Skocz do zawartości
mmil

Kupno Novatrona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuje zakup jakiegoś odtwarzacza sieciowego i na razie wybór padł na Novatrona NTR83wt (choć nie wykluczam innego).

Sprawy, które są dla mnie najważniejsze:

- wygląd + wyświetlacz LCD z którego można wybierac pliki do odtwarzania (może ktoś poleci coś jeszcze innego)

Odtwarzacz będzie służył przede wszystkim do odtwarzania muzyki w formacie FLAC. W związku z tym pierwsze pytanie laika. Czy z wyjścia audio cyfrowego (optycznego) można puścić dżwięk do ampli lub wzmacniacza w formacie PCM (odtwarzacz służyłby w zasadzie jako konwerter flac'ów do pcm) - ampli nie nie obsluguje flaców. Dla mnie odpowiedz nie jest niestety oczywista..

Oprócz muzyki to oczywiscie odwarzanie filmow avi, rmvb itp.

Co przemawaia za Novatronem to wspomniany wyglad i lcd (może ktoś poleci cos innego).

Oprocz tego przystepna cena( ok700pln za odtwarzacz bez hdd). Mam zewnetrzny hdd 640GB podlaczany przez usb (zasilany przez usb). Czy Novatron to obsluży ? Czytalem na forum,ze są jakies problemy przy wylaczaniu jezeli podpiety hdd na usb - czy to już jest rozwiązane ?

Prosze o odpowiedz i ewentualne uwagi i polecenie (moze cos innego ).

Pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Planuje zakup jakiegoś odtwarzacza sieciowego i na razie wybór padł na Novatrona NTR83wt (choć nie wykluczam innego).

Sprawy, które są dla mnie najważniejsze:

- wygląd + wyświetlacz LCD z którego można wybierac pliki do odtwarzania (może ktoś poleci coś jeszcze innego)

Odtwarzacz będzie służył przede wszystkim do odtwarzania muzyki w formacie FLAC. W związku z tym pierwsze pytanie laika. Czy z wyjścia audio cyfrowego (optycznego) można puścić dżwięk do ampli lub wzmacniacza w formacie PCM (odtwarzacz służyłby w zasadzie jako konwerter flac'ów do pcm) - ampli nie nie obsluguje flaców. Dla mnie odpowiedz nie jest niestety oczywista..

Oprócz muzyki to oczywiscie odwarzanie filmow avi, rmvb itp.

Co przemawaia za Novatronem to wspomniany wyglad i lcd (może ktoś poleci cos innego).

Oprocz tego przystepna cena( ok700pln za odtwarzacz bez hdd). Mam zewnetrzny hdd 640GB podlaczany przez usb (zasilany przez usb). Czy Novatron to obsluży ? Czytalem na forum,ze są jakies problemy przy wylaczaniu jezeli podpiety hdd na usb - czy to już jest rozwiązane ?

Prosze o odpowiedz i ewentualne uwagi i polecenie (moze cos innego ).

Pozdrawiam

m

Witaj

odpowiem połowicznie gdyż nie wiem jak Novatron sprawdzi się jako "konwerter" FLAC'ow - nie używam. Jeśli chodzi o odtwarzanie filmów to odtwarza praktycznie wszystkie znane mi formaty (nie miałem jeszcze filmu, którego nie otworzył a oglądam sporo "releasów" :)). Używam także dysku 500GB w kieszeni 2,5" zasilana z dwóch portów USB (działa w sumie także na jednym - ale na wszelki podłączyłem dwa) - nie ma z nim problemu jeśli na dysku jest jedna partycja. W przypadku dwóch (ja miałem drugą partycję recovery HP) novatron nie wyłączał się prawidłowo przy podłączony dysku USB. Po zmianie partycji na jedną dużą problemy nie występują. Zaś co do LCD :))) - to całkowicie

zbędny "bajer" - pierwszą rzeczą, którą robię po aktualizacji (oprócz podania parametrów urządzenia) jest wyłączenie LCD wraz z durnym niebieskim przyciskiem Power.

Podsumowując jestem z mojego novatrona (NTR82) zadowolony - sprawdził się jako "zgrywacz" materiału z kaset VHS, odtwarzacz filmów/muzyki i tuner DVBT. Oczywiście ma jeszcze kilka mankamentów (drobiazgów do poprawienia) ale ciągle jest rozwijany plus chłopaki z icroon'a robią do niego IMS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Podsumowując jestem z mojego novatrona (NTR82) zadowolony - sprawdził się jako "zgrywacz" materiału z kaset VHS"

czy zgrywając z wejścia Video lub scart masz obraz bez zakłóceń ? Bo na moim NTR82 np jak włączę w urządzeniu z którego zgrywam jakieś menu to krawędź jest poszarpana, logo ekranu też i w niektórych momentach obraz też - szczególnie niektóre kolory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...