Sign in to follow this  
Followers 0
lis22

Problem z odtwarzaniem filmów BD w Pover DVD

56 posts in this topic

do wyższych wersji tak ( zresztą masz info co jest płatne co nie w aktualizacjach ) , podstawowe aktualizacje umożliwiające oglądanie BD to gratis , spokojnie ta wersja wystarczy , sam mam ją na kompie i wszystkie filmy chodzą po za małymi wyjątkami np film 2012 nie działa.

0

Czyli masz to co ja , a to oznacza tylko jedno , przy power dvd grzebać już nie musisz. Zmień kabel na dvi-d , powinno pójść

Edited by pedro1
0

DVI z dwóch stron? - do kompa i do monitora?

a przejściówka na DVI do PC by wystarczyła? - gdzieś taką mam ...

a z tych aktualizacji mogę coś pobrać?

Edited by lis22
0

DVI-D tak z dwóch stron , a te aktualizacje nie musisz , one są już płatne , najwyżej później możesz sobie chyba na miesiąc triala power dvd 10 ściągnąć , ja tak zrobiłem do filmu 2012

0

Czyli nie wszystkie filmy będą chodzić na tym PowerDVD 7?

ech ... chyba najlepiej kupić sobie PlayStation 3 i podpiąć przez HDMI do monitora - będą i filmy i gry ;)

0

No nie wszystkie , ta wersja powerdvd już nie jest aktualizowana. Ze wsparcia technicznego zalecili aktualizację do 10 :D

0

A 10 można gdzieś kupić?,albo chociaż 8,9?

w sklepach nie ma a na necie 9 ultra jest droga - ponad 400 zł ...

0

tutaj masz tu , ale nie jestem pewien , czy to wersja ultra , kiedyś widziałem stronę , gdzie była oferowana 10 i to za przystępną cenę , ale teraz nie pamiętam

Już znalazłem LINK

Edited by pedro1
0

Mam Vistę na drugim kompie (laptopie) + power dvd i też śmiga

Już przemęczenie , zaraz kładę się spać , odpisałem na post z poprzedniej strony a skasować już nie mogę.

Pzdr

Edited by pedro1
0

A w kwestii DVI i D-Sub: kolega ma starszego GeForca / porównywalnego z moim Radeonem /,kupił nagrywarkę BD / też LG,takie samo pudełko jak moja /,wraz z nią dostał PowerDVD 8 / płyta taka sama jak moja /,w grafice ma tylko wyjście D-Sub i filmy mu chodzą - oglądał już " Kac Vegas "," Starcie Tytanów " i ostatnio tego nieszczęsnego " Robin Hooda " i wszystko mu działa ...

Edited by lis22
0

Zaraz pójdę się spytać o cenę tego kabelka DVI ale z instrukcji dostarczonej do monitora wynika że będę musiał kupić dwa kable,bo będę musiał wtedy osobno podłączyć dźwięk:

" Połącz złącze [HDMI/PC/DVI-D AUDIO IN] z tyłu monitora z kartą dźwiękową w komputerze. "

nie za bardzo się znam ... czy wtedy nie będę mógł podłączyć do PC głośników?.

0

Byłem pewien , że przez d-sub sygnał hd zabezpieczony hdcp nie powinien iść , może u kolegi idzie , tylko skalowany.

Sam już nie wiem , starałbym się na twoim miejscu wyeliminować wszelkie podejrzenia i sprawdzić na innym kablu.

A jak nic to nie da , to wina raczej po stronie karty lub jej sterów.

HD4870 z tego co znalazłem w sieci TUTAJ miały problemy , także występowały one przy niektórych monitorach TU

0

To ja już nic nie wiem ...

kupować ten kabel czy nie?,30 zł piechotą u mnie nie chodzi ...

cały czas wykazuje mi że mam złe sterowniki do karty graficznej / najnowsze / - i tu,ciekawostka: CyberLink BD Advisor pokazuje mi ze mam stery 8.782.0.o a Catalyst pokazuje:

Driver Packaging Version 8.782-100930m-106921C-ATI

Catalyst™ Version 10.10

Provider ATI Technologies Inc.

2D Driver Version 8.01.01.1081

2D Driver File Path /REGISTRY/MACHINE/SYSTEM/ControlSet001/Control/CLASS/{4D36E968-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}/0000

Direct3D Version 8.14.10.0784

OpenGL Version 6.14.10.10243

Catalyst™ Control Center Version 2010.0930.2237.38732

ja już nie wiem,co robić ...

0

Jeśli szkoda kasy , to pożycz od kogoś kabelek dvi lub hdmi i będziesz wiedział.

0

Heh,nie mam od kogo - kumpel ma tylko D-Sub i mu filmy chodzą ...

w pudełku do grafiki mam tylko jakieś dwie przejściówki,żadnego kabla więcej.

Moja karta graficzna to dokładnie Asus EAH 4870 512MB

Edited by lis22
0

Byłem u kolegi i on ma monitor i grafikę połączoną przez D-Sub i tylko przez D-Sub a w programie CyberLink BD Advisor w obu zakładkach ma wszystko na zielono i filmy mu śmigają / PowerDVD 8.0 /

a u mnie CyberLink BD Advisor w obu zakładkach wykazuje trzy rzeczy na czerwono:

graphics card driver - 8.782.0.0 - no

player capabilly for bonus view: no

player capabilly for BD live: no

http://forum.gram.pl/upl/forum/2010_46/20101115122819.jpg

http://forum.gram.pl/upl/forum/2010_46/20101115152808.jpg

jeżeli ktoś ogląda filmy z płyt BD na grafice ATI,ma PowerDVD I program CyberLink BD Advisor to niech sprawdzi czy u niego też jest wszystko na Zielono ...

wygląda na to ze chyba grafika jest do bani ...

napiszę jeszcze na forum PCLab,może oni coś pomogą? - dosłownie jestem już w kropce ...kolega po prostu kupił nagrywarkę,podłączył,zainstalował PowerDVD i już oglądał filmy z płyt BD ...a też ma BD firmy LG.

Edited by lis22
0

U mnie to tak wygląda i wszystko chodzi.

cyberlinkadvisor.jpg

0

Cóż,a u mnie,nie ...

kolega ma porównywalny PC z moim,ma trochę lepszego procka i troszeczkę słabszą grafikę - tylko że on ma Intela,nVidie i windows 7 ultimate a ja AMD / ATI ...

i on ma wszystko na zielono i filmy mu chodzą - jak pisałem; kupił nagrywarkę,podłączył,zainstalował drivery z płyty i oglądał film.

Dodam jeszcze że na poprzednim monitorze dało się w VLC Playerze odtworzyć poklatkowo lub w postaci statycznych slajdów pliki BD z dźwiękiem a teraz w ogóle nic,pomimo zainstalowanego szeregu sterowników i playerów.

Edited by lis22
0

Z tego co szukałem w sieci , dużo osób miało problemy z tą kartą i Power Dvd 7 Ultra , niestety rozwiązania nie znalazłem.

Spróbuj ściągnąć trial przynajmniej na miesiąc powerdvd10( ten powinien chodzić ) , a później jeśli nie znajdziesz rozwiązania , wymień/sprzedaj kartę na inną , ja bym tak przynajmniej zrobił.

Edited by pedro1
0

Próbuję poprzez Media Player Classic Homecinema i obraz BD nie z płyty chodzi a oryginalna płyta,nie - " nie można renderować pliku " - nie da się nawet wejść w pliki playlist lub stream.

0

Byłem z tym " Robin Hoodem " u kolegi,On po włożeniu płyty do napędu i po uruchomieniu się PowerDVD ma tak jak ja ( zmienia się schemat kolorów na domyślny i jest taki ...hmm ... błysk ) ale zaraz potem płyta się uruchamia,jest czołówka Uniwersalu i menu ( choć trwa to dosyć długo ),oglądaliśmy też sam film,wszystko pięknie,ładnie,kolory,itp.

Ja mogę odtworzyć tylko BDRip w Media Player Classic HomeCinema ( przynajmniej wiem że komp odtwarza obraz HD ) ale z jakości tego ripa nie jestem zadowolony - tzn.obraz jest ładny ale bardzo jasny i taki stonowany kolorystycznie ( u kolegi mój oryginał odbiera normalnie,ma normalną czerń i kolory )

http://img824.imageshack.us/img824/8416/beztytuuuak.jpg

już na prawdę nie wiem,co zrobić ... wymienić kartę grafiki?,reklamować monitor/tv lub napęd BD? ( do 14 dni od daty kupienia mogę wymienić sprzęt na nowy

obawiam się że bawienie się kablami DVI czy innymi,nic tu nie da ...

Zabawne jest jeszcze to że w tym monitorze nie można zmniejszyć,zwiększyć nasycenia kolorów,czerni - opcje takie są dostępne tylko w trybie tv - tryb PC oferuje tylko jasność,kontrast i ostrość.

Zainstalowałem trial PowerDVD 10 i mam to samo,tyle że tym razem w ogóle idzie dalej dźwięk ale bez obrazu ....

chyba jedynym wyjściem z sytuacji byłoby oddanie tego napędu BD i kupienie stacjonarnego odtwarzacza Blu-Ray ...

Edited by lis22
0

A co myślicie o tym żeby oddać ten napęd BD lub jeżeli się nie da / raty / to po prostu kupić sobie jakiś w miarę tani odtwarzacz Blu-Ray / np.Sony BDP-S370 / i podłączyć go poprzez HDMI do tego monitora?

już mnie po prostu krew zalewa z tym komputerowym napędem i niemożliwości oglądania oryginalnych filmów na BD ...

0

Wypożyczyłem kabel DVI/HDMI - podłączyłem DVI do karty graficznej a HDMI do monitora i nic z tego - brak obrazu i komunikat" sprawdź kabel sygnałowy "

o co w tym chodzi?

0

Kabel DVI-D / DVI też nic nie pomógł - nadal czarny ekran z płyt BD

tylko jakość obrazu na PC jest dużo lepsza - jest jaśniej,żywiej.

0