Skocz do zawartości
misiek30

Tvix 6500 i WD My Book Network Drive

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

To moj pierwszy post na forum chociaz przeczytalem chyba wszystko na temat Tvixa 6500.Niestety nie znalazlem nic na interesujacy mnie temat.

Jestem posiadaczem Tvixa 6500 jak i rowniez dysku WD My Book Network Drive 2TB. Czy istnieje mozliwosc polaczenia tych dwoch urzadzen? (wireless lub kablem usb z pominieciem kompa)

Jedyne co udalo mi sie znalezc to zhakowanie WD do NFS server ale niestety nie wiem jak to zrobic! - czarna magia dla mnie :-(

Jesli ktos posiada wiedze jak to zrobic prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

To moj pierwszy post na forum chociaz przeczytalem chyba wszystko na temat Tvixa 6500.Niestety nie znalazlem nic na interesujacy mnie temat.

Jestem posiadaczem Tvixa 6500 jak i rowniez dysku WD My Book Network Drive 2TB. Czy istnieje mozliwosc polaczenia tych dwoch urzadzen? (wireless lub kablem usb z pominieciem kompa)

Jedyne co udalo mi sie znalezc to zhakowanie WD do NFS server ale niestety nie wiem jak to zrobic! - czarna magia dla mnie :-(

Jesli ktos posiada wiedze jak to zrobic prosze o pomoc.

Rozumiem, ze chodzi ci o sieć, a nie zwykłe połączenie przez usb - nie chcę obrażać twojej inteligencji.

Nie wiem, jak można zhakować twój WD. Ale problem mamy taki sam. Chcesz korzystać z zasobów dysku, wtedy gdy komputer nie jest włączony, prawda?

Myślę ciągle nad zakupem (tak naprawdę czekam na wersję USB 3.0) takiego urządzenia: iOmega iConnect Wireless Station:

iconnect_large.png

opis

To pozwala nawet na używanie dysku jako ftp - czyli dostęp do niego z sieci, z pracy, wakacji itp. Uwaga po roku opłata 6 USD za kolejny rok.

Jest to wersja 2.0. iOmega przechodzi na 3.0 od teraz - już są zewnętrzne dyski 3.0, mam nadzieję, ze to ustrojstwo też wkrótce będzie. A jak nie, to jest to znacznie taniej niż dysk NAS i możesz podłączyć swoje 3 dyski, które posiadasz, albo w jedno z wejść podpiąć drukarkę.

Mam nadzieję, że o to ci chodziło.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to moze jakies rozwiazanie ale nie chce narazie dokupowac nastepnego urzadzenia tym bardziej ze WD sam w sobie posiada taka usluge jak zdalny dostep do zasobow dysku tez platna i nazywa sie MioNet.

Polaczenie kablem USB chociaz wydaje sie oczywiste takie nie jest! WD posiada jedno gniazdo USB ale jest to tylko wejscie czyli rozszeza pojemnosc juz isniejaca. Czyli na Tvixie nie moge ognie mogladac filmow ktore sa zapisane na WD ;-(

Jesli ktos zna rozwiazanie tego problemu prosze o pomoc.

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy można poprosić link do opisu dokładnie do tego urządzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy można poprosić link do opisu dokładnie do tego urządzenia?

Jeżeli to do mnie, to dałem link powyżej "opis".

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nie, źle zadałem pytanie, chodziło mi o link do tego WD My Book Network Drive 2TB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@misiek30, na pewno da się.

Podłącz go pod jakis router, switch albo hub. Zainstaluj w/g instrukcji, nadaj mu stały adres IP, a później w 6500, w zakładce network wpisz go jako dysk sieciowy(podajesz adres ip, maskę, i bramę oraz login i hasło, ale WD raczej tego nie ma, wiec zostawiasz puste pole). Dysk wybierasz poprzez naciśnięcie GO TO na pilocie .

Edytowane przez Slawko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...