Skocz do zawartości
maxkorzen

BOSE T10 czy zupełnie coś innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Czytałem sporo opinii na forum ale niestety nie wyrobiłem sobie zdania dlatego postanowiłem założyć swój temat.

Swego czasu trafiłem z żoną na pokaz systemu BOSE Lifestyle. byliśmy pod wrażeniem jaki dźwięk można wydobyć z takich małych głośników.

Wtedy postanowiliśmy, że na gwiazdkę kupimy sobie takie coś.

Jednak im bliżej wydania tej kasy tym bardziej się zastanawiam, czy warto.

Poniżej przedstawię na czym mi zależy a co jest zbędne i gdzie będę montował system.

Pokój o wymiarach 5,5 x 4 m, wys 2,7 dłuższym bokiem otwarty na resztę domu. Ściany gładkie, minimalizm meblowy.

Głośniki nie powinny być duże i raczej wiszące z uwagi na małe dzieci.

w BOSE podobała mi się adaptacja dźwięku w zależności od ustawienia głośników. Nie wiem, czy BOSE dostosowuje się do zmian w usytuowaniu mebli.

(Oglądałem DENONa - tam dołączany jest mikrofon kalibracyjny)

Nie potrzebuję odtwarzacza Blu-Ray ani BD, gdyż źródłem audio/video będzie PS3.

potrzebuję min 3 wejścia HDMI (PS3, Nka, jedno wolne - w przyszłości np. rzutnik HD) oraz możliwość przekazania obrazu 1080i na LCD. Upsclaling obrazu byłby miły, oraz możliwość przekazania obrazu 3D(to tak na przyszłość).

Charakterystyka odsłuchu : 60% filmy, 15% muzyka klasyczna. 15% techno, 10% piosenki dla dzieci :)

BOSE Lifestyle T10 to koszt 8 tyś zł,

byłęm w DENONie, zaproponowano mi zestaw (niestety nie pamiętam modeli) za ok 7,5 tyś

ale np są i zestawy za 1,5 tyś np: DHT-1311XP

http://denon.pl/pl/Product/Pages/ProductLanding.aspx?CatId=83742842-dc75-4090-b169-b916700fd158&SubId=8b8b4f1a-e5c8-4778-9e0c-3ae508022566

a może Wy możecie zaproponować coś innego : Harman/Kardon?

w DENONie razi wielkość, w BOSE desing jest dużo lepszy, szczególnie, że wizualnie jest podobny do PS3.

Wiem, że temat rzeka i co osoba do inne zdanie, ale proszę byście choć mnie nakierowali gdzie szukać : wśród jakich firm?

pozdrawiam

maxkorzen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki od BOSE ( 16 ) , ale elektronika inna ... np. Yamaha 767 , 1016 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...