Skocz do zawartości
pool

Jak N-ka wyrusza w swiat

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekaw jestem ile N-ek pracuje poza granicami ? Uwagi, komentarze, problemy ? :lol:

Ja swoja odpalilem 27.11.2006 w Hiszpani, Costa Brava. Sila 70%, jakosc 100% furczy az milo. :)

Zobaczymy jak N-ka migruje hi hi hi ! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja tez bedzie smigac na 100% w centrum Hiszpani ale niestety za miesiac ;)
jak juz bede mial to napisze o jakosci i sile narazie zostaje czekac cierpliwie.
Pozdrowienia z deszczowej Hiszpani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Orientuje sie ktos czy mozna posiadac i czy odbierze programy platformy n.pl w Niemcach?? Edytowane przez eRka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oficjalnie nie, ale jak kupisz na osobe zameldowana w Polsce i zabierzesz dekoder do Niemiec, to przeciesz nikt tego nie zauwazy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='eRka' post='21337' date='10.11.2006, 00:18 ']
Orientuje sie ktos czy mozna posiadac i czy odbierze programy platformy n.pl w Niemcach??
[/quote]

W lubelskiem chyba widać hotbird'a ?
[url="http://www.niemce.lubelskie.pl/"]http://www.niemce.lubelskie.pl/[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no tak, wszystkim dziala polsat i cyfra na najmniejszych antenach od sky, choc ciezko mi w to uwierzyc, ale mi jakos n nie chce za bardzo dzialac.na antenie 65cm, max. co mi sie udalo ustawic to jakosc sygnalu 30%, co nie pozwala mi na ogladanie wszystkich programow. tvn-y dzialaja, comedy cental dziala, a programy z tp 11449 i 11258MHz nie chulaja. Kupuje antene 90 cm i mam nadzieje ze to zalatwi sprawe....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A odbiera ktos enke w Grecji?

Widze ze sam musze sobie odpowiedziec
Oczywiscie odbiera bez problemu
antena ustawiona jako tako i 30m kabla narazie 1 lnb
i Hd idzie gladko.
nbox recorder+amoi Edytowane przez vieslav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jacek2' post='23053' date='19.11.2006, 13:10 ']
Odbieram we Francji RP , jakosc i sila sygnalu lepsza niz w Polsce! :D
[/quote]

Tak z ciekawosci zapytam, jak duza masz antene i ile konwerterow ? No i jak przy opadach ? (nie wiem czy u pada tez snieg :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
n-telewizja nadaje z Hot Birda 7A i wymagane są anteny o średnicy tak jak na obrazku. Oczywiście wpływ ma również jakość konwertera, długość kabla i czułość samego tunera.

[img]http://img293.imageshack.us/img293/1238/mapya4.jpg[/img]

[img]http://www.eutelsat.org/satellites/coverage/downlink/13ehb7a.gif[/img] Edytowane przez seneka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!
Zachodnie wybrzeże Irlandii, antena ok 90 cm, N działa od kilku godzin, niestety zrywa obraz a Discovery HD czasami wogóle znika, nie jestem załamany tylko muszę iść do sąsiada po wielką drabinę i dokładnie ustawić antenę, Cyfra chodziła ok ale potwierdza się po raz kolejny ,że precyzyjne ustawienie czaszy ma kolosalne znaczenie w przypadku N.
Gmeru oczywiście wiem ,że to jest nielegalne jak chyba wszycy którzy oglądają N poza granicami <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej pierwszej mapki nie rozumiem. Czy to znaczy ze w Anglii na zmiane co 200 km jest potrzebny talerz 120, 90, 120 i 80 cm. A moze to poziom sygnalu, ale dlaczego takie roznice ? Z drugiej mapki wynika, ze sygnal w Angli powinien byc super wszedzie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='23143' date='19.11.2006, 23:45 ']
Tak z ciekawosci zapytam, jak duza masz antene i ile konwerterow ? No i jak przy opadach ? (nie wiem czy u pada tez snieg B) )
[/quote]
Antena z tego co pamietam 80 cm . Monoblock na HB i Astre . Musi byc porzadna burza z ulewa by zaklocalo odbior . Snieg jest tutaj rzadkoscia ..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na satelicie np. Hotbird są transpondery.
Każdy może mieć inny zasięg czyli footprint.
A nawet inaczej jest skuteczny dla polaryzacji pionowej i poziomej.
Więc wcale nie jest przesądzone gdzie jest lepszy - silniejszy sygnał.
Transpondery dedykowane Polsce powinny mieć zoptymalizowany sygnał na nasz kraj. Szukajcie footprintów dla transponderów używanych przez "n".
Jest taki słynny transponder nr. 102 na Astrze który w praktyce nie jest widziany nad Wisłą. A za Odrą jest optymalny.
Nie wiem czy Eutelsat ujawnia footprinty.
SES Global tak ale nie wszystkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ! Mieszkam na wyspie Jersey (UK)! Wczoraj zapupilem 46XD1E i planuje sobie sprawic N-ke.28 stycznie jade do Polski i to moj cel nr.1.Tylko mam problem:Jestem zupelnie zielony,nigdy nie mialem TV SAT.Wiec mam kilka pytan,bylbym bardzo wdzieczny:

1.Jak przebiega ta aktywacja ? Z tego co wyczytalem wnioskuje ze mozna podlaczyc N-recordera pod jakis talez (C+,Polsat) podazac za instrukcja na ekranie i jest ok ?

2.Niestety nie mam dostepu wejscia na dach ? Czy instalacja anteny z oknem bedzie ok ?

3.Czy na konwerterze monoblock quad zainstalowanym na talerzy bede mogl odbierac programy z HB i Astry ? Wtedy musza byc 2 kable , tak ?

Mam nadzieje ze sam bede w stanie zainstalowac talerz dzieki posta w dziale Anteny,Instalacja

Dzieki bardzo o Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mieszkam na wyspie Jersey (UK) 28 stycznia lece do Polski i to moj cel nr.1 ! Moge atywowac przez telefon usluge za granica czy nie ?
Gdzies na forum czytalem ze nie,znowu na forum N-ki gdzies ktos pisze ze tak !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a 'N-ka mi powie ze sprzetu nie wolno wywozic z Polski i tyle !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to zmienia postac rzeczy...... :rolleyes:


no to faktycznie problem :) a nie kontaktowales sie z jakimis monterami na miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm nie wiem czy mnie dobrze zrozumiales albo ja Ciebie ! Instalacje anteny zrobie sam , chodzi mi tylko jak juz wszystko podlacze o ta aktywacje telefoniczna recordera ! Dzieki za odpowiedzi Edytowane przez worekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj aktywować sprzęt w Polsce (u kogoś kto ma ) a następnie po aktywacji wywiez sprzęt na Wyspy - przecież n-ka nie namierza gdzie jest jej klient (czy w Szczecinie czy w Rzeszowie czt też na Wyspach) ważne żeby był w zasięgu Hotbirda lub Astry.

Tak myślę (chyba się nie mylę).
pozdr.dla Królowej Imperium. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe dzieks ! Tylko niie wiem czy ktos w mojej "wiosce" bedzie mial "N" ! Moge recorder podlaczyc do innego taleza z C+ albo Polsatu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='worekk' post='33254' date='06.01.2007, 18:44 ']hehe dzieks ! Tylko niie wiem czy ktos w mojej "wiosce" bedzie mial "N" ! Moge recorder podlaczyc do innego taleza z C+ albo Polsatu ?[/quote]


Kup sobie własny talerz (podejrzyj u sąsiadów wielkość) i odpowiedni konwerter .
Jak masz do dyspozycji ścianę w odpowiednim dla Wysp kierunkiem to sobie sam założysz (NIE BIERZ TALERZA OD N-KI).
Z płatnością za abonamet nie powinno być kłopotu bo możesz to zlecić Rodzinie lub Bankowi (z wyjątkiem Banku Angli) :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lukas' post='33257' date='06.01.2007, 20:56 ']Kup sobie własny talerz (podejrzyj u sąsiadów wielkość) i odpowiedni konwerter .
Jak masz do dyspozycji ścianę w odpowiednim dla Wysp kierunkiem to sobie sam założysz (NIE BIERZ TALERZA OD N-KI).
Z płatnością za abonamet nie powinno być kłopotu bo możesz to zlecić Rodzinie lub Bankowi (z wyjątkiem Banku Angli) :)[/quote]

Cos jest nie tak z tym talerzem od 'N'ki , czy po prostu zdzieraja ?

Edytowane przez worekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...