Skocz do zawartości
pmcomp

muduł nCAM HD (tnkHD i "n na kartę") - lista kompatybilności z tunerami SAT i telewizorami SAT - lista w pierwszym poście

Rekomendowane odpowiedzi

Soft modułu zaktualizowałem w TV Lowe sąsiada. Nie pomogło. Jak pisałem moduł jest widziany. Status subskrypcji też jest OK. Uprawnień jednak nie odbiera (miałem włączony TV przez 30 godz.) Wszystkie Panasy z 2010 maja jednakowy firmware. Nie wierzysz - sprawdź na japońskiej stronie Panasonica. Tunery w V20,VT20 czy innych LCD są takie same. Nie ma wiec znaczenia czy pisałem o V20 a nie VT20. Nie podważałbym też kompetencji fachowca z Panasonica. Napisz jaki masz firmware, jak przebiegała aktualizacja. Oficjalny firmware na japońskiej stronie jest 2.005. w moim TV jest nawet oczko wyżej 2.006 .

Opisze moje boje z modułem ncam na panasonic tx-p42v20:

*po podłączeniu moduł sparował się pomyślnie

*wybrałem serwis TVN HD, po chwili wyskoczyła informacja o nowym firmware dla nCAM-a

*rozpoczął się proces aktualizacji... ale za każdym razem przy 90% następował restart i tak w kółko... parowanie/informacja o nowym firmware/aktualizacja 90% restart

*ponieważ w międzyczasie miałem informacje "brak dostępu(5)" wysłałem sms-a aby uaktywnić kartę

*ponowiłem próby aktualizacji firmware dla ncam - bez sukcesu, pomiędzy próbami wyłączałem tv/podłączałem ncam i nic...

*po kolejnym restarcie wybrałem do menu modułu i wybrałem Ustawienia/"Przywrócenie ustawień fabrycznych" potem restart tv

*po uruchomieniu i wybraniu TVN HD ponowny raz pojawiła się informacja o nowym oprogramowaniu, kolejny raz wybrałem aktualizacje... w międzyczasie pojawił się obraz zdekodowany TVN HD a potem SUKCES!! ncam zaktualizował się i mogę oglądać TVN HD i inne!!

pozdr,

Franz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na Azbox Elite trzy komuś działa tnk hd

Swój tuner / elite/ który zakupiłem jako jeden z pierwszych ,musiałem oddać do naprawy gwarancyjnej w celu dostosowania go do pracy z modułem polsatu. Moduł Tnk Hd działa poprawnie tylko w dolnym slocie ,zdarzają się chwilowe zakodowania ,szczególnie jak przechodzi sie z innego systemu kodowania,ale ogólnie jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swój tuner / elite/ który zakupiłem jako jeden z pierwszych ,musiałem oddać do naprawy gwarancyjnej w celu dostosowania go do pracy z modułem polsatu. Moduł Tnk Hd działa poprawnie tylko w dolnym slocie ,zdarzają się chwilowe zakodowania ,szczególnie jak przechodzi sie z innego systemu kodowania,ale ogólnie jest ok

A jaki masz firmoware za cholery mnie nie chce rozkodować napis błędne dane

Edytowane przez Harrrd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz firmoware za cholery mnie nie chce rozkodować napis błędne dane

Po pierwsze czy wysyłałeś tuner do naprawy w celu przystosowania go do pracy z modułami ,jeśli nie to nie będzie działać ,po drugie jak był naprawiony wkładasz w dolny slot i czekasz chwilę na początku miałem taki sam napis ,później pojawia się nazwa modułu ,pobierasz nową aktualizację modułu .Możesz też wejśc w moduły CI odbiornika ,przez przycisk menu "po lewej stronie pilota /na samym dole ,wtedy może wyświetli normalnie status modułu.Soft mam 0.9.5020

ps. jak moduł jest widoczny ,to trzeba aktywować kartę i czekać ,u mnie trwało to 35 min.

Edytowane przez robert5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze czy wysyłałeś tuner do naprawy w celu przystosowania go do pracy z modułami ,jeśli nie to nie będzie działać ,po drugie jak był naprawiony wkładasz w dolny slot i czekasz chwilę na początku miałem taki sam napis ,później pojawia się nazwa modułu ,pobierasz nową aktualizację modułu .Możesz też wejśc w moduły CI odbiornika ,przez przycisk menu "po lewej stronie pilota /na samym dole ,wtedy może wyświetli normalnie status modułu.Soft mam 0.9.5020

ps. jak moduł jest widoczny ,to trzeba aktywować kartę i czekać ,u mnie trwało to 35 min.

Nie ja go kupiłem dwa tygodnie temu sprzedawca nie zrobił w jajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy istnieje jakiś moduł, który umożliwiłby oglądanie Nki na komputerze przez multiroom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaki Tuner byście polecili w przedziale cenowym do 400zl ?

Mial by obluzgiwać TVK HD jak i inne programy np. ARD, ZDF HD itd.

- Full HD

- Coxial lub Optical

- HDMI

- USB ewentualnie

- bez dysku

Pozdrawiam

Edytowane przez Seba.W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Franz.

A możesz podać jaki masz numer firmware ?

Pzdr.

Wersja z menu tv: 2505-10300

pozdr,

Franz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ja go kupiłem dwa tygodnie temu sprzedawca nie zrobił w jajo

To że kupiłeś dwa tygodnie temu nic nie znaczy mógł mieć na stanie starą wersję którą trzeba dostosować do pracy z modułami ,tam zdaje się jest problem zbyt małego napięcia podawanego do modułu.

Musisz do niego zadzwonić i zapytać się jak wygląda sprawa współpracy z modułem np.polsatu lub tnk hd.Ja jeszcze raz powtórzę ,u mnie działa dobrze, moduł tnk Hd w dolnym slocie i jest widoczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że kupiłeś dwa tygodnie temu nic nie znaczy mógł mieć na stanie starą wersję którą trzeba dostosować do pracy z modułami ,tam zdaje się jest problem zbyt małego napięcia podawanego do modułu.

Musisz do niego zadzwonić i zapytać się jak wygląda sprawa współpracy z modułem np.polsatu lub tnk hd.Ja jeszcze raz powtórzę ,u mnie działa dobrze, moduł tnk Hd w dolnym slocie i jest widoczny.

przepraszam że ci truje tyłek chyba z tym problemem pójdę do niego tylko ten moduł jest widoczny pisze netion ale jak chce wejść w kartę do już nie wyświetla nic no i chyba masz rację i dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam że ci truje tyłek chyba z tym problemem pójdę do niego tylko ten moduł jest widoczny pisze netion ale jak chce wejść w kartę do już nie wyświetla nic no i chyba masz rację i dzięki za pomoc

Widać że moduł jest wykrywany.

Ja zrobiłem tak :

1. po wykryciu modułu przez tuner ,pojawił się komunikat o nowym orogramowani /tuner włączony na tvn hd/ ,zainstalowałem ,(cierpliwie czekać aż zakonczy się aktualizacja)

2.Zadzwoniłem na infolinię i aktywowałem karte/trzeba podać ,nr.karty i modułu./

3.Zostawiłem tuner na kanale tvn hd ,i po 35 min ,miałem aktywną kartę.

Powodzenia ,więcej nie potrafię pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy istnieje jakiś moduł, który umożliwiłby oglądanie Nki na komputerze przez multiroom?

Nie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że moduł jest wykrywany.

Ja zrobiłem tak :

1. po wykryciu modułu przez tuner ,pojawił się komunikat o nowym orogramowani /tuner włączony na tvn hd/ ,zainstalowałem ,(cierpliwie czekać aż zakonczy się aktualizacja)

2.Zadzwoniłem na infolinię i aktywowałem karte/trzeba podać ,nr.karty i modułu./

3.Zostawiłem tuner na kanale tvn hd ,i po 35 min ,miałem aktywną kartę.

Powodzenia ,więcej nie potrafię pomóc

jednak miałeś racje że tuner muszę oddać na servis poszłem do sąsiada on ma fergusona momentalnie zaskoczył tvn hd jednak wina tunera teraz wiem co robić a sprzedawcę opier....le jakich mało ,jeszcze raz dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dekoder {Satelliten-Receiver) "SMART" MX 04 HDCI współpracuje z modułem nCAM HD dla TNK HD. Nie ma tego dekodera w aktualnym wykazie na stronie HDTV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dekoder {Satelliten-Receiver) "SMART" MX 04 HDCI współpracuje z modułem nCAM HD dla TNK HD. Nie ma tego dekodera w aktualnym wykazie na stronie HDTV.

To znaczy, że nikt go nie sprawdzał.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o wprowadzenie poprawki do listy tunerów satelitarnych tj. prosze wpisać że VU+ DUO chodzi od 21.12.2010 poprawnie , gdyż wyszła poprawiona wersja oprogramowania od producenta i podobnie jak w Dreamboxie 8000 trzeba zaznaczyć w ustawieniach modułu wysokie bitrate na "TAK" , oraz wsadzić moduł TNK HD w drugi slot CI . Sprawdzone na 100 % przezemnie osobiście ponieważ posiadam w/w tunerek . Pozdrwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współpraca z Topfield 7700 HSCI:

<OK> jest trochę na wyrost w pierwszym poście i w ostatnim SatKurierze,----- nie jest OK :(

Moduł rozpoznawany jest prawidłowo, update idzie bez problemu, aktywacja karty na TVN HD, ok 20 min od SMSa.

Problem jest z napisami, tak samo jak z innymi TF - w momencie pojawienia się dialogu (napisu) - obraz jest żółty -plansza- mija to samo, lub po naciśnięciu jakiegokolwiek przycisku na pilocie. Przy wybraniu opcji bez napisów, nie ma problemu, wszystko OK. Sprawdzone na MGM HD. Na innych kanałach akurat nie było napisów. Wyraźnie jest konflikt wszystkich TF z softem modułu.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współpraca z Topfield 7700 HSCI:

<OK> jest trochę na wyrost w pierwszym poście i w ostatnim SatKurierze,----- nie jest OK :(

Jest to wyraźnie w pierwszym poście zaznaczone. Dodatkowo w poście odpowiadającym Topfieldom (pierwsza strona).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to wyraźnie w pierwszym poście zaznaczone. Dodatkowo w poście odpowiadającym Topfieldom (pierwsza strona).

Pozdro

Właśnie do modelu 7700 HSCI nie jest zaznaczone, tak samo jest w SatK - w tabelce jest OK. TF nie ma problemu z innymi modułami w czytaniu napisów, tylko z TNK HD.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj uruchomiłem moduł ncam na wbudowanym tunerze SAT w TV PDP Panasonic TX-P42GT20E. Trochę to trwało, najbardziej zdziwiło mnie ilość aktualizacji która pojawiała się przy karcie - nie liczyłem ich ale parę razy je wykonywał. Jeszcze jeden objaw mnie zaskoczył to że 2 razy jak aktualizacja dochodziła do 30% to telewizor się wyłączył, po włączeniu zaczynał aktualizacje znowu od 0. ( ciekawe dlaczego) Telewizor ma wersje oprogramowania o nr 2.600

PS aktywacja karty od wysłania sms trwała jakieś 1,5 h

Pozdrawiam

Edytowane przez pablopp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie TX-P42GT20, po aktualizacji wszystkie kanały działają poprawnie, pytam bo właśnie jestem przed zakupem tego telewizora, odpowiedz utwierdzi mnie we właściwej decyzji, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV TX-P42GT20 mam od 2-ch dni. uruchomiłem ncam (w poście wcześniejszym opisałem jak to wyglądało ) Zauważyłem że przełączając pomiędzy DVB-t a DVB-S czas dekodowania jest trochę wydłużony około 10s, więcej objawów nie zauważyłem. Ogólnie Tv jest super . Pełną odpowiedzieć mogę dać po jakiś 2 tygodniach używania.

Pozdr.

Edytowane przez pablopp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...