Jump to content
Sign in to follow this  
pkkb4

kompaktybilny dysk twardy do sony kdl 40ex500

Recommended Posts

hiya,próbowałem dwóch;samsung 320gb oraz toshiba 160gb [2.5],na wszelkie możliwe sposoby kombinowałem i nic.dajcie namiar,proszę,na 2.5 calowy dysk który będzie współpracował z sony kdl 40ex500,pozdrowienia

ja robiłem próby z 2,5" 320 Gb Western Digital z różnymi formatami i fat 32 i NTFs i żadnej reakcji - tv go nie widzi

przypuszczam że Sony ograniczył jakoś komunikację bo tak samo jest z penami widzi tylko pendrajwa do 4Gb, może na USB ma ograniczone zasilanie,

może ktoś robił próbę z Twardym który ma oddzielne zasilanie sieciowe :huh:

Próbowałem tego samsunga 320gb z dodatkowym zasilaniem,też nic,tyle tylko że poruszyło dysk, a wcześniej nie miał mocy zakręcić nim.

ja mam samsunga 250 GB, jedna partycja, sformatowany w FAT32, dysk mi widzie ale w katalogu z filmami już pusto... co może być przyczyną?

ja mam samsunga 250 GB, jedna partycja, sformatowany w FAT32, dysk mi widzie ale w katalogu z filmami już pusto... co może być przyczyną?

nieprawidłowy format filmu

Do mojego podpinam dysk z osobnym zasilaniem sformatowany fat32 i filmiki 1920x1080 w m2ts lecą pięknie. Jeden tylko mankament - trzeba przed tem film podzielić na części do 4GB, bo taki urok fat32, że większe nie wlezą. I tak avatara musiałem dzielić na 7 części. NTFS niestety telewizor nie czuje :-(

Witam,

Kupiłem rodzicom dysk i zapełniłem go filmami HD, bo już nie mogłem patrzeć jak używają go tylko do Na Wspólnej.

Dysk to http://allegro.pl/nowy-dysk-twardy-wd-500gb-wdbaau5000ebk-usb-2-0-i2049264347.html]WD 500GB[/url]. Uważałem, by był z oddzielnym zasilaniem.

Ostatecznie zostawiłem mu dwie partycje. Jedną do dzielenia plików większych niż 4GB - NTFS, i drugą, na której znajduje się cała zawartość - FAT32.

Niestety wszystko robiłem na odległość, bo nie mam dostępu do TV, a teraz już i do dysku.

Jak się okazało, dysku TV nie widzi. Nie wiem czy jest to wina samego dysku, moja, czy umiejętności ojca, ale mówi że pendrive czyta bez problemu.

Ktoś się spotkał z takim problemem? Pomoże mi mój rozwiązać?

Dużo mi zajęło czasu zabawa ze zmianami kontenera, dodawaniem napisów itd, by teraz to wszystko odpuścić. Da radę to jakoś odratować jeszcze?

Pozdrawiam,

Tomek

EX500 nie rozpoznaje systemu plików NTFS.

Rozwiązaniem jest jedna partycja w formacie FAT32, bądź zakup nawet podstawowego odtwarzacza Blu-Ray ( np BDP-380), który już radzi sobie z NTFS.

Całe Sony. Dla pocieszenia dodam, że nowsze modele, taki np. EX520 dysk mi rozpoznał (Seagate 500GB NTFS), ale już zawartości filmowej nie widział, a miałem w różnych formatach, to tak jakby go wcale nie widział. Pendrive Kingston 16GB FAT32 - podobna sytuacja.

EX500 nie rozpoznaje systemu plików NTFS.

Rozwiązaniem jest jedna partycja w formacie FAT32, bądź zakup nawet podstawowego odtwarzacza Blu-Ray ( np BDP-380), który już radzi sobie z NTFS.

Przecież napisałem, że partycja została przekonwertowana do FAT32.