Skocz do zawartości
polom77

NAJLEPSZE USTAWIENIE OBRAZU TV LCD SAMSUNG LE37C650 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś może mi pomóc w/w kwestii ?

Niby obraz jest ustawiony amatorsko:-) ale dlaczego nie może być lepiej ustawiony .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wątek "kalibracyjny" na avforums.

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1243937

Możesz coś przetestować z kompletów nastaw tam zaproponowanych, tylko konieczne wybierz te nastawy, które są tam zamieszczone dla modeli z matrycami AUO. Jest ich tam trochę. Wersje dla matryc SQ różnią się znacznie. I nie przejmuj się tym że jest to wątek dla C630. Akurat pod tym względem to będzie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby obraz jest ustawiony amatorsko:-) ale dlaczego nie może być lepiej ustawiony .

Witaj.

Oczywiście zawsze może być lepiej, ale zdajesz sobie sprawę, że postrzeganie obrazu, jak i dźwięku

jest dość subiektywne i zależne od warunków zastanych. To co mi się podoba, w moim pokoju wcale Tobie

nie musi się podobać, a może mnie w Twoim pokoju także podobać się nie będzie.

Jeśli "na poważnie", "nie amatorsko" i obiektywnie chcesz poprawić obraz skorzystaj z odpowiednich urządzeń do kalibracji.

Moim zdaniem wszelkie podpowiedzi typu, "ja mam ustawione tak ... i tak i jest fajnie" może

być zupełnie nieprzydatne np. dla Ciebie.

Edytowane przez Gatar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś polecił mi takie ustawienia co o tym sądzicie????

Contrast 45

Brightness: 50

Colour: 50

Sharpness: 0

Noise reduction: Off

HD Natural Motion On

100 Hz Clear LCD On / Off

Advanced sharpness Off

Dynamic Contrast Off

Dynamic backlight Off

MPEG artifact-reduction Off

Colour management Off

Gamma 4

Light sensor Off

Tint Custom

• White point red: 110

• White point green: 89

• White point Blue: 60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już wiem gdzie leży problem z nie najlepszym obrazem.

tak byłem zafascynowany nowym telewizorem że nie zauważyłem tego problemu .

ja miałem od nich kanały analogowe i miałem tak podłączone że główny kabel był podpięty do rozgałężnika sygnału i z niego jeden kabel leciał na duży telewizor a drugi kabel na telewizor do sypialni i miałem bardzo dobry obraz.

a teraz operator dał swój rozgałeźnik sygnału i jeden kabel idzie do dekodera nast. na telewizor a drugi kabel z rozgałęźnika do sypialni na mały tel.

i dopiero wczoraj wieczorem zauważyłem że te same problemy co na dużym telewizorze mam na małym czyli odbicia,nie reguralne linie , podwójny obraz.

czyli problem to rozgałęźnik sygnału z UPC co mnie dali.

muszę kupić jakiś markowy i zobaczymy co będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Oczywiście zawsze może być lepiej, ale zdajesz sobie sprawę, że postrzeganie obrazu, jak i dźwięku

jest dość subiektywne i zależne od warunków zastanych. To co mi się podoba, w moim pokoju wcale Tobie

nie musi się podobać, a może mnie w Twoim pokoju także podobać się nie będzie.

Jeśli "na poważnie", "nie amatorsko" i obiektywnie chcesz poprawić obraz skorzystaj z odpowiednich urządzeń do kalibracji.

Moim zdaniem wszelkie podpowiedzi typu, "ja mam ustawione tak ... i tak i jest fajnie" może

być zupełnie nieprzydatne np. dla Ciebie.

Dobrze że o tym wspomniałeś ponieważ nie ma czegoś takiego jak "najlepsze ustawienia obrazu" dla jakiegokolwiek telewizora. Może być co najwyżej najlepsze ustawienie dla konkretnej osoby i tylko tyle.

Edytowane przez Kroth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...