Skocz do zawartości
Fa1ce

Zakup głośników wraz z amplitunerem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuje w przyszłym roku(lato) zakupić głośniki 5.1 lub 5.0 wraz z amplitunerem.Więc tak,maksymalny budżet jaki mogę wydać na zestaw to 3tys zł.Głównie zestaw będzie mi służył do filmów.Teraz zaczynają się schody ponieważ, wymiar mojego pokoju to 12m2(4x3).Znalazłem takie głośniki i amplituner.Chyba trochę za duże głośniki ,do tak małego pokoju?Jak tak,to co polecacie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nawet mniejsze pomieszczenie, które dodatkowo spełnia też inne funkcje niż pokój kinowy, i wsadziłem sobie zestaw 5.0 od MA (patrz podpis). Wcale nie żałuję, choć do ideału rozmieszczenia głośników trochę brakuje. :)

Wszystko jest jeszcze w fazie dopracowywania, ale już jestem zadowolony. Suba na pewno do tego pokoju nie kupie - za mały metraż. 5.0 daje odczuć basy wystarczająco nawet i sąsiadom. :D

Natomiast co do głośników i ampli proponuję jednak wybrać się do sklepu w którym będziesz mógł posłuchać takiej kombinacji. Może znajdziesz coś w tym budżecie, co Ci się bardziej spodoba. Lepiej pooglądać i posłuchać, a potem decydować.

Miłej zabawy. :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź misiaczek.Wiem,że odsłuch w sklepie był by najlepszy,ale nie mam takiej możliwość w moim mieście.Więc będę musiał się kierować opiniami w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może warto podjechać do sąsiedniego miasta i zapytać w salonach? Umówić się telefonicznie na odsłuch wcześniej. Taka wycieczka może się opłacić. :)

Poza tym kupując na allegro czy w innych sklepach internetowych tracisz praktycznie możliwość negocjacji ceny, a uwierz mi warto się targować i można sporo urwać z ceny albo wydębić jakieś dodatki (np. kabelki).

A co do opinii w internecie - większej polaryzacji zdań, odnośnie wszelkich sprzętów elektronicznych, ze świecą szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sąsiednich miastach też nie mam takiej możliwość.Najbliższe miasto(większe) to Wrocław,ale ode mnie jest oddalone o 80km.Widzę,że posiadasz amplituner Harman/Kardon AVR 255.Jak się spisuje ten sprzęt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pokój 20 m2 i ten własnie zestaw głosników tj Jamo S606 bez suba. Napedzane sa przez amplituner Pioneer vsx 820 i powiem ci ze spisuje sie jak dla mnie rewelacyjnie. zestaw wyniosl mnie troche ponad 3 tys wiec ja moge Ci jedynie polecic taka konfiguracje;) pzdr

"Poza tym kupując na allegro czy w innych sklepach internetowych tracisz praktycznie możliwość negocjacji ceny, a uwierz mi warto się targować i można sporo urwać z ceny albo wydębić jakieś dodatki (np. kabelki)"

dokładnie tak jak misiaczek pisze:) kupowałem w salonie z Hi-Fi dostałem optyka gratis i kabelki do podłaczenia przednich kolumn gratis;) dodatkowo w porównaniu do cen np Media-Markt ten sam sprzet kosztuje cos ponad 4 tys... wiec mozna zaoszczczedzic;)

Edytowane przez slom33k
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diablos na początek zachęcam do przeczytania forumowego testu tego ampli: http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=14255&st=0&p=137925entry137925

Tu test z audio.com.pl: http://audio.com.pl/pdf/testy/amplitunery_av/amplitunery11.pdf

Mogę powiedzieć tyle, że ten harman jest aż nad to mocny jak do mojego metrażu. :) Jak ja coś oglądam to cały dom ze mną ogląda, a przynajmniej słucha. :D

A poważnie... Gra bardzo fajnie, detalicznie, naturalnie, bez zbędnego poprawiania dźwięku. Wiem, że sam wzmacniacz nie gra, jednak kiedy go kupowałem, w grę wchodziło jeszcze kilka konstrukcji konkurencyjnych i przesłuchałem wtedy denona 1910/11 i on miał dla mnie dziwnie plastikowy dźwięk... po prostu mi nie spasował. Oczywiście słuchałem wtedy na samych frontach MA BR5 (dopełnienie do 5.0 kupiłem niedawno).

Moja opinia o tym harmanie jest taka, że da się na nim słuchać muzyki (koncerty z dźwiękiem przestrzennym, bo stereo to tak średnio), a filmy to czysta poezja. Jednym słowem jestem zadowolony. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po dłuższych poszukiwaniach.Znalazłem sklep gdzie jest możliwość odsłuchu tych głośników(Jamo s606hcs) i amplitunera(Pioneer vsx-820 i Harman Kardon AVR 255).Za dwa tygodnie wybieram się na odsłuch.Mam nadzieje,że będzie warta ta wycieczka ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolega dojrzał do słusznej ze wszech miar decyzji o odsłuchu w sklepie. :) I świetnie. Nie kupisz kota w worku, ani marketowego chłamu. Miłej wycieczki i niech będzie owocna. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odsłuchaj jeszcze jamo 606 z onkyo tx-sr508 lub onkyo tx-sr578 i bym jeszcze polecił kolumny do odsłuchu Quadral Quintas 5000 z tymi piecami

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AR-kadiusW sklepie nie posiadają tych amplitunerów i głośników przez Ciebie wymienionych.

Zastawiam się jeszcze nad tym amplitunerem Denon AVR-1611.Czy jest wart uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

określ się gdzie mieszkasz to zaraz coś znajdziemy gdzie można odsłuchać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AR-kadius W tym sklepie zamierzam odsłuchać sprzęt.Sklep znajduję się w miejscowość Długołęka koło Wrocławia.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to możesz odsłuchać wszystko co mają w tym sklepie, co spełnia Twoje założenia budżetowe. ;)

Z kolumn w tym przedziale to może jeszcze to: Wharfedale i to: M-AUDIO. Nic innego z tej strony nie rzuca się w oczy... Przynajmniej w tej cenie.

Z ampli do przesłuchania dodaj: denony 1611 i 1911; onkyo jak się znajdzie, ale to nie są ampli do muzyki raczej, a na pewno nie w tym segmencie; może będą mieli jakąś yamahę w tym sklepie (na stronie nie zauważyłem) to też przesłuchaj.

Pozostaje słuchać, słuchać i jeszcze raz słuchać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AR-kadius W tym sklepie zamierzam odsłuchać sprzęt.Sklep znajduję się w miejscowość Długołęka koło Wrocławia.

Pozdrawiam

we Wrocławiu masz dwa MM ,dwa saturny,następny Salon Audio-Video FUSIC Bolesławiecka 1

Wrocław http://wroclaw.fusic.pl/p,pl,4263,1.html ,Electroworld Kobierzyce Bielany ul. Czekoladowa 22 chociaż w tym ostatnim to za dużo nie będzie pewnie sprzętu do odsłuch-ale w trzech pierwszych na pewno jest dobry wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to możesz odsłuchać wszystko co mają w tym sklepie, co spełnia Twoje założenia budżetowe. ;)

Dokładnie ma taki zamiar,żeby odsłuchać wszystkiego co się da w tym sklepie.

we Wrocławiu masz dwa MM ,dwa saturny,następny Salon Audio-Video FUSIC Bolesławiecka 1

Wrocław http://wroclaw.fusic.pl/p,pl,4263,1.html ,Electroworld Kobierzyce Bielany ul. Czekoladowa 22 chociaż w tym ostatnim to za dużo nie będzie pewnie sprzętu do odsłuch-ale w trzech pierwszych na pewno jest dobry wybór

AR-kadius jak nic nie wybiorę w pierwszym sklepie, to przejadę się do salonu Fusic. A co do Media-Markt ,Saturn i innych marketów to nie ma sensu tam odsłuchiwać sprzętu,ponieważ brak oddzielnego pomieszczenia na odsłuch.Tam co najwyżej, to można pomacać towar.No chyba,że się mylę co do marketów?

Pozdrawiam

Edytowane przez Diablos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, dość dawno temu, jak w Krakowie zrobili pierwszego MediaMarkta, to mieli takie wydzielone pomieszczenie z lepszym sprzętem. Po jakiejś przebudowie pozbyli się tego i ślad po pomieszczeniu zaginął... Szkoda. :(

A ogólnie oczywiście - market nadaje się do obejrzenia sprzętu a nie odsłuchu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepszy rydz niż nic,lepiej tam posłuchać niż w ogóle-a najlepszy odsłuch to będziesz miał tylko i wyłącznie w swoim mieszkaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że tak. Ciężko wymagać, idąc do marketu czy sklepu, żeby mieli identyczne warunki jak w naszym gniazdku. :) Ale market to jednak bardziej poglądowo, a sklep trochę lepiej...

Wszystko i tak okazuje się, jak przynosi się sprzęt do domu. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję denona 1610 i głośniki harmana HKST14.Zestaw w kinie według mnie gra rewelacyjnie.Naprawdę dają dużo choć na takie nie wyglądają no i zajmują mało miejsca.Obecnie zestaw ten nazywa się HKTS16 ,więc weź je może pod uwagę.Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem po odsłuchu.Wybór padł na głośniki Jamo,a amplituner Pioneer VSX-820.Jak na razie zakupiłem amplituner,głośniki będę miał po niedzieli.Żeby odsłuchać, wszystkie głośniki i amplitunery w tym sklepie.Trzeba poświęcić cały dzień na to.Teraz mam pytanie.;Jakie, kable zakupić głośnikowe i kabel optyczny?Taki kabel głośnikowy wystarczy?

Edytowane przez Diablos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że taki kabel wystarczy. Optyczny też, żeby nie był specjalnie drogi (przekaz cyfrowy, więc kabel "nie gada" w tym temacie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Głośniki dotarły do mnie i zostały podłączone wczoraj(prawie cała sobota zleciała).Co do głośników i amplitunera grają świetnie jak dla mnie.Jestem zaskoczony pozytywnie. Przedtem posiadałem głośniki komputerowe(Cretaive Pro Gamer 500 THX)więc nie mam zbytnio porównania.Jeszcze pozostało mi rozstawić odpowiednie głośniki i będzie cacy.Co od amplitunera to jedyny minus,że meni się nie wyświetla ,gdy jest podłączony kablem HDMI.Tak,poza zakup planowałem dopiero na lato.Troszkę to przyśpieszyłem.

Dzięki za pomoc i rady: misiaczek i AR-kadius, +1 do reputacji się należy ;)

Pozdrawiam

Edytowane przez Diablos
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czekamy na fotki jakieś jak to u Ciebie wygląda, jak się już ustawisz do końca. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...