Skocz do zawartości
lis22

Problem z odtwarzaniem filmów BD w Pover DVD

Rekomendowane odpowiedzi

do wyższych wersji tak ( zresztą masz info co jest płatne co nie w aktualizacjach ) , podstawowe aktualizacje umożliwiające oglądanie BD to gratis , spokojnie ta wersja wystarczy , sam mam ją na kompie i wszystkie filmy chodzą po za małymi wyjątkami np film 2012 nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz to co ja , a to oznacza tylko jedno , przy power dvd grzebać już nie musisz. Zmień kabel na dvi-d , powinno pójść

Edytowane przez pedro1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DVI z dwóch stron? - do kompa i do monitora?

a przejściówka na DVI do PC by wystarczyła? - gdzieś taką mam ...

a z tych aktualizacji mogę coś pobrać?

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DVI-D tak z dwóch stron , a te aktualizacje nie musisz , one są już płatne , najwyżej później możesz sobie chyba na miesiąc triala power dvd 10 ściągnąć , ja tak zrobiłem do filmu 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie wszystkie filmy będą chodzić na tym PowerDVD 7?

ech ... chyba najlepiej kupić sobie PlayStation 3 i podpiąć przez HDMI do monitora - będą i filmy i gry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wszystkie , ta wersja powerdvd już nie jest aktualizowana. Ze wsparcia technicznego zalecili aktualizację do 10 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 10 można gdzieś kupić?,albo chociaż 8,9?

w sklepach nie ma a na necie 9 ultra jest droga - ponad 400 zł ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz tu , ale nie jestem pewien , czy to wersja ultra , kiedyś widziałem stronę , gdzie była oferowana 10 i to za przystępną cenę , ale teraz nie pamiętam

Już znalazłem LINK

Edytowane przez pedro1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Vistę na drugim kompie (laptopie) + power dvd i też śmiga

Już przemęczenie , zaraz kładę się spać , odpisałem na post z poprzedniej strony a skasować już nie mogę.

Pzdr

Edytowane przez pedro1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w kwestii DVI i D-Sub: kolega ma starszego GeForca / porównywalnego z moim Radeonem /,kupił nagrywarkę BD / też LG,takie samo pudełko jak moja /,wraz z nią dostał PowerDVD 8 / płyta taka sama jak moja /,w grafice ma tylko wyjście D-Sub i filmy mu chodzą - oglądał już " Kac Vegas "," Starcie Tytanów " i ostatnio tego nieszczęsnego " Robin Hooda " i wszystko mu działa ...

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz pójdę się spytać o cenę tego kabelka DVI ale z instrukcji dostarczonej do monitora wynika że będę musiał kupić dwa kable,bo będę musiał wtedy osobno podłączyć dźwięk:

" Połącz złącze [HDMI/PC/DVI-D AUDIO IN] z tyłu monitora z kartą dźwiękową w komputerze. "

nie za bardzo się znam ... czy wtedy nie będę mógł podłączyć do PC głośników?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem pewien , że przez d-sub sygnał hd zabezpieczony hdcp nie powinien iść , może u kolegi idzie , tylko skalowany.

Sam już nie wiem , starałbym się na twoim miejscu wyeliminować wszelkie podejrzenia i sprawdzić na innym kablu.

A jak nic to nie da , to wina raczej po stronie karty lub jej sterów.

HD4870 z tego co znalazłem w sieci TUTAJ miały problemy , także występowały one przy niektórych monitorach TU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja już nic nie wiem ...

kupować ten kabel czy nie?,30 zł piechotą u mnie nie chodzi ...

cały czas wykazuje mi że mam złe sterowniki do karty graficznej / najnowsze / - i tu,ciekawostka: CyberLink BD Advisor pokazuje mi ze mam stery 8.782.0.o a Catalyst pokazuje:

Driver Packaging Version 8.782-100930m-106921C-ATI

Catalyst™ Version 10.10

Provider ATI Technologies Inc.

2D Driver Version 8.01.01.1081

2D Driver File Path /REGISTRY/MACHINE/SYSTEM/ControlSet001/Control/CLASS/{4D36E968-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}/0000

Direct3D Version 8.14.10.0784

OpenGL Version 6.14.10.10243

Catalyst™ Control Center Version 2010.0930.2237.38732

ja już nie wiem,co robić ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szkoda kasy , to pożycz od kogoś kabelek dvi lub hdmi i będziesz wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh,nie mam od kogo - kumpel ma tylko D-Sub i mu filmy chodzą ...

w pudełku do grafiki mam tylko jakieś dwie przejściówki,żadnego kabla więcej.

Moja karta graficzna to dokładnie Asus EAH 4870 512MB

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u kolegi i on ma monitor i grafikę połączoną przez D-Sub i tylko przez D-Sub a w programie CyberLink BD Advisor w obu zakładkach ma wszystko na zielono i filmy mu śmigają / PowerDVD 8.0 /

a u mnie CyberLink BD Advisor w obu zakładkach wykazuje trzy rzeczy na czerwono:

graphics card driver - 8.782.0.0 - no

player capabilly for bonus view: no

player capabilly for BD live: no

http://forum.gram.pl/upl/forum/2010_46/20101115122819.jpg

http://forum.gram.pl/upl/forum/2010_46/20101115152808.jpg

jeżeli ktoś ogląda filmy z płyt BD na grafice ATI,ma PowerDVD I program CyberLink BD Advisor to niech sprawdzi czy u niego też jest wszystko na Zielono ...

wygląda na to ze chyba grafika jest do bani ...

napiszę jeszcze na forum PCLab,może oni coś pomogą? - dosłownie jestem już w kropce ...kolega po prostu kupił nagrywarkę,podłączył,zainstalował PowerDVD i już oglądał filmy z płyt BD ...a też ma BD firmy LG.

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż,a u mnie,nie ...

kolega ma porównywalny PC z moim,ma trochę lepszego procka i troszeczkę słabszą grafikę - tylko że on ma Intela,nVidie i windows 7 ultimate a ja AMD / ATI ...

i on ma wszystko na zielono i filmy mu chodzą - jak pisałem; kupił nagrywarkę,podłączył,zainstalował drivery z płyty i oglądał film.

Dodam jeszcze że na poprzednim monitorze dało się w VLC Playerze odtworzyć poklatkowo lub w postaci statycznych slajdów pliki BD z dźwiękiem a teraz w ogóle nic,pomimo zainstalowanego szeregu sterowników i playerów.

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co szukałem w sieci , dużo osób miało problemy z tą kartą i Power Dvd 7 Ultra , niestety rozwiązania nie znalazłem.

Spróbuj ściągnąć trial przynajmniej na miesiąc powerdvd10( ten powinien chodzić ) , a później jeśli nie znajdziesz rozwiązania , wymień/sprzedaj kartę na inną , ja bym tak przynajmniej zrobił.

Edytowane przez pedro1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuję poprzez Media Player Classic Homecinema i obraz BD nie z płyty chodzi a oryginalna płyta,nie - " nie można renderować pliku " - nie da się nawet wejść w pliki playlist lub stream.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem z tym " Robin Hoodem " u kolegi,On po włożeniu płyty do napędu i po uruchomieniu się PowerDVD ma tak jak ja ( zmienia się schemat kolorów na domyślny i jest taki ...hmm ... błysk ) ale zaraz potem płyta się uruchamia,jest czołówka Uniwersalu i menu ( choć trwa to dosyć długo ),oglądaliśmy też sam film,wszystko pięknie,ładnie,kolory,itp.

Ja mogę odtworzyć tylko BDRip w Media Player Classic HomeCinema ( przynajmniej wiem że komp odtwarza obraz HD ) ale z jakości tego ripa nie jestem zadowolony - tzn.obraz jest ładny ale bardzo jasny i taki stonowany kolorystycznie ( u kolegi mój oryginał odbiera normalnie,ma normalną czerń i kolory )

http://img824.imageshack.us/img824/8416/beztytuuuak.jpg

już na prawdę nie wiem,co zrobić ... wymienić kartę grafiki?,reklamować monitor/tv lub napęd BD? ( do 14 dni od daty kupienia mogę wymienić sprzęt na nowy

obawiam się że bawienie się kablami DVI czy innymi,nic tu nie da ...

Zabawne jest jeszcze to że w tym monitorze nie można zmniejszyć,zwiększyć nasycenia kolorów,czerni - opcje takie są dostępne tylko w trybie tv - tryb PC oferuje tylko jasność,kontrast i ostrość.

Zainstalowałem trial PowerDVD 10 i mam to samo,tyle że tym razem w ogóle idzie dalej dźwięk ale bez obrazu ....

chyba jedynym wyjściem z sytuacji byłoby oddanie tego napędu BD i kupienie stacjonarnego odtwarzacza Blu-Ray ...

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym żeby oddać ten napęd BD lub jeżeli się nie da / raty / to po prostu kupić sobie jakiś w miarę tani odtwarzacz Blu-Ray / np.Sony BDP-S370 / i podłączyć go poprzez HDMI do tego monitora?

już mnie po prostu krew zalewa z tym komputerowym napędem i niemożliwości oglądania oryginalnych filmów na BD ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypożyczyłem kabel DVI/HDMI - podłączyłem DVI do karty graficznej a HDMI do monitora i nic z tego - brak obrazu i komunikat" sprawdź kabel sygnałowy "

o co w tym chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel DVI-D / DVI też nic nie pomógł - nadal czarny ekran z płyt BD

tylko jakość obrazu na PC jest dużo lepsza - jest jaśniej,żywiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...