Skocz do zawartości
pool

Jak N-ka wyrusza w swiat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mieszkam w tej chwili w Irlandii (Polnocnej) i zastanawiam sie, jak duza antene powinienem miec aby odebrac n-ke. Posiadam antene od SKY box'a wraz ze standardowym konwerterem, czy to wystarczy? Czy ktos robil juz test n-ki poza granicami Polski?

Pozdrawiam
Marcin Pool Edytowane przez Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie powinienies miec problemu zadnego ja mieszkam w england i odbieram polsat na najmniejszej sat'ce od sky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mieszkam w Anglii i z odbiorem Cyfry+ na antenie malej od Sky
nie mam problemu! mam nawet podpieta obrotnice tak zeby odbierac Hotbirda i Astre a takze niekodowane BBC i ITV i wsio dziala! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi oto, że tam nawet mniejsza antena wystaczry niż w Polsce :) Wszystko chodzić powinno okej tyle, że oficjalnie to nie legalne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich jako nowy forowicz, czy jak sie to pisze :D

Oto krotka historia mojej n-ki. Kupilem w centrum "SILEZJA" w Katowicach czekajac 2 godziny
na swiezutka dostawe w poniedzialek. Nastepnym krokiem bylo aktywowac poniewaz moja n-ka bedzie pracowala w cieplych krajach. Wiec postanowilem znalesc do kogo by sie tu potpiac i wybadlo na kolege z polsatem. Po podpieciu uruchomilem, zadzwonilem do milej pani (apropo kodu do wybierania, ktory zadzialal tylko raz nastepnie wybieralem tylko operatora) w 10 min mialem wszystkie kanaly.
N-ke do plecaka i na drugi dzien na lotnisko, oczywiscie musialem wyciagac na bramkach bo po przeswietleniu pani bez zadnego zastanowienia powiedziala " co mamy dekoderek " a ja na to "TAK" i musialem wszysko wyciagac i go przeswietlali osobno. Podruz zniosla N-ka bez zadnych wielkich problemow i turbulencji. Po wyjsciu z samolotu do auta i pedem do domu omaly wlos mnie nie zaczymali na radar tak gonilem z lotniska. Wpadlem do domu podpiolem antene z excyferki+ zasilanie i czekam...
Po chwili oczekiwania jeeeeeeeeesssssst !!! Wszystko dziala sila:70% jakosc:100%.
Wedluk mnie wiekszosc problemow ktore sa tu opisywane da sie zalatwic we wlasnym zakresie, tylko troche cierpliwosci i rowniesz mosimy dac szanse tym z ITI, poniewaz dopiero oni raczkuja a juz taki sukces. Osobiscie jestem bardzo bardzo bardzo zadowolony, mieszkam za granica 18 lat i dla mnie to podstawa miec polska telewizje. Mialem Cyfre+ i posiadam LCD sony i pixele czasami mialem tak duze ze sie zastanawialem jakie to byly piekne czasy jak sie smigalo na analogach i do tego za darmo. Placac 450€ za caly rok z gory to kupa szmalu no ale wtedy to byla najlepsza opcja az do tego momentu.
Panowie i panie ITI to przyszlosc duze 5+ dla wszystkich co stwozyli ten system.

Pozdrowienia dla wszystkich ! :rolleyes:
zagraniczny Polak ale jednak ziomek :(

Edytowane przez Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ART74' post='17940' date='27.10.2006, 07:26 ']a napisz gdzie mieszkasz ?[/quote]

Costa Brava, Hiszpania :P

[url="http://img75.imageshack.us/img75/810/venerecostabravamq4.gif"]http://img75.imageshack.us/img75/810/venerecostabravamq4.gif[/url]
:)

Edytowane przez Mariupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

w kwietniu byłm kilka dni w Blanes /jest na mapce :D /

bardzo mi się podobało,ale ciebie nie widziałem :):P

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ju można za granicę.
Czy można na siebie czy na babcię tak jak Cyfra.
Jak na siebie to czy jakaś kaucja

Pozdrowienia ze Szwecji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodnik i ja jedziemy do Ciebie aby spędzić z Tobą smutną jesień.
Byłem tam 15 lat temu.
Było pięknie.
Odpisz i jedziemy.
Mam własny śpiwór i kasę na tanie linie LOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='cHoDnik' post='18121' date='27.10.2006, 19:43 ']witam

w kwietniu byłm kilka dni w Blanes /jest na mapce :) /

bardzo mi się podobało,[size=5][color="#3366FF"]ale ciebie nie widziałem[/color][/size] :):P

pozdrawiam[/quote]

Pewnie jak ty sie byczyles na plazy to ja tyralem :D

Miszkam w Lloret de Mar :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='welcome' post='18128' date='27.10.2006, 19:52 '][size=5]To ju można za granicę.[/size]
Czy można na siebie czy na babcię tak jak Cyfra.
Jak na siebie to czy jakaś kaucja

Pozdrowienia ze Szwecji[/quote]

A kto nas zatrzyma !
Nie mamy pojecia ile naszych ziomkow uzywa Cyfre+. Mysle ze na calym swiecie mnustwo i oni o tym bardzo dobze wiedza. :D
Zawsze jak dzwonilem do cyfry to mowilem skad dzwonie i nie bylo zadnych problemow.
A N-boxa wziolem na zone bo ona ma dowod i stale zameldowanie w Polsce :D
Ze strony prawnej ITI nie ma pozwolenia na uzywanie swojej oferty poza granicami Polski i oto wlasnie chodzi. Wszyscy dobrze wiedza i juz maja wykalkulowane ile bedzie pracowalo boxow za granica.
Jak bralem w sklepie nawet prosilem zeby mi podpiol pod swoja antene bo jutro wracam i chcialbym tylko aktywowac. Sprzedawca wcale nie byl zdziwiony. Oczywiscie nie zrobil mi tej przyjemnosci i musialem szukac do kogo by sie podpiac. :)

[quote name='janunio' post='18130' date='27.10.2006, 19:55 ']Chodnik i ja jedziemy do Ciebie aby spędzić z Tobą [size=4]smutną jesień[/size].
Byłem tam 15 lat temu.
Było pięknie.
Odpisz i jedziemy.
Mam własny śpiwór i kasę na tanie linie LOT.[/quote]

Osobiscie wole jesien i zime. Slonce nie daje tak w pale. Niema tyle turystow no i jest git :)
No ale do polskie jesieni hiszpanska niema szans :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja byłem tez w tamtych rejonach - Salou niedaleko Tarragony
Fajnie było, no i wszystko bym oddał za życie w takim klimacie. :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mariupa

nie leżałem na plaży tylko z poświęceniem zwiedzałem co się dało/Barcelona,Montserrat/


Alex

ty chyba tego klimatu nie znasz,w kwietniu była pogoda jak u nas w czerwcu
najdalej na południe byłem w boskim Toledo/ a to środek Hiszpani/ i było już całkiem ciepło

a tu fajna fotka-a co mi tam-najwyżej Gmeru ją wyciacha :)


[url="http://img341.imageshack.us/my.php?image=blanespr2.jpg"]http://img341.imageshack.us/my.php?image=blanespr2.jpg[/url]

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='cHoDnik' post='18152' date='27.10.2006, 21:59 ']a tu fajna fotka-a co mi tam-najwyżej Gmeru ją wyciacha :D
[url="http://img341.imageshack.us/my.php?image=blanespr2.jpg"]http://img341.imageshack.us/my.php?image=blanespr2.jpg[/url]

pzdr[/quote]

Super to zdjecie w Blanes w tak zwanej zonie hotelowej :P

Z przodu za gora jest Lloret de Mar :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie - podniecajcie sie tutaj posiadanym N Boxem a nie przebywaniem poza granicami Polski -dziecinada
To nie to forum
Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Marek44' post='18386' date='29.10.2006, 10:31 ']Panowie - podniecajcie sie tutaj posiadanym N Boxem a nie przebywaniem poza granicami Polski -dziecinada
To nie to forum
Pozdrowienia[/quote]

[size=6][color="#3333FF"]AMEN[/color][/size]


P.S.
Marek44

Co ci to przeszkadza ze se sobie troche pogadamy?
Kazde miejsce i chwila jest dobra. Nie tobie to oceniac !!! ;)

Podniecac sie nboxem ??? hmmm... :)
Do tego mam dziewczyne!!!
[url="http://img115.imageshack.us/img115/8898/animations0913yc1.gif"]http://img115.imageshack.us/img115/8898/an...ions0913yc1.gif[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hejka
Mam zamiar tez kupic sobie "n" i mieszkam w centrum Hiszpani i tu mam pytanie do ciebie Mariupa
jakiej srednicy masz czasze, ja mam jedna 60cm z LNB simple i 90cm z LNB monoblok napewno lepiej bedzie smigac na 90cm ale nie wiem czy pojdzie na LNB monoblok.

Adeu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='west72' post='20395' date='06.11.2006, 01:53 ']
Hejka
Mam zamiar tez kupic sobie "n" i mieszkam w centrum Hiszpani i tu mam pytanie do ciebie Mariupa
jakiej srednicy masz czasze, ja mam jedna 60cm z LNB simple i 90cm z LNB monoblok napewno lepiej bedzie smigac na 90cm ale nie wiem czy pojdzie na LNB monoblok.

Adeu.
[/quote]

mam 90

Bardzo wazne jest LNB jak masz stare zmien na nowe. Mam 0,2 dB de factor de ruido jak narazie najlepsze.
Sa tez 0.1 ale jak ja kupowalem to jeszcze nie bylo :)

Saludos

P.S. ADEU ??? :D

Nie wiedzialem ze Catalunya siega az do centrum Hiszpani :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jejejeje catalunya to tez hiszpania :D jak do tej pory pomimo ze ya teneis "estatut" no dobra zarty zartami dzieki za odpowiedz, no bede musial chyba zmienic monoblok bo moj jest 0,5 dB trzeba kupic nowy z tych co widzialem to sa 0,2dB i tylko znalazlem 0,1dB tylko w LNB single i widzialem tez kabel Euro z pozlacanymi końcowkami gdzies czytalem ze poprawia jakosc.
Salut y bona nit.... :)

Edytowane przez west72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
<_< No to dobrze wiedzieć, że na 100% wszystko śmiga bo zawsze się mówi, że działa i działa a jednak nikt nie sprawdzał (chociaż co by mogło stać na przeszkodzie?).

Dzięki! Zrobiło się ciepło w tą brzydką i zimna pogodę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Loret de Mar, przebawilo tam sie pare nocek, jest tam jeszcze taka dyskoteka 'Tropics' ??
Zabawa przednia tyle ze noce za krotkie hehe.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no! moja tez niebawem ruszy w swiat .
jak tylko bedzie dostepny nbox z PVR
to sie pochwale jak odbiera z okolic gibraltaru

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dRvECtoR' post='20575' date='06.11.2006, 21:32 ']
Witam
Loret de Mar, przebawilo tam sie pare nocek, jest tam jeszcze taka dyskoteka 'Tropics' ??
Zabawa przednia tyle ze noce za krotkie hehe.
Pozdrawiam
[/quote]

Tropics? Jest git, ale dobry dla turystow i zreszta pod nich gra muze ;)
Osobiscie nasza paczka wolimy jakies dobre kluby latyno w Barcelonie ;)





[quote name='hiszpan' post='20623' date='07.11.2006, 00:15 ']
no! moja tez niebawem ruszy w swiat .
jak tylko bedzie dostepny nbox z PVR
to sie pochwale jak odbiera z okolic gibraltaru

pozdro

[/quote]


Jutro lece do naszej kochanej Polski na pare dni i bede polowal na drugi dekoderek, ten z twardzielem :D


[quote name='Gmeru' post='20515' date='06.11.2006, 17:47 ']
:D No to dobrze wiedzieć, że na 100% wszystko śmiga bo zawsze się mówi, że działa i działa a jednak nikt nie sprawdzał (chociaż co by mogło stać na przeszkodzie?).

Dzięki! [color="#000099"][size=3]Zrobiło się ciepło w tą brzydką i zimna pogodę[/size][/color] :)
[/quote]

Od paru dni tutaj tez niezli p..zdzi :D

Lysy w calej okazalosci i termometr pokazuje okolo 10 centigrados Wrrrrrr... :)

Saludos Jefe!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...