Skocz do zawartości
eaglecode

Pytanie odnośnie jakości obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

jestem nowy jesli chodzi o urzadzenia RTV, sta moje wątpliwości , otóż niedawno kupiłem telewizor marki philips lcd 37pfl5405h/12. do tv mam podłączoną konsole ps3 (hdmi) oraz cyfrowy polsat ( scart). grając niezaobserwowalem zadnego smuzenia , zaniku jakosci obrazu itp. natomiast ogladajac tv np tvp1 czasami (zadko ) pojawia mi sie jakby dostrajanie obrazu tzn. obraz na 1 sek. robi sie jasniejszy i po chwili znowu wraca do stanu poprzedniego, druga rzecza jaka zauwazylem to pojawianie sie smug (bardzo zadko ) , natomiast ogladajac filmy z pen-drive'a wszystko jest ok. A teraz mam pytanie czy tego typu rzeczy sa normalne czy tez musze zgłosic tv do serwisu , za udzieloną odpowiedz z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w porządku. Albo inaczej, nic nie odbiega od tego co jest normą w tego typu produktach. Jeśli nie chcesz aby telewizor automatycznie zmieniał parametry, w zależności od sygnału na wejściu, to powyłączaj wszelkie dynamiczne funkcje, typu Dynamic Contrast. W Philipsach to jeszcze jest coś co się nazywa Active Control.

Poza tym seria 5 Philipsa, to jest klasa budżetowa, nie należy od niej oczekiwać cudów i referencyjnej jakości obrazu. To nie ten przedział cenowy.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za udziloną odpowiedz, mam jeszcze jedno pytanie . Czy zastosowanie innego zlacza (posiadam scart) miedzy tv a dekoderem da jakas roznice. w dekoderze mam wejscie tylko na scart natomiast w tv component i hdmi . Czy sa jakies kable scart to component i czy taki kabel wplynalby na jakosc obrazu.

a teraz drugie pytanie skoro widze ze ludzie potrafia udzielac szczegolowych informacji :) . podczas ogladania tv jak ekran jest jasny (np jakies biale tlo , duzo swiatla ) wtedy dzwiek zaczyna pierdziec jak jest ciemno to jest ok . czy to moze byc wina kabla scart?

Edytowane przez eaglecode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dekoderze SD najlepszą jakość daje połączenie Scart-RGB. W tym celu w dekoderze należy w konfiguracji wybrać RGB jako sygnał wyjściowy, no i koniecznie zastosować kabel tzw. pełny, czyli posiadający wszystkie piny połączone przewodami w obu wtyczkach. Ważne jest aby podłączyć to do gniazda scart w telewizorze oznaczonego jako scart/RGB, zazwyczaj posiada tez ono niższą numerację, na przykład AV1. Na drugim gnieździe scart sygnał RGB zazwyczaj nie jest wspierany.

Lepszą jakość na telewizorze LCD uzyskasz przy połączeniu kablem HDMI, ale to wymaga dekodera HD, wyposażonego w takie gniazdo. Przy czym różnica w jakości może być całkiem spora, szczególnie w tych tańszych telewizorach. Jeśli miałbym się pokusić o wartości liczbowe to szacowałbym ją na 20 do 30%.

Scart component w dekoderze SD raczej nie przyniesie poprawy, jeśli w ogóle sygnał componentowy SD jest wspierany.

Problem z dźwiękiem opisywany wyżej może mieć wiele przyczyn, problem z kablem (z masą, albo z ekranowaniem) może być jedną z nich.

Zastosowanie lepszej jakości kabla scart, z racji na analogowy charakter przesyłu sygnału, zawsze może dać poprawę. W skrajnych przypadkach bardzo dużą, jeśli pierwotny kabel był słabej jakości. Zawsze należy dążyć do stosowania kabli możliwie najwyższej dostępnej jakości. Przy przesyle analogowym sygnałów AV, ma to zasadnicze znaczenie.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eaglecode, w pierwszej kolejności należy w odpowiedni sposób dodać urządzenie w telewizorze. Chodzi o przypisanie złączna SCART do urządzenia, w tym przypadku dekodera. Jest to zrobisz jest już połowa sukcesu, bo telewizor automatycznie dostosuje swoje parametry. Problemy, o których wspominasz może także rozwiązać aktualizacja softweara w telewizorze. Najlepiej jeśli uda Ci się również zaktualizować oprogramowanie w dekoderze.

Daj znać czy udało się rozwiązać problem. Jeśli będziesz miał pytania chętnie pomogę i odpowiem. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , zastosowałem sie do Pana rad. A mianowicie sprawdziłem kabel (jest to podstawowy kabel SCART który dostałem wraz z dekoderem ) zaktualizowalem tv, od początku dodalem sprzet i jak narazie jest ok , nie wiem czy kupujac kabel za 50 zł poprawilbym jeszcze cos.

dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...