Skocz do zawartości
depe

Rock & Roll Hall Of Fame Concerts 2xBD

Rekomendowane odpowiedzi

101108_halloffame-bluray.jpg61--xToh1DL.jpg

Video:

Video codec: VC-1

Video resolution: 1080i

Aspect ratio: 1.78:1

Original aspect ratio: 1.78:1

Audio:

English: DTS-HD Master Audio 5.1

English: DTS-HD Master Audio 2.0

Subtitles

None

Discs:

50GB Blu-ray Disc

Two-disc set (2 BDs)

29 i 30 Października 2009 w słynnej Madison Square Garden, NY odbyły się koncerty z okazji 25 rocznicy Rock & Roll Hall Of Fame.

Wydarzenie bez precedensu. Ponadczasowe kawałki, wielcy wykonawcy.. Oglądałem w TV i naprawdę jest to niesamowity event.

Patrząc na setlistę i artystów.. po prostu szczęka opada.

Teraz jest już na Blu-Ray.

Wg. wielu recenzji najlepszy muzyczny BD 2010.

http://www.blu-ray.com:

Video: 9/10

Audio: 10/10

Dodatki: 9/10

Ogólna rekomendacja: 10/10

Płytki zamówione. Napiszę kilka słów jak dojdą.

Setlist:

01. Introduction - TOM HANKS

02. Great Balls of Fire - JERRY LEE LEWIS

03. Woodstock - CROSBY, STILLS & NASH

04. Almost Cut My Hair - CROSBY, STILLS & NASH

05. Love Has No Pride - CROSBY, STILLS & NASH with Bonnie Raitt

06. The Pretender - CROSBY, STILLS & NASH with Jackson Browne

07. Love the One You're With - CROSBY, STILLS & NASH with James Taylor

08. For Once in My Life - STEVIE WONDER

09. The Tracks of My Tears - STEVIE WONDER with Smokey Robinson

10. The Way You Make Me Feel - STEVIE WONDER with John Legend

11. The Thrill Is Gone - STEVIE WONDER with B.B. King

12. Higher Ground / Roxanne - STEVIE WONDER with Sting

13. Superstition - STEVIE WONDER with Jeff Beck

14. Me and Julio Down by the Schoolyard - PAUL SIMON

15. You Can Call Me Al - PAUL SIMON

16. Here Comes the Sun - PAUL SIMON with David Crosby and Graham Nash

17. The Wanderer - PAUL SIMON with Dion DiMucci, Little Anthony and the Imperials

18. Two People in the World - PAUL SIMON

19. The Sounds of Silence - SIMON & GARFUNKEL

20. The Boxer - SIMON & GARFUNKEL

21. Bridge over Troubled Water - SIMON & GARFUNKEL

22. Baby I Love You - ARETHA FRANKLIN

23. Don't Play That Song - ARETHA FRANKLIN

24. Chain of Fools - ARETHA FRANKLIN with Annie Lennox

25. For Whom the Bell Tolls - METALLICA

26. Sweet Jane - METALLICA with Lou Reed

27. Iron Man / Paranoid - METALLICA with Ozzy Osbourne

28. All Day and All of the Night - METALLICA with Ray Davies

29. Enter Sandman - METALLICA

30. Vertigo - U2

31. Magnificent - U2

32. Because the Night - U2 with Bruce Springsteen, Patti Smith and Roy Bittan

33. I Still Haven't Found What I'm Looking For / Promised Land - U2 with Bruce Springsteen

34. Gimme Shelter - U2 with Mick Jagger, Fergie and will.i.am

35. Stuck in a Moment You Can't Get Out Of - U2 with Mick Jagger

36. Beautiful Day - U2

37. People Get Ready - JEFF BECK with Sting

38. Let Me Love You Baby - JEFF BECK with Buddy Guy

39. Foxy Lady - JEFF BECK with Billy Gibbons

40. A Day in the Life - JEFF BECK

41. Hold On I'm Comin' - BRUCE SPRINGSTEEN & THE E STREET BAND with Sam Moore

42. Soul Man - BRUCE SPRINGSTEEN & THE E STREET BAND with Sam Moore

43. The Ghost of Tom Joad - BRUCE SPRINGSTEEN & THE E STREET BAND with Tom Morello

44. Fortunate Son - BRUCE SPRINGSTEEN & THE E STREET BAND with John Fogerty

45. Pretty Woman - BRUCE SPRINGSTEEN & THE E STREET BAND with John Fogerty

46. Jungleland - BRUCE SPRINGSTEEN & THE E STREET BAND

47. A Fine Fine Boy - BRUCE SPRINGSTEEN & THE E STREET BAND with Darlene Love

48. New York State of Mind - BRUCE SPRINGSTEEN & THE E STREET BAND with Billy Joel

49. Born to Run - BRUCE SPRINGSTEEN & THE E STREET BAND with Billy Joel

50. Your Love Keeps Lifting Me Higher - BRUCE SPRINGSTEEN & THE E STREET BAND with Darlene Love, John Fogerty, Sam Moore, Billy Joel and Tom Morello

BONUS MATERIAL:

01. Mexico - CROSBY, STILLS & NASH with James Taylor

02. Teach Your Children - CROSBY, STILLS & NASH with Bonnie Raitt, Jackson Browne and James Taylor

03. Uptight - STEVIE WONDER

04. I Was Made to Love Her - STEVIE WONDER

05. Signed, Sealed, Delivered I'm Yours - STEVIE WONDER

06. Mercy, Mercy Me - STEVIE WONDER with John Legend

07. Mrs. Robinson / Not Fade Away - SIMON & GARFUNKEL

08. Turn the Page - METALLICA

09. Iron Man / Paranoid - METALLICA with Ozzy Osbourne (unedited version)

10. Mysterious Ways - U2

11. Where Is the Love / One - U2 with the Black Eyed Peas

12. Freeway Jam - JEFF BECK

13. Big Block - JEFF BECK

14. London Calling - BRUCE SPRINGSTEEN & THE E STREET BAND with Tom Morello

15. Your Love Keeps Lifting Me Higher - BRUCE SPRINGSTEEN & THE E STREET BAND with Darlene Love, John Fogerty, Sam Moore, Billy Joel and Tom Morello (unedited version)

Edytowane przez depe
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, patrząc na zestaw wykonawców i utwory koncert marzenie, tylko podstawowe pytanko:

Gdzie to cudo kupić (oczywiście w miarę rozsądnej cenie) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, patrząc na zestaw wykonawców i utwory koncert marzenie, tylko podstawowe pytanko:

Gdzie to cudo kupić (oczywiście w miarę rozsądnej cenie) ?

Zanim zamówisz, podejrzyj może najpierw jakąś "próbkę".

Jak dla mnie, ten koncert wygląda po prostu żałośnie. Przypomina bal karnawałowy w Domu Pomocy Społecznej. Wrażenie raczej przygnębiające niż radosne.

Strzęp dawnej świetności tych wielkich ludzi muzyki.

Zresztą, jest to generalny problem (mój problem) koncertów BD/DVD. Albo mamy zapis sprzed lat, młodych, pełnych wigoru muzyków w latach swej świetności, ale z marnym obrazem i dźwiękiem. Albo współczesny zapis, z "wypasionym" audio i video, ale ... żal patrzeć. Kilku brzuchatych, zniszczonych używkami dziadków, którzy z trudnością poruszają się po scenie. Oczywiście są wyjątki, ale jest ich zbyt mało, jak np. Queen "Rock Montreal" 1981.

Pozdrawiam.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zamówisz, podejrzyj może najpierw jakąś "próbkę".

Jak dla mnie, ten koncert wygląda po prostu żałośnie. Przypomina bal karnawałowy w Domu Pomocy Społecznej. Wrażenie raczej przygnębiające niż radosne.

Strzęp dawnej świetności tych wielkich ludzi muzyki.

Zresztą, jest to generalny problem (mój problem) koncertów BD/DVD. Albo mamy zapis sprzed lat, młodych, pełnych wigoru muzyków w latach swej świetności, ale z marnym obrazem i dźwiękiem. Albo współczesny zapis, z "wypasionym" audio i video, ale ... żal patrzeć. Kilku brzuchatych, zniszczonych używkami dziadków, którzy z trudnością poruszają się po scenie. Oczywiście są wyjątki, ale jest ich zbyt mało, jak np. Queen "Rock Montreal" 1981.

Pozdrawiam.

Ale pojechałeś!!!

Myslę,że duuużo za mocno.Zapewne myślałeś o Crosby,Stills & Nash :-)

Proponuję zapoznać się ze współczesną twórczością Johna Mayalla,Carlosa Santany,B.B. Kinga,Johna Becka,ZZ Top,Roberta Planta,The Allmans Brother's Band czy "nieśmiertelnych" The Rolling Stones oraz wielu,wielu innych. Czy stracili oni chociaż troszeczkę na swojej atrakcyjności? Czy Mick Jagger źle porusza się na scenie? Czy Robert Plant w "Strange Sensation" wygląda jak "dziadek"? Czy David Gilmour zapomniał jak się trzyma gitarę? :-)

Wiesz... wszyscy starzejemy się, ale...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zamówisz, podejrzyj może najpierw jakąś "próbkę".

Jak dla mnie, ten koncert wygląda po prostu żałośnie. Przypomina bal karnawałowy w Domu Pomocy Społecznej. Wrażenie raczej przygnębiające niż radosne.

Strzęp dawnej świetności tych wielkich ludzi muzyki.

Zresztą, jest to generalny problem (mój problem) koncertów BD/DVD. Albo mamy zapis sprzed lat, młodych, pełnych wigoru muzyków w latach swej świetności, ale z marnym obrazem i dźwiękiem. Albo współczesny zapis, z "wypasionym" audio i video, ale ... żal patrzeć. Kilku brzuchatych, zniszczonych używkami dziadków, którzy z trudnością poruszają się po scenie. Oczywiście są wyjątki, ale jest ich zbyt mało, jak np. Queen "Rock Montreal" 1981.

Pozdrawiam.

Oglądałeś to wydanie? Wydaje mi się, że twoja opinia wypacza w sposób całkowity jego jakość i jest z gruntu niesprawiedliwa. Miałem przyjemność je oglądać i dla mnie było bardzo dobrze w przeważającej części :) mimo, że nie lubię składanek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pojechałeś!!!

Myslę,że duuużo za mocno.Zapewne myślałeś o Crosby,Stills & Nash :-)

Proponuję zapoznać się ze współczesną twórczością Johna Mayalla,Carlosa Santany,B.B. Kinga,Johna Becka,ZZ Top,Roberta Planta,The Allmans Brother's Band czy "nieśmiertelnych" The Rolling Stones oraz wielu,wielu innych. Czy stracili oni chociaż troszeczkę na swojej atrakcyjności? Czy Mick Jagger źle porusza się na scenie? Czy Robert Plant w "Strange Sensation" wygląda jak "dziadek"? Czy David Gilmour zapomniał jak się trzyma gitarę? :-)

Wiesz... wszyscy starzejemy się, ale...

Mówimy tutaj o koncercie. Tyko i wyłącznie. Twórczości nie oceniam. A koncert kupuję dla klimatu. Odpalam projektor i czuję się zupełnie inaczej niż podczas odsłuchu płyty stereo. W tym przypadku jedyny klimat jaki odczuwam to "refleksja na temat przemijania" :)

Żal patrzeć na B.B. Kinga, Simon&Garfunkel czy Gibbonsa. A wspomniany przez Ciebie Jagger wyglądał przy Fergie jak jej dziadek na weselu.

Trójka Crosby,Stills & Nash to już "oddział geriatrii".

Chciałbym być należycie zrozumiany. Nie jest moim celem szydzić z ludzi w podeszłym wieku. Staram się tylko zaznaczyć, że ten konkretny koncert zamiast radości i euforii może wyzwolić odczucia wprost przeciwne. Mnie osobiście mocno przygnębił. Nie chcę go więcej oglądać.

Edytowane przez Argi
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dla Ciebie głównym kryterium jest wiek wykonawców, to o czym tu rozmawiać? Daj Boże aby brylujący na listach przebojów dwudziestoparolatkowie mieli tyle żywotności co Jager, Springsteen czy inni z tego koncertu.  Poza tym wolę ledwo ruszającego się podstarzałego artystę, niz szalejące na scenie beztalencie. Widziałeś koncert Cohena z Londynu? To już dziadzio, z trudem wytrzymuje ten koncert, ale magia i wrażenia są niezapomniane...

Atmosfera koncertu Rock & Roll Hall Of Fame wg mnie niepowtarzalna. Świetne wydawnictwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Argi;

Masz 100% racji.

Oglądając BD Paul Simon & Friends w "Bridge over Troubled Water" musiałem przerwać.

Lepiej czasem zachować w pamięci portret Artysty z okresu świetności.

Edytowane przez janunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówimy tutaj o koncercie. Tyko i wyłącznie. Twórczości nie oceniam. A koncert kupuję dla klimatu. Odpalam projektor i czuję się zupełnie inaczej niż podczas odsłuchu płyty stereo. W tym przypadku jedyny klimat jaki odczuwam to "refleksja na temat przemijania" :)

Żal patrzeć na B.B. Kinga, Simon&Garfunkel czy Gibbonsa. A wspomniany przez Ciebie Jagger wyglądał przy Fergie jak jej dziadek na weselu.

Trójka Crosby,Stills & Nash to już "oddział geriatrii".

Chciałbym być należycie zrozumiany. Nie jest moim celem szydzić z ludzi w podeszłym wieku. Staram się tylko zaznaczyć, że ten konkretny koncert zamiast radości i euforii może wyzwolić odczucia wprost przeciwne. Mnie osobiście mocno przygnębił. Nie chcę go więcej oglądać.

Fakt: Crosby,Stills & Nash nie zachwycają ale duety BRUCE SPRINGSTEEN-a z BONO dają radę! Zaś Jagger całkiem nieźle się trzyma hehe, urodą to on nigdy nie grzeszył ani zdolnościami wokalnymi - raczej osobowością sceniczną :), ogólnie nie będę się wdawał w jakieś polemiki bo pewne sprawy są bardzo subiektywne - mi się w każdym razie wydawnictwo bardzo spodobało - zwłaszcza duety których próżno szukać gdzieś indziej :), no i nie wiem czemu się czepiasz P. Simona i A. G.??? Dla mnie np: BOXER brzmi bardzo poprawnie - celowo odsłuchałem tego kawałka z ich koncertu w Rzymie i jest OK ; no ale może słoń mi nadepnął na ucho :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej czasem zachować w pamięci portret Artysty z okresu świetności.

Jak dla mnie, jest to najcelniejszy komentarz do tego wydawnictwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś internetowy sklep w UK (który wysyła do Polski) gdzie kupi się to wydawnictwo ? W Polsce nie znalazłem w żadnym sklepie.

Gdzie najtaniej ?

Edytowane przez coyote333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....czekam i przyszło wieczorem

Zabrałem się za oglądanie - na gorąco PQ/10/10 AQ /10/10 obraz i dżwiek rewelacyjny

Występy artystów na wysokim poziomie pełne emocji i profesjonalizmu - 5,5 h muzycznych przeżyć

Polecam każdemu miłośnikowi Rocka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedz w jakim sklepie kupiłeś i ile wyniósł koszt z wysyłką. Mam wersję DVD.

Właśnie skończyłem oglądać. REWELACJA. Koncert wspaniały.

To jak wykonują utwór The Ghost of Tom Joad BRUCE SPRINGSTEEN & THE E STREET BAND i Tom Morello do słuchania na kolanach. Kupuję Bluray na 100% tylko na razie nie wiem

gdzie. HELP !!!!!!!

Edytowane przez coyote333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zaraz zamawiam. Tylko jeszcze chciałem się upewnić czy nie jest to tylko region A. Tak pisze na tej stronie która podałeś. I jeszcze jedno. Czy przesyłka była dostarczana przez pocztę ? Czy awizo gdy nie ma kogoś w domu, czy zostawiają paczki w skrzynkach. Pytam bo często mnie nie ma w domu, a boję się żeby ktoś mi nie zwinął przesyłki.

Edytowane przez coyote333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

czy dwu-płytowa wersja BLURAY z AMAZONA ma region B? bo tam jest napisane że tylko A.....

niech ktoś da znać kto od nich kupował.

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest ktoś zainteresowany tym wydawnictwem proszę o wiadomość prywatną. Mam do odsprzedania 1 egz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cena rozsądna, to mogę przytulić .... w folii, czy rozdziewiczona ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polemizuję z tą dobrą ceną. Nie ma opcji "kup teraz", aukcja kończy się za pięć dni, a na razie za 99 PLN...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...