Skocz do zawartości
cvbs

Nowy Popcorn A-210

Rekomendowane odpowiedzi

Masz rację w 100%, niestety :/

Dziś próbowałem odpalić sobie kilka plików mkv i nie poszły na A-110, no i pewnie nie pójdą?

[ciach]

niestety nie. nie zapowiada się. chociaż może kompresję nagłówka zrobią. dało się na realtek'u to i tutaj pewnie jest szansa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak już wyczytałem w czym jest problem i właśnie sobie przerabiam pliczek, tyle że po lanie to jakieś 1:30h dla pliki 2GB, tragedia :/

Zapowiadają że jest już jakiś FW beta testowany i że do końca roku ma wyjść poprawka jakaś.

Jestem fanem Popcorna i pewnie kupię w przyszłości następny model ale wolałbym aby ten jeszcze pochodził :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny sprzęcior ale brakuje mi czytnika kart pamięci. Czy można podłączyć do niego jakąś uniwersalkę (Compact Flash, SD, XD, MS) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie

jest Dune H1 - kosztuje tyle samo, moim zdaniem ladniejszy i lepiej wykonany, e-sata, czytnik kart SD...a na deser - pełna obsługa BD z menu w BD-J

Bebechy identyczne

wybór oczywisty

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś Tobie się chyba pomyliło - cena popcorn A-210 będzie oscylować w granicach 799 a DUNE HD1 999 - nie to żebym bronił popcorna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe - dzisiaj dzwoniłem do Human media i nie mają go i nie wiadomo czy w tym roku będą. Więc cenę tą póki co bym się nie sugerował. Poczekajmy do oficjalnego wprowadzenia. Póki co A-210 jest NIE DO DOSTANIA - nawet na ebay worldwide go nie ma - czyli nie ma go w żadnym kraju. Można składać pre-ordery i nic więcej. Wrócimy do rozmowy o cenach w pierwszym kwartale 2011 - zobaczymy jak to będzie wyglądać.

Na chwilę obecną wiemy tyle że dune H1 w USA kosztuje średnio 250$ a popcorn ma na stronie sugerowaną cenę 199$ - więc te 50$ na pewno w przyszłości się objawi tym że popcorn będzie tańszy.

Poza tym dla mnie dune jest trochę zbyt duży. Wolę coś mniejszego i lżejszego. Na BD-Java mi nie zależy 100% filmów i tak oglądam mkv więc nawet obsługa BD iso mnie nie rajcuje.

Edytowane przez radoskur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś Tobie się chyba pomyliło - cena popcorn A-210 będzie oscylować w granicach 799 a DUNE HD1 999 - nie to żebym bronił popcorna.

A-210 - cena będzie na poziomie 929zł. Dune H1 - 999zł, A200- w okolicach 760zł.

Wszystkie 3 odtwarzacze mają swoje plusy i wady. Wybór jest kwestią gustu i szczegółowych wymagań klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wziawszy pod uwage stabilnosc dune i jej wyposarzenie - jak dla mnie wybor jest oczywisty

Nie ma sensu zaklinanie rzeczywistosci. A210 kosztowac u nas 780zl nie bedzie nigdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wziawszy pod uwage stabilnosc dune i jej wyposarzenie - jak dla mnie wybor jest oczywisty

Nie ma sensu zaklinanie rzeczywistosci. A210 kosztowac u nas 780zl nie bedzie nigdy

co do ceny A210 - mysle ze bedzie tyle kosztować za rok. jak będzie następca.

Z drugiej strony - mamy jeden z najwyższych VATów w EU i za chwile może być jeszcze wyższy... Ponadto jest prawie 14% cło na takie urządzenia.

Czyli na wejściu już cena w porównaniu do US droższa o kilkadziesiąt procent. Do tego tradycyjny przelicznik producentów USD=EUR i mamy ceny jakie mamy.

Sporo producentów rzuca na rynki (np AMD) swoje produkty w cenie przykładowej 299$ na US i 299€ na EU...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście ja jak będą zamawiał sprzęt to zamówię zza granicy na fakturę EU i vatu nie zapłacę. Ostatnio kupiłem TV Sharpa 52LE705E za 3800zł :-) a popcorn A 200 w tym sklepie był za niewiele ponad 450zł więc A210 jak będzie to pewnie poniżej 650zł po przeliczeniu EURO na PLN.

@mobor - a masz jakieś większe doświadczenia z Dune H1? Mnie tylko gabaryty tego urządzenia nieco odstraszają... w zasadzie brak mobilności - w delegacje raczej takiego klocka nie wezmę, poza tym szukam odtwarzacza który:

1. Odtworzy materiał 1080p24 z dźwiękiem 7.1 bez zająknięcia dźwięku z płynnym obrazem

2. Pracuje jako dysk wymienny USB (nie znoszę wgrywać filmów po 12-15GB czy nawet 20GB przez LAN) po prostu podpinam kablem USB pod laptopa a dysk który jest w odtwarzaczu ma się pojawić w kompie, po USB spokojnie można uzyskać prędkość 25MB/s a po LAN-ie max 8MB mi lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisanie co kto moze kupic i gdzie ns ŚWIECIE to juz jest troche rozmowa bez sensu w gruncie rzeczy

Ty sciagniesz z holandii za np 450zl a ja dotrę do manufaktury w schenzen która faktycznie tłucze ppcorny i bez wiekszego trudu opylą mi za te same pieniążki tuzin playerów. I jeszcze sie w pas ukłonią

A co do Vatu. Od przyszłego roku mają uregulować zakupy transgraniczne wewnatrz UE bo za duzo na tym tracą a budzet UE zaczyna swiecic pustkaą. Tzn bedzie jednolity system kontroli takich zakupów

Ja mam A200 i Dune D1 (dune jeszcze nie odpalałem)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niczym

poza tym ze ten wyswietlacz powoduje ze odtwarzacz wygląda jak odtwarzacz a nie przerosniety dysk zewnetrzny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymam się jeszcze kilka tygodni z zakupem i zobaczę może jednak na dune się skuszę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można kupić w USA Popcorna A-210 ?

Na oficjalnej stronie cena niby w dolarach ale chyba nie mają go na stanie ;/ pisze

Estimated Ship Dates (Feb 24, 2011) więc dopiero 24 Luty by wysyłali... masakra normalnie.

Znacie jakieś inny sklep który sprzedaje Popcorna A-210 z USA ? Chodzi mi oczywiscie kupno na adres US, nie PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko Dune nie ma pełnego wsparcia do sieci gigabitowej a popcorn z tego co widać chyba tak

Pełnego żaden nie ma - chipset Sigma nie otrzymał certyfikatu Gigalan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niczym

poza tym ze ten wyswietlacz powoduje ze odtwarzacz wygląda jak odtwarzacz a nie przerosniety dysk zewnetrzny

a z nową wersją oprogramowania w końcu jest przydatny - działa nawigacja na wyświetlaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...