Skocz do zawartości
Wacław Misiura

MBox R650/R600/R500/P500

Rekomendowane odpowiedzi

chcąc wreszcie przeprowadzić formatowanie HDD [po wgraniu nowego oprogramowania] i skopiować najpierw zawartość na dysk zewnętrzny napotkałem problem.

zewn. dysk 2,5" podłączam po USB 2.0 [A - szeroka wtyczka] i odtwarzacz nie widzi dodatkowego dysku - dysk sformatowany jest w systemie NTSF z powodu, niektórych materiałów przekraczających rozmiar 4GB.

zaznaczam, że również miałem problem z pendrive 16GB, również NTSF.

mogę się tylko domyślać, że ten system plików nie jest rozpoznawany przez środowisko Linuks, na jakim jest oparty MBox.

jakieś rozwiązania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dysk zewnętrzny Toshiby - 640G. Dysk jest widoczny przez M-Boxa R600. Nagrywam na niego, przegrywam z niego, odtwarzam. Bez problemów. Kupując dysk zwracałem uwagę, aby był zasilany tylko jednym kablem. Nie wiem , jak R600 zachowałby się przy dysku na dwa kable (mam takiego WD), ale wolałem nie ryzykować. Dysk oczywiści sformatowany w systemie NTFS. sądzę, ze to może być problem M-Boxa

Edytowane przez sp3nyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złącze drukarkowe USB (B) służy tylko i wyłącznie do podłączania M-Boxa do PC. Do podłączania dysków zewnętrznych służą porty typu A. Sprawdź czy inne pendrive'y Ci działają i jeśli tak to napisz jakie. W M-Boxa'ch zdarzają się pojedyncze problemy z USB ale jeśli już taki wystąpi to padają wszystkie złącza i żadne urządzenia USB nie są widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z innych gwizdków działały wszystkie do 4 GB [emtec, kingston], wszystkie w systemie Fat32.

Ja przy przesyłaniu dużych plików podłączam do PC za pomocą tradycyjnego gniazda USB - też działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do dysku samsunga, dzisiaj dowiedziałem się, że wina leży właśnie po stronie HD.

w parametrach dysku opisano: +5V 0,85A

a to za dużo na MBox'a, które z USB podaje +5V 0,5A.

pozostaje mi proces kopiowania poprzez PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...