątem. Bardzo dobrze radzi sobie z programami SD nadawanymi przez C+. Przy słabej jakości większości programów HD (m.in HBOhd) to różnica, chociaż widoczna, jest niewielka (wyłączając TVP hd bo tu nie ma porównania i w czasie niedawnych meczy piłki ręcznej było widać pojedyńcze włosy na głowach ludzi siedzących po przeciwnej stronie parkietu). Porownując obraz 3D do Samsunga, Panasonica, oraz LG (bo tylko te moglem porównać) wypada najlepiej. Samsung i LG u znajomych(którzy też to stwierdzili), Panasonic w MM (może nie byl dobrze ustawiony). WI FI po podłączeni adaptera dziala bardzo dobrze (nawet HD dobrej jakości). Pozdrawiam czytających.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos JVC - bo chyba gdzieś zniknęła dyskusja, a jestem niezwykle ciekaw tych porównań x3 vs x7 ... ktoś coś wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniach 8-9 b.m. w Barcelonie Philips zorganizował konferencję produktową 2011.

Zaprezentowano m. innymi finalne wersje pasywnych systemów 3D TV.

W ocenie naocznego świadka jest to znakomite rozwiązanie.

Ewidentnie dominujące nad dotychczasowym formatem 3D.

Potwerdza się więc wcześniejsza deklaracja LG na CES 2011, że tgz. pasywne 3D będzie rozwijane we współpracy z VIZIO i Philipsem.

Info dotyczy więc problemu postawionego w temacie tego wątku.

Nie spytałem o terminy ale pewnie będzie od zaraz wiele prasowych relacji z Barcelony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać od napisania artykułu wiele się zmienia w światku 3D :) To dobra wiadomość. Będzie o czym pisać, a nasza wiedza staje się coraz większa. Jednak umówmy się: technologia pasywna nie ma tej jakości. Jest fajna, pozytywna. Jednak jest półśrodkiem w jakości 3D HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie dziwi to ze sa tacy na tym forum co niewidzą roznicy miedzy jakoscia pasywna a aktywną. Pasywna technologia jest fajna ale w side by side obraz wygłada jak w sd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, chciałbym zacząć bawić się w 3D i upatrzyłem sobie taki tv LG 47LW5500, możecie coś ciekawego o nim napisać, google nie mówi mi zbyt dużo, praktycznie to nic nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mógłby opisać w jaki sposób różni się obraz 3d z rzutnika od obrazu 3d - głownie w porównaniu do plazmy?

jak z crosstalkiem?

jak z migotaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale z czego się tu cieszyć, z naszego punktu widzenia?

Janusz, musisz zrozumieć jedno, firma Vizio to firma amerykańska, prowadzona przez Amerykanów i utożsamiana z amerykańskim kapitałem i stylem życia. Chociaż to nie do końca prawda, bo i tak sprzedaje sprzęty produkowane na Tajwanie. Ale założyciele firmy to Amerykanie, wiedzą jak reklamować i sprzedawać swoje produkty, grając na lokalnym patriotyźmie i odpowiednio dobierając ceny, znając dobrze lokalny rynek. Konsekwencją tego jest wysoka popularność tej marki na tamtym rynku i praktycznie nieistniejąca poza USA. Zapytaj Amerykanina co to takiego Vizio to się dowiesz że to "America's #1 LCD HDTV Company". Chociaż tak naprawdę to czysto chiński brand.

Teraz zobacz gdzie odbywają się targi CES, dodaj dwa do dwóch i dowiesz się czemu amerykańskie targi faworyzują amerykańską firmę, tzw. nr 1, a nie japońską :).

VIZIO to typowy tani brand na dany rynek lokalny, naprawdę my Polacy nie mamy się czym podniecać. Nie ma żadnej szansy żeby dystrybutor i producent VIZIO zainteresował się rynkiem europejskim.

Trochę się dokopałem do starszego wątku na temat CES i pewnych zależności, które sugeruje Kolega SławekR.

Idąc takim dziwnym tokiem rozumowania kolegi SławkaR należałoby spytać dlaczego na I.F.A w Berlinie jakoś niemieckie firmy nie zdobywają żadnych nagród. A przecież niektórzy tak się podniecają niemieckimi kolumnami firmy Teufel, czy magnatami...

A tu nagrody przeważnie w określonych kategoriach idą do Denona , JVC, czy Pioneera...

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W Europie nie ma takiego, nazwijmy go, patriotyzmu lokalnego/krajowego w kwestii sprzętu. Europa pod tym względem ma bardziej rozmyte podejście, właśnie na Europa i reszta, a nie poszczególne kraje i reszta. Niemcy organizując te targi, ze wszech miar starają się nadać im charakter europejski, a nie krajowy. Poza tym gdzie Magnatowi czy Teufelowi do porównania z Vizio. To są zbyt małe firmy, żeby stanowić przeciwwagę dla zalewu sprzętu z innych krajów. Wszelkie faworyzowanie ich byłoby z góry skazane na porażkę.

Vizio, pomimo że ma charakter lokalny, to znaczy występuje w ilości zerowej poza USA, to jednak jest to duży brand w stosunku do innych na tamtym rynku. Ba, duży, ogromny.

Jeśli już koniecznie szukać analogii niemieckich, to Grundig byłby kilkanaście lat temu tym czym Visio jest teraz w USA. Ale te czasy już dawno minęły.

USA to inna bajka, inny rynek, inna mentalność-podejście do pewnych rzeczy. Porównanie z targami niemieckimi uważam za nietrafione. Ale masz inne zdanie, masz do niego prawo, szanuję to. Każdy ma prawo do swojego zdania. Moja wypowiedź, do której się odnosisz miała stanowić przeciwwagę do tego co wygadywał wtedy Janusz, podniecając się tym, czego nawet na oczy nie zobaczy, ze względu na lokalny charakter tego producenta. Starał się wymyślać jakieś koneksje, "obozy", mieszał w to LG, itp. itd. A to farmazony kompletne. To już moje zdanie, mam nadzieję, że uszanujesz z kolei moje prawo do posiadania własnego zdania, jak ja szanuję Twoje.

Jeśli ktoś chce się podniecać brandem, który dla Europy ma znaczenie zerowe i zerowe przełożenia na nasz rynek, cóż.... jego wola i prawo. Zawsze w końcu można wyemigrować do USA ;).

To tak jakby Amerykanin 25 lat temu podniecał się sprzętem Grundiga, Blaupunkta albo Telefunkena, chociaż wróć, jest i tak 50 razy większa szansa, że mógłby taki sprzęt trafić w amerykańskim sklepie, niż Europejczyk na sprzęt Vizio w sklepie europejskim dziś :D.

Może zapytam inaczej, załóżmy że jesteś w Warszawie, ile Twoim zdaniem jest użytkowanego sprzętu Vizio w promieniu najbliższych dwóch tysięcy kilometrów? Odpowiedź: może z 5 sztuk, w jakiejś bazie wojsk amerykańskich :).

Ta firma naprawdę nie istnieje poza USA, absolutnie nie istnieje.

EDIT

Przyszło mi do głowy, po przemyśleniach, chciałem znaleźć takie ikony niemieckiej (europejskiej) gospodarki, które byłyby dobrym przykładem. Jak sądzisz czy lokalny patriotyzm ma wpływ na popularność i uznanie marki Technisat na rynku europejskim, czy nawet u nas w Polsce? I to, że produkty tej firmy były wielokrotnie nagradzane i opisywane w Europie.

A teraz z drugiej strony patrząc, jak sądzisz, jakie szanse miałby Technisat w USA, na takich targach?

Albo ikony solidności AGD, Liebherr, Miele, jakie byłyby ich szanse na rynku amerykańskim? Ano znikome, a u nas to synonim solidności i jakości.

Z Vizio w USA jest tak samo, to rodzimy produkt, rodzimy patriotyzm, niezależnie jak bardzo ktoś będzie się starać temu zaprzeczyć.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki za rozległe podejście w temacie powyżej.

Co do szans europejskich produktów na wystawie CES, to podam Ci trochę odległy już przykład - duński zestaw kolum Jamo THX ONE. Użytkowałerm je swego czasu.

To właśnie on w 1995 roku dostał na CES najwyższe wyróżnienie. Mam nawet w pokoju na ścianie oryginalny certyfikat tych Jamo przywieziony właśnie z tej wystawy. I tam lokalny patroityzm w postaci np. kolumn Cervin Vega, czy Klipsch nie był w stanie nic zdziałać. A zobacz jaką renomę w USA zdobyła brytyjska firma B&W szczególnie seria 800, czy chociażby włoski producent projektorów Sim 2. Z nowszych produktów to niesamowicie pozytywnie zaskoczył mnie test europejskich kolumn Monitor Audio PL200 w uznanym amerykańskim miesięczniku Stereophile nr.4/2010.

Uważam, że dobry produkt jest w stanie pokonać każdy lokalny patriotyzm, nawet amerykański.

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak postanowiłem zrezygnować z technologi pasywnej i zarezerwowałem sobie taki telewizor Sharp LC-46LE830E Specyfikacja tv jak myślicie dobrze, że zrezygnowałem z lg ?

Według możliwości technicznych i wyglądu wychodzi na to, że lepiej ale może ktoś go ma i może kilka słów napisać jak się sprawuje, jak wygląda sprawa z 3D itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświerzam temat bo swgo czsu kolega Gmeru uparcie przekonywał, że 3D bez okularów będzie w sprzedaży za pięć lat najwcześniej. Oczywiście nie miał racji, bo już jest w oficjalnej sprzedaży: http://hdtvmania.pl/...w-juz-w-japonii

Cena jest jeszcze bardzo wygórowana, ale pierwsze koty za płoty::)

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżaj tylko realnie a nie jakimiś suchymi linkami. Sam myślę nad odświeżeniem artykułu bo już mocno się zestarzał przez te kilka miesięcy! Ale ty jak zwykle wybiegasz o kilka lat. Lepiej stań realnie na ziemi.

Proszę już się nie podniecaj tym "czymś". Tak, nadal się upieram, że najwcześniej za kilka lat będzie coś bez okularów co będzie można nazwać telewizorem i się nim zainteresować. A ty się wzniecasz jakimś ekranem za XXXXXXXXXXXX zł (z parametrami widocznie idealnymi do twojego kina :D) , który praktycznie jest nadal prototypem. Kup sobie minimum JVC X3 i nie trać tego co jest extra. Telewizor fajny ale .... Liga Mistrzów na 150" w 3D lepsza ;)

Przecież bez okularów już dawno były TV (słabizna ale były). Więc o co tobie chodzi?

Tutaj chodzi o sklep za rogiem gdzie pójdziesz i kupisz najlepszy telewizor Sony, Samsung, Panasonic itd w technologii bez okularów za dyszkę.

A w ogóle to jestem po testach wszystkiego co nowe na ten rok:

25392010150208880187017.jpg

I naprawdę jest o niebo lepiej niż rok temu pod względem 3D (brak crosstalku, bardzo lekkie okulary). Pasyw daje radę oj daje. Ale co ciekawe np. nowe okulary Samsunga są tak lekkie jak LG. Praktycznie nie ma różnicy. A to już jest mocno ciekawe.

Idę oglądać Jackassa 3D :P;) Właśnie wyszedł. Tam pewno chłopaki będą testować bezokularowe ekrany :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko ja się za proroka nigdy nie uważałem i dlatego nie napiszę, że np. Oledy na pewno będą w sprzedaży za pięć lat::)

I ja się tym "czymś" nie podniecam, ba w ogóle 3D jakoś mnie nie rajcuje, chociaż oglądałem je na kilku różnych odbiornikach. Więc kto się tu podnieca?

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...