Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: nMultiroomHD (będzie jeszcze uzupełniany o pozostałe szczegóły)

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że umowy tylko na 24 miesiące, w takim układzie to po prostu porażka. :( Kto w dzisiejszych czasach bierze umowę na tak długi okres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie kończy za miesiąc i podziękuje N bez sensu ten ich multiroom na 2 pokoje hehheheh.W cyfrze+ kupie sobie splitera i podepnę 8 dekoderów zero kłótni z dzieckiem teściową i teściem o telewizor aha + żona ogląda te swoje badziewia argentyńskie. :angry:

Edytowane przez gryzli1972

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arsenal, nie ma w d... :-) MR dla obecnych abo bedzie jeszcze w tym roku.

Ależ oczywiście, że ma w d... . Ta wspaniała strategia szacunku dla obecnego klienta na pewno zrobi furorę. Podeślijcie może info jak traktować obecnych klientów do Sony albo M$. Może i oni zaczną sprzedawać GT5 i

Kinecta tylko w zestawie z nową konsolą przez pierwszy miesiąc. Niech wszystkie gry tak zaczną sprzedawać. Na pewno spotka się to ze zrozumieniem i radością wszystkich już posiadających te konsole bo przecież idą święta, nie sobie firma nałapie nowych klientów. My poczekamy, jak zawsze.

Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam rozumieć, ze to tylko z turbodekoderem? Ja ze starych klientów i jeszcze rok mam przed sobą umowy... czyli nie będę mógł dokupić dekodera bo nie mam turbo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem ciekawe info do pierwszego posta ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem ciekawe info do pierwszego posta ; )

WOW ... Gmeru, kawał dobrej roboty.

Zgadzam się, to nie jest prosta usługa ale ... daje olbrzymie mozliwości.

Ja podsumuję jeszcze ze swoich obserwacji:

Minimalna konfiguracja nMultiroomHD to:

- nbox recorder w wersji turbo (jesli ktoś ma zwykły to najpierw musi go uturbić bo inaczej nie zadziała) podłaczony dwoma kablami do konwertera SAT twin lub quad ew. do instalacji multiswitchowej)

- dekoder ADB-2850, który trzeba dokupić na własność (promocje opisane przez Gmera). Dekoder ten NIE MUSI być podłaczony konwertera i anteny SAT. Dla osiągnięcia lepszej funkcjonalności mozna go podłaczyć do trzeciego wejścia konwertera quad ew. do instalacji multiswitchowej. Wtedy na 100% można co innego oglądać na obu tunerach i co innego nagrywać, a wszystko z różnych transponderów. Przy braku podłaczenia białego slave'a do anteny czasami (rzadko) może nastapić konflikt, że systemowi będzie brakować sygnału do trzeciego tunera w systemie. Biały slave warto jeszcze podłaczyć do naziemnej anteny w celu odbioru naziemnej telewizji cefrowej DVB-T (MPEG-4) gdyż biały ma taki tuner wbudowany. Wtedy na czarnym masterze będzie można oglądać i nagrywać programy z tunera DVB-T w białym.

- oba dekodery MUSZĄ być spięte kablem ethernetowym lub wpięte do domowej sieci LAN poprzez router. Gdy router jest podłaczony do inetrnetu działają oczywiście wszystkie funkcje internetowe n. Można spróbować połaczyć dekodery przez Wi-Fi ale muszą być to dobre AccessPointy dające dużą przepustowość gdyż muszą umożliwić przesłanie sygnału HD. Jeżeli dekodery zostaną rozłaczone działać będzie tylko czarny master, biały nie będzie działać.

Przy podłaczeniu jw. z białego dekodera można korzystać z zasobów czarnego tj. z biblioteki VOD oraz nagrywać na twardym dysku czarnego.

Nie wiem ... i tu pytanie do Gmera ... co z funkcją TimeShift. Czy też jest zdublowana dla obu dekoderów?

Nie wiem też czy można nagrywać na twardy dysk podłączony do białego, a jeśli tak czy można wtedy korzystać z tych zasobów z czarnego?

I na koniec jedna ważna rzecz: jeśli zabierze się biały dekoder np. do babci czy na działkę i podepnie pod antenę SAT to ... nie będzie działać. Do działania wymaga, jak napisałem wyżej, połaczenia z czarnym.

Tyle moich spostrzeżeń.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy turbo musi być podłączony dwoma kablami antenowymi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy turbo musi być podłączony dwoma kablami antenowymi ?

A jak sobie wyobrażasz oglądanie na jednym i drugim tunerze programów z różnych transponderów w tym samym czasie z jednego konwertera?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, pytanie za sto punktów, czy na tym nowym sofcie jest jeszcze ikonka You Tube??? A jesli jest to czy po jej odpaleniu jest cos wiecej oprócz czerwonej planszy? Lekki off topic ale bardziej mnie YT to interesuje niz multiroom.

P.s Multiroom, bardzo ciekawe, jeszcze bardziej zaawansowany ale w sypialni to ja mam lepszy multiroom niz ten w n. Nazywa sie ...żona i precz z tv w sypialni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam natomiast nieco inne pytanie, które chyba nie padło. Jest szansa, że będzie możliwość zastąpienia białego dekodera kompem i na nim oglądać? Zdaje sobie sprawę, że to będzie nie do końca legalne.

Edytowane przez glasser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jeszcze mamy kupic tobie komputer?

Masz zly dzien, zeby takie glupie pytania zadawac!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ... i tu pytanie do Gmera ... co z funkcją TimeShift. Czy też jest zdublowana dla obu dekoderów?

Nie wiem też czy można nagrywać na twardy dysk podłączony do białego, a jeśli tak czy można wtedy korzystać z tych zasobów z czarnego?

Pozdro

Póki co funkcja time-shiftu nie działa na białym dekoderze. W przyszłości ma się pojawić. Gdy biały box jest wykorzystany do usługi Multiroom to funkcjonalność podłączenia dysku zewnętrznego jest wyłączona. Korzysta się z dysku, który jest zamontowany w Turbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę a myślałem ze nie dożyję :) A tu taka niespodzianka. Trzeba będzie zamówić choćby do pobawienia się. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam natomiast nieco inne pytanie, które chyba nie padło. Jest szansa, że będzie możliwość zastąpienia białego dekodera kompem i na nim oglądać? Zdaje sobie sprawę, że to będzie nie do końca legalne.

Jeśli piszesz o takim oglądaniu poza usługą nMultiroom HD to jest to legalne i mozesz wykorzystać nCAM HD i np. takie rozwiązanie:

http://allegro.pl/skystar-hd2-ci-slot-hd2-ncam-hd-canal-hd-polsat-i1318217023.html

Do tego potrzebujesz oczywiscie dodatkowego PC-a.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piszesz o takim oglądaniu poza usługą nMultiroom HD to jest to legalne i mozesz wykorzystać nCAM HD i np. takie rozwiązanie:

http://allegro.pl/skystar-hd2-ci-slot-hd2-ncam-hd-canal-hd-polsat-i1318217023.html

Do tego potrzebujesz oczywiscie dodatkowego PC-a.

Pozdro

Chodzi mi właśnie o oglądanie dzięki multiroom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie kończy za miesiąc i podziękuje N bez sensu ten ich multiroom na 2 pokoje hehheheh.W cyfrze+ kupie sobie splitera i podepnę 8 dekoderów zero kłótni z dzieckiem teściową i teściem o telewizor aha + żona ogląda te swoje badziewia argentyńskie. :angry:

8 dekoderów podepniesz, ale nic nie zobaczysz bez podłączenia sygnału antenowego do nich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na MR już od dłuższego czasu i jestem zadowolony, że wreszcie startuje.Już nikt nie powie, ze go nie ma, bo jest- i to się chwali N.Jak tylko aktualni abonenci będą mieć możliwość skorzystania z MR to przygarnę i ja tą usługę. Jedną mam tylko uwagę, a właściwie hasło do przemyśleń dla N. Może kiedyś w przyszłości udałoby się wprowadzić usługę MR taką, jak ma sky UK lub działającą na podobnej zasadzie, gdzie możemy sobie zamówić do 4 dekoderów PVR.Ktoś może powiedzieć, że jest to mało prawdopodobne, bo jak można podłączyć 4 TWIN tunery do satelit Asra i Hot Bird? Można by w tym celu zastosować multiswich 9/x i wszystkie boxy podłączyć do jednej sieci domowej, tak jak to ma miejsce w obecnym rozwiązaniu. Ale to tylko takie moje luźne przemyślenia...może kiedyś się ziszczą, a na razie brawa dla autora testu-bardzo ciekawie napisane.

Pozdrawiam FIGA1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 dekoderów podepniesz, ale nic nie zobaczysz bez podłączenia sygnału antenowego do nich :)

W N tez musisz podciągnąć kabel do białego żeby móc korzystać ze wszystkich dobrodziejstw.Więc nie widzę różnicy.Zgadzam sie natomiast w 100% z FIGA1 moim przedmówca to jest w 100% multiroom a nie dualroom jak jest w N.Platforma N jakby chciała to by wprowadziła taka usługę np za dodatkowy odbiornik mieś 20 zł .Na pewno miałaby więcej chętnych na ta usługę bo przecież nie każdy mieszka w bloku i 2 pokojach .Są ludzie gdzie mieszkają w domach jednorodzinnych i potrzebują więcej jak 2 odbiorniki.Podejrzewam że takich abonentów jest bardzo dużo bo tak jak ja nie maja dostępu do telewizji kablowej więc z musu wybierają platformy cyfrowe.

Edytowane przez gryzli1972

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy turbo musi być podłączony dwoma kablami antenowymi ?

A jak sobie wyobrażasz oglądanie na jednym i drugim tunerze programów z różnych transponderów w tym samym czasie z jednego konwertera?

Pozdro

Witam,

Mam podobne pytanie co kolega wyżej.

Czy nie wystarczy podpiąć jednego kabla do czarnego a drugiego do białego żeby oglądać różne programy (bez nagrywania oczywiście)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę to jeszcze jutro chociaż widzę same problemy w tym rozwiązaniu ; ) Ale zobaczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam podobne pytanie co kolega wyżej.

Czy nie wystarczy podpiąć jednego kabla do czarnego a drugiego do białego żeby oglądać różne programy (bez nagrywania oczywiście)?

Jeśli dobrze Cię rozumiem, to chcesz na siłę podłączyć jeden do Turbo, drugi do białego. Od razu Ci mówię, że nie wiem jak takie rozwiązanie ma funkcjonować, ale raczej polecałbym zastosowanie dwóch kabli do Turbo, w białym nie musi być kabla satelitarnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze Cię rozumiem, to chcesz na siłę podłączyć jeden do Turbo, drugi do białego. Od razu Ci mówię, że nie wiem jak takie rozwiązanie ma funkcjonować, ale raczej polecałbym zastosowanie dwóch kabli do Turbo, w białym nie musi być kabla satelitarnego.

Hmm, czyli dwa kable do czarnego (zero do białego) będzie działać a po jednym do czarnego i białego już nie, tak? (Wiem że przy dwóch kablach byłyby problemy z nagrywaniem, ale to najmniejszy problem)

Pytam, gdyż nie wiem czy wychodzić na dach (dość stromy) póki jeszcze śniegu nie ma. Nie wiadomo kiedy multiroom ruszy dla stałych abonentów, a nie chciałbym żeby później okazało się że brakuje mi kabli.

Edytowane przez Blanciq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zmodernizuj swoj zestaw, kup konwerter monoblock quad dodatkowe kable i bedziesz mial 2 kable do czarnego dekodera i np. 1 kabel do bialego i jeden na zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quada juz mam (jeden wolny slot pozostaje). No nic, pewnie będę musiał sie wspinać na dach i ciągnąć kabel :/

Dzieki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam jak GMERU zrobi test po wifi, mam pełną instalację z netem ( access point) do czarnego, w drugim pokoju instalację DVB-T, neta i Hot Birda do białego. Zostaje tylko wymienić na turbo i ewentualnie pociągnąć kabel eternetu (wiercenie w stropie) ale mam nadzieję, że po wifi będzie OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...