Sign in to follow this  
Followers 0
polom77

NAJLEPSZE USTAWIENIE OBRAZU TV LCD SAMSUNG LE37C650 ?

6 posts in this topic

Witam

Czy ktoś może mi pomóc w/w kwestii ?

Niby obraz jest ustawiony amatorsko:-) ale dlaczego nie może być lepiej ustawiony .

0

Polecam wątek "kalibracyjny" na avforums.

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1243937

Możesz coś przetestować z kompletów nastaw tam zaproponowanych, tylko konieczne wybierz te nastawy, które są tam zamieszczone dla modeli z matrycami AUO. Jest ich tam trochę. Wersje dla matryc SQ różnią się znacznie. I nie przejmuj się tym że jest to wątek dla C630. Akurat pod tym względem to będzie to samo.

0

Niby obraz jest ustawiony amatorsko:-) ale dlaczego nie może być lepiej ustawiony .

Witaj.

Oczywiście zawsze może być lepiej, ale zdajesz sobie sprawę, że postrzeganie obrazu, jak i dźwięku

jest dość subiektywne i zależne od warunków zastanych. To co mi się podoba, w moim pokoju wcale Tobie

nie musi się podobać, a może mnie w Twoim pokoju także podobać się nie będzie.

Jeśli "na poważnie", "nie amatorsko" i obiektywnie chcesz poprawić obraz skorzystaj z odpowiednich urządzeń do kalibracji.

Moim zdaniem wszelkie podpowiedzi typu, "ja mam ustawione tak ... i tak i jest fajnie" może

być zupełnie nieprzydatne np. dla Ciebie.

Edited by Gatar
0

Ktoś polecił mi takie ustawienia co o tym sądzicie????

Contrast 45

Brightness: 50

Colour: 50

Sharpness: 0

Noise reduction: Off

HD Natural Motion On

100 Hz Clear LCD On / Off

Advanced sharpness Off

Dynamic Contrast Off

Dynamic backlight Off

MPEG artifact-reduction Off

Colour management Off

Gamma 4

Light sensor Off

Tint Custom

• White point red: 110

• White point green: 89

• White point Blue: 60

0

już wiem gdzie leży problem z nie najlepszym obrazem.

tak byłem zafascynowany nowym telewizorem że nie zauważyłem tego problemu .

ja miałem od nich kanały analogowe i miałem tak podłączone że główny kabel był podpięty do rozgałężnika sygnału i z niego jeden kabel leciał na duży telewizor a drugi kabel na telewizor do sypialni i miałem bardzo dobry obraz.

a teraz operator dał swój rozgałeźnik sygnału i jeden kabel idzie do dekodera nast. na telewizor a drugi kabel z rozgałęźnika do sypialni na mały tel.

i dopiero wczoraj wieczorem zauważyłem że te same problemy co na dużym telewizorze mam na małym czyli odbicia,nie reguralne linie , podwójny obraz.

czyli problem to rozgałęźnik sygnału z UPC co mnie dali.

muszę kupić jakiś markowy i zobaczymy co będzie.

0

Witaj.

Oczywiście zawsze może być lepiej, ale zdajesz sobie sprawę, że postrzeganie obrazu, jak i dźwięku

jest dość subiektywne i zależne od warunków zastanych. To co mi się podoba, w moim pokoju wcale Tobie

nie musi się podobać, a może mnie w Twoim pokoju także podobać się nie będzie.

Jeśli "na poważnie", "nie amatorsko" i obiektywnie chcesz poprawić obraz skorzystaj z odpowiednich urządzeń do kalibracji.

Moim zdaniem wszelkie podpowiedzi typu, "ja mam ustawione tak ... i tak i jest fajnie" może

być zupełnie nieprzydatne np. dla Ciebie.

Dobrze że o tym wspomniałeś ponieważ nie ma czegoś takiego jak "najlepsze ustawienia obrazu" dla jakiegokolwiek telewizora. Może być co najwyżej najlepsze ustawienie dla konkretnej osoby i tylko tyle.

Edited by Kroth
0