Jump to content
Sign in to follow this  
mulec

Tani zestaw 5.0 do KD - co polecacie ?

Recommended Posts

Witam

Mozecie polecic cos sensownego w kwocie powiedzmy do 700 zł amp+kolumny 5.0 - kolumny raczej mniejsze, tak do pokoju 7m2 ? Poprostu trzeba mi cos zeby przyzwoicie gralo w KD i stereo, kolumny niewielkich gabarytow, wszystko ma byc podlaczone do ferdka DVD-890HX. Ot taki uniwersalny zestaw w chwilach odpoczynku. A ze jest to pokoj w bloku nie chce ładowac nic wiekszego i mocniejszego. Czasem jakis fim, muza, radio.

Czytalem troche w necie, ale trudno tak kupowac w ciemno, a moze ktos ma tu doswiadczenia z tego typu zestawami.

Sprzet moze byc nowy/uzywany.

Z gory dzieki.

O ampli + głośnikach zapomnij w takiej cenie.

Zresztą sam pokój jest ograniczeniem i tak jak piszesz dużych nie ma co wstawiać.

A kupić amplituner pod słabe głośniki mija się z celem i funkcjonalnością.

Najlepszym rozwiązaniem wg mnie będzie zestaw 5.1 Genius:

http://www.ceneo.pl/1547823

Wszystko połączysz chinchami (ferguson ma wyjście 5.1 analogowe).

Z tym że po analogu Ci pójdzie jedynie:

Dolby Digital

WMA

MP1, MP2, MP3

LPCM

Vorbis

DTS jedynie przez wyjścia cyfrowe (także masz ograniczenie w przypadku niektórych filmów DVD z dźwiękiem DTS.

-----

Może inni poradzą Ci coś innego ?

Edited by moonfall84

DTS jedynie przez wyjścia cyfrowe (także masz ograniczenie w przypadku niektórych filmów DVD z dźwiękiem DTS.

-----

Może inni poradzą Ci coś innego ?

dzieki za pomoc,

wlasnie o to wyjscie cyfrowe sie rozchodzi, dobrze by było zeby wzmacniacz ja posiadal.

No to nie pozostaje Ci nic innego jak:

http://www.ceneo.pl/74933

Podpinasz kablem optycznym i działa.

Tańszych głośników które posiadają własny wzmacniacz i gniazdo optyczne nie uświadczysz.

Opcja tak jak pisałeś amplituner + głośniki 5.0(1) to wydatek 2-3x większy niż masz w budżecie.

EDIT 1:

Ale wg mnie dla samego DTS nie warto kupować tych Logitechów.

Będziesz miał większy pokój, odłożysz trochę kasy to wtedy kupisz coś porządnego (tj. ampli + zestaw 5.1).

EDIT 2:

Od siebie jeszcze dodam że miałem starszy zestaw Geniusa (ten co Ci zaproponowałem jest ulepszony i ma poprawione wady poprzednika), co prawda podłączony do PC i podczas oglądania Władcy Pierścieni robił piorunujące wrażenie ! (aktualny sprzęt gra lepiej ale to już inna półka).

Edited by moonfall84

No to nie pozostaje Ci nic innego jak:

http://www.ceneo.pl/74933

Podpinasz kablem optycznym i działa.

Tańszych głośników które posiadają własny wzmacniacz i gniazdo optyczne nie uświadczysz.

Opcja tak jak pisałeś amplituner + głośniki 5.0(1) to wydatek 2-3x większy niż masz w budżecie.

EDIT 1:

Ale wg mnie dla samego DTS nie warto kupować tych Logitechów.

Będziesz miał większy pokój, odłożysz trochę kasy to wtedy kupisz coś porządnego (tj. ampli + zestaw 5.1).

EDIT 2:

Od siebie jeszcze dodam że miałem starszy zestaw Geniusa (ten co Ci zaproponowałem jest ulepszony i ma poprawione wady poprzednika), co prawda podłączony do PC i podczas oglądania Władcy Pierścieni robił piorunujące wrażenie ! (aktualny sprzęt gra lepiej ale to już inna półka).

dzieki za pomoc

sprawa wyglada tak, ze właściwy zestaw KD mam w swoim domu, nie bywam tam jednak dosc czesto, gdyz przez wiekszosc czasu mieszkam u swojej dziewczyny. Ona ma mieszkanie w bloku dlatego tez nie chce kupowac nic "wydajniejszego" zeby nie miec problemu z sąsiadami. Pokój do którego potrzebuje ten zestaw ma właściwie 12m2, ale miejsce gdzie stoi sofa i tv zajmuje polowe pokoju (stąd te 7m2 o których pisałem). Niestety nie da sie wygospodarowac wiecej miejsca (zeby np. wszystko ustawic na srodku pokoju) dlatego tez szukam czegos co w zupelnosci by wystarczylo do naglosnienia połowy pokoju.

O tym Logitech-u czytalem duzo dobrego, ale fakt, dla samego dts-u nie warto kupować.

Prawdopodobnie pojde w strone proponowanego Genius-a, no chyba ze ktos ma jeszcze jakies propozycje.

Jest jeszcze jedna opcja. Co gdybym kupił jakis uzywany amp z wyj. cyfrowym za 300-400 zł i do tego jakies satelitki ? Zdaloby to egzamin ? Jesli tak, to za jakimi satelitkami sie rozgladac ?

Edited by mulec